logo
Київський національний торговельно-економічний університет
Київський національний торговельно-економічний університет
logo
Київський національний торговельно-економічний університет
img

Міжнародний день охорони озонового шару

ЕКО КНТЕУ

В 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару. День встановлено на згадку про підписання Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар. 
Озоновий шар простягається над землею величезною шапкою, що йде в космос. 
"Де можна зустрітися з брокенською примарою або летючим голландцем? Як утворюються міражі, гало, вінці? Вражаючі оптичні явища на куполі планетарію!" - саме такими словами заманюють представники планетарію всіх небайдужих до повітряного простору нашої Землі. 
З нагоди Міжнародного Дня захисту озонового шару представники ЕкоКлубу охоче відвідали стіни планетарію та переглянули унікальний повнокупольний фільм "Повітряні примари".
Під великою купольную стелею, м'яких диванчиках створюється унікальний ефект присутності, 3Д зображення, звуку, який повністю заповнює простір та додає реалізму.
Фільм розповідає про особливості атмосфери, міражі, різного роду процеси, що відбуваються у зоряному небі та озоновому шарі. 
Ще у 80-ті роки вчені зробили відкриття: в районі Антарктиди загальний вміст озону зменшилося в 2 рази. Саме тоді з’явилася назва «озонова діра». На виснаження озону впливає окис хлору. Він є продуктом заводів, підприємств промисловості. Ми не в змозі запобігти появі озонових дірок. Однак зберегти озон хоча б на побутовому рівні людині під силу.

Олексій Шпита

ЕкоКлуб нагадує: будьте уважніми до природи та живіть ЕКОлогічно!

17.09.2016
annzo
1396
остання редакція 21.09.2016
annzo