Кафедра інженерно-технічних дисциплін

Електротехніка

інженерно-технічних дисциплін

КОМПЕТЕНЦІЇ ДИСЦИПЛІНИ:

Здобуття знань щодо принципів роботи і особливості експлуатації різноманітних електротехнічних пристроїв та компонентів електронно-обчислювальної техніки.

Курс складається із теоретичної та практичної частини.

При вивченні теоретичної частини студенти ознайомлюються із основними співвідношеннями в електриці – законами постійного та змінного струму, співвідношеннями між лінійними і фазними величинами, параметрами електричного обладнання (трансформаторів, одно- і трифазних двигунів, джерел освітлення, акумуляторів різних типів).

На практичній частині під керівництвом викладача розроблюються схеми електричного підключення технологічного устаткування, наповнення електрощитових, розрахунок лічильників електроенергії та вибір тарифу для закладу ресторанного господарства (ЗРГ).

У форматі круглого столу обговорюється проблема енергозбереження у ЗРГ, зокрема встановлення компенсаторів реактивної потужності, багатотарифних лічильників, світодіодного освітлення.

Із обладнання використовуються універсальні ватт-амперметри, цифрові тестери JT-168, світодіодна RGB-стрічка, стенд для дослідження світодіодних ламп.

На окремому екскурсійному занятті студенти відвідують заклад ресторанного господарства, де ознайомляться із електротехнічним господарством, системами енергозбереження, опалення, водопостачання та водовідведення.

остання редакція 29.06.2018