Семінар-воркшоп щодо впровадження стандартів діяльності у сфері туризму та курортів

У КНТЕУ відбувся семінар-воркшоп щодо впровадження стандартів діяльності у сфері туризму та курортів.

Семінар організовано Департаментом туризму та курортів Міністерства економічного розвитку та торгівлі України спільно з Київським національним торговельно-економічним університетом.

Відкрили захід із вітальним словом:

• Оксана Сердюк, директор Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, яка окреслила сучасний стан стандартизації у сфері туризму та курортів, актуальність впровадження стандартів у діяльність суб’єктів господарювання;
  • Наталія Притульська, перший проректор КНТЕУ, член Керівної Ради Національного органу стандартизації, яка акцентувала на ролі стандартів як фактору забезпечення європейського рівня прав споживачів на якість та безпечність послуг.

Високий професійний рівень семінару-воркшопу визначили доповіді спікерів - державних та громадських діячів, провідних науковців, практиків у сфері туризму та курортів:

• Анатолія Мазаракі, ректора КНТЕУ, голови технічного комітету стандартизації ТК 118, та Тетяни Ткаченко, завідувача кафедри туризму та рекреації КНТЕУ, голови підкомітету "Туризм та послуги у сфері туризму";
  • Яніни Гаврилової, президента ГС "Всеукраїнська асоціація гідів";
  • Сергія Підмогильного, голови правління "Українська асоціація активного та екологічного туризму";
  • Таміли Рзаєвої, президента Всеукраїнської профспілки "Союз професіоналів СПА, готелів та велнес-курортів України";
  • Людмили Мещерських, директора Науково-технічного центру з сертифікації продукції, послуг та систем якості КНТЕУ;
  • Надії Ведмідь, декана факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу КНТЕУ, директора ГО "Український кулінарний союз", та Маргарити Бойко, завідувача кафедри готельно-ресторанного бізнесу КНТЕУ.

На семінарі було обговорено питання щодо державної політики у сфері стандартизації, ролі стандартів у забезпеченні європейського рівня прав споживачів на якість та безпечність послуг, переліку національних стандартів, гармонізованих із міжнародними та європейськими, що набули чинності завдяки діяльності ТК 118, практики застосування міжнародних стандартів щодо компетентностей гідів, вимог до пригодницького та екологічного туризму, якості послуг таласотерапії, велнес, спа тощо.

Більше 70-ти представників із 19 регіонів України взяли участь в обговоренні поставлених на семінарі питань. Захід став об’єктом зацікавленості різних інституцій – представників центральної і місцевої виконавчої влади, громадських професійних організацій, органів стандартизації, закладів вищої освіти та науково-дослідних установ.

остання редакція 22.11.2018
Vega