Кафедра правового забезпечення безпеки бізнесу
Кафедра правового забезпечення безпеки бізнесу

Круглий стіл «Право, безпека, демократія: історія та сучасність»

правового забезпечення безпеки бізнесу

9 грудня 2021 року за ініціативи кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу факультету міжнародної торгівлі та права був проведений круглий стіл на тему: «Право, безпека, демократія: історія та сучасність».

Участь у дискусії взяли викладачі кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу, а також гостем круглого столу став представник судової гілки влади - Марчук Макар Петрович, Головний консульт Відділу юридичного супроводження розгляду конституційних скарг Управління опрацювання конституційних скарг Правового департаменту Секретаріату Конституційного Суду України.

Мета проведення: привернення уваги науковців та практиків у сфері правничої діяльності щодо з’ясування цінностей права, забезпечення прав людини й основоположних свобод, громадської безпеки та стану демократичних свобод в Україні.

На круглому столі були обговорені питання:

• розуміння справедливості та свободи як важливіших цінностей права;
  • право на справедливий суд у контексті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод;
  • Загальна декларації прав людини: витоки та сучасна роль у державотворенні;
  • права людини як основа демократичного суспільства;
  • забезпечення безпеки громадян України засобами кримінальної юстиції;
  • відновлення порушених прав в умовах розбудови громадянського суспільства в Україні;
  • забезпечення права на мирні зібрання;
  • Європейська інтеграція як шлях до утвердження демократії та верховенства права в Україні.

Форма проведення: очно-дистанційна.

12.12.2021