Підготовка PhD: системний підхід

Аспірантура і докторантура

Новий навчальний рік розпочався поновленням наукових семінарів для стейкголдерів освітньо-наукового процесу підготовки здобувачів ступеня вищої освіти «доктор філософії». 31 серпня 2021 року відбувся науковий семінар «Підготовка PhD: системний підхід» для гарантів освітньо-наукових програм (ОНП), груп забезпечення спеціальності, завідувачів кафедр, наукових керівників аспірантів.

Проректор з наукової роботи Мельниченко С.В. під час презентації зазначила про необхідність удосконалення освітньо-наукових програм з урахуванням змін ринку праці, галузевого і регіонального аспектів та інтересів стейкголдерів.  На семінарі було наголошено на важливості врахування при удосконаленні ОНП Зальцбурзьких принципів, Принципів інноваційної докторської підготовки, Рекомендацій Ліги європейських дослідницьких університетів і Європейської ради здобувачів докторської освіти і молодих дослідників.

Особливу увагу приділено ролі учасників освітньо-наукового процесу у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії аспіранта та його дослідницьких і викладацьких компетентностей.

Інтеграція вітчизняної науки у світовий інтелектуальний простір передбачає під час підготовки здобувачів вищої освіти «доктор філософії» використання міжнародних наукометричних баз даних у процесі проведення наукових досліджень та необхідність оприлюднення отриманих результатів у цих базах даних.

На семінарі зазначено про важливість підготовки PhD з дотриманням системного підходу та окреслено основні вимоги до забезпечення якісного освітньо-наукового процесу.

остання редакція 12.01.2023