Міжнародний день рідної мови в КНТЕУ: розмаїття емоцій, етнічних фарб та щирих почуттів

Одним із найрізноманітніших та надзвичайних заходів Київського національного торговельно-економічного університету є святкування Міжнародного дня рідної мови, який  21 лютого 2019 року відзначали в Alma mater вже всімнадцяте.

Ректор Анатолій Антонович Мазаракі привітав усіх присутніх та відкрив урочисту частину теплими словами: «У світі цей день зветься днем материнської мови. Цей день створено на честь тих, хто відстоював своє право на рідну мову та загинув на демонстрації у Бангладеші. У цей день кожен мусить згадати свою материнську мову. Наші студенти шанують і цінують рідну мову. Підтвердженням цьому є численні перемоги на олімпіадах, на конкурсі імені П. Яцика. Сьогодні ми станемо свідками, як іноземні студенти цінують свої традиції й мову. Зі святом дорогі студенти, вивчайте мови, цінуйте рідну мову і хай вам у цьому щастить!».

Анатолій Антонович нагородив студентів-переможців різноманітних мовно-літературних конкурсів, конференцій та олімпіад.

На урочистості також завітали почесні гості Сільвен Ріголле, Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні, та Ольга Хворостянко, директор Кампюс Франс (Campus France) в Україні, які цього святкового дня вручили 10 дипломів освітнього ступеня «Бакалавр» університету Гренобль Альпи студентам та випускникам КНТЕУ.

Нині мовне розмаїття в КНТЕУ зростає. Наразі в університеті навчаються 200 іноземних громадян. А кількість країн, які представляють наші іноземні студенти, на початок 2019 року налічує 22! На підготовчому відділенні університету, де іноземці вивчають українську мову, зараз навчається 58 студентів з 3 країн світу.

Чуттєво й динамічно, ніжно і з гордістю за батьківщину зі своїми країнами присутніх знайомили студенти-іноземці.

Узбекистан представив студент І курсу ФМТП Даврон Юсупов, який заспівав пісню рідною мовою.

Уривок з відомої поеми та запальна пісня з елементами хореографії у виконанні студента І курсу ФМТП Діомона Ібрагіма стали візитівкою Кот-д'Івуару.

Студентка ІІ курсу ФРГТБ Фан Тхі із В’єтнаму зачарувала всіх піснею рідною мовою.

Слухач Підготовчого відділення для іноземців Пітер Мітенбулер зачитав патріотичний вірш про США.

Студент ІІІ курсу ФМТП Ешперадо Нзау представив Анголу чуттєвим музикальним номером.

Слухач підготовчого відділення Ель Халід заспівав марокканською про маму.

Вірш про свою країну прочитав студент І курсу освітнього ступеня «Магістр» ФЕМП Ансах Брайт з Гани.

Кейт Нвачукву, студентка І курсу ФМТП, представила рідну Нігерію.

З Ліберією знайомилися переглядаючи чудовий відеоряд про країну.

Студентка ІІ курсу ФМТП Рухангіз та студентка І курсу ОС «Магістр» ФЕМП Хіджран розповіли про рідну країну, а Агамірзаєв ГасанАбдуллаєв Аділь (ФМТП), Ейвазов СардарНамазов Самір (ФРГТБ) і Мамедов Ільгар (ФФБС) запальним традиційним танком представили Азербайджан.

Величний Китай представили слухачі підготовчого відділення для іноземців Ван Ухуа, Хань Дунян, Жень Чунді та Лу Дзісюй.

І, звичайно ж, фінальний номер за участю всіх учасників концерту представив нашу мелодичну українську мову та прекрасну країну – Україну.

остання редакція 27.02.2019