Заходи
Центр досліджень міжнародної економічної діяльності
Як підприємцям почати експортувати та де ви в цій системі?
28 лютого 2023 року коуч-консультантка з питань виходу на зовнішній ринок, креаторка освітніх програм для підприємців, радниця Офісу з розвитку підприємництва та експорту, управляючою партнерка консалтингової агенції Export Solutions, співзасновниця проекту Vilni Битько А. провела лекцію на тему: «Як підприємцям почати експортувати та де ви в цій системі?».
Круглий стіл «Боротьба з корупцією: інтеграція європейського досвіду до української практики»
21 лютого 2023 року за сприяння кафедри міжнародного менеджменту спільно з Національним Еразмус+ офісом в Україні в рамках Програми ЕРАЗМУС+ було проведено Круглий стіл на тему: «Боротьба з корупцією: інтеграція європейського досвіду до української практики» (напрям Ж. Моне «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України» (EU AntiCor).
У роботі Круглого столу прийняли участь представники провідних навчальних закладів України, працівники органів державної та місцевої влади, члени професійних та громадських організацій.
Спікери зосередили увагу на наступних актуальних питаннях.
Співробітництво України з ЄС у сфері запобігання й протидії корупції, інституціональні інновації у сфері протидії корупції: досвід ЄС та висновки для України, ефективність застосування механізмів антикорупційного контролю в умовах воєнного стану в Україні, оцінка ефективності та прозорість публічних закупівель в країнах ЄС, корупція як основна причина розвитку тіньової економіки, антикорупційна політика в міжнародному бізнесі, можливості моніторингу корупційних ризиків на основі відкритих даних, протидія корупції у світлі повоєнного відновлення України, застосування антикорупційних дій Президією Національної федерації бойового хортингу України щодо всіх організаційних заходів у НФБХ України: створення умов для формування активної життєвої позиції спортсменів: учнівська та студентська молодь, курсанти, політико-правові передумови корупції в органах державної влади, проблемні аспекти запобігання і протидії корупції в Україні на сучасному етапі.
Адміністрування митних платежів в умовах військового стану
02 березня 2023 року на базі Державного торговельно-економічного університету було проведено Студентський круглий стіл на тему: «Адміністрування митних платежів в умовах військового стану». Співорганізаторами заходу виступили д.е.н., проф. Мельник Т.М, д.е.н., проф. Фокіна-Мезенцева К.В., к.е.н., доцент Слоква М.Г., к.е.н., доцент Ковальова М.Л., к.е.н., доцент П’янкова О.В.
Дискусійна панель відбулася у Державному торговельно-економічному університеті та зібрала представників студентських наукових гуртків, а також експертів у галузі митної справи. Учасники обговорили важливі питання, пов'язані з адмініструванням митних платежів в умовах воєнного стану, зокрема, виклики та проблеми, з якими стикаються підприємства під час імпорту та експорту товарів, можливості покращення митного адміністрування та захисту економіки в умовах війни.
Окрім того, учасники дискусійної панелі розглянули питання щодо використання електронних сервісів та митної інформаційної системи в умовах війни та шляхи покращення митної політики відповідно до міжнародних стандартів та досвіду розвинених країн. Дискусійна панель викликала жваві обговорення серед учасників, які висловили свої погляди та думки на тему адміністрування митних платежів в умовах воєнного стану. Всі учасники погодилися, що це важливе питання для розвитку економіки та безпеки держави, тому важливо продовжувати працювати у цьому напрямку.
"Ми дуже раді, що мали можливість зібрати студентські наукові гуртки та експертів для обговорення цього важливого питання", - заначили гаранти освітніх програм «Менеджменту ЗЕД» доц. П’янкова О,В., гарант ОП «Міжнародний менеджмент» доц. Ковальова М.Л. та завідувач кафедри проф. Мельник Т.М. "Ми віримо, що результати нашої дискусії будуть корисні для усіх учасників, і сподіваємося, що це стане першим кроком на шляху до покращення митної політики в умовах війни".
Учасники дискусійної панелі висловлюють подяку організаторам за можливість обговорити цю важливу тему та висловлюють сподівання, що подальша співпраця у галузі митної справи буде продовжена та виявиться корисною для всіх зацікавлених сторін.
Крос-культурний менеджмент: Україна-Світ
19 квітня 2023 року директор з операційного розвитку та якості міжнародної корпорації «Lantmännen Cerealia», (м. Стокгольм), Піскун О.М. провів лекцію на тему: «Крос-культурний менеджмент: Україна-Світ».
Інформаційно-аналітичне забезпечення управлінських рішень суб’єкта ЗЕД
15-20 травня 2023 року на базі Державного торговельно-економічного університету було проведено Науково-практичний семінар. Сертифікатна програма «Інформаційно-аналітичне забезпечення управлінських рішень суб’єкта ЗЕД» Співорганізаторами заходу виступили д.е.н. професор Мельник Т.М., к.е.н., доцент П’янкова О.В.
Результатом роботи стало підвищення наукового рівня та набуття компетентностей з актуальних питань інформаційно-аналітичного забезпечення управлінських рішень при виході на зовнішній ринок.
Завідувач кафедри Тетяна Мельник та доцент кафедри Оксана П’янкова ознайомлювали слухачів з актуальними інформаційними ресурсами, що стануть у нагоді суб’єктам ЗЕД при прийнятті стратегічних управлінських рішень щодо виходу на зовнішній ринок, вибору країни торговельного партнера, географічної та товарної диверсифікації експорту / імпорту тощо.
Вебінар на тему: «ChatGPT та інші інструменти ШІ: інновації для розширення можливостей викладача у навчальній та науковій діяльності»
13 вересня 2023 року в онлайн форматі на платформі Zoom к.е.н., доцент кафедри міжнародного менеджменту Андрій Олійник провів вебінар на тему: «ChatGPT та інші інструменти ШІ: інновації для розширення можливостей викладача у навчальній та науковій діяльності».
Захід відвідало понад 90 осіб з різних університетів України: Державний торговельно-економічний університет, Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, Університет ім. А. Нобеля, Національний університет «Чернігівська політехніка», НТУ України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Київський національний економічний університет, Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка, Інститут філософії імені Г. Сковороди НАН України, Харківський національний університет радіоелектроніки.
Спікер зосередив свою увагу на наступних актуальних питаннях:
- Характеристика ШІ;
- Можливості використання ChatGPT в освітній та науковій діяльності;
- Використання інструментів ШІ у створенні презентацій, аудіо-, відеоматеріалах;
- ШІ та інклюзивна освіта;
- Етичні питання використання ШІ.
На завершення вебінару учасники мали можливість взяти участь у сесії питань та відповідей, а також поділитись власними думками щодо перспектив використання ШІ в освіті.
Порядок переміщення товарів через митний кордон України
3 листопада 2023 року заступник начальника митного поста «Західний», начальник відділу митного оформлення Першої Київської митниці Пахомов О.В. провів лекцію для студентів спеціальності «Менеджмент», ОП «Менеджмент ЗЕД» на тему: «Порядок переміщення товарів через митний кордон України».
Презентація проєкту Ж. Моне "Антикорпуційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України
19 травня 2022 р. в он-лайн форматі на платформі Zoom було проведено презентацію проєкту за напрямом Ж. Моне «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України» (EU AntiCor). Захід організовано Державний торговельно-економічний університет в рамках програми ЄС Еразмус + 101047968 - EU AntiCor — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH (Термін реалізації: 04.03.2022 р. – 03.03 2025 р.)
Захід відвідало 48 осіб (студенти
ОС «Бакалавр», «Магістр», науково-педагогічні працівники, члени
громадських організацій, працівники суб’єктів господарювання) з
різних університетів України: Черкаський національний університет
ім. Богдана Хмельницького, Державний податковий університет
Черкаський державний технологічний університет, Державний
торговельно-економічний університет, Вінницький державний
педагогічний університет, Академія праці, соціальних відносин і
туризму, Українська академія друкарства, Харківський національний
економічний університет імені Семена Кузнеця, НДІ вивчення проблем
злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України, Одеський
національний університет ім. Мечникова, Сумський державний
університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.
Макаренка, Національна академія статистики, обліку та аудиту,
Інститут економіки промисловості НАН України, Інститут
післядипломної педагогічної освіти, Інститут економіки
промисловості НАН України.
У вітальних словах Анатолія Мазаракі , д.е.н., професора, ректора
ДТЕУ, Світлани Мельниченко, д.е.н., професора, проректора ДТЕУ,
Юлії Гончарової, к.ю.н., доцента, декана факультету міжнародної
торгівлі та права, зосереджено увагу на тому, що від принциповості
та незаангажованості представників державних органів залежить
майбутнє нашої країни, її цілісність та європейська інтеграція як
цивілізаційний вибір України і реалізація проєкту EU AntiCor стане
одним із майданчиків для дуже серйозних дискусій на тему подолання
корупції.
Також у заході взяв участь Петро Крайнік, менеджер, напрям Жан Моне
Національний Еразмус+ офіс в Україні (проект ЄС), привітавши
команду проєкту та учасників презентації, наголосивши, що в умовах
війни надзвичайно важливо поширювати європейські студії, цінності,
а також дискутувати про питання боротьби з корупцією для збереження
соборності України як держави та як нації.
Під час заходу з презентацією
виступили Тетяна Мельник, академічний координатор, д.е.н.,
професор, завідувач кафедри міжнародного менеджменту Державного
торговельно-економічного університету, Віталій Омельяненко ,
д.е.н., професор, Інститут економіки промисловості НАН України,
Сумський державний педагогічний університет імені Макаренка,
Людмила Сєрова, к.е.н., доцент кафедри міжнародного менеджменту
Державного торговельно-економічного університету, Андрій Олійник,
к.е.н., старший викладач кафедри міжнародного менеджменту
Державного торговельно-економічного університету, Гуляєва Людмила,
к.е.н., доцент, Академія праці, соціальних відносин і туризму
Спікери зосередили увагу на наступних актуальних питаннях.
Актуальність проєкту зумовлюється складовою економічних реформ в
Україні з огляду на поглиблення співпраці між Україною та ЄС у
формі Угоди про асоціацію. Ключовими завданнями проєкту є
підвищення обізнаності громадськості в Україні щодо ключових
аспектів антикорупційної політики ЄС, надання можливості студентам
ДТЕУ краще зрозуміти антикорупційну політику ЄС, активізація
наукових досліджень сфері боротьби з корупцією, генерування знань
та ідей, що дозволять посилити роль ЄС у боротьбі з корупцією в
Україні у різних сферах діяльності та ін. В рамках реалізації
проєкту EU AntiCor очікується реалізувати такі заходи: створення та
викладання 3 курсів у сфері боротьби з корупцією в ЄС, 1 посібник
«Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий
розвиток, уроки для України», дослідження «Антикорупційна політика
в країнах ЄС та Україні», заходи для громадськості (конференція,
вебінари, круглий стіл. Також свої проєкти анонсували Одеський
національний університет імені І.І. Мечникова (проєкт 101047919 —
MEDITERreg Кільце Середзеномор'я: регіональні студії), Сумський
Державний Університет (проєкт ERASMUS-JMO-2021-MODULE – SKILLS4JOB
– 101047867: Досвід ЄС щодо підвищення рівня працевлаштування
молоді через розвиток професійних навичок для викладачів ННІ
Бізнесу, економіки та менеджменту), Державний
торговельно-економічний університет (Адвокатування європейських
правил конкуренції).
Проведення літньої школи EU AntiCor «Антикорупційна політика ЄС, уроки для України» (20.07.2022 - 29.07.2022, он-лайн)
З 20 липня по 29 липня 2022 року в Державному торговельно-економічному університеті організовано роботу літньої школи EU AntiCor «Антикорупційна політика ЄС, уроки для України» для науковців, науково-педагогічних працівників, вчителів, працівників органів державної та місцевої влади, учасників професійних та громадських організацій (об’єднань), представників ЗМІ.
Проведення інтенсивного курсу «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України» (11.07.2022 - 27.07.2022, он-лайн)
З 11 липня по 27 липня 2022 року проведено інтенсивний курс «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України» в Державному торговельно-економічному університеті для магістрів та аспірантів.
Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Зовнішньоекономічна діяльність України в умовах військового стану»
26 травня 2022 року кафедрою міжнародного менеджменту було проведено Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Зовнішньоекономічна діяльність України в умовах військового стану» в режимі ZOOM конференції.
Із вітальним словом до учасників звернулася проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор Мельниченко Світлана Володимирівна, яка зазначила актуальність запропонованих для розгляду тем та побажала учасникам круглої столу цікавих доповідей та плідної роботи.
В круглому столі взяли участь представники бізнесу, представники державних структур та освітянська спільнота. Загалом у Круглому столі взяло участь 75 чоловік.
Присутні обговорили теоретичні та прикладні питання зовнішньоекономічної діяльності України в умовах військового стану. У ході роботи були представлені доповіді з різних аспектів теми дослідження. Розглядалися:
- структурні зміни економіки України у воєнний та післявоєнний період;
- теоретичні та практичні питання розвитку міжнародного бізнесу та
- зовнішньоекономічної діяльності;
- спрощення митного регулювання в умовах воєнного стану;
- світовий фінансовий ринок;
- агропродовольчий експорт України в контексті продовольчої безпеки
- світу;
- стратегія і тактика бізнесу в умовах воєнного стану;
- перспективи освоєння нових міжнародних ринків для вітчизняного бізнесу;
- особливості організації бізнесу в умовах війни з РФ ;
- тіньова економіка в умовах глобальних трансформацій тощо.
Логістика - критичний фактор надійності зовнішньо-економічної діяльності у період воєнного стану та бойових дій. Українські реалії
25 вересня 2022 р комерційний директор ТОВ «КЛС УКРАЇНА» Баб’яр Ігор Олександрович провів лекцію на тему: «Логістика - критичний фактор надійності зовнішньо-економічної діяльності у період воєнного стану та бойових дій. Українські реалії».
Всеукраїнський круглий стіл на тему «Національні стереотипи та вектори розвитку міжнародного менеджменту»
21 жовтня 2022 року на базі Державного торговельно-економічного університету був організований кафедрою міжнародного менеджменту Всеукраїнський круглий стіл на тему «Національні стереотипи та вектори розвитку міжнародного менеджменту».
Мета заходу - обговорити теоретичні та прикладні питання національних стереотипів та векторів розвитку міжнародного менеджменту. У круглому столі взяли участь 35 осіб. З вітальними словами до запрошених звернулися проректор з наукової роботи Мельниченко Світлана Володимирівната завідувач кафедри Мельник Тетяна Миколаївна.
З доповідями виступили науковці з Націона́льного університе́тету біоресу́рсів і природокористува́ння Украї́ни та Харківського національниого економічного університету імені Семена Кузнеця, Директор ТОВ "Туристична компанія "Менестіс" та Головний фінансовий аналітик Департаменту забезпечення діяльності НБУ, директор Scientific Center of Innovative Researches, PR-директор компанії “ Kasta Group” та Голова Наглядової ради "Адміністрації морських портів України" (АМПУ).
Учасники обговорили низку важливих питань, які стосувались розвитоку проєктного менеджменту в умовах сучасних глобальних викликів, національних стереотипів залучення іноземного капіталу в Україну, національних стереотипів міжнародного менеджменту: безпекова складова, перспектив розвитку та забезпечення глобального фінконтролю, редизайну туристичної логістики в умовах військового вторгнення на територію України тощо.
Присутні домовилися про наступну зустріч і дальший обмін думками з цієї надважливої тематики.
Перспективи освоєння нових міжнародних ринків для вітчизняного бізнесу
10 жовтня 2022 р віце-президент ТПП України Король Валерій Володимирович провів лекцію на тему: «Перспективи освоєння нових міжнародних ринків для вітчизняного бізнесу».
Особливості організації бізнесу в умовах війни з рф
23 листопада 2022 р к. е. н. наставник та бізнес-коуч молодих підприємців, співзасновник західноукраїнської бізнес-школи “West Ukrainian Business School WUBS” Дулин Ігор Степанович провів лекцію на тему: «Особливості організації бізнесу в умовах війни з рф».