Щоденник Х Консумерфесту. Круглий стіл "Повномасштабне реформування системи захисту прав споживачів"

З нагоди відзначення Всесвітнього дня прав споживачів та в рамках Х Консумерського фестивалю в Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся круглий стіл на тему «Повномасштабне реформування системи захисту прав споживачів». Модератором заходу була Притульська Наталія Володимирівна, перший проректор з науково-педагогічної роботи, президент федерації споживачів «ПУЛЬС».

Обговорювалися наступні питання:

• Реформа системи захисту прав споживачів в Україні: досягнення, проблеми та висновки 2017 року;
  • Завдання реформи в 2018 році: визначення структурних змін щодо уповноваженого державного органу з реалізації споживчої політики як вирішальної умови для успішного розвитку реформи, залучення регіонального, місцевого потенціалу; механізми співпраці держави і громадських організацій; підвищення обізнаності споживачів;
  • Наближення Закону України «Про захист прав споживачів» до правових засад Європейського Союзу, законодавче відновлення всіх незаконно скасованих та звужених прав споживачів.

Крім зазначених питань, на круглому столі говорили про створення ефективної системи розгляду скарг споживачів, координації дій у сфері захисту прав споживачів між всіма галузями економіки, відповідної державної статистики, інформування споживачів за результатами державного нагляду та контролю на споживчому ринку для зменшення ризиків споживання, запровадження превентивних підходів для попередження порушень прав споживачів, зокрема в Інтернет торгівлі тощо.

На круглому столі були присутні представники державних органів законодавчої та виконавчої влади, організацій громадянського суспільства, підприємництва, професійних асоціацій, торговельних мереж та ін., зокрема:

• Міністерство економічного розвитку і торгівлі України: Гринчук Тетяна Володимирівна - начальник управління контролю та захисту прав споживачів департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку; Васильчук Олександр Петрович - начальник відділу державної політики у сфері внутрішньої торгівлі та захисту прав споживачів департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики МЕРТ, Шпірко Оксана Олегівна - головний спеціаліст відділу державної політики у сфері внутрішньої політики та захисту прав споживачів управління реформування системи державного контролю та внутрішньої торгівлі департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики;
  • Державна служба України  з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів: Квасніцький Олексій Олексійович, директор департаменту захисту споживачів;
  • Громадська асоціація «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «СПОЖИВЧА ДОВІРА»: Кравченко Ірина Миколаївна, почесний голова;
  • ВФС «Пульс»: Бородачова Наталія Володимирівна, віце-президент; Ліга Андрій Іванович, член правління, співзасновник ГО «Об’єднання споживачів м. Єнакієве «Громадський контроль».

Крім цього були присутні представники асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти», Всеукраїнської асоціації пекарів, громадської організації  «Життя», асоціації ПЕСТ контроль, компанії «Фокстрот. Техніка для дому», а також представник Латвійської торгової палати, радник Європейської комісії Хенріх Данусевич.

З доповідями виступили:

• Бородачова Наталія Володимирівна, Віце-президент ВФС «Пульс»: «Система захисту прав споживачів: євроінтеграційна перебудова можлива лише через реформування»;
  • Дарков Василь Миколайович, Голова Правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг «Страховий захист»: «Актуальні питання розбудови нової та ефективної системи захисту прав споживачів в Україні».

остання редакція 20.03.2018