Напрями наукових досліджень

Центр досліджень національної стійкості та антикризової політики

Інституційне забезпечення стійкості національної економіки

У центрі зосереджуються на розробці та адвокатуванні політик, що зміцнюють інституційну основу економіки. Проводиться аналіз інституційного середовища на основі ідентифікації формальних і неформальних інститутів забезпечення стійкості економіки, дослідження інституційної спроможності органів державної влади у процесі формування та реалізації організаційно-правових умов і напрямів стійкого розвитку економіки та компенсаційних механізмів забезпечення її стійкості. Центр працює над науково-методологічним забезпеченням адаптивності економічних інституцій до змінних умов, а також стійкості до зовнішніх шоків.

Антикризова політика держави

У цьому напрямку зосереджується увага на розробці стратегій і політик, спрямованих на запобігання кризам та мінімізацію їх наслідків. Центр аналізує минулі кризи, вивчає поточні глобальні тенденції та прогнозує майбутні ризики, щоб допомогти уряду підготуватися і адекватно реагувати. Важливою частиною є розробка політик, які підтримують макроекономічну стабільність та соціальний захист під час криз.

Механізми забезпечення національної стійкості

Цей напрямок включає в себе створення та удосконалення механізмів, які допомагають країні впоратися з різноманітними викликами, зокрема з природними катастрофами, економічними шоками та політичними кризами.

Робота Центру включає інтеграцію міжсекторального підходу, де залучаються різні галузі - від фінансів до соціального захисту - для створення комплексної системи національної стійкості. Також важливим є розвиток комунікаційних стратегій та навчальних програм, які підвищують обізнаність та готовність суспільства до можливих криз.

остання редакція 15.04.2024