Кафедра інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки
Кафедра інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки

ПЕРШИЙ МАГІСТЕРСЬКИЙ ЗАХИСТ ПРОЙШОВ!

інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки

ПЕРШИЙ МАГІСТЕРСЬКИЙ ЗАХИСТ ПРОЙШОВ!

Довгоочікуваний, перший в історії університету захист випускних кваліфікаційних робіт (проектів)  магістрів спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» відбувся на кафедрі «Програмної інженерії та кібербезпеки» в період з 2 по 4 грудня 2019 року.

Наказом ректора до складу екзаменаційної комісії №7 для захисту випускних кваліфікаційних робіт увійшли:

Голова – Конопляник Павло Олександрович, керівник відділу розробки групи компанії «BGS Solutions».

Члени комісії:

Харченко Олександр Анатолійович, декан факультету обліку, аудиту та інформаційних   систем, кандидат технічних наук,  доцент;

Криворучко Олена Володимирівна, завідувач кафедри програмної інженерії та кібербезпеки, доктор технічних наук професор;

Демідов Павло Георгійович, доцент  кафедри  комп’ютерних наук,  кандидат технічних наук, доцент.

Технічний секретар – Степашкіна К.В., спеціаліст кафедри програмної інженерії та кібербезпеки.

До захисту випускних кваліфікаційних робіт (проектів) були допущені всі 27 студентів денної форми навчання 2 курсу 5м групи спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення».

За результатами захисту 18 студентів отримали оцінку «90-100 балів»., 7 студентів - «75-89» і 2 студенти  «60-74 бали».

Всі представлені випускні кваліфікаційні роботи були виконані на основі розроблених технічних завдань, із застосуванням різних мов програмування, операційних систем та мають прикладний характер

На захисті було розглянуті питання проектування, моделювання та аналізу програмного забезпечення, засади алгоритмізації та програмування, мови програмування, робота з базами даних та основи штучного інтелекту.

Серед розробок студентів мали місце програмні продукти, а саме – веб додатки, веб-сайти, мобільні додатки, розширення функціональності інформаційної систем, створення діючих інформаційних системи, 3D-персонажі.

За висновками екзаменаційної комісії у розроблених програмних продуктах розкрито вміння створювати алгоритми, UML-діаграми, моделі поведінки майбутнього програмного забезпечення, програмувати різними мовами програмування (С#, Yava, Swift, PHP, JavaScript та ін.), проводити тестування програмного забезпечення.

Окремо у висновках комісії зазначено, що студенти впевнено володіють сучасними мовами та середовищами програмування (C#, Java, PHP, JavaScript, C++, MySQL, Swift Python, AndroidStudio, та ін.); здатні будувати веб-ресурси відповідно до принципів та технології створення веб-сторінок, мови розмітки HTML, мови стильових описів та інших прийомів; вміють застосовувати мову гіпертекстової розмітки та каскадні таблиці стилів для реалізації фронтенду сайтів; здатні проектувати програмні продукти, що базуються на веб технологіях, створювати динамічні сайти, вміти працювати з СУБД

Узагальнені висновки та пропозиції викладені на рівні практиків-розробників програмного забезпечення і мають практичне прикладне значення. Їх формулювання дозволяє стверджувати, що студенти мають достатньо високий рівень підготовки для роботи за фахом

Поздоровляємо наших магістрантів з успішним захистом випускних кваліфікаційних робіт та бажаємо успіхів у їх подальшій професійній діяльності

shestack