logo
Київський національний торговельно-економічний університет
Київський національний торговельно-економічний університет
logo
Київський національний торговельно-економічний університет
img

Круглий стіл "Розкуркулення села 1930-х років – політична репресія"

Загальна інформація

З ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених у Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся круглий стіл "Розкуркулення села 1930-х років – політична репресія", присвячений вшануванню пам’яті жертв колективізації.

Із вступним словом до учасників круглого столу звернулася проректор з наукової роботи С. В. Мельниченко, яка наголосила на важливості знання історії України, вшанування пам’яті українців, які зазнали політичних репресій у 30-х роках минулого століття. Жертвами колективізації були сотні тисяч селян, у результаті чого знищено цілий клас заможних господарів.

Голова Наукового товариства КНТЕУ Ю. Баранюк акцентував на тому, що на тлі розкуркулення, яке було акцією, спрямованою на залякування тих середняків, які не бажали ставати колгоспниками, розпочалася кампанія суцільної колективізації села.

Івкова Н., студентка факультету міжнародної торгівлі та права, зупинилася на питаннях колективізації в Україні, передумовах її виникнення, окреслила території, які найбільш постраждали від розкуркулення. Підсумувала важливі дати, що призвели до масового знищення українського народу, підвела підсумки жахливих сторінок української історії. На її думку, метою боротьби з куркулями було бажання влади передати державі (колгоспам, комунам, артілям) найрентабельніші селянські господарства разом із землею та реманентом, вилучити запаси сільськогосподарської продукції, які зберігалися в куркульських господарствах та ліквідувати найзаможніший прошарок селян, який вважався найбільшою загрозою для пролетарської диктатури.

У роботі круглого столу брали участь студенти та аспіранти.

22.03.2018
456287
1504
остання редакція 26.03.2018
Vega