Символіка

Великий герб — це офіційний розпізнавально-правовий знак, що є символом суверенітету університету.

Його складові елементи:

Щит: у смарагдовому полі золотий кадуцей бога торгівлі Гермеса (Меркурія) на тлі золотих перехрещених смолоскипів.

У лазуровій главі щита — срібні розгорнуті книжки та срібна фігура Архистратига Михаїла. Щит вміщено на срібний електичний картуш у вигляді розгорнутого сувою.

Клейнод і бурелет: розгорнута срібна книжка на тлі вінка із золотого лаврового листя на бурелеті кольорів золота і смарагду поперемінно. У центрі книжки — зображення Малого державного герба України.

Щитотримачі: античний бог торгівлі Гермес (Меркурій) та богиня науки і мудрості Афіна-Паллада (Мінерва).

Девізна стрічка смарагдова з латинським девізом золотими літерами “Scientia difficilis sed fructuosa” (“Наука важка, але плідна”).

Великий герб використовується в особливо урочистих випадках, під час проведення офіційних урочистих заходів тощо.

Середній герб використовується на спорудах відокремлених підрозділів ДТЕУ, в атрибутиці їх керівників. Від Великого герба Середній відрізняється відсутністю девізної стрічки і щитотримачів.

Малий герб є основою Великого і Середнього гербів.

Постулати знань

“Scientia difficilis sed fructuosa”  “Наука важка, але плідна”
“Quid discis,  tibi discis”  “Чого б ти не навчався — ти навчаєшся для себе”
“Tantum possumus, quantum scimus“  “Ми стільки зможемо, скільки знаємо”