Круглий стіл на тему: "Створення інклюзивного університетського клімату"

Creating Inclusive University Climate

11 квітня 2023 був проведений круглий стіл на тему: "Створення інклюзивного університетського клімату". Круглий стіл став результативним підсумком тренінгу «Створення інклюзивного університетського клімату», який проводився для здобувачів третього рівня вищої освіти, співробітників та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти у рамках проєкту Європейського Союзу Еразмус+ «Створення інклюзивного університетського клімату» 101084925 (Грантова угода № 101084925-CreatIUC)

Ключовими напрямками обговорення стали:

• Досвід у створенні інклюзивного університетського клімату;
  • Формування інклюзивної політики, інклюзивної культури, інклюзивної практики;

• Система індикаторів «Індекс інклюзії».

Форма дебатів була використана як майданчик для виразу своїх точок зору учасниками щодо створення інклюзивного клімату в університетах. Під час дебатів учасники обмінювалися думками жваво обговорювалися питання стратегії впровадження інклюзивної політики в університетах та тактичних цілей реалізації запропонованих стратегій. Дебати дозволили всім висловити свої думки з різних точок зору, що свідчить про актуальність теми та зацікавленість проблематикою створення інклюзивного університетського клімату. Для обґрунтування своїх точок зору, учасниками були підготовлені презентації. Найбільш цікавими темами були: «Інклюзія: соціальна відповідальність в закладах вищої освіти», «Інклюзія у корпоративних звітах провідних університетів світу», «Доступне програмне забезпечення як крок до створення інклюзивного університетського середовища», «Відкрита та інклюзивна система вищої освіти в Європі», «Інклюзивне освітнє середовище Бердянського державного педагогічного університету», «Інклюзивне навчання у закладах вищої освіти в кризових умовах», «Діяльність громадської організації «Необмежені можливості». Різноманітність у поглядах та підходах учасників до формування інклюзивного університетського клімату дозволила сформувати коло проблем, визначити найбільш раціональні шляхи розв’язання, запропонувати шляхи впровадження «Інклюзивної політики» та програми розвитку університетів.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам за плідну роботу!

З презентаціями учасників можна ознайомитися за посиланням: https://padlet.com/creatiuc/padlet-hwh9qz9mr71zbb3x

Creating Inclusive University Climate

101084925 — CreatIUC — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH