Екскурсія студентів ФМТП до Верховного Суду

Доценти кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права О. М. Гончаренко, О. С. Можайкіна та П. М. Пальчук 22 жовтня організували екскурсію для студентів 2 курсу ФМТП до Верховного Суду.

Екскурсія проводилася у приміщені Кловського палацу, архітектура та внутрішнє оздоблення якого вразили студентів своєю красою і неповторністю.

Під час екскурсії студенти ознайомилися з історією самої будівлі, з тим, які заклади у різні часи там розташовувалися. У парадному холі звернули увагу на тему Вічності, яка відображена на стелі у формі пейзажів зими, весни, літа і осені.

Крім того, студенти відвідали: залу судових засідань, в якій розглядаються цивільні, господарські та адміністративні справи; залу засідань Пленуму Верховного Суду, конференц-залу.

Увагу студентів було звернено на те, що кожен елемент в будівлі має своє символічне значення. Так, наприклад сходи, які ведуть на вищі поверхи зроблені з граніту, як символу твердині, та прикрашені скульптурами основних чеснот – Справедливості, Поміркованості, Неупередженості та Хоробрості. На стінах зали засідань Пленуму Верховного Суду відображено становлення Української державності: князь Ярослав Мудрий з Руською правдою, гетьман Пилип Орлик з першою конституцією України, перший президент України Михайло Грушевський з четвертим універсалом.

В музеї Верховного Суду студенти ознайомилися з його історією та могли побачити мантії і нагрудні знаки суддів різних епох.

Студенти відзначили, що екскурсія була не лише цікавою і пізнавальною, а й виступила мотивуючим фактором для подальшого розвитку та навчання!

остання редакція 28.05.2019