logo
logo

Онлайн-зустріч «Співробітництво територіальних громад»

Загальна інформація

За ініціативи кафедри публічного управління та адміністрування в межах циклу лекцій «Гостьовий професор» 01 травня 2024 року відбулася онлайн-зустріч на тему «Співробітництво територіальних громад». Запрошений експерт – Григорій Монастирський, д-р екон. наук, проф., професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу Західноукраїнського національного університету.

Зустріч об’єднала понад 50 учасників, серед яких здобувачі освітніх програм «Публічне управління та адміністрування», «Муніципальний менеджмент», науково-педагогічні працівники ДТЕУ, а також представники Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Західноукраїнського національного університету.

Спікер поділився з учасниками заходу цінними знаннями та інсайтами щодо того, як взаємодія між громадами може сприятиме загальному розвитку, ефективній роботі й реалізації спільних проєктів:

1. Співпраця територіальних громад в Україні ґрунтується на Законі України «Про співробітництво територіальних громад», прийнятому 2014 року.

2. Сферами співробітництва можуть бути економічний розвиток, соціальна сфера, інфраструктура, екологія, цифровізація, управління спільними ресурсами тощо.

3. Принципами співробітництва територіальних громад є вільне волевиявлення, рівноправність, взаємна повага, відкритість і прозорість, ефективність.

4. Механізми співпраці територіальних громад такі: спільне планування, фінансування, використання ресурсів та обмін досвідом.

5. Перевагами співпраці територіальних громад є ефективне використання ресурсів, підвищення якості послуг, стимулювання економічного розвитку та залучення інвестицій, зміцнення демократії та місцевого самоврядування.

Дякуємо всім, хто долучився до цієї дискусії, та особливо нашому гостю за висвітлення важливої теми! Нехай ця лекція стане лише початком нашого спільного шляху до побудови ще сильнішої, злагодженої співпраці між нашими університетами та громадами!

Головня Юлія Ігорівна,

канд. екон. наук, доц., доцент кафедри публічного управління та адміністрування

Вінс Валерій Вікторович
остання редакція 03.05.2024