Напрями наукових досліджень

Дослідницький центр з управління ризиками та інноваціями

Ризик-менеджмент в умовах цифрової трансформації

Розвиток інформаційного простору підвищує рівень інтеграції суспільних процесів та конкурентоспроможність національної економіки. Інформаційні технології активно впливають на економіку, формують простір для напрямів її розвитку та стимулюють бізнес-процеси, що потребують ефективної системи ризик-менеджменту в умовах кризи. Сьогодні актуальним є дослідження процесу ризик-менеджменту цифрової трансформації в умовах війни та економічного спаду в Україні.

У цьому напрямі авторами приділено увагу таким аспектам:

• управління ризик-апетитом у прийнятті рішень;
  • підходам до формування та розвитку ризик-культури на підприємстві;
  • впровадженню кібербезпеки в еру цифрових технологій

Інноваційний розвиток підприємства

Динаміка основних індикаторів інноваційної діяльності  підприємств, обумовлена галопуючими темпами цифрової трансформації суспільства, вказує на те, що нинішня  інноваційна система в повній мірі не сприяє інноваційному розвитку країни, регіонів та підприємств. Тому пошук нових теоретико-методичних та практичних підходів щодо механізмів інноваційного розвитку з урахуванням нагромаджених економічною наукою знань, передового зарубіжного та набутого вітчизняного досвіду зумовлює необхідність постійного пошуку та використання нових способів і сфер реалізації потенціалу підприємств у змінних умовах зовнішнього середовища.

остання редакція 30.04.2024