logo
Київський національний торговельно-економічний університет
Київський національний торговельно-економічний університет
logo
Київський національний торговельно-економічний університет
img

Лекція помічника судді Верховного Суду України Ю.А. Дорохіної: "Захист власності в умовах глобалізаційних процесів"

Загальна інформація

На запрошення кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права КНТЕУ 4 листопада 2019 року відбулася відкрита лекція Дорохіної Юлії Анатоліївни, д.ю.н. доцента, помічника судді Верховного Суду України на тему: «Захист власності в умовах глобалізаційних процесів».

Зустріч пройшла у "форматі діалогу, під час якого студенти дізналися цікаві факти з проблемних питань захисту власності в Україні у різні історичні періоди, а також сучасний стан законодавства щодо захисту власності в умовах глобалізаційних процесів. Наводилися приклади правопорушень проти власності в різних країнах, порівнювалося відношення громадян України та громадян інших держав до приватної власності. Так, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод та Конституція України гарантують, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. В усіх демократичних країнах світу право власності є першочерговим правом, яке захищається державою після природних правлюдини.

Наголошувалося, що в Україні органи влади не завжди діють ефективно щодо реагування на порушення права власності, а суди виносять рішення з порушенням норм права, які не тільки не захищають, а навпаки припиняють право власності у громадян та юридичних осіб. Підсумовуючи, Юлія Анатоліївна наголосила, що захист і охорона власності мають бути однією з найголовніших функцій держави.

04.11.2019
42265
2242
остання редакція 19.11.2019
42265