Щоденник Х Консумерфесту. Круглий стіл "Розвиток торговельного підприємництва в Україні: стратегії, технології, інновації"

На кафедрі торговельного підприємництва та логістики відбувся круглий стіл "Розвиток торговельного підприємництва в Україні: стратегії, технології, інновації".

Мета круглого столу – дослідження пріоритетних напрямів функціонування та розвитку торговельного підприємництва в Україні, виокремлення основних тенденцій і проблем у торговельній галузі, визначення стратегій та інструментів для їх розв'язання, а також подальше опрацювання затребуваних сьогодні практикою професійних компетентностей фахівців з організації оптової та роздрібної торгівлі, що підвищить їх конкурентоспроможність на ринку праці.

З вітальним словом до гостей та учасників звернулася Перший проректор з науково-педагогічної роботи, д.т.н., професор Притульська Н.В. та декан факультету торгівлі та маркетингу, к.т.н., доцент Осика В.А.

У засіданні взяли участь понад 25 учасників, серед яких були представники бізнесу, викладачі, аспіранти та студенти КНТЕУ.

Під час круглого столу було обговорено такі питання:

• розвиток підприємництва як головний аспект економічної безпеки України;
  • підготовки фахівців з організації оптової та роздрібної торгівлі;
  • сучасні тенденції торгівлі: зміна пріоритетів споживачів;
  • міжнародний досвід організації підприємницької діяльності;
  • клієнт-орієнтоване обслуговування в роздрібній та оптовій торгівлі;
  • інтернет-торгівля як реальна альтернатива традиційному продажу;
  • сучасні технології проектування підприємств роздрібної торгівлі;
  • інноваційний підхід до мотивації персоналу.

Під час проведення круглого столу з доповідями виступили:

1. Ільченко Наталія Борисівна – д.е.н., доцент, зав. кафедрою торговельного підприємництва та логістики;
  2. Гарбарук Ігор Миколайвочи – міжнародний експерт, економіст, член ГС "Економічний дискусійний клуб";
  3. GQ Fu –  CEO of "Relote", гість із Сінгапуру;
  4. Войнілович Віта Євгенівна –  директор ТОВ «БНС ТРЕЙД»;
  5. Чумак Микола Валерійович –  директор, партнер ТОВ «АйДіЕнТі»;
  6. Тадай Ольга Вікторівна – представник власника ТОВ ПТК «АГРОМАТ»;
  7. Бедричук Надія Володимирівна – виконавчий директор «Українська асоціація прямого продажу»;
  8. Теличко Катерина Євгенівна –  ФОП «Теличко С.»;
  9. Фреюк Ольга Василівна – аспірант 2 року навчання, КНТЕУ.

На засіданні круглого столу були присутні:

• Президент Торгової палати Латвії, Радник Європейської комісії з питань торгівлі Хенрік Данусевич;
  • завідувач кафедри економіки та фінансів підприємства, д.е.н., професор Блакита Ганна Владиславівна та викладачі кафедри.

За результатами обговорення проблемних питань розвитку підприємницької діяльності складено ряд пропозицій, зокрема: посилення співпраці з представниками підприємств торгівлі, удосконалення навчальних планів і програм підготовки фахівців з організації оптової та роздрібної торгівлі, спільне наукове обґрунтування напрямів вирішення проблем розвитку галузі та визначення шляхів підвищення якості обслуговування споживачів.

14.03.2018
остання редакція 20.03.2018