Кафедра вищої та прикладної математики
Кафедра вищої та прикладної математики

вищої та прикладної математики

GoogleScholar

Викладачі кафедри виконують держбюджетні науково-дослідні роботи, беруть активну участь у науковій роботі, наукових конференціях, у підготовці наукових публікацій та науково-методичних розробок.

Для покращення фахової підготовки фахівців кафедрою розроблено курс «Економіко - математичне моделювання», який викладається з 2009 року. В 2005 р. професор Г.М. Комаров видав навчальний посібник «Вступ до фінансової математики» на основі якого було розроблено дисципліну «Фінансова математика». Цей курс викладався спочатку лише для студентів спеціалізації «Фінанси підприємства». Зараз «Фінансова математика» викладається для студентів всіх спеціальностей факультету фінансів та обліку.

У 2014 р. було розпочато підготовку фахівців «Програмна інженерія», для яких кафедрою розроблені курси: «Математичний аналіз», «Лінійна алгебра та аналітична геометрія», «Комп'ютерна дискретна математика», «Теорія ймовірності та математична статистика».

Навчальний процес в університеті забезпечений методичними розробками, робочими програмами, конспектами лекцій, завданнями для проведення практичних та індивідуальних занять, навчальні посібники та підручники. Серед ключових підручників, зокрема: «Вища математика для економістів. Підручник. Ч.I» (Мартиненко В.С., Ковальчук Т.В., 2005), «Вища математика для економістів. Підручник. Ч.II» (Мартиненко В.С., Ковальчук Т.В., Денисенко В.І., 2007), «Збірник задач: Математика для економістів» (Білоусова С.В., Борисейко В.О. та ін., 2015).

На кафедрі виконуються 2 науково - дослідні роботи

1. "Теоретико - ігрові моделі економічного розвитку". Керівник - Борисейко В.О., доцент, термін виконання 2014-2018 р.р.
  2. «Аналіз та прогноз соціально - економічних збитків держави від втрачених років потенційного життя населення 0113U000518». Керівник - Карташова С.С., професор, термін виконання 2016-2018 р.р.

Кафедра вищої та прикладної математики залучає студентів до науково- дослідної роботи. Наукові проблеми обговорюються на засіданнях щорічних студентських конференціях університету.
Щороку проводиться олімпіада з математики для студентів 1-х курсів університету. Переможці беруть участь у всеукраїнських олімпіадах.

15.10.2013
Vladimir