logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Заходи та новини юридичної клініки

Юридичнa клінікa "Центр правового захисту"

Екскурсія у Вищий господарський суд України

1 березня 2017 року під керівництвом к.ю.н., доцента кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права Пальчука П.М. та за сприяння Юридичної клініки КНТЕУ у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів другого та третього курсів спеціальності «Правознавство» КНТЕУ, під час якої вони відвідали музей історії господарських судів України, конференц-зал, атріум, бібліотеку.

Під час екскурсії в музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про основні етапи становлення арбітражно-судової системи України, оглянули персональні стенди та вітрини головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Татькова В.І., Львова Б.Ю. та їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

Студенти ознайомилися з копіями архівних документів, які відображають діяльність господарських (арбітражних) судів, починаючи з 1942 року. Із стендів-горталок та альбомів дізналися про їх сьогодення – професійну та наукову діяльність суддів та працівників апаратів Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів, благодійницьку діяльність на підтримку учасників АТО, дитячих будинків та шкіл-інтернатів, спортивне життя, видавничу діяльність, про участь суддів та працівників апаратів господарських судів в АТО. Також оглянули видання з питань господарського права та господарського судочинства, вітрини відомчих нагород та відзнак, подарунків.


  Круглий стіл на тему «Права людини»

7 грудня 2016 року кафедрою адміністративного, фінансового та інформаційного права разом із Юридичною клінікою в рамках Всеукраїнського тижня права проведено студентський круглий стіл на тему «Права людини».

Учасники круглого столу обговорили широкий комплекс питань історії, сучасності та новітніх тенденцій у сфері забезпечення прав людини в Україні та світі. Предметом особливої уваги викладачів і студентів стали проблеми гарантування права на освіту, захист прав студентів, забезпечення свободи слова, совісті та віросповідання, охорони права інтелектуальної власності, реалізації права на соціальний захист.

Авторами трьох найкращих доповідей були визнані:

I місце – Іванисько Світлана 1 курс 19 група;

II місце – Іваненко Олексій 1 курс 15 група;

III місце – Третьякова Дарина 1 курс 15 група.

 


Екскурсія студентів КНТЕУ до Верховної Ради України

24 листопада 2016 року відбулася екскурсія найуспішніших студентів КНТЕУ до Верховної Ради України. Екскурсія була організована доцентом кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права Микитенко Л.А. при сприянні Юридичної клініки КНТЕУ.

На екскурсії студентам випала нагода дізнатися багато цікавих фактів з історії та сьогодення головного будинку Верховної Ради України, а також ознайомитися з унікальними речами та приміщеннями:

 • національною реліквією - Прапором Незалежності, який народні депутати першого демократичного скликання внесли до сесійної зали Верховної Ради України 24 серпня 1991 року;
 • балконом сесійної зали, у якій ухвалюються закони України;
 • картинами, які прикрашають стіни приміщень уряду;
 • знаменитими кулуарами Верховної Ради;
 • 4-тонною люстрою, яка має 76 енергозберігаючих лампочок;
 • конференц-залом.

 


"Роль і значення Конституційного Суду України в процесі конституційної реформи"

Загальна інформація

18 листопада 2016 року відбулась лекція видатного фахівця-практика Чеховича Сергія Болеславовича на тему "Роль і значення Конституційного Суду України в процесі конституційної реформи".

Організатором зустрічі виступила кафедра загальноправових дисциплін та Юридична клініка КНТЕУ..

Чехович Сергій Болеславович - к.ю.н., доцент, заслужений юрист України, завідувач відділом правового супроводження конституційного процесу Головного управління з питань конституційно-правової реформи Адміністрації Президента України.

Основні питання, які обговорювались на лекції:

 • місце Конституційного Суду України в системі органів державної влади;
 • питання вдосконалення діяльності Конституційного Суду України;
 • роль Конституційного Суду України щодо процедури тлумачення норм права в процесі внесення змін та доповнень до Конституції та законів України;
 • питання конституційної та інших реформ в Україні.


Зустріч з провідними адвокатами України

12 листопада 2016 року  Юрична клініка взяла участь у зустрічі з провідними адвокатами України.  Поліводський Олександр Анатолійович та Кобилянський Віктор Ананійович поділились своїм практичним досвідом з викладачами та студентами спеціальності "Міжнародне право" та "Правознавство" Київського національного торговельно-економічного університету. 

З вітальним словом до учасників заходу звернулась завідувач кафедри міжнародного публічного права Дешко Людмила Миколаївна. 

Поліводський Олександр Анатолійович провів майстер-клас "Земельна реформа: ринок землі чи ринок оренди. Останні законодавчі ініціативи та юридична практика", Кобилянський Віктор Ананійович - "Адвокатська майстерність. Тлумачення правових актів: Приклади земельного законодавства".

У заході взяло участь понад 100 осіб. У рамках угоди про співпрацю з Асоціацією адвокатів України протягом 2016-2017 н.р. відбудеться ще 6 майстер-класів провідних адвокатів України з питань трудових спорів, медіації, представництва в Європейському суді з прав людини, захисту прав адвокатів, особливостей здійснення адвокатської діяльності на різних стадіях кримінального провадження тощо.

 


Відбувся круглий стіл «Конституційне право на підприємницьку діяльність в Україні» за участі Юридичної клініки

05 жовтня 2016 року в Київському національному торговельно-економічному університеті відбулося засідання круглого столу «Конституційне право на підприємницьку діяльність в Україні», організатором якого виступила кафедра загальноправових дисциплін та Юридична клініка.

У роботі круглого столу взяли участь:

Чехович С.Б. – кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України, завідувач відділу Головного управління з питань конституційної реформи Адміністрації Президента України;

Петрицький А.Л. – заступник директора департаменту публічного права – начальник Управління конституційного та адміністративного законодавства Міністерства юстиції України;

Задорожна Г.В. – кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри теорії та історії держави і права Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана П. Конашевича-Сагайдачного;

Шевченко О.В. - кандидат юридичних наук, доцент, заступник декана з навчально-методичної та наукової роботи ФМТП;

Крегул Ю.І. - кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри загальноправових дисциплін;

Ладиченко В.В. - доктор юридичних наук, професор кафедри загальноправових дисциплін.

Всього у роботі круглого столу взяли участь 45 учасників: викладачі кафедри загальноправових дисциплін та студенти.

На круглому столі розглядались питання, які стосувалися генези розвитку конституційно-правового регулювання підприємництва в Україні, сучасних конституційних та законодавчих гарантій підприємницької діяльності, а також перспектив подолання проблем конституційно-правового регулювання підприємницької діяльності.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся завідувач кафедри загальноправових дисциплін КНТЕУ, к.ю.н., професорЮ.І. Крегул.

Професор кафедри загальноправових дисциплін КНТЕУ, д.ю.н. В.В. Ладиченко акцентував увагу присутніх на особливостях конституційно-правового регулювання підприємницької діяльності в зарубіжних країнах та визначив позитивні приклади, які можуть бути використані при удосконаленні вітчизняного нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності.

С.Б. Чехович зупинилася на питаннях роботи органів виконавчої влади по підготовці до впровадження в національне законодавство ефективних змін, які сприятимуть подоланню проблем правового регулювання підприємницької діяльності.

А.Л. Петрицький представив останні напрацювання Міністерства юстиції України щодо підвищення рівня ефективності правового забезпечення діяльності юридичних та фізичних осіб, як суб’єктів підприємницької діяльності.

Учасниками круглого столу визнані актуальними та цікавими пропозиції к.ю.н., доц. Г. В. Задорожної, к.ю.н., доц. О.В. Шевченко, к.ю.н., доц. В.В. Мушенка, к.ю.н., доц. В.С. Давиденка, к.ю.н., ст. викл. В.В. Хромея щодо підвищення рівня правової захищеності вітчизняних підприємців та залучення іноземних осіб до провадження підприємницької діяльності у нашій державі.

Група студентів КНТЕУ, а саме: Ольга БагненкоАліна ЛасточкінаМаргарита РеваОлексій Маснєв та Юлія Юзьків презентували студентський погляд на удосконалення конституційно-правового регулювання підприємницької діяльності в Україні.

Враховуючи наявність проблем, пов’язаних з правовим регулюванням підприємництва в Україні, учасники круглого столу вирішили сформувати наступні пропозиції щодо:

 • удосконалення існуючого механізму заохочення малого та середнього бізнесу шляхом внесення змін до податкового законодавства в частині розширення податкових пільг та преференцій;
 • посилення юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері підприємницької діяльності;
 • захисту права власності та недопущення рейдерських дій щодо майна підприємців;
 • підвищення рівня правової свідомості та правової культури суб’єктів підприємницької діяльності.

 

03.10.2013
Vita
6544
остання редакція 04.08.2017
adv