Напрями наукових досліджень

Центр досліджень європейської інтеграції та євроатлантичної співпраці

Імплементація Угоди про Асоціацію з ЄС: економічні та екологічні аспекти

Основні завдання в дослідженнях за цим напрямом: визначення економічних результатів поглиблення торговельного співробітництва України з ЄС; формування та реалізації національних енергетичних стратегії держав в умовах декарбонізації світової економіки; розробка науково-практичних рекомендацій щодо розвитку стратегічного партнерства України та ЄС у сфері відновлювальної енергетики).

Диверсифікація зовнішньої торгівлі України

Основні завдання в дослідженнях за цим напрямом: формування практичних рекомендацій щодо преференційної торгівлі в умовах асиметричного розвитку країн; обґрунтування стратегічних напрямів трансформацій зовнішньої торгівлі України в ХХІ ст.; ідентифікація торговельних відносин України з країнами Близького Сходу та Африкою; розробка методичних підходів  щодо формування та реалізації міжнародної торговельно-економічної політики країн в умовах розгортання гібридної війни.

Безпековий вимір зовнішньої політики України

Основні завдання в дослідженнях за цим напрямом: ідентифікація формування та функціонування політики національної безпеки України,  відносини України з міжнародними організаціями колективної безпеки та системою  колективної безпеки  НАТО; аналіз трансформації зовнішньої політики України в умовах повномасштабної збройної агресії рф; обґрунтування стратегій економічного відновлення держав в умовах геополітичних конфліктів, поглиблене дослідження параметрів дорожньої карти структурних змін на час посткризового економічного відновлення в державах світу, надання рекомендацій щодо секторального відновлення української економіки.

20.01.2024
остання редакція 20.01.2024