Майстер-клас "Світовий ринок космічних послуг"

Старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, к.ю.н. Гурова Анна Михайлівна 29 жовтня провела майстер-клас "Світовий ринок космічних послуг", у якому взяли участь студенти спеціальності "Міжнародне право" та викладачі кафедри міжнародного публічного права.

Майстер-клас відкрила завідувач кафедри міжнародного публічного права, д.ю.н., доцент Дешко Людмила Миколаївна. Під час зустрічі було розглянуто основні напрями космічної діяльності сьогодення, охарактеризовано правові та організаційні аспекти забезпечення розвитку традиційних сегментів світового ринку космічних послуг, здійснено детальний аналіз перспектив та викликів, які наразі постали перед дослідженням та використанням космічного простору, зокрема видобування космічних ресурсів, космічний туризм, космічне сміття тощо.

А. М. Гурова також чітко та послідовно розкрила структуру правового забезпечення космічної діяльності, яка складається з 5 космічних договорів, міжнародних актів суміжних галузей права, норм м’якого права, а також їх імплементації у внутрішнє правове поле космічних держав. Особлива увага в доповіді приділялася відповідності правового регулювання космічної діяльності України міжнародним стандартам у цій сфері.

Тема майстер-класу викликала живий інтерес серед студентів та викладачів. Після його завершення продовжилось жваве обговорення деяких нюансів правозастосування у сферах, як-от розподілення радіочастот Міжнародним союзом електрозв’язку, дотримання екологічних вимог охорони морського середовища під час видалення космічного сміття з навколоземної орбіти.

остання редакція 29.05.2019