logo
Київський національний торговельно-економічний університет
Київський національний торговельно-економічний університет
logo
Київський національний торговельно-економічний університет
img

Трагедія, яку не забути

ЕКО КНТЕУ

З нагоди 30 річчя Чорнобильської трагедії, яка сталася 26 квітня 1986 року, у Київському національному торговельно-економічному університеті, цей день був оголошений Днем пам'яті. Активістами Еко-клубу був проведений показ документальних кадрів з ліквідаційного процесу аварії на Чорнобильській атомній станції.

МОВОЮ ФАКТІВ:

Указом Президії Верховної Ради УРСР від 29 березня 1990 року (N 8985-ХI) 26 квітня проголошено "Днем чорнобильської трагедії". У цей день у Білорусі також відзначають День Чорнобильської трагедії. У Росії - День пам'яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.
За офіційними даними загалом внаслідок Чорнобильської аварії потерпіли близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, у тому числі більше 600 тис. дітей.
Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії. 
Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, і саме графіт був легкозаймистим матеріалом. Після вибуху в реакторі залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31 людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.
В Україні налічується понад 3,2 мільйона потерпілих від Чорнобильської катастрофи, серед них – близько 1 мільйона дітей. 25 448 потерпілих від аварії на ЧАЕС проживають в Дніпропетровський області. 600 тис. українців взяли участь у ліквідації аварії.
Всього в Україні забруднено територію площею понад 50 тис. кв. км у 74 районах 12 областей (Київська, Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Вінницька, Черкаська, Хмельницька, Івано-Франківська, Волинська, Чернівецька, Сумська, Тернопільська). На цій площі розташовані 2294 населені пункти.
Жителі міста Прип'ять, розташованого неподалік від ЧАЕС, не знали про небезпеку та не вживали жодних захисних заходів, аж до обіду наступного дня — 27 квітня, коли їм повідомили про евакуацію міста. Людям сказали, що це тимчасовий захід, аби уникнути проблем із великим багажем, та до 16:00 повністю евакуювали населений пункт.
Першого удару радіоактивного забруднення зазнала смуга соснового лісу (близько 450 га), яка знаходилася поруч з Чорнобильською АЕС. Впродовж декількох днів після аварії цей ліс практично «згорів», ставши рудим. Після захоронення дерев у траншеях на цій території були насаджені нові.

Бабич Евгенія

26.04.2016
annzo
1410
остання редакція 27.04.2016
annzo