Кафедра інженерно-технічних дисциплін

Технічні засоби митного контролю

інженерно-технічних дисциплін

КОМПЕТЕНЦІЇ ДИСЦИПЛІНИ:

Дати майбутнім фахівцям достатні знання про основні види і типи обладнання, яке використовується в митному контролі, техніко-економічні і експлуатаційно-технічні характеристики митного обладнання, його будову, правила експлуатації і техніку безпеки під час експлуатації.

Курс складається із лекційних та практичних занять.

На лекційних заняттях студенти отримують інформацію щодо методів, особливостей роботи та способів використання засобів ендоскопії, рентгенівського обладнання, металодетекторів, радіометрів, мікрохвильових засобів дистанційного обшуку тощо. Аналізуються можливості найновіших зразків обладнання від таких світових лідерів товарів з безпеки, як L3 (США) та Rapiscan (Німеччина).

На практичних заняттях аналізуються фальшиві грошові купюри, визначаються способи підробки водяних знаків ультрафіолетового та інфрачервоного захисту, ідентифікації та оцінки виробів з дорогоцінних металів та каміння; вивчаються методи підробки печаток та підписів; закріплюється на практиці використання ультрафіолетових маркерів для таємних позначок в документах і транспортних засобах.

На заняттях студенти працюють із наступним обладнанням: металодетектор ручний Garrett, радіометр СТОРА РКС-101, ендоскоп цифровий RTE-120usb, мініскопи із збільшенням у 25-100 разів, детектори валют (ручні, стаціонарні, ультрафіолетові, інфрачервоні, магнітні).

Із наочних засобів на практичних заняттях використовуються: імітатори зброї (вогнепальна металева – 2 шт., холодна металева – 1 шт., холодна неметалева – 2 шт.), вибухових пристроїв, наркотичних речовин, фальшиві банкноти (гривні номіналів 5-500 грн., долари США, Євро), підробки виробів із дорогоцінних металів та каміння.

Після вивчення дисципліни студенти набувають навички користування обладнанням для пошуку контрабанди та незареєстрованих товарів, а саме металевої і неметалевої зброї, стимуляторів наркотиків і вибухових пристроїв, розпізнавання підробки документів та проведення попередньої експертизи грошових купюр і ювелірних виробів.

остання редакція 29.06.2018