logo
Кафедра міжнародного приватного, комерційного та цивільного права
Кафедра міжнародного приватного, комерційного та цивільного права
logo
Кафедра міжнародного приватного, комерційного та цивільного права
img

Новини кафедри


міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

До відома студентів!

28 та 29 травня 2020 року заплановано захисту курсових робіт.  З часом захисту, складом комісії та платформою, на якій буде проводитися захист, можна ознайомитися за посиланням. 

26.05.2020
42241
0
остання редакція 26.05.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Засідання кафедри 

    15 травня 2020 року відбулося засідання кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права, на якому було прийнято рішення щодо затвердження останнього дня подання студентами курсових робіт на кафедру - 20 травня 2020 року

     Роботи подані після 20 травня 2020 року вважаються такими, що подані з простроченням терміну та не приймаються до захисту.

    З витягом з протоколу засідання кафедри щодо цього питання можна ознайомитися за посиланням

19.05.2020
42241
6
остання редакція 19.05.2020
42241

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

   Вебінар для студентів

   Професійно, пізнавально та цікаво 28 квітня 2020 року пройшов вебінар на тему «Особливості продажу турів до Чехії на прикладі  Праги та Карлових Вар» від Олени Бойко – співзасновниці TPG.

    Завдяки цьому вебінару студентам 2 курсу 7 та 11 груп, а також 3 курсу 12 групи ФМТП, а також їхнім наставникам старшому викладачу Зелениці І.М. та старшому викладачу Погарченко Т.В. вдалося долучитися до пізнавальної віртуальної подорожі до Чехії, дізнатися цікаві легенди Старої Праги та варіанти подорожей до однієї із загадкових країн Європи.

30.04.2020
42241
18
остання редакція 30.04.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

 Виховна робота зі студентами в умовах карантину

   В рамках організації виховної роботи 26 квітня 2020 року  студенти 2 курсу 6, 7 та 11 груп, а також 3 курсу 12 групи ФМТП разом зі своїми наставниками старшим викладачем Зеленицею І.М. та старшим викладачем Погарченко Т.В.  долучились до участі у пресконференції «Чорнобиль 1986-2020: уроки минулого і виклики сучасності» з нагоди 34- річниці Чорнобильської аварії.

    Модераторами заходу були: Сергій Мирний – ліквідатор, офіцер радіаційної розвідки, еколог, письменник, директор з наукової роботи компанії ЧОРНОБИЛЬ ТУР; голова Асоціації чорнобильського туризму Олексій Бреус - ліквідатор, старший інженер управління 4-м енергоблоком ЧАЕС в першу добу аварії, журналіст, художник; Олена Панцюк - колишня жителька міста Прип’ять, журналіст, громадський діяч.

    Доповідачі поділились спогадами про ліквідацію аварії та обговорили актуальні питання радіаційної безпеки, в т.ч. питання пожеж в зоні відчуження. Пам’ятаймо на прикладі Чернобильської трагедії, що може відбутися ціною однієї помилки, шануймо ліквідаторів!

28.04.2020
42241
17
остання редакція 28.04.2020
42241

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Вебінар для студентів 

   Підтримуючи добру традицію проведення зустрічей з фахівцями та практиками з ініціативи представників кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права факультету міжнародної торгівлі та права 24 квітня 2020 року на платформі Zoom відбувся вебінар Віктора Тринчука – випускника КНТЕУ; Головного редактора фахового журналу «Insurance Markets and Companies» (Україна); члена редакційних колегій журналів: «Страхова справа» (Україна),  «Ресторанний і готельний консалтинг. Інновації» (Україна), Інноваційна економіка (Україна), «Zeszyt Bialostockie studia prawnicze» (Польща), «Geopolitics Under Globalization» (Польща); гостьового лектора Краківського економічного університету (Польща), Жешувської політехніки (Польща), Міжнародного університету «MITSO» (Білорусь), Російського економічного університету імені Плеханова (Росія), Польського дому у Києві;  к.е.н., доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ.

   Під час дискусії Віктор Вікторович Тринчук акцентував увагу на питаннях правового регулювання страхової діяльності в сфері господарювання, особливостей укладання страхових договорів, предметі договору страхування, добровільних та обов’язкових видах страхування,  істотних умовах договору страхування, форм договору (страхове свідоцтво, поліс, сертифікат),  укладання та використання внутрішніх електронних договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, сучасного розвитку страхової галузі та перспектив її реформування, що викликало жваве обговорення серед учасників.

Щиро дякуємо усім учасникам за онлайн-зустріч!

24.04.2020
42241
21
остання редакція 27.04.2020
42418

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Засідання кафедри онлайн

Враховучи, що навчальний процес на період дії карантину потребує постійного координації роботи науково-педагогічного складу та студентів,  2 квітня 2020 року кафедрою міжнародного приватного, комерційного та цивільного права було проведено чергове онлайн засідання кафедри на якому вирішувалися наступні питання:

- оптимізація та координація роботи викладачів відповідно до розкладу занять розміщеному на сайті університету;

- продовження дистанційного навчання з використанням стайту ЛДН КНТЕУ, платформи Microsoft Office 365 зі створеними на її базі групами у Teams, проведення онлайн занять з використанням Zoom та інших інформаційно-телекомунікаційних мереж;

- обговорення стану виконання студентами-магістрами графіку здачі їх наукових статей;

- подання звітів  викладачів за переод дії карантину з 12.03.2020 по 03.04.2020 рік;

- інші організаційні питання.

03.04.2020
42241
83
остання редакція 03.04.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Перше онлайн засідання кафедри

31 березня 2020 року кафедрою міжнародного приватного, комерційного та цивільного права було проведено перше онлайн засідання для обговорення ключових питань організації освітнього процесу на період дії карантину.  Зокрема, були обговорені наступні питання:

  • Проведення дистанційних занять зі студентами з використанням сайту дистанційного навчання КНТЕУ, платформи Microsoft Office 365  (Teams), ZOOM та інших інформаційно-телекомунікаційних засобів відповідно до графіку занять (з урахуванням змін викладених на сайті КНТЕУ);
  • Керівництво науковими статтями студентів-магістрів;
  • Організація роботи та перевірка курсових робіт студентів відповідно до графіку складання та навантаження викладачів;
  • Актуалізація методичного забезпечення дисциплін відповідно до затвердженого графіку;
  • Інші організаційні моменти.

Отже, навчання у період карантину – це не тільки виклики для науково-педагогічного складу кафедри та студентів, а й нові можливості опанувати нові технології та набути практичних навичок їх застосування!

01.04.2020
42241
48
остання редакція 01.04.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

15 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

WORLD CONSUMER RIGHTS DAY 15 MARCH.

   Девіз 2020 року «The Sustainable Consumer». Стале споживання – сталий споживач».

    В рамках щорічного святкування Всесвітнього дня прав споживачів кафедрою міжнародного, приватного та комерційного права КНТЕУ 11 березня 2020 року проведено Квест «Обирай – думаючи! Споживай – дбаючи!» (модератори Микитенко Л.А., Коренюк О.О.).

   Мета квесту – сприяти формуванню культури споживання на засадах сталості, що передбачає: підвищення рівня обізнаності студентів стосовно якісних та екологічних аспектів споживання; раціонального використання ресурсів у побуті.

   Студенти всіх факультетів КНТЕУ з цікавістю та завзято вирішували інтерактивні завдання, щодо раціонального використання природних ресурсів; охорони навколишнього середовища; енергоефективності; екологічного маркування; економії ресурсів та коштів; відповідального управління відходами.

19.03.2020
42241
44
остання редакція 19.03.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Практичний семінар

   10 березня 2020 року кафедрою міжнародного приватного, комерційного та цивільного права був організований науково-практичний семінар: «Державний контроль суб‘єктів господарювання у сфері харчової безпеки»

Спікери:

   Сергій Щербина, координатор РГ з питань адаптації міжнародного досвіду в аграрній сфері Аналітичного центру Аграрного союзу України, координатор з освіти Проекту МАТРА "Підготовка бізнесу до держперевірок у сфері харчової безпеки", кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

    Лариса Старікова, керівник Аналітичного центру Аграрного союзу України, керівник Проекту МАТРА "Підготовка бізнесу до держперевірок у сфері харчової безпеки".

   Спікери ознайомили гостей з останніми тенденціями та особливостями правового регулювання державного контролю суб'єктів господарювання у сфері харчової безпеки, провели майстер-класс по визначенню уніфікаваних актів у різних сферах та запропонували всім бажаючим приєнатися до мережи тренерів-професіоналів, виконавши ряд завдань та отримавши відповідний сертифікат. 

18.03.2020
42241
39
остання редакція 18.03.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

«РЕЄСТРАЦІЯ СТАРТАПІВ АБО З ЧОГО ПОЧАТИ ВЛАСНИЙ БІЗНЕС»

   За сприянням кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права та на запрошення к.ю.н. Ільченко Г.О. було проведено відкриту лекцію для студентів КНТЕУ  на тему «Реєстрація стартапів або з чого почати власний бізнес».

   Лектором заходу виступив Андрій Шульгін, керівник практики "Digital law" в Адвокатському Об'єднанні "Kachura lawyers", помічник народного депутата України, випускник КНТЕУ. 

   Відвідувачі заходу  почули багато цікавої та корисної інформації про особливості реалізації бізнес-ідей на практиці Зокрема, що створення стартапу потребує не тільки геніальної ідеї, глибоких знань в галузі менеджменту чи економіки, але й знань в галузі юриспруденції.

   Як зареєструвати стартап, уникнути типових помилок при організації діяльності, що необхідно знати, аби не допустити юридичної відповідальності, у тому числі, кримінальної, особливості оподаткування… все це та багато іншого обговорювалося на заході.

Сподіваємося, що подібні заходи надихнуть й інших випускників КНТЕУ ділитися своїми знаннями та досвідом з молоддю, а студентів – на втілення своїх прогресивних ідей!

03.03.2020
42241
52
остання редакція 03.03.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Науково-практичний семінар «Верховний Суд і його завдання у забезпеченні єдності судової практики»

   В Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся науково-практичний семінар «Верховний Суд і його завдання у забезпеченні єдності судової практики».

   02 березня 2020 р. в SMART-бібліотеці студенти, аспіранти, викладачі університету мали нагоду ознайомитися з ключовими аспектами судової практик загалом та роллю Верховного Суду здійсненні верховенства права.

    Відкрила семінар доцент кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права доц. Можайкіна О.С., яка зазначила, що для сучасної юридичної практики є важливими постанови та роз’яснення Верховного Суду.  

  Спікером заходу виступив Ткачук Олег Степанович – Суддя Великої Палати Верховного Суду, доктор юридичних наук, доцент. Олег Степанович ознайомив учасників із специфікою роботи Верховного Суду, його завданнями та повноваженнями. Особливу увагу звернув на те, що єдність судової практики є способом забезпечення принципу правової визначеності. Крім того, зауважив, що єдність судової практики, яку реалізовує Верховний Суд, має допомогти відновити довіру людей до судової влади, сприятиме оперативності та швидкості розгляду судових справ.

  Захід проходив у теплій і невимушеній атмосфері. Учасники семінару брали активну участь в обговоренні актуальних питань, висловлювали власні думки та мали можливість отримати відповіді на свої питання.

   Учасників семінару привітала перший проректор з науково-педагогічної роботи КНТЕУ С.В.Мельниченко, висловивши надію, що верховенство права буде пріоритетним у забезпеченні єдності судової практики.

02.03.2020
42241
36
остання редакція 02.03.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Сімейна медіація: техніки вирішення конфліктів

  Питання використання ефективних способів врегулювання конфліктів в будь-якій сфері, в тому числі і за допомогою медіації, є актуальним не лише для вітчизняного суспільства, а й для багатьох зарубіжних країн.

  16 лютого 2020 року в Києві відбувася майстер-клас медіаторів Асоціації «Польські медіатори» Ельжбети Дам, Анни Дуди та Агати Купчак на тему: «Сімейна медіація: техніки вирішення конфліктів».

  Участь у заході взяла доцент кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права, адвокат, медіатор (DAA) О.С.Можайкіна.

  Польські медіатори поділилися своїм практичним досвідом використання медіаційних інструментів і технік у врегулюванні сімейних конфліктів. Також обговорювалися питання щодо нормативно-правового регулювання медіації в Польщі, документування самої процедури та особливості складання і затвердження медіаційної угоди за результатами медіації.

27.02.2020
42241
39
остання редакція 27.02.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність

   Національна асоціація адвокатів України у співпраці з Асоціацією жінок-юристок «ЮрФем» та за підтримки адвокатського об’єднання “AVER LEX” 24 лютого 2020 року провели Public Talk «Гендерна рівність в юридичній професії: міф чи реальність».

  Про актуальність проблеми подолання гендерних стереотипів і пошуку шляхів встановлення гендерного балансу свідчив той факт, що захід об’днав велику кількість учасників, серед яких: адвокати, судді, представники міжнародних та вітчизняних громадських організацій, а також наукова спільнота.

  До участі у заході долучилася доцент кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права, адвокат О.С.Можайкіна, яка взяла активну участь в обговоренні питань розробки гендерної стратегії та правопросвітницької роботи у цьому напрямку.

27.02.2020
42241
36
остання редакція 27.02.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Відкрита лекція за участю  приватних виконавців

    За сприяння кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права та на запрошення професора кафедри  Фурси Є.І. було проведено 14 лютого 2020 року відкриту лекцію для студентів ФМТП за участю приватних виконавців Ольги Юхименко та Анатолія Телявського.

  Ольга та Анатолій провели освітню лекцію щодо особливостей роботи приватного виконавця в Україні і процесу стягнення проблемних активів боржників. На прикладах реальних виконавчих дій студенти разом з діючими виконавцями розібрали проблему примусового входження виконавця до приміщень боржника, а також арешту і вилучення транспортних засобів і співпраці з правоохоронними органами.

  Особливий інтерес серед студентів викликала демонстрація відео-матеріалів з місць примусового вилучення транспортних засобів та примусового входження виконавців до приміщення боржника. Наочна демонстрація та паралельне коментування своїх дій Анатолієм Телявським  та  дій інших осіб, які були на боці боржника, дозволило всім присутнім відчути себе на місці події та зрозуміти особливості нелегкої роботи приватного виконавця.

Дякуємо Ользі та Анатолію за співпрацю!

16.02.2020
42241
39
остання редакція 16.02.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

Всеукраїнські студентські змагання з ефективного вирішення спорів

   Координатором проектів ОБСЄ спільно з Національною асоціацією медіаторів України були проведені Всеукраїнські студентські змагання з ефективного вирішення спорів, у яких взяли участь 16 команд з різних закладів вищої освіти.

   Протягом трьох днів (з 04.02 по 07.02.2020 р.) команда студентів ФМТП КНТЕУ провела 4 обов’язкові раунди, вийшла у полуфінал та посіла 4-те місце.

     Усі учасники команди: Колеснік Вікторія, Ручка Катерина, Самсоненко Назар, продемонстрували високий рівень навичок ведення переговорів за інтересами, про що свідчать схвальні відгуки суддів та медіаторів.

Бажаємо команді та тренеру (Можайкіній О.С.) успіхів і нових перемог!

09.02.2020
42241
63
остання редакція 09.02.2020

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

День відкритих дверей

  За доброю традицією викладачі кафедри Погарченко Т.В. та Тищенко Ю.В., а також заступник декана Коренюк О.О., в перший день лютого 2020 року взяли участь у Дні відкритих дверей КНТЕУ. Відповідальні за профорієнтацію на кафедрі зустрічали гостей університету, консультували їх щодо спеціальностей та спеціалізацій на факультеті міжнародної торгівлі і права, конкурсних предметів, роз’яснювали умови участі у конкурсному відборі.

  Погарченко Т.В. та Тищенко Ю.В. було проведено екскурсії з абітурієнтами та їх батьками по університету. Гості побачили навчальні та спортивні потужності КНТЕУ, гуртожитки, затишні заклади харчування, SMART-бібліотеку, читальні зали, занурилися у віртуальну реальність та відпочили у численних куточках релаксу нашого університету. Ними було відвідано майстер-класи, такі як «Небезпечна енергія», «Офшори: пісок крізь пальці», «Україна у світовій торгівлі», «Професія юриста в сучасному світі», «Зроби свій тур сам» та інші. Майбутні абітурієнти та їх батьки ділилися позитивними емоціями та подякували організаторам та учасникам Дня відкритих дверей університету.     

04.02.2020
42241
52
остання редакція 04.02.2020

Архів новин

міжнародного приватного, комерційного та цивільного права

16.01.2020
42265
65
остання редакція 16.01.2020