Всесвітній день водних угідь

Додолу верби гне високi,

Горами хвилю пiдiйма…

Тарас Григорович Шевченко, 1837 рік,

уривок з романтичної балади “Причинна”

2 лютого відзначається Всесвітній день водних угідь, і увага Еко-Клубу КНТЕУ спрямована на найбільшу річку в Україні, її серце – Дніпро. З цієї нагоди було проведено екскурсійну прогулянку вздовж Дніпровської набережної правобережжя Києва, для оцінки стану його вод та прибережних зон.

Маршрут представників Еко-Клубу складав 10 кілометрів від станції метрополітену “Дніпро” до Оболонської набережної, що дозволив оцінити стан Дніпровських вод та його прибережних зон.

На цьому шляху, було перевірено території вздовж Набережного шосе, Рибалького і Труханівського островів, парку “Наталка” та завершальної, Оболонської набережної.

Загальний стан прибережних зон є задовільним. Немає масового скупчення сміття, проте, поряд з дорогами спостерігається значне накопичення пилу.

Щодо зон для прогулянок, завдяки комунальним службам та громадським організаціям, їх стан є на достатньо високому рівні. Прикладом цього є слова мешканців Оболонського та Подільського районів, які підтверджують факти прибирання вулиць та прибережних зон. Працівники комунальних служб підтримують чистоту на даних територіях. А декілька разів у квартал до них приєднуються представники громадських організацій.

Розглядаючи питання відносно стану Дніпровських вод, є багато недоліків та незадовільних моментів, основними з яких є забруднення відходами та різними шкідливими речовинами. Причинами цього виступають: ресторани на воді, промислові споруди, водний транспорт і т.д.

Еко-клуб КНТЕУ закликає берегти Дніпро, а також  інші річки і водойми!

Шпита Олексій

02.02.2016