САЙ Валерій Миколайович

САЙ Валерій Миколайович

Науковий ступінь - кандидат економічних наук.

Вчене звання - доцент.

Має дипломатичний ранг радника 1-го класу.

Має французький орден "Академiчних пальм" та iншi iноземнi урядовi вiдзнаки.

У 1965 році закінчив Київський інститут народного господарства за фахом економіст і протягом майже двадцяти років працював у цьому ж інституті асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри економіки промисловості. 1985-1989 рр. — на викладацькій роботі в Університеті Республіки Мадагаскар.

Брав участь у створені однієї з перших бізнес-шкіл в Україні – Вищої школи підприємництва при Київському державному економічному університеті, заступником генерального директора якої працював у 1991-1993 рр.

З грудня 1993 р. по серпень 2004 р. — на дипломатичній роботі в Посольстві України у Французькій Республіці. Був першим керівником створеної в 1998 році торговельно-економічної місії незалежної України у Франції та за сумісництвом у Португалії. Представляв інтереси України в кількох міжнародних організаціях, що мають штаб-квартири в Парижі, зокрема, в 2002-2004 рр. в якості члена Комісії з адміністративних та бюджетних питань у Міжнародному бюро виставок.

З 1 вересня 2004 р. — проректор з міжнародних зв’язків Київського національного торговельно-економічного університету.

Підготував та опублікував біля 30 наукових праць, автор і співавтор двох підручників, кількох навчальних посібників з економіки, у т.ч. французькою мовою. Має урядові нагороди: медаль “За працю і звитягу” (2001 р.).

04.11.2013
Vita