Круглий стіл "Реформування системи захисту прав споживачів": початок конструктивних перетворень

14 березня 2016 року в КНТЕУ відбулося засідання круглого столу на тему: «Реформування системи захисту прав споживачів: крок до ЄС чи у зворотному напрямі?» з обговорення проблем реформування системи захисту прав споживачів в Україні та шляхів їх вирішення.

У засіданні круглого столу взяли участь представники органів державної влади, громадських організацій, платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, експертного середовища, ЗМІ:

•  Комітету Верховної Ради з питань економічної політики;
  • Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва;
  • Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
  • Державної інспекції України у справах захисту прав споживачів;
  • Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;
  • Федерації профспілок України;
  • Науково-дослідного центру незалежних експертиз «ТЕСТ»;
  • ВГО «Якість життя»;
  • Мережі магазинів побутової техніки «Фокстрот»;
  • Офісу  з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України;
  •  Громадської ради Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;
  • Асоціації транспортно-експедиторських і логістичних   організацій України ;
  • ГО "Всеукраїнська  асоціація з питань захисту прав споживачів "Споживча довіра";
  •  ВГО «Союз споживачів України;
  • ВГО “Фінансова грамота України”;
  • ГО “Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг “Страховий захист”;
  • ГО “Київський міськобласний центр захисту споживачів, якості та безпечності продукції”;
  • ЗАТ “Укркондитерпром” ;
  • ТОВ “Делмас”;
  • Українського товариства товарознавців і технологів;
  • Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів.

У засіданні круглого столу з доповіддями виступили:

• - перший проректор КНТЕУ Притульська Н.В.;
  • - голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Лапа В.І.;
  • - віце-президент ВФС Бородачова Н.В.
  • - начальник відділу державної політики у сфері внутрішньої торгівлі та захисту прав споживачів департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Васильчук О.П.

Учасники круглого столу обговорили проблеми реформування системи захисту прав споживачів в Україні, зокрема порушення визнаного в розвинених країнах принципу пріоритету інтересів споживачів перед політичними та бізнес інтересами у прийнятті відповідних владних рішень, невідповідність реальних дій процесу реформування європейським підходам щодо розвитку системи захисту прав споживачів та міжнародним документам, небажання органів влади дослухатися до голосу споживача та професійних лідерів громадського руху споживачів.

В обговоренні взяли участь: голова ГО “Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг “Страховий захист” Дарков В.М., голова ВГО “Фінансова грамота України” Стрельніков М.В., радник голови Комітету ВР України з питань промислової політики та підприємництва Гужва І.Ю.; представник Державної інспекції України у справах захисту прав споживачів Литвиненко Сергій Володимирович, член Громадської ради Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Яценко В.А., голова ВГО «Союз споживачів України Цильвік О.В., голова  ВГО «Якість життя» Ладигін О.Ю. та ін.

Визнаючи вкрай незадовільні результати реформування системи захисту прав споживачів в Україні та з метою досягнення сумісності між національною системою захисту прав споживачів  з ефективними практиками  Європейського Союзу  обговорено пропозиції до проекту Резолюції публічного обговорення в рамках Круглого столу «Реформування системи захисту прав споживачів: крок до ЄС чи у зворотному напрямі» .

Пропозиції до Резолюції засідання круглого столу прохання надсилати на електронну адресу pritulska@knteu.kiev.ua до 21.03.16р.

14.03.2016
adv