logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Тематична екскурсія до музею "Чорнобль"

ЕКО ДТЕУ

Цього року виповнюється 30 років з дня однієї з найжахливіших техногенних світових катастроф – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
З цього приводу 20 квітня 2016 року студенти Київського національного торговельно-економічного університету відвідали Національний Музей Чорнобиля. 
В музеї зберігається не тільки безліч речей та документів, що пов’язані з катастрофою, а й велика кількість символіки. Навіть встановлено дозиметр, для того, щоб кожен відвідувач на власні очі побачив кількість радіаційного фону, присутнього в музеї. 
Під час екскурсії, студентами було прослухано лекцію на тему: «Радіаційне забруднення України та Білорусі». Факти та цифри шокували – схематична мапа України та Білорусі вказувала на найбільші скупчення радіаційних елементів на найбільш постраждалих регіонах не тільки вказаних країн, а й таких далеких, наприклад, Швейцарія. 
Найбільш вразила стеля одного з приміщень, оскільки на ній була зображена мапа світу з вогниками місць, де в країнах знаходяться атомні електростанції. На першому місці Франція та Японія.
Дуже вразив експонат човника з дитячими іграшками – символ врятованого життя. Човен символізує мужність, так би мовити «Ноєв ковчег». А зверху видніються неначе дві постаті – життя і смерті. 
І навіки риторичне питання: «Хто ж переможе у цій війні...?».
Ніхто не має забувати про цю страшну подію. І, навіть, через роки ми завжди будемо пам’ятати. Фільми, безліч інформації в ЗМІ, Інтернеті, газетні статті, розповіді ліквідаторів… Ніщо не змусить забути. 
Ми маємо бути обачними у співіснуванні з атомною енергетикою та природою взагалі.
Дякуємо за можливість власними очима побачити, хоч і схематично, 4 енергоблок, процеси, які відбувались та які спричинили катастрофу всесвітнього масштабу. І нехай такі страшні катастрофи в історії людства завершаться аваріями Чорнобильської АЕС, Фокусіми та Хіросіми.

Бабич Евгенія

20.04.2016
annzo
2359
остання редакція 21.04.2016
annzo