Напрями наукових досліджень

Центр досліджень фінансово-бюджетної політики

Бюджетна політика суспільного розвитку

Визначення економічної сутності бюджетної політики суспільного розвитку. Розкриття сутності та призначення бюджетної політики у системі соціально-економічного розвитку країни. Оцінка дієвості та ефективності бюджетної політики суспільного розвитку у зарубіжних країнах та визначення можливості його врахування в Україні, аналіз взаємозв’язку бюджетної політики та пріоритетів соціально-економічного розвитку України. Обґрунтування напрямів розвитку бюджетного регулювання в умовах економічних перетворень, розкриття теоретичних та удосконалення методологічних засад формування та реалізації бюджетної політики суспільного розвитку.

Управління державними фінансами

Визначення економічної сутності системи державних фінансів у регулюванні соціально-економічного розвитку країни. Розкриття сутності та призначення державних фінансів як економічної категорії. Узагальнення досвіду розвитку системи управління державними фінансами у країнах із розвинутою та трансформаційною економікою та визначення можливостей його врахування в Україні. Обґрунтування напрямів розвитку системи управління державними фінансами як складової соціально-економічного розвитку країни.

Фінансово-бюджетна стратегія економічного зростання

Удосконалення теоретико-методологічних засад фінансового механізму забезпечення соціально-економічного розвитку країни в умовах трансформаційних перетворень. Розробка підходів до інституційних засад становлення бюджетно-податкового механізму економічного зростання, методологічних засад фінансового регулювання розвитку економіки. Удосконалення методологічних засад формування та реалізації фінансово-бюджетної стратегії економічного зростання.

остання редакція 30.04.2024