logo
Кафедра товарознавства та митної справи
Кафедра товарознавства та митної справи
logo
Кафедра товарознавства та митної справи
img

Архів новин

товарознавства та митної справи

27 червня 2018 року 4 викладачі кафедри товарознавства та митної справи успішно склали екзамен та отримали сертифікати, що підтверджують знання англійської мови на рівні В2 за міжнародною шкалою, а саме:

Караваєв Т.А. – д.т.н., професор;

Шульга О.С. – к.т.н., доцент;

Андрієвська Л.В. – к.т.н., доцент;

Золотарьова О.Г. – ст. викладач.

Це дає змогу відкривати на кафедрі магістерські програми англійською мовою викладання. На 2018-2019 н.р. заплановано відкриття такої програми спеціалізації «Митна справа». Очікуємо відгуків від потенційних абітурієнтів!Доцент кафедри товарознавства та митної справи, к.т.н. Андрієвська Людмила Валентинівна була нагороджена Дипломом лауреата премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва у номінації "наукові досягнення". Нагородження відбулося 22 червня 2018 р.26.05.2018 р. викладачі кафедри товарознавства та митної справи та гості - випускники КНТЕУ приєдналися до святкування Дня Університету 2018!. 

 

 

 

 

 

 16.05.2018 р. кафедра товарознавства та митної справи факультету торгівлі та маркетингу гостинно відчинила двері для учнів 10 класу Княжицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні школи разом з доцентом кафедри Михайловою Галиною Миколаївною відвідали навчальні аудиторії, лабораторії з дослідження якості та безпечності непродовольчих товарів та харчових продуктів, бібліотеку, лекційними аудиторіями. Майбутніх абітурієнтів вразили спортивні манежі, а також територія університету, Біг-Бен та Ейфелева вежа. Чекаємо на Вас у нашій Альма-матер! 

  20.02.2018 р. на кафедрі товарознавства та митної справи відбулася презентація комп’ютерного класу в А-311 викладачами д.т.н., доц. Караваєвим Т.А. та к.т.н., доц. Галько С.В. Клас використовується під час проведення практичних занять зі студентами ОС "бакалавр", "магістр" із дисциплін: "Основи митної справи", "Митна справа", "Митні процедури", "Товарна номенклатура ЗЕД", "Митно-посередницькі послуги", "Митна логістика", "Митна безпека" та ін. Крім того, комп’ютери використовуються для тестування на платформі лабораторії дистанційного навчання КНТЕУ та відповідної програми зі всіх дисциплін, які викладаються на кафедрі.

Під час презентації студенти продемонстрували використання спеціалізованих прикладних комп’ютерних програми MD Office, QD Professional та показали на практичних прикладах:

 • визначення коду товарів згідно з УКТЗЕД;
 • формування довідки про тарифне та нетарифне регулювання при переміщенні товарів через митний кордон України;
 • аналіз заходів тарифного регулювання товарів, поміщених у різні митні режими;
 • визначення митної вартості та нарахування митних платежів на товари;
 • аналіз заходів нетарифного регулювання, що застосовуються до товарів;
 • електронне декларування товарів;
 • порядок виконання митних формальностей відповідно до обраного митного режиму.

Студенти показали глибокі знання у сфері державної митної справи, володіння спеціалізованими програмами та наголосили на важливості набутих під час навчання практичних навичок для подальшої професійної діяльності за обраним фахом.

    25.01.2018 старший викладач кафедри товарознавства та митної справи Шульга Ольга Сергіївна надала коментар щодо вибору зубних паст для сюжету телепередачі «Факти тижня» телеканалу ICTV. В ході інтерв’ю, яке відбулося 25 січня, були обговоренні такі питання:

 • Що таке зубна паста?
 • Який склад зубної пасти?
 • Безпечність основних інгредієнтів зубної пасти? Фтор, лаурилсульфат натрію, триклозан, компоненти ефірних олій (м’яти, евкаліпту, фенхелю, анісу та ін.), прополіс, ферменти – на скільки вони корисні та необхідні?
 • Для чого в зубних пастах використовують ПАР, абразиви, колоїдні речовини?
 • Чим відрізняється професійна паста від звичайної?

Викладачі кафедри товарознавства та митної справи вкотре взяли участь у зйомках низки сюжетів для телеканалів ТРК «Київ» та «Нового» каналу.

24.10.2017 асистент кафедри Стретович Світлана Сергіївна надала свій коментар стосовно компонентів, асортименту, якості та особливостей використання пуховиків.

01.11.2017 р. доцент кафедри товарознавства та митної справи Андрієвська Людмила Валентинівна взяла участь у  зйомках телепередачі «Дешево і сердито» телеканалу «Новий канал». Тема програми: «Як обрати безпечний посуд для шкільних їдалень».

 Викладачі кафедри товарознавства та митної справи вкотре взяли участь у зйомках низки сюжетів для телеканалів ТРК «Київ» та «Нового» каналу.

5 вересня 2017 професор кафедри Мокроусова Олена Романівна надала свій коментар стосовно якості та безпечності дитячого взуття.

19 вересня 2017 р. доцент кафедри товарознавства та митної справи Андрієвська Людмила Валентинівна взяла участь у  зйомках телепередачі «Якісне життя» телеканалу «Київ». Тема програми: «Як обрати креми для рук».

19 вересня 2017 р. доцент кафедри товарознавства та митної справи Андрієвська Людмила Валентинівна взяла участь у  зйомках телепередачі «Таємний агент»  на «Новому» каналі присвяченій якості шампунів для волосся. Експертом було надано коментар щодо результатів дослідження зразків різних шампунів. Крім того, було надано низку  рекомендацій щодо вибору якісних  товарів.

   
14 вересня 2017 року в ході інтерв’ю  для телепередачи «Якісне життя» телеканалу ТРК «Київ» асистентом кафедри товарознавства та митної справи Стретович Світланою Сергіївною було надано  роз’яснення щодо компонентів, асортименту, якості та особливостей застосування фарб для волосся.

     Протягом 2017 року викладачі кафедри постійно підвищували свій рівень педагогічної майстерності та активно брали участь у різноманітних навчально-практичних тренінгах  і семінарах на різну тематику. Всі учасники отримали відповідні посвідчення. 
4 вересня  2017 року відзначають – День митного брокера України. Дата обрана невипадково, оскільки саме 4 вересня 1992 року був затверджений наказ Державного митного комітету України №173 «Про діяльність митних брокерів України».

З цієї нагоди студенти 1 курсу факультету торгівлі та маркетингу, освітнього ступеня «магістр», спеціалізації «Митна справа» разом із д.т.н., доцентом кафедри товарознавства та митної справи Т.А. Караваєвим побували в гостях у редакції журналу «Митний брокер», на сторінках якого вже більше 20 років висвітлюються митні новини, розміщуються коментарі вітчизняних та міжнародних експертів, фахівців з митної справи, досліджується ефективність роботи громадських рад при ДФС, Мінекономрозвитку і торгівлі України, створено майданчик для відкритого та відвертого діалогу між бізнесом та владою щодо проблемних питань здійснення державної митної справи.

Головний редактор журналу Сергій Іванович Трусов розповів студентам про актуальні проблеми діяльності митних органів, митних брокерів та вектори розвитку митної справи в Україні. Увага також була зосереджена на особливостях здійснення митного контролю та оформлення товарів за принципом «єдиного вікна», проблемах функціонування уповноважених економічних операторів в Україні та інших країнах світу.  

Сергій Іванович запропонував студентам активно долучатися до громадського обговорення проектів нормативно-правових актів з питань митної справи в Україні, дав практичні поради, які будуть корисними для майбутніх фахівців. У свою чергу, студенти отримали відповіді на запитання щодо проблем здійснення професійної діяльності митних брокерів України.

Як відзначили учасники зустрічі подібні заходи сприяють покращенню практичної складової підготовки фахівців з митної справи.

                         19-20 червня 2017 року на кафедрі товарознавства та митної справи відбулись засідання державних екзаменаційних комісій. Кваліфікаційний іспит на здобуття освітнього ступеня "бакалавр" склали 87 студентів факультету торгівлі та маркетингу, що навчались за спеціальностями «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі» та «Товарознавство та експертиза в митній справі».

Результати ДЕК за спеціальністю «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі» (голова комісії - Ковтун П.О., генеральний директор ПрАТ «Нова Лінія») показали, що всі студенти справилися із програмою іспиту. До кваліфікаційного екзамену було допущено  студентів ІV-го курсу  1 та 7 групи  денної форми навчання. Склали екзамен  36 студентів. Переважна більшість студентів оволоділа спеціальною термінологією, оцінюванням асортименту та якості товарів, навичками надання  товарознавчої характеристики товарних зразків. Якісна успішність знань студентів денної форми навчання становить –  69 %, середній бал –  3,9. Кращі знання показали студенти: Вавилова Л.С., Дейнек О.С., Секкер О.С., Бачинська М.О., Бутешова Д.В., Рибакова І.О.

 Результати ДЕК за спеціальністю «Товарознавство та експертиза в митній справі» (голова комісії - Трофімов В.С., головний державний інспектор Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби України) дозволяють сказати, що рівень підготовки бакалаврів спеціалізації  «Товарознавство та експертиза в митній справі» у 2017 році  денної форми навчання в цілому на достатньому рівні. До кваліфікаційного екзамену було допущено  студентів ІV-го курсу  3 та 4 групи  денної форми навчання. Склали екзамен  51 студент. Якісна успішність знань студентів денної форми навчання становить –  51 %, середній бал –  3,6  %. Кращі знання показали студенти: Сербіна В.В., Денисенко А.В., Кириченког А.С., Пустовгар А.В., Старушик Є.Г., Базилюк Ю.В., Теличко А.Л.27 травня 2017 року в КНТЕУ відбулася найголовніша подія року – День Університету. Цього року урочиста субота включала в себе ще дві важливі події: День зустрічі випускників та День відкритих дверей. Кафедра товарознавства та митної справи з радістю зустрічала своїх випускників.

     

  

  26 травня 2017 року в ході інтерв’ю  для телепередачи «Якісне життя» телеканалу ТРК «Київ» асистентом кафедри товарознавства та митної справи Стретович Світланою Сергіївною було надано  роз’яснення щодо асортименту, якості та особливостей застосування репелентів, а саме засобів проти комарів.23 травня 2017 року асистент кафедри товарознавства та митної справи Шульга Ольга взяла участь у зйомках для телеканалу ICTV.

 • Чи шкідливо готувати їжу на пательнях з тефлоновим антипригарним покриттям? До чого це може призвести?
 • Чому посуд з алюмінію краще не використовувати для приготування та зберігання харчових продуктів? 
 • Емаль на посуді захищає від дифузування солей металів у їжу?
 • Чи можна продовжити використовувати ємності з порушенням емалі?

Ці та інші питання були розглянуті в ході інтерв’ю для проекту "СТОП 5" телеканалу ICTV за участю журналіста Олексія Кобзаря, оператора Дмитра Климчука та асистента кафедри товарознавства та митної справи Ольги Шульги.18 травня 2017 року на кафедрі товарознавства та митної справи відбувся День гостинності для учнів 11 класів Малополовецької загальноосвітньої школи та Фастівської загальноосвітньої школи № 1.

Школярі та їх рідні поспілкувались з директором Центру профорієнтаційної роботи Ярошенко Людмилою В’ячеславівною, завідувачем кафедри товарознавства та митної справи Мережко Ніною Василівною, заступником декана факультету торгівлі та маркетингу Комахою Володимиром Олександровичем, доцентом кафедри товарознавства та митної справи Галько Світланою Василівною.

Присутні отримали вичерпну інформацію про особливості вступної кампанії 2017 року; перелік спеціальностей, підготовка за якими здійснюється в КНТЕУ; перелік конкурсних предметів у сертифікаті ЗНО; документи необхідні для вступу; умови проживання та особливості навчального процесу, культурне дозвілля студентів тощо.

Відвідувачам було цікаво ознайомитися з умовами в яких майбутнім студентам пропонує навчатися КНТЕУ, тому вони звернули увагу і на аудиторії, і на лабораторії, де проходять навчання та бібліотеку. Також вони мали можливість спостерігати як теперішні студенти КНТЕУ навчаються та здають залікову сесію.

Бажаємо учням успіхів у здачі зовнішнього незалежного оцінювання, яке розпочнеться вже зовсім скоро, нехай здійсняться всі їх задуми та запрошуємо приєднатися до родини Київського національного торговельно-економічного університету!

      21 березня 2017 року на кафедрі товарознавства та митної справи відбулася відкрита лекція старшого наукового співробітника Інституту історії НАН України, кандидата історичних наук Тоїчкіна Дениса Віталійовича на тему «Антикварна холодна зброя» для студентів ФТМ І курсу освітнього ступеня «магістр».

Лектор розглянув класифікацію антикварної холодної зброї, зробив короткий огляд історії розвитку холодної зброї на території України.

Значна увага була приділена науковій атрибуції антикварної холодної зброї, визначенню критеріїв оцінки якості та історичної цінності.

Студенти отримали цінну інформацію щодо визначення автентичності антикварної холодної зброї.

  


15 березня 2017 року в рамках ІХ Консумерського фестивалю був проведений круглий стіл на тему «Актуальні питання митного контролю та митного оформлення товарів». Модератор круглого столу - завідувач кафедри товарознавства та митної справи, доктор технічних наук, професор Ніна Василівна Мережко.

Основні питання, що обговорювалися на засіданні круглого столу:

 • застосування принципу «Єдиного вікна» при митному контролі та оформленні товарів як інструменту спрощення зовнішньої торгівлі та гармонізації роботи державних контролюючих органів;
 • роль заходів тарифного та нетарифного регулювання в умовах євроінтеграції та лібералізації зовнішньоекономічних операцій;
 • захист прав інтелектуальної власності;
 • практичні аспекти визначення митної вартості та нарахування митних платежів для окремих видів товарів;
 • спрощення митних процедур та розвиток партнерства «митниця - бізнес».

У засіданні круглого столу взяли участь представники структурних підрозділів Державної фіскальної служби України, Енергетичної митниці ДФС, бізнес-структур, студенти.

З доповідями із зазначених питаннях виступили:

 1. Муромцев Леонід Миколайович - начальник управління заходів регулювання ЗЕД Департаменту організації митного контролю ДФС України. «Застосування принципу «Єдиного вікна» при митному контролі та оформленні товарів як інструменту спрощення зовнішньої торгівлі».
 2. Баязитов Лев Рауфович - консультант ТОВ «ППЛ 33-35». «Механізм «Єдиного вікна» в морських портах – стан, проблеми та перспективи реалізації».
 3. Терещенко Сергій Степанович - експерт асоціації «Укрзовніштранс». «Плюси та недоліки постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2016 №364 щодо впровадження принципу «Єдиного вікна».
 1. Трофімов Валерій Станіславович – головний державний інспектор управління митно-тарифного регулювання Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України. «Особливості адміністрування мита в рамках Угоди про асоціацію України та ЄС».
 2. Рудольський Олександр Михайлович – заступник начальника управління – начальник відділу захисту прав інтелектуальної власності управління заходів регулювання ЗЕД Департаменту організації митного контролю ДФС України. «Захист прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України».
 3. Власенко Андрій Васильович  – головний державний інспектор сектору контролю за переміщеннями товарів військового призначення та подвійного використання управління заходів регулювання ЗЕД Департаменту організації митного контролю ДФС України. «Актуальні питання здійснення митними органами контролю за товарами військового призначення та подвійного використання».
 4. Золотарьов Ігор Анатолійович – начальник відділу адміністрування митних платежів Енергетичної митниці ДФС. «Практичні аспекти визначення митної вартості та нарахування митних платежів окремих видів товарів».
 5. Калуга Ніна Василівна – доцент кафедри товарознавства та митної справи Київського національного торговельно-економічного університету. «Партнерство «митниця – бізнес»: запровадження в Україні інституту уповноваженого економічного оператора».
 6. Караваєв Тарас Анатолійович – доцент кафедри товарознавства та митної справи Київського національного торговельно-економічного університету. «Підготовка фахівців спеціалізації «Митна справа» в КНТЕУ».

Під час обговорень виступило 12 представників від ДФС України та КНТЕУ. Активну участь в обговоренні представлених доповідей брали студенти.

Після заслуховування доповідей та обговорення інформації щодо проблемних питань митного контролю та оформлення товарів учасники круглого столу постановили:

 1. Постійно актуалізовувати зміст фахових митних дисциплін («Митна справа», «Митно-посередницькі послуги», «Митна безпека») шляхом висвітлення нагальних питань митного оформлення товарів таких, як:
  • застосування принципу «Єдиного вікна» на підставі рекомендацій ЄЕК ООН 33, 34, 35;
  • адміністрування мита в рамках Угоди про асоціацію України та ЄС;
  • спрощення митних процедур та розвиток партнерства «митниця - бізнес».

2. При вивченні фахових митних дисциплін використовувати інформацію структурних підрозділів ДФС України щодо практичного досвіду реалізації та застосування принципу «Єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного видів державного контролю, а також впровадження системи інформаційного обміну між митницями ДФС, іншими державними органами та підприємствами з використанням електронних засобів передачі інформації.

3. Під час формування тематики випускних кваліфікаційних робіт враховувати питання:

 • дослідження ризикових ситуацій на предмет запобігання, прогнозування і виявлення порушень законодавства України з питань тарифного, нетарифного регулювання ЗЕД та оподаткування товарів під час їх митного оформлення;
 • захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення через митний кордон України;
 • здійснення контролю митними органами за експортно-імпортними операціями з товарами подвійного використання.

4. Під час підготовки випускних кваліфікаційних робіт керуватися принципом – робота має бути цілісним дослідженням.

5. При формуванні навчальних планів підготовки фахівців за спеціалізацією «Митна справа» доцільно проводити їх порівняльний аналіз з відповідними планами інших вищих навчальних закладів, зокрема Університет митної справи та фінансів, Університет Державної фіскальної служби України.

6. Рекомендувати ДФС України опрацювати питання стосовно відновлення діяльності Митно-тарифної ради, одним із завдань якої є підготовка пропозицій про встановлення, скасування або зміну ставок ввізного та вивізного мита на основі врахування інтересів держави та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

  

  13 березня 2017 року на кафедрі товарознавства та митної справи відбулася відкрита лекція заступника головного зберігача Національного музею історії України, кандидата історичних наук Походящої Олени Борисівни на тему «Експертиза української та російської ікони» для студентів ФТМ ІІІ-ІV курсів.

Лектор розглянула класифікацію ікон, функціональне застосування ікон, будову іконної дошки, історію розвитку української та російської ікон, ідентифікаційні ознаки ікон різних хронологічних періодів.

Також лектор приділила увагу розгляду іконографічних типів зображення Ісуса Христа та головних сюжетів українських ікон.

Значна увага була приділена методам дослідження ікон, що перетинають митний кордон України, та визначенню їх автентичності. 

  21 лютого 2017 року викладачі кафедри взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному тренінгу «Інформаційні технології в навчальному процесі: якісна освіта». 

  

  

Учасники отримали сертифікат участі у тренінгу, сертифікати корпорації «Парус» та Центру сертифікованого навчання «Проком».16 та 17 січня 2017 року на кафедрі товарознавства та митної справи пройшли захисти випускних кваліфікаційних проектів здобувачами ступеня вищої освіти "магістр" денної форми навчання.

Під час виступів магістранти продемонстрували вміння самостійно вирішувати наукові та практичні проблеми; логічно, послідовно та креативно викладати матеріал. Обрані теми стосувались актуальних питань товарознавчої науки, експертизи товарів та митної справи.

  

   8 квітня 2016 року викладачами кафедри товарознавства та митної справи к.т.н., доц. Андрієвською Л.В. та ас. Шульгою О.С. було проведено підсумкове заняття-конкурс у рамках вивчення дисципліни «Товарознавство. Електропобутові товари» для студентів ФТМ 4к 1 гр.

У ході проведення заняття студенти взяли участь у наступних конкурсах: «Презентація команди», «Що? Де? Коли?» та «Нові товари – нові можливості».

За підсумками проведеного заняття членами журі було визначено команди-переможців та особистих переможців кожного конкурсу, які отримали нагороди та грамоти. Було відмічено високий рівень підготовки презентацій та креативність виступів учасників.

        

01.03.2017
437281
1697
остання редакція 23.10.2018
437281