logo
logo

Академічна доброчесність у навчально-методичному забезпеченні: case study

Загальна інформація

Анна Гуржій, доцент кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права та член Комісії з питань етики та академічної доброчесності ДТЕУ, провела чергову інформаційно-методичну дискусію щодо особливостей забезпечення академічної доброчесності під час розроблення навчально-методичного комплексу навчальної дисципліни.

Під час створення навчально-методичних комплексів ДТЕУ орієнтується на найкращі вітчизняні та зарубіжні практики. Автори методичних розробок неухильно дотримують вимог охорони авторських прав, вільного використання творів, ліцензій тощо. Такий підхід відповідає місії ДТЕУ, забезпечує належну якість вищої освіти, сприяє утвердженню принципів академічної доброчесності у викладацькому і студентському середовищі.

Упродовж заходу учасники обговорювали кейси, зокрема аргументацію Верховного Суду щодо відповідальності за права інтелектуальної власності під час розроблення навчально-методичного комплексу навчальної дисципліни (за матеріалами справи № 308/7570/18-ц).

У межах обговорення цього кейсу було напрацьовано практичні рекомендації, спрямовані на уникнення порушень авторського права в освітньому середовищі та розвиток культури академічної доброчесності в сучасних ЗВО.

Для користування наших викладачів та студентів розміщуємо матеріали Анни Гуржій.

Гуржій Анна Валеріївна,
доцент кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права

остання редакція 07.05.2024