Кафедра інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки
Кафедра інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки

Семінар «Кібербезпека: освітній аспект»

інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки

20 січня 2022 на базі Київського Університет імені Бориса Грінченка відбувся всеукраїнський семінар «Кібербезпека: освітній аспект». З доповідями виступили представники провідних ЗВО України: Київський національний торговельно-економічний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування, Київський Університет імені Бориса Грінченка.

У дискусії також прийняли участь фахівці-практики: Чубаєвський Віталій Іванович – Директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МВС, полковник поліції, Звєрєв Володимир Павлович - Заступник керівника служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки - керівник управління інформаційної безпеки Апарату Ради Національної безпеки і оборони України, Гайдук Олег Васильоьвич - Заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

В обговоренні актуальних питань взяли участь: Складанний Павло Миколайович – к.т.н., завідувач кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки ім. професора Володимира Бурячка Київського Університет імені Бориса Грінченка; Криворучко Олена Володимирівна – д.т.н., професор, завідувач кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки КНТЕУ, гарант освітньо-наукової програми 3 рівня вищої освіти «Комп’ютерні науки», Лахно Валерій Анатоліїович – д.т.н., професор, завідувач кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки НУБІП України.

У дискусії активну участь приймали: Десятко Альона Миколаївна - PhD, доцент кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки КНТЕУ, Касаткін Дмитро Юрійович - к.пед.н., доцент кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки НУБІП України, Хорольська Карина Вікторівна - заступник декана факультету інформаційних технологій КНТЕУ, Шестак Ярослав Іванович - директор ІОЦ ГЦІТ КНТЕУ, Тищенко Дмитро Олександрович - к.е.н., доцент кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки КНТЕУ, Блозва Андрій Ігорович – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки НУБІП України, керівник навчальної лабораторії «Академія Cisco» та інші.

Було обговорено проблеми освіти і професійної підготовки фахівців в ІТ галузі, яких все ще не вистачає в Україні, та окреслені перспективи підготовки фахівців спеціальності 125 «Кібербезпека» та дотичних до неї напрямків. Підготовка фахівців має бути  інтегрованою що до вирішення завдань у сфері інформаційної безпеки на об’єктах інформаційної діяльності.

Владислав Котов
остання редакція 14.03.2022