logo
Київський національний торговельно-економічний університет
Київський національний торговельно-економічний університет
logo
Київський національний торговельно-економічний університет
img

Всесвітній день заповідників

ЕКО КНТЕУ

А чи знали ви, що вперше «День заповідників і національних парків» почали відзначати в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи? 

Перший заповідник на території сучасної України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це, до речі, був і перший заповідник у Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський р-н Львівської обл.) та отримав назву «Пам’ятка Пеняцька».

В Українських Карпатах, які займають значну частину області, збережені найбільші в Європі ділянки пралісів. Під час захоплюючої подорожі по горах, активісти ЕкоКНТЕУ відвідали і національні парки, і відомі заповідники. Серед них, до найбільших та найцікавіших об'єктів природно-заповідного фонду України належить Карпатський біосферний заповідник, створений постановою уряду України в 1968 році. Екосистеми заповідника віднесені до найцінніших на нашій планеті і з 1993 року входять до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Особливе місце в подорожі Карпатами зайняв Національний природний парк "Гуцульщина" та Карпатський біосферний заповідник.
Кожен з нас повинен замислитись над тим, що станеться з природою без нашої з вами допомоги.

Діяльність людини часто завдає непоправної шкоди природі. Усвідомлення цього факту і призвело до необхідності створення охоронних територій -заповідників, національних парків, пам'яток природи, парків —пам'яток садово-паркового мистецтва. За висловом відомого французьського зоолога, професора Жана Дорста: “Природу треба охороняти не тільки тому, що вона кращий захист для людини, але й тому що вона прекрасна.”

Бабич Евгенія

25.01.2016
annzo
2069
остання редакція 25.01.2016
annzo