Кафедра інженерно-технічних дисциплін

Системи автоматизованого проектування

інженерно-технічних дисциплін

КОМПЕТЕНЦІЇ ДИСЦИПЛІНИ:

Знання принципів роботи та інструментарію систем автоматизованого проектування ArchiCAD та Autodesk 3ds Max, функцій замовника. Знання змісту передпроектних робіт, що виконуються замовником будівництва (реконструкції або капітального ремонту будівлі). Вміння виконувати проектні завдання та передпроектні роботи у рамках обов’язків спеціаліста проектної групи із використанням програмних засобів ЕОМ. Навички роботи у середовищі систем автоматизованого проектування.

Професійна діяльність керівників підприємств у сфері гостинності нерозривно пов’язана із виконанням функцій замовника при здійсненні капітальних ремонтів, розширення будівель, будівництва нових об’єктів. Серед низки дисциплін, які зумовлюють набуття відповідних знань, щодо участі у підготовці вихідних даних на проектування та будівництво об’єкту сфери гостинності викладається дисципліна «Основи автоматизованого проектування».

Новітні комп’ютерні технології значною мірою полегшують процес підготовки проектної документації. Сучасні програмні продукти дозволяють якісно і в короткі терміни, за відповідними вихідними даними, проводити кошторисні обрахунки, розрахунки, пов’язані з прийманням проектних рішень (конструкції, деталі, вибір оптимальних варіантів тощо).

Мета дисципліни: формування теоретичних знань та практичних навичок роботи з системами автоматизованого проектування для здійснення проектних робіт і оформлення внутрішнього простору об’єктів, виховання у студентів вміння сприймати, осмислювати і критично оцінювати проектну інформацію.

Серед завдань проектної справи є забезпечення відповідної візуалізації розрахункової та графічної частини проекту об’єкту будівництва. Вирішенню цих завдань і присвячено дисципліну «Основи автоматизованого проектування».

Вивчення дисципліни надає змогу кожному студенту не тільки опанувати основи роботи із програмою (створити стіни, підлогу, стелю та покрівлю, розмістити у проектованій будівлі елементи обладнання, меблювання, озеленення, декору, опанувати роботу у складі проектної групи), але й побачити результат своєї роботи – здійснити 3D-тур спроектованою будівлею створити презентацію до свого проекту, що може стати частиною або навіть основою майбутньої бізнес-ідеї.

остання редакція 29.06.2018