logo
Кафедра сучасних європейських мов
Кафедра сучасних європейських мов
logo
Кафедра сучасних європейських мов
img

Наукова робота

сучасних європейських мов

Протягом 24 - 29 березня 2019 року доцент кафедри сучасних європейських мов  КНТЕУ, д.ф.н. Нежива Ольга Миколаївна пройшла наукове стажування за Міжнародною програмою "Європейська освіта в контексті сталого розвитку: передовий досвід та глобальні тенденції ".

В межах навчання розглядалися такі модулі:

 • Нові та інноваційні методи навчання;
 • Європейська вища освіта;
 • Системи вищої освіти Словаччини та Польщі: порівняльний аналіз.

Протягом навчання було відвідано вищі навчальні заклади, такі як Технічний університет  (м. Зволен), Університет імені Матея Бела (м. Банська Бистриця) в Словаччині та Ягеллонський університет (м. Краків) в Польщі. В цих вищих навчальних закладах Нежива О. М. ознайомилася з інноваційними методами навчання, використанням IT-технологій на заняттях, особливостями організації студентської практики в країнах ЄС. Також під час стажування європейські колеги поділилися своїм досвідом, щодо організації навчального процесу та оцінки роботи викладачів та студентів вищих навчальних закладах.

На завершальному етапі стажування відбувся семінар “Міжнародна співпраця в умовах глобального світу у сфері вищої освіти”, у якому взяла участь Нежива О. М. та виступила із презентацією про КНТЕУ, як одного із найавторитетніших закладів вищої освіти України.

За результатами стажування отримано сертифікат (120 годин) та опубліковано статтю “National education policy in Ukraine: modern vision” у науковому журналі «Scientific Letters of Academic Society of Michal Baludansky».

                                                            

                                           

    

Доцент кафедри сучасних європейських мов  КНТЕУ д.ф.н. Нежива Ольга Миколаївна  (ліворуч) і проректор з міжнародного співробітництва та зв'язків з громадськістю Катарина Чованцова (Університет Матея Бела, Словакия)


Кузьмич Яна Віталіївна перемогла на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)»

Студентка 1 курсу 9 групи факультету обліку, аудиту та інформаційних систем Кузьмич Яна Віталіївна взяла участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)», яка проходила 18-20 квітня у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, і отримала грамоту за перемогу в першому турі олімпіади в номінації «За оригінальність творчих розмислів».

          Кафедра сучасних європейських мов щиро вітає Кузьмич Яну Віталіївну та її викладача – Федорову Людмилу Миколаївну, з перемогою і бажає подальших успіхів і наукових досягнень.


Результати І етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу 
учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 

03 листопада 2017 року викладачі кафедри сучасних європейських мов факультету міжнародної торгівлі та права провели І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь 42 учасники.

Студентам для написання робіт були запропоновані тестові і творчі завдання, пов’язані з життям і творчістю видатного українського поета, художника, драматурга, основоположника сучасної української мови Тараса Григоровича Шевченка. Конкурсна комісія визначила переможців. Студенти, які посіли перше місце, будуть рекомендовані для участі у ІІ (міському) етапі конкурсу, що традиційно проводиться в Київському університеті ім. Бориса Грінченка.

Переможці І етапу:

1 місце :
1. Мініч Ілона Ігорівна – ФМТП 1-8
2. Захарчук Наталія Станіславівна – ФЕМП 1-13

2 місце:
1. Мохнюк Вікторія Миколаївна – ФТМ 2-2
2. Лопуга Владислав Віталійович – ФМТП 1-14
3. Ляшенко Дар'я Дмитрівна – ФТМ 1-12
4. Дзюбенко Юлія Олександрівна – ФЕМП 1-5
5. Тунік Ірина Сергіївна – ФМТП 1-2

3 місце:
1. Нагорна Поліна Михайлівна – ФЕМП 1-9
2. Галетій Євдокія Олександрівна – ФЕМП 1-6
3. Мохнюк Марія Миколаївна – ФТМ 2-2
4. Качала Тетяна Василівна – ФФБС 1-2

Щиро вітаємо переможців. Дякуємо усім учасникам! Бажаємо подальших успіхів!


 


Викладач кафедри   Фінік Є.О. взяла участь у національному кар'єрному форумі на базі державної служби зайнятості.


Викладачі кафедри сучаних європейських мов працювали синхронними перекладачами на IX Міжнародній науково-практичній конференції 23 травня 2017 року, яка була присвячена проблемам і перспективам розвитку підприємництва в Україні.

Відповідно до наказу ректора КНТЕУ  проф. А.А. Мазаракі (№ 443 від 14.02.2017 Про заходи з відзначення 500-річчя Реформації) 

19 квітня 2017 року викладачі кафедри сучасних європейських мов ФМТП організували і провели Семінар «Вплив Реформації на розвиток мов у Західній Європі» .

 У виступах викладачів висвітлювалася проблематика становлення Реформації як релігійного напряму, її відмінності від інших  течій  християнства, вплив на мовну політику  країн Західної Європи, а також наслідки Реформації для сучасного розвитку мов країн західної демократії.


19 квітня 2017 року викладачі кафедри сучасних європейських мов ФМТП організували і провели університетську студентську наукову конференцію з української мови «Українська мова – національне надбання українського суспільства».

Роботи учасників були присвячені актуальним питанням становлення і розвитку української мови, зокрема, культурі усного і писемного мовлення (суржик, слова-паразити, сленгізми, жаргонізми), особливостям мови рекламних слоганів, вживанню метафор у мові рекламних текстів, діалектним відмінностям української мови, її фразеологічному багатству тощо.На пленарному засіданні були представлені доповіді і презентації 28 студентів.

За результатами конференції найкращими визнані роботи: Польовик Євгенії (ФОАІС 1-2), Ліпатнікової Юлії (ФРГТБ 1-5), Дідичук Альони (ФРГТБ 1-3), Довгополої Ірини (ФОАІС 1-1), Королюк Оксани (ФФБС 1-4), Богданець Наталії (ФТМ 1-5), Костенка Сергія (ФТМ 1-5), Ткач Юлії (ФРГТБ 1-2), Бойченка Дмитра (ФРГТБ 1-10).

Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо успіхів!


30 березня викладачі кафедри сучасних європейських мов взяли участь у конференції Cambridge day, яка проводилась на базі КНТЕУ.

28 березня на факультеті міжнародної торгівлі і права відбулось свято англійської мови “English Party Tonight”, організоване викладачами кафедри сучасних європейських мов. Програма свята була присвячена самобутності англійської культури, зокрема її поезії, музиці, танцям. Лунали жарти, пов’язані зі знанням англійської мови, майстерно розіграні студентами. На святі панувала атмосфера розуміння, радості, щирості та любові до англійської мови. Організатори свята та глядачів щиро вдячні за чудові виступи наступним студентам: Микиті Пєхоті (ФЕМП 2-11), Сильвестру Ростиславу, Остапенко Марії та Одинець Ользі (ФЕМП 3-22), Сьомашу Антону та Вареник Анастасії (ФФБС 1-2), Байдачній Софії, Береговій Анастасії, Бондар Дарії, Дегтяренко Валерії, Євдокимовій Юлі, Вишняк Наталі, Бєляєвій Анні, Куценко Олені ( ФТМ 1-9), Тимошенко Світлана (ФФБС 1-1) та студенти факультету ФМТП.


28 березня викладач кафедри сучасних європейських мов  Дишлева Ганна Володимирівна провела "День гостинності".

13 березня 2017 року викладачі кафедри сучасних європейських мов провели екскурсію до Національного музею літератури Україниознайомилися з історією музею, експозицією, що присвячена відзначенню 203-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка «Шевченко в графіці». Студенти першого курсу КНТЕУ взяли участь у «Вечорі поезії і музики», на якому звучала неперевершена лірика сучасного українського поета, лауреата Шевченківської премії Василя Герасим’юка у виконанні камерного ансамблю Національної опери України.

20 лютого з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови кафедра сучасних європейських мов провела диктант з української мови. У заході взяли участь 53 особи, серед них студенти всіх факультетів, викладачі й співробітники нашого університету.

Результати перевірки засвідчили досить високий рівень володіння мовою. Найвищі оцінки за диктант отримали:

1. Яцюк Дмитро Васильович (начальник відділу маркетингу і зв’язків з громадськістю).

2. Чемерис Юлія Володимирівна (провідний спеціаліст відділу маркетингу і зв’язків з громадськістю).

3. Тонконог Ірина Віталіївна (викладач кафедри сучасних європейських мов).

4. Швайцер Вероніка Олександрівна (студентка 1 курсу 8 групи ФРГТБ).

5. Польовик Євгенія Вікторівна (студентка 1 курсу 2 групи ФОАІС).

6. Довгаль Ольга Іванівна (студентка 1 курсу 1 групи ФОАІС).

7. Мостова Марія Павлівна (студентка 1 курсу 2 групи ФОАІС).

Дякуємо всім учасникам, бажаємо творчих успіхів і натхнення в мистецтві оволодіння рідним словом.

4 лютого викладачі кафедри Дурдас А.П. та Федорова Л.М. взяли участь у Дні відкритих дверей.

8 грудня 2016 року  в Київському  університеті імені Бориса Грінченка відбувся ІІІ (міський) етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Студентки нашого університету Левадна Віталія Володимирівна (І курс, ФМТП, 5 група) – науковий керівник,  викл. Федорова Людмила Миколаївна та Мельник Катерина Борисівна (1 курс, ФЕМП, 4 група) –  науковий керівник, канд. філол. наук Гопанчук Ірина Григорівна посіли 3  місце.

Щиро вітаємо переможців конкурсу та їх керівників.

Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо подальших успіхів!

4 грудня 2016 року  в Київському  університеті імені Бориса Грінченка відбувся ІІ (міський) етап ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Студенти нашого університету стали його переможцями.       

1 місце – Новосядла Дар’я Дмитрівна  (І курс, ФТМ, 8 група) – науковий керівник, канд. пед. наук, доц. Шашенко Світлана Юріївна.

2 місце – Левадна Віталія Володимирівна (І курс, ФМТП, 5 група) – науковий керівник,  викл. Федорова Людмила Миколаївна.

3 місце –  Кравчук Вікторія Володимирівна (І курс, ФТМ, 2 група) – науковий керівник, канд. філол. наук, доц.  Тесленко Наталя Олександрівна.       

Щиро вітаємо переможців конкурсу та їх керівників. Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо успіхів! 

29-30 листопада відбулися I і II етапи студентської олімпіади з англійської мовиУ науковому заході взяли участь факультети: ФЕМП, ФОАІС, ФФБС, ФРГТБ,ФТМ.  До складу журі входили старший викладач Бєлова В.В та старший викладач Рудешко Є.В. 

Призові місця розподілилися таким чином:

I місце - Смирнова Анна Михайлівна ФОАІС 2 курс 7 група.

II місце - Єлісеєв Вадим Сергійович ФЕМП 2 курс 25 група.

III місце - Горобець Анна Юріївна ФОАІС 2 курс 5 група.

Дякуємо за участь! Бажаємо нових перемог! 

28 листопада відбулося відкрите заняття завідувача кафедри сучасних європейських мов, доц. Януша О.Б.

26 листопада викладачі кафедри сучасних європейських мов Дишлева Г.В. та Ювковецька Ю.О взяли участь у Дні відкритих дверей.

10  листопада  2016 року викладачі кафедри сучасних європейських мов  провели  І етап  ХVIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У заході взяли участь 92 студенти з усіх факультетів. Конкурсна комісія визначила переможців, які будуть рекомендовані для участі у ІІ (міському) етапі конкурсу, що традиційно проводиться в  Київському  університеті  ім. Бориса Грінченка.

Переможці  І етапу:

 1 місце :

 1. Кравчук Вікторія Володимирівна – ФТМ 1-2
 2. Левадна Віталія Володимирівна – ФМТП 1-5

2 місце:

 1. Мохнюк Марія Миколаївна – ФТМ 1-2
 2. Новосядла Дар’я Дмитрівна – ФТМ 1-8
 3. Мельник Наталія Юріївна – ФЕМП 1-8
 4. Дегтяренко Валерія Ігорівна – ФЕМП 1-8
 5. Дідичук Альона Віталіївна – ФРГТБ 1-3

3 місце:

 1. Бойко Іванна Степанівна – ФМТП 4-8
 2. Бабушко Катерина Миколаївна – ФТМ 1-8
 3. Федюк Аліна Олександрівна – ФТМ 1-9
 4. Діркач Дарія Олександрівна – ФТМ 1-12
 5. Лавринюк Ірина Олександрівна – ФТМ 1-12
 6. Кравчук Оксана Юріївна – ФТМ 1-8
 7. Терех Анастасія Ігорівна – ФТМ 1-3
 8. Ласковенко Катерина Максимівна – ФЕМП 1-6

Щиро вітаємо переможців конкурсу. Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо успіхів!

27 жовтня 2016 року викладачі кафедри сучасних європейських мов  провели І етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь 43 учасники. Студентам для написання творчих робіт було запропоновано морально-етичні теми і теми, пов’язані з життям і творчістю видатного українського поета Тараса Шевченка. Конкурсна комісія визначила переможців, які будуть рекомендовані для участі у ІІ етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Переможці  І етапу:

1.     Левадна Віталія Володимирівна – ФМТП 1-5

2.     Кулик Аліна Олександрівна – ФМТП 1-15

3.     Войцехівська Євгенія Владиславівна – ФТМ 1-15

4.     Лайко Iрина Анатоліївна – ФТМ 1-5

5.     Дідичук Альона Віталіївна – ФРГТБ 1-3

6.     Мельник Катерина Борисівна – ФЕМП 1-4

7.     Кравчук Оксана Юріївна – ФТМ 1-2

8.     Миргород Ольга Юріївна – ФТМ 1-7

9.     Ласковенко Катерина Максимівна – ФЕМП 1-6

10.  Ватажко Ірина Русланівна – ФТМ 1-10

Щиро вітаємо переможців конкурсу. Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо успіхів!

19 жовтня 2016 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Глобалізаційні виклики розвитку національних економік», присвячена 70-річчю Київського національного торговельно-економічного університету, на якій були присутні як  вітчизняні науковці, так і іноземні гості з Азейбарджану, Болгарії, Молдови, Польщі, Словаччини, Франції, Угорщини. Загалом у заході брали участь понад 250 науковців та практиків. Кафедра сучасних європейських мов також не лишилася осторонь. Старший викладач Ювковецька Ю.О. та викладач Дишлева Г.В. були присутні на всіх заходах , пов’язаних з роботою конференції, і доповіли на засіданні кафедри  про актуальні питання, які були розглянуті на її дискусійних платформах.  

13-14 жовтня 2016 року на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г.Сковороди» відбувся англо-український науковий семінар молодих вчених «Сучасні проблеми та перспективи третього тисячоліття», який було організовано Науковим студентським товариством ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г.Сковороди» та кафедрою сучасних європейських мов Київського національного торговельно-економічного університету. Основна увага на семінарі була зосереджена навколо питань, які були пов’язані з проблемами третього тисячоліття, а саме екологічними, комунікативними, освітніми тощо. Було підготовлено 7 доповідей студентами Київського національного торгово-економічного університету англійською мовою. Змістовними й цікавими були презентації студентів КНТЕУ про доларизацію, ядерну безпеку, маркетингову стратегію, туризм та інші. Серед тих, хто виступили слід відзначити таких студентів як: Гайдамаченко М. – ІІ к. 13 гр. ФЕМП; Бедюх А. – І к. 10 гр. ФТМ;  Бершак Д. – І к. 10 гр. ФТМ;  Ледіна Л. – ІІІ к. 21 гр. ФЕМП; Михайлюк О. – І к. (магістратура) 11 гр. ФРГТБ; Кокоша А. – ІІІ к. 13 гр. ФЕМП; Писаренко І. – ІІІ к. 13 гр. ФЕМП. За результатами семінару буде видано збірник матеріалів, до якого увійдуть тези доповідей, підготовлені всіма учасниками семінару. 27 жовтня 2016 року викладачі кафедри сучасних європейських мов  провели І етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь 43 учасники. Студентам для написання творчих робіт було запропоновано морально-етичні теми і теми, пов’язані з життям і творчістю видатного українського поета Тараса Шевченка. Конкурсна комісія визначила переможців, які будуть рекомендовані для участі у ІІ етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

24.04.2018
guliya2005
10804
остання редакція 10.04.2019
42265