Напрями наукових досліджень
Центр досліджень конкуренції та конкурентної політики
Конкурентна політика в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення
Зважаючи на зміну конкурентного середовища внаслідок російсько-української війни, дослідження зосереджено на визначенні нових викликів конкуренції та конкурентній політиці. У цьому напрямі вивчаєтся вплив:
.
- знищення виробничих та
інфраструктурних потужностей в Україні,
- міжнародні санкції,
- допомога суб'єктам господарювання з боку державних органів та
міжнародних організацій,
- воєнне та повоєнне регулювання конкуренції на регіональному,
національному та глобальному ринках.
Окрім інших ефектів, досліджується тенденція до прискорення цифровізації в Україні через неможливість використання пошкодженої фізичної ринкової інфраструктури, і відтак - потреба у розвитку інституційного середовища конкуренції на цифрових ринках, яке досі є недостатньо розвиненим в Україні, а також в світі.
У межах напряму йде пошук шляхів вирішення цих викликів з точки зору вдосконалення конкурентної політики.
Конкурентна політика держави в умовах цифровізації економіки
Конкурентне право та конкурентна політика стикаються з регулятивною метаморфозою через зростання цифровізації економіки. У правових системах США, Китаю та Європейського Союзу впроваджуються системні зміни щодо регулювання конкуренції на цифрових ринках як реагування на виклики технологічного розвитку. У свою чергу Антимонопольний комітет України поки залишається інертним щодо розробки пропозицій законодавчих змін.
Дослідження в межах напряму має два аспекти. По-перше, аналізується економічний контекст і особливості цифрової економіки з метою визначення ефективних інструментів регулювання конкуренції. По-друге, з’ясовуються потенційні напрямки удосконалення конкурентного права, у тому числі, у контексті наближення українського законодавства до права ЄС