Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні. Другий модуль

Другий модуль проєкту «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (EUAEOUA) в рамках реалізації програми Еразмус+, напрям Жан Моне, відбувся 29 травня – 02 червня 2023 року в Державному торговельно-економічному університеті.

Загалом у модулі взяли участь понад 30 слухачів, зокрема державні службовці (Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство фінансів України), представники бізнесу (виробники, логістичні та митно-посередницькі компанії), майбутні посадові особи митниць, митні брокери, науковці та викладачі, аспіранти, студенти різних освітніх ступенів, спеціальностей та спеціалізацій ДТЕУ та інших ЗВО України.

Було проведено 40 год дискусійних лекцій, присвячених висвітленню таких основних питань функціонування авторизованих економічних операторів (АЕО), як:

• Програма АЕО: досвід ЄС та країн світу;
  • типи авторизації АЕО: критерії, спрощення та переваги;
  • підготовка підприємства для отримання авторизації АЕО. Заповнення анкети самооцінки;
  • перевірка митними органами відповідності підприємств критеріям АЕО;
  • проблеми та перспективи імплементації програми АЕО в Україні.

Виконавцями і спікерами проєкту EUAEOUA є:

• Тарас КАРАВАЄВ – професор кафедри товарознавства та митної справи (координатор проєкту EUAEOUA);
  • Ганна ДУГІНЕЦЬ – завідувач кафедри світової економіки;
  • Оксана ЗОЛОТАРЬОВА – доцент кафедри товарознавства та митної справи.

У 2-му модулі виконавцями удосконалено Програму для кращого опанування слухачами питань, пов’язаних з підготовкою підприємств до отримання статусу АЕО в Україні, проведення митними органами оцінки відповідності критеріям АЕО, додано практичні матеріали, актуалізовано дані щодо міжнародного досвіду і проблемних питань у цій сфері.

Проведення модуля стало ще одним кроком для імплементації Програми АЕО в Україні з урахуванням досвіду ЄС та країн світу.

Дякуємо всім за участь у 2-му модулі EUAEOUA, плідну і конструктивну дискусію, позитивні відгуки!

Запрошуємо нових слухачів долучитися до участі у 3-му модулі, який відбудеться у жовтні цього року. Слідкуйте за нашими анонсами на сторінці проєкту EUAEOUA на сайті ДТЕУ за посиланням.

Тарас КАРАВАЄВ,
професор кафедри товарознавства та митної справи,
координатор проєкту EUAEOUA

Вінс Валерій Вікторович