Кафедра товарознавства, управління безпечністю та якістю
Кафедра товарознавства, управління безпечністю та якістю

Сидоренко Олена Володимирівна

товарознавства, управління безпечністю та якістю

СИДОРЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА

доктор технічних наук, професор,
Завідувач кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю

e-mail: o.sydorenko@knute.edu.ua

ІДЕНТИФІКАТОРИ АВТОРА

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

безпечність та якість споживчих товарів, прогнозування якості та конкурентоспроможності товарів, експертна та дегустаційна оцінка товарів, товарні категорії, комерційна логістика, інновації в освіті

​ДИСЦИПЛІНИ

«Товарознавство. Харчові продукти», «Сенсорний аналіз», «Кваліметрія», «Кваліметрія інноваційних товарів»

АКАДЕМІЧНА КВАЛІФІКАЦІЯ
  • професор кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю, 2013 р.,
  • доктор технічних наук, спеціальність 05.18.15 - Товарознавство харчових продуктів, тема дисертації: «Наукове обґрунтування і формування споживних власти­востей продуктів з прісноводної риби та рослинної сировини», 2009 р.
  • доцент кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів, 2000 р.
  • кандидат технічних наук, спеціальність 05.18.15 – «Товарознавство харчових продуктів», тема дисертації: «Якість товарної риби різних способів сушіння» 1994р.
  • товарознавець вищої кваліфікації, спеціальність “Товарознавство та організація торгівлі продовольчими товарами”, 1990 р.
ДОСВІД РОБОТИ
  • професор кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Київського національного торговельно-економічного університету МОН України, з 2010 р. до теперішнього часу;
  • доцент кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів Київського національного торговельно-економічного університету, 1999 – 2009 рр.
  • старший викладач кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів Київського державного торговельно-економічного університету;
  • асистент кафедри товарознавства продовольчих товарів КДТЕУ, 1995р.;
  • старший науковий співробітник Інституту нових технологій збереження сільськогосподарської продукції (ІНТЕХЗСП), 1994 р.;
  • заступник завідуючої торговельним  об’єднанням, 1990 р.
ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ
  • Відзнака Київської міської державної адміністрації, 2002 р.
  • Грамота Державної екологічної інспекції Мінекоресурсів, 2001р.
  • Диплом Київської міської державної адміністрації, 2004 р.
  • Подяка Деснянської районної у м. Києві Державної адміністрації, 2005р.
  • Почесна грамота і Подяка УСПП, 2013 р.
  • Грамота Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, 2018 р.
ДОДАТКОВІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ

• Член ЕР з питань проведення експертизи дисертацій МОН України з технологій харчової, легкої та хімічної промисловості
  • Член Робочої групи з питань охорони, використання та відтворення водних біоресурсів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування від 30.10.2019р.
  • Член науково-експертної ради КНТЕУ
  • Член ТК 140 «Молоко, м’ясо та продукти їх переробки»
  • Заступник голови громадської ради Держводагенства
  • Член громадської ради Держрибагенства - заступник Голови комітету з інновацій та наукової діяльності
  • Член громадської ради Держпродспоживслужби
  • ­Член ГО «Українське товариство товарознавців і технологів» з 2005 р. по теперішній час.
  • ­Член Робочої групи з розробки Кодексу рибного господарства України, 2021р.
  • ­Медіа-експерт з питань безпечності та якості харчових продуктів
ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
  • English school “Speak up” Council of Europe Beginner 2, 19.06.16 – 19.10.16 м.Київ
  • FAO: «Оцінка втрат продуктів харчування та відходів у секторі рибного господарства», 29.07.08 – 04.08.17 м.Київ
  • Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління: «Організація та здійснення державного контролю в сфері охорони тваринного світу», 12 – 16.03.18, м.Київ
  • Anthropos e.V. – Für die Kinder dieser Welt (Німечина): базовий курс семінарів-тренінгів з   індивідуальної транссистемної психології, 18.03.18 – 16.11.18 (100 годин)
  • Київська обласна державна адміністрація – Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Семінар-тренінг за міжнародною участю: «Формування громадянських компетентностей. Соціальні, економічні та психологічні показники», 27.09.18 – 28.09.18 р.
ХОБІ

психологія, пілатес, велоспорт