Практичний психологічний факультатив "PSYchea" за темою: "Як "створити" собі захворювання або психосоматика в дії"

27 листопада 2018 року в аудиторії Б-102 о 15:00 Центр педагогічних та психологічних досліджень КНТЕУ проводить практичний психологічний факультатив "PSYchea" за темою: "Як "створити" собі захворювання або психосоматика в дії".

Зараз про психосоматику говорять всі, а деякі з нас, можливо, запитували себе: "А, якщо причина мого нездужання ховається у моїх установках та переконаннях?" Чи "Можливо, моя хвороба – спричинена соціально-психологічними факторами, ніж фізичною вадою?". Деякі причини захворювань знаходяться на поверхні, тому їх легко розгледіти досвідченому лікарю чи психологу. Інші причини – базові і глибші, тому не одразу можна зрозуміти, що все-таки – це психосоматична проблема.

Якщо узагальнити, то можна виділити кілька категорій, на основі яких ми живемо і які на нас впливають:

• минулий досвід;
  • сімейні цінності і сценарії;
  • "негласні" правила;
  • соціально-прийнятні норми(стереотипи);
  • розподіл інформації на "добре / погано", "можна / не можна" і т.д.

Таким чином створюється індивідуальна реальність, яка може бути нам на користь, або навпаки – зашкодити. Наприклад, коли шкодить: прояви під виглядом мігрені, проблем зі спиною, нестабільним артеріальним тиском і т.д., цей список можна продовжити.

На факультативі ми спробуємо поглянути на власну реальність з іншого боку і зрозуміти, про що нам "говорить" наше захворювання!

Зустріч проводить практичний психолог Центру педагогічний та психологічних досліджень Вороп І. В.

Участь безкоштовна. ЗАПРОШУЄМО УСІХ БАЖАЮЧИХ.

остання редакція 08.11.2018