До Дня працівників торгівлі. Інформаційна панель «Торгівля України: успіх розвитку в епоху тотальних викликів»

З нагоди Дня працівників торгівлі у Київському національному торговельно-економічному університеті (КНТЕУ) традиційно відбулись заходи, направлені на розгляд актуальних проблем галузі та визначення шляхів їх вирішення.

21 липня 2021 року пройшла Інформаційна панель «Торгівля України: успіх розвитку в епоху тотальних викликів».  З урахуванням протиепідемічних вимог цьогоріч захід відбувався в змішаному форматі: офлайн та онлайн.

До участі у заході долучилися представники торговельних і виробничих підприємств, асоціацій, логістичних компаній, міжнародних та вітчизняних бізнес-структур, органів виконавчої влади, громадських організацій, наукових, експертних установ, засобів масової інформації.

На заході обговорювались актуальні напрями розвитку сфери торгівлі: співпраця із споживачами; діджиталізація; екологізація; кращі практики підприємств; торговельна освіта очима роботодавців.

Ректор КНТЕУ Анатолій Мазаракі наголосив на важливій ролі торгівлі у розвитку країни, її суттєвій частці внеску у ВВП. «Можу запевнити, що без прогресу торгівлі, без уваги до неї, економічне зростання України та вирішення всіх тих задач, які стоять перед нашою державою, неможливо. Торгівля – це барометр економіки. Тому і успіх торгівлі – це успіх країни. Насправді, торгівельна справа – це мистецтво». (презентація за посиланням)

З доповідями виступили:

• Андрій Лига, Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України, Всеукраїнська федерація споживачів «ПУЛЬС»,
    «Споживачі України як основний інвестор економіки»;
  • Юрій Гаврилечко, співзасновник аналітичного центру «Українська фабрика думки»,
    «Криза як стимул інновацій в технологіях торгівлі»;
  • Олег Цільвік, заступник Голови Правління ГО «Союз споживачів України»,
    «Розвиток електронної торгівлі: як сформувати правила в умовах глобальних викликів»;
  • Алевтина Белецька, прес-секретар групи компаній «Фокстрот», керівник відділу зі зв’язків з громадськістю,
    «Електронний чек як конкурентна перевага продавця»;
  • Світлана Берзіна, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета»,
    «Про сталу торгівлю, зелені ринки та екологізацію ритейлу»;
  • Олександр Оксінь, керуючий магазином Сільпо Ресайклинг,
    «Екологічність в Сільпо»;
  • Оксана Трубей, директор Навчально-наукового центру бізнес-симуляції КНТЕУ,
    «Колаборація бізнесу та освіти на засадах бізнес-симуляції»;
  • Ірина Морозова, керівник відділу маркетингу ТОВ «Заммлер Україна»,
    «Про співпрацю задля підготовки якісних фахівців. Створення лабораторії логістики в КНТЕУ».

Презентації будуть оприлюднені (за згодою авторів) найближчим часом.

Участь в обговоренні взяли:

• Сергій Осика, Перший представник України в Світовій організації торгівлі, Віце-прем’єр-міністр України (1995 р.), Міністр зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України (1994-1999 рр.), Надзвичайний і Повноважний Посол України, народний депутат України IV, V, VI скликань, кандидат юридичних наук, доцент;
  • Дмитро Ратніков, Голова Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації;
  • Володимир Щелкунов, Президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine);
  • Світлана Переверзева, заступник генерального секретаря ICC Ukraine;
  • Хенріх Данусевич, Президент Асоціації торговців Латвії, радник Європейської комісії та Європейського комітету з економіки і соціальних питань;
  • Володимир Гончаров, заступник генерального директора ТОВ «Епіцентр К»;
  • Наталія Бородачова, Віце-президент з міжнародного співробітництва спілки громадського об’єднання «Всеукраїнська федерація споживачів «ПУЛЬС»;
  • Софія Арасланова, Генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки»;
  • Людмила Сізікова, Віце-президент Київської торгово-промислової палати;
  • Лариса Мельничук, заступник генерального  директора по залученню інвестицій ТОВ «Заммлер Україна»;
  • Марія Гуліч, ДУ «Інститут громадського здоров'я ім О.М. Марзєєва НАМН України»;
  • Ігор Бартковський, президент Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти».

Учасниками події стали представники організацій-партнерів університету: ТОВ «Заммлер Україна», ТОВ «МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРІ Україна», Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine), Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація, група компаній «ФОКСТРОТ», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «АШАН Гіпермаркет Україна», ТОВ «СІЛЬПО-ФУД», ТОВ «ДЦ Україна» (мережа магазинів «Watsons»), ТОВ «Декатлон Україна», ТОВ «МЕГАМАРКЕТ», ТОВ «Лореаль Україна», ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «NOVUS», ПАТ «Дитячий світ», ТОВ «ФОРА», ПрАТ «Нова лінія», ТОВ «ЛЕРУА МЕРЛЕН Україна», ТОВ «Інтертоп Україна», ТОВ «Коло», закладів освіти, засобів масової інформації та інші.

Модератором виступила перший проректор з науково-педагогічної роботи КНТЕУ Наталія Притульська.

Дякуємо всім, хто долучився до участі у інформаційній панелі та вітаємо з прийдешнім святом – Днем працівника торгівлі!
До нових зустрічей!

ВІТАННЯ ПАРТНЕРІВ

Президент Київської ТПП М. В. Засульський

Президент Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» І. І. Бартковський