Кафедра інженерно-технічних дисциплін
Кафедра інженерно-технічних дисциплін

Засоби вимірювання

інженерно-технічних дисциплін

На заняттях із цієї цікавої дисципліни студенти дізнаються, які прилади використовуються у лабораторіях та харчових виробництвах, як виміряти температуру, тиск, рН, прозорість продукту, які параметри продукту можна виміряти за допомогою струму та напруги, в чому різниця між цифровим та аналоговим вимірюванням.

На практичних заняттях можливо виміряти температуру трьома різними способами на 5-ти приладах, визначити товщину шару фарби або тканини, дізнатися, у кого з групи найтонше волосся і виміряти товщину волокон свого одягу. На трьох практичних заняттях студенти закріплюють навички роботи з цифровими датчиками: вчаться їх градуювати, калібрувати та складати алгоритми вимірювання. Також можна запрограмувати різні датчики на взаємодію у лабораторному вимірюванні  або технологічному процесі.

На практичних заняттях використовуються засоби вимірювання температури (термометри цифрові, аналогові, вимірювальні температурні комплекси та пірометр); засоби вимірювання відстаней (цифровий мікроскоп, мікрометр, штангенциркулі електронні та механічні); Універсальний вимірювальний комп’ютерний прилад (УВКП «ІТМ») із набором датчиків ваги, сили, температури, тиску, освітленості, а також програма «Мультимедійна лабораторія ІТМ».

остання редакція 29.06.2018