logo
logo

Вибори до Європейського парламенту – ключова подія для ЄС і України!

Загальна інформація

Саме ця провідна ідея була покладена в основу неймовірної лекції на тему: «Вибори – 2024 до Європейського парламенту: вплив на Україну» від чудових спікерів – Янніса Караміціоса, автора книги Time for a European Federation (Peter Lang, 2021) https://rb.gy/anien2, представника юридичного відділу Європейської комісії та провідного експерта з питань європейської інтеграції, та Діани Сокотун, політологині з України. Захід відбувся 1 травня 2024 року в межах Кафедри Жана Монне «Право внутрішнього ринку ЄС».

Тема заходу та харизматичні спікери об’єднали навколо себе більше ніж 50 учасників: студентів, академічну спільноту і представників широкої громадськості з України та Брюсселя.

Пан Янніс розповів про законодавчу процедуру в ЄС, склад Європейського парламенту, організаційні аспекти виборчого процесу в ЄС, розподіл партій у Європейському парламенті й пріоритети роботи Європейського парламенту на наступні 5 років згідно із соціологічними опитуваннями. Пані Діана поділилась ідеями щодо впливу виборів до Європейського парламенту на Україну, а також визначила, які особливості матимуть вибори до Європейського парламенту в Україні за умови набуття членства в ЄС.

Лекція була добре структурованою, захопливою та легкою для сприйняття.

Серед численних запитань, які мали змогу поставити присутні спікерам, були такі:

• Чи фіксують спроби Росії впливати на вибори до Європарламенту? Як ЄС протидіє цьому?
  • Чи побачимо зростання європейських скептичних настроїв під час виборів до Європейського парламенту в червні?
  • Чи вдасться зберегти більшість, яка підтримує Україну, у новому складі Європарламенту?
  • Наскільки тема повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну домінує в дебатах передвиборчої кампанії до Європарламенту?
  • Чи не занадто низький ценз для голосування (16 років) у деяких державах-членах ЄС?

Спікери вдало передавали свої ідеї та переконання аудиторії, відповідаючи на запитання. Їх ентузіазм та вміння мотивувати зробили цей захід надзвичайно привабливим та наснажливим для всіх присутніх. Продовжити обговорення запланували після виборів до Європейського парламенту.

Якщо ви пропустили подію, у нас є записи заходу

Тамара КОРТУКОВА

доктор філософії з міжнародного права,

доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права