logo
Кафедра сучасних європейських мов
Кафедра сучасних європейських мов
logo
Кафедра сучасних європейських мов
img

Наукова робота

сучасних європейських мов

VII ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ІНОЗЕМНИМИ МОВАМИ

Кафедра сучасних європейських мов факультету міжнародної торгівлі та права спільно з кафедрою іноземної філології та перекладу факультету торгівлі та маркетингу 16 травня 2024 року в дистанційному форматі на онлайн-платформі ZOOM провели VІІ Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію іноземними мовами «Наука XXI століття: виклики сьогодення».

Конференцію відкрила завідувач кафедри сучасних європейських мов кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Віталіївна Гарбуза, яка підкреслила важливість володіння іноземними мовами в сучасному світі, відзначила, що такі конференції є чудовою нагодою для студентів вдосконалювати свої знання та навички, а також побажала учасникам успіхів у науковій діяльності та нових досягнень у їхній майбутній кар’єрі.

Декан факультету міжнародної торгівлі та права кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Юлія Анатоліївна Гончарова у своєму вітальному слові наголосила на значенні наукової роботи студентів. Вона зазначила, що участь у таких заходах сприяє розширенню їхнього кругозору та професійному зростанню, побажала студентам натхнення і звершень у їхніх наукових дослідженнях.

У конференції взяли участь понад 220 студентів із 16 навчальних закладів України, а також Слов’янський університет у Республіці Молдова. Серед українських навчальних закладів були представлені: Державний торговельно-економічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський торговельно-економічний університет, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Львівський національний університет імені Івана Франка, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Вінницький кооперативний інститут, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету, Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету, Ужгородський торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету, Черкаська філія Приватного вищого навчального закладу «Європейський університет» та інші.

Після пленарного засідання конференція продовжила свою роботу на секційних засіданнях, які охоплювали такі напрями: економіка, фінанси і аудит; інформаційні технології; філологічні науки; міжнародна торгівля і право; менеджмент, маркетинг і реклама; психологія.

На конференцію для обговорення було подано 223 доповіді англійською, німецькою та польською мовами.

Організаційний комітет щиро дякує учасникам за їхню активну участь і бажає всім мирного неба та Перемоги!

   

   

   

   

   ВІТАННЯ З ПРИСВОЄННЯМ ВЧЕНОГО ЗВАННЯ ДОЦЕНТА!

Науково-педагогічний колектив кафедри сучасних європейських мов щиро вітає  кандидата педагогічних наук Бєлову Вікторію Володимирівну з присвоєнням вченого звання доцента  кафедри сучасних європейських мов. Вельмишановна пані Вікторіє! Бажаємо творчого натхнення, успіхів у професійній та науковій діяльності, втілення всіх творчих і наукових задумів. Нехай Ваші наукові дослідження та педагогічна діяльність принесуть велику користь суспільству, а Вам подарують величезне моральне задоволення, благополуччя, радість і повагу!

   


НАШІ ВИКЛАДАЧИ - ВИКОНАВЦІ ПРОЄКТІВ З МІЖНАРОДНОЇ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+

Наталя ОлександрівнаТесленко, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри сучасних європейських мов, заступник декана факультету міжнародної торгівлі та права – учасниця трьох проєктів Програми ЕРАЗМУС+.

1. Економічна безпека ЄС (2023-2025). Проєкт має на меті виявити здатність ЄС протистояти глобальним катастрофам, застосовуючи європейські цінності, гендерну рівність, різноманітність та інклюзію, спрямований на поглиблення досліджень ЄС та реалізацію ідеї розширення прав і можливостей жінок і дівчат, стимулювання позитивних змін в українському освітньому просторі та суспільстві, запровадження найкращих стандартів, методів та інструментів ЄС у забезпеченні економічної безпеки України.

2. Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз (2023-2025). Проєкт Jean Monnet “EU Migration policy within hybrid threats” спрямований на дослідження міграційної політики Європейського Союзу, публічний діалог та обговорення, що сприятиме поглибленню знань про процеси європейської інтеграції у сфері міграції серед здобувачів вищої освіти, юристів, державних службовців, науковців та серед громадськості загалом, що сприятиме гармонізації законодавства України та Європейського Союзу в контексті євроінтеграційного вектору України.

3. Інклюзивний університет (2023-2025). Проєкт спрямований на формування у адміністративно-педагогічного персоналу розуміння необхідності впровадження нових інструментів управління, рушійними силами яких стане новий комфортний інклюзивний університетський клімат.

                   

 
 
 

 
 

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри сучасних європейських мов Коротун Олена Олександрівна отримала грант по програмі "Вчені в групі ризику" як автор курсів "Україна через призму мови" та "Сучасні тенденції в українській мові" в університеті міста Потсдам, Німеччина. Протягом 2022-2023, 2023-2024 навчальних років Олена Олександрівна знайомила і продовжує знайомить іноземних студентів з основними принципами курсу "Україна через призму мови". У рамках курсів буде проведено критичний аналіз актуальних подій, що відбуваються в Україні, за допомогою вивчення особливостей української історії, культури та української мови.

  


ВІТАННЯ З ПРИСВОЄННЯМ ВЧЕНОГО ЗВАННЯ ДОЦЕНТА!

Науково-педагогічний колектив кафедри сучасних європейських мов щиро вітає  доктора філософії з галузі "Гуманітарні науки" Нипадимку Аллу Сергіївну з присвоєнням вченого звання доцента  кафедри сучасних європейських мов.
Щиро  вітаємо Аллу Сергіївну із вагомим здобутком, який став визнанням її наукових досягнень та активної педагогічної діяльності. Бажаємо міцного здоров’я, успіхів, творчої наснаги, подальших професійних успіхів, реалізації нових задумів і  творчого натхнення!

          VI ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Кафедра сучасних європейських мов факультету міжнародної торгівлі та права спільно з кафедрою іноземної філології та перекладу факультету торгівлі та маркетингу Державного торговельно-економічного університету 11 травня 2023 року в дистанційному форматі на онлайн-платформі ZOOM провели VІ Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію іноземними мовами «Наука XXI століття: виклики сьогодення».

Відкрила конференцію проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків доктор економічних наук, професор Герасименко Анжеліка Григорівна, привітавши учасників англійською мовою і відзначивши, що конференція стала значною науковою подією у ДТЕУ.

Декан факультету міжнародної торгівлі та права  кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Гончарова Юлія Анатоліївна у своєму вітальному слові підкреслила важливість досконалого володіння англійської мовою та іншими іноземними мовами в сучасному світі, побажала студентам натхнення і звершень у науковій діяльності.

До учасників та гостей конференції звернулася завідувач кафедри сучасних європейських мов Гарбуза Тетяна Віталіївна і наголосила на важливості проведення наукових заходів такого рівня. Вона зазначила, що участь студентів у конференції – це перші кроки в науковій діяльності, які можуть сприяти їх майбутній успішній професійній кар’єрі, та побажала учасникам конференції невичерпної енергії та нових наукових досягнень у подальшій науковій діяльності.

У конференції взяли участь понад 220 студентів із 13 навчальних закладів України, серед яких Державний торговельно-економічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Хмельницький національний університет, Київський університет імені Бориса Грінченка, Державний податковий університет, м. Ірпінь, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету, Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету, Ужгородський торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету та інші.

Після пленарного засідання конференція продовжила свою роботу на секційних засіданнях, які охоплювали такі напрями: економіка, фінанси і аудит; інформаційні технології; філологічні науки; міжнародна торгівля і право; менеджмент, маркетинг і реклама; психологія.

На конференцію для обговорення було подано 226 доповідей англійською, німецькою та польською мовами.

Організаційний комітет щиро дякує учасникам за їхню активну участь і бажає всім мирного неба та Перемоги!

   

   

   

   

   

   


V ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Кафедра сучасних європейських мов факультету міжнародної торгівлі та права спільно з кафедрою іноземної філології та перекладу факультету торгівлі та маркетингу Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) 12 травня 2022 року провели V Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію «Наука XXI століття: виклики сьогодення» іноземними мовами.

Відкрив роботу конференції проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків Сай В. М., якій французькою мовою привітав учасників від імені ректора університету Мазаракі А. А. і  відзначив, що проведення студентських наукових конференцій не тільки сприяє підвищенню якості професійної підготовки студентів та розширенню їх особистісних і професійних можливостей, а також об'єднує наукову спільноту України під час війни.

З привітальним словом до учасників і гостей конференції звернулася і завідувачка кафедри сучасних європейських мов Гарбуза Т.В., яка відзначила значущість проведення конференції іноземними мовами, яке стало можливим завдяки спільним зусиллям студентів та їх наукових керівників, які весь цей час тримають на належному рівні наукову активність України, адже в умовах війни підтримка та спілкування є дуже важливими.

У конференції взяли участь понад 150 студентів з 6 навчальних закладів України, серед яких Державний торговельно-економічний університет, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Хмельницький національний університет, Київський університет імені Бориса Грінченка  та  Карлів університет (м. Прага, Чехія).

Для обговорення на конференцію подано 156 доповідей англійською, німецькою та чеською мовами. На конференції працювали 6 дискусійних платформ:

 1. Економіка, фінанси і аудит
 2. Інформаційні технології
 3. Філологічні науки
 4. Міжнародна торгівля і право
 5. Менеджмент, маркетинг і реклама
 6. Психологія

V Всеукраїнська студентська  науково-практична конференція «Наука XXI століття: виклики сьогодення» продемонструвала високий рівень підготовки студентів та висвітлила актуальні проблеми в сфері економіки, інформаційних технологій, гуманітарних і юридичних наук.

     

     

     

   

   

Department of Modern European Languages of the Faculty of International Trade and Law together with the Department of Foreign Philology and Translation, Faculty of Trade and Marketing, State University of Trade and Economics held the V All-Ukrainian Student Scientific and Practical Conference "The science of the XXI century: challenges of the contemporaneity" on May 12, 2022.

The conference was opened by the Vice Rector for Scientific and Pedagogical Work and International Relations Valerii Sai, who greeted the participants in French on behalf of Rector Anatolii Mazaraki and noted that holding student scientific conferences not only contributes to improving the quality of professional training of students and expanding their personal and professional opportunities, but also unites the scientific community of Ukraine during the war.

The Acting Head of the Department of Modern European Languages, Tetiana Harbuza, addressed to the participants and guests of the conference with a welcoming speech. She stressed the importance of holding the conference in foreign languages, which became possible due to the joint efforts of students and their scientific supervisors, who have always kept up the level of scientific activity in Ukraine, because in war conditions support and communication are very important.

More than 150 students from 6 educational institutions of Ukraine took part in the conference, including State University of Trade and Economics, Kyiv National Taras Shevchenko University, National Technical University of Ukraine, “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”, Khmelnitsky National University, Borys Grinchenko Kyiv University and Charles University (Prague, Czech Republic).

A total of 156 papers in English, German and Czech were submitted for discussion at the conference. There were 6 discussion platforms at the conference:

1. Economics, Finance and Audit

2. information technologies

3. Philological sciences

4. International Trade and Law

5. Management, Marketing and Advertising

6. Psychology

The V All-Ukrainian Student Scientific and Practical Conference " The science of the XXI century: challenges of the contemporaneity" demonstrated a high level of students' training and highlighted current problems in economics, information technology, humanities and law.

Уже більше місяця вся наша країна  потерпає від діянь та наслідків жорстокої війни росії проти України. Війна внесла свої корективи в кожну сферу нашого життя, зокрема в науку і освіту. Однак, попри всі найтяжчі складнощі, які виникли у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням, потрібно продовжувати вірити в краще майбутнє та не забувати про значущість освіти. 
Для нас саме час бути ефективними в буденних справах, виконувати якісно свою роботу, допомагати рідним і друзям. Саме тому кафедра сучасних європейських мов Державного Торговельно-економічного університету запрошує прийняти участь у V Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції іноземними мовами «Наука ХХІ століття: виклики сьогодення», яка відбудеться 12 травня 2022 року дистанційно.
Прийом матеріалів до 25 квітня 2022 року (включно).

Інформаційний лист

Програма

Набуття членства в Центрі українсько-європейського наукового співробітництва

Вітаємо доцента кафедри сучасних європейських мов доктора філософії з галузі "Гуманітарні науки" Нипадимку Аллу Сергіївну з набуттям членства в Центрі українсько-європейського наукового співробітництва, основною метою якого є проведення наукових аналітичних досліджень, спрямованих на вивчення досвіду діяльності закладів вищої освіти, наукових установ та суб’єктів публічного адміністрування у сфері освіти й науки держав – членів Європейського Союзу щодо організації навчального процесу та здійснення наукової діяльності.

Вітаємо викладача кафедри з присвоєнням наукового ступеня кандидата педагогічних наук!

Щиро вітаємо старшого викладача кафедри сучасних європейських мов Бєлову Вікторію Володимирівну з успішним захистом  дисертації на здобуття наукового ступеня кандидат педагогічних наук за спеціальністю  13.00.01 –загальна педагогіка та історія педагогіки! Прийміть наші вітання та побажання нових наукових звершень та творчої наснаги. Зичимо міцного здоров’я, невичерпної енергії для нових досягнень, реалізації нових задумів і творчого натхнення! 

Вітаємо викладача кафедри з присвоєнням наукового ступеня доктора філософії!

Щиро вітаємо старшого викладача кафедри сучасних європейських мов Дурдас Аллу Петрівну з успішним захистом  дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю  011 - Освітні, педагогічні науки! Бажаємо Аллі Петрівні успішного втілення всіх  наукових і творчих задумів, наснаги у професійному зростанні та майбутніх наукових пошуках! А також бажаємо міцного здоров’я, щастя, підтримки рідних та колег! 

Інформаційний лист

Запрошуємо прийняти участь у ІV Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції іноземними мовами «Наука ХХІ століття: виклики сьогодення» до 75-річчя КНТЕУ, яка відбудеться 13 травня 2021 року дистанційно.
Прийом матеріалів до 30 квітня 2021 року

Заповнити заявку

Завантажити інформаційний лист

Роздрукувати інформаційний лист

Приклади оформлення бібліографічних записів (Додаток 1)

Збірник тез

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНЕ СТАЖУВАННЯ У ВЕНЕЦІАНСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ КА'ФОСКАРІ

Протягом 24 серпня – 2 жовтня 2020 року старші викладачі кафедри сучасних європейських мов  КНТЕУ, доктор філософії з галузі "Гуманітарні науки. Філологія" Нипадимка Алла Сергіївна та кандидат педагогічних наук Шумейко Наталя Вікторівна пройшли дистанційне науково-педагогічне стажування на тему «ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ГАЛУЗІ ФІЛОЛОГІЧНИХ НАУК В УКРАЇНІ ТА КРАЇНАХ ЄС» у Венеціанському університеті Ка' Фоскарі (м. Венеція, Італія).

Протягом навчання Нипадимка А. С. та Шумейко Н. В. розглянули особливості застосування технологій дистанційного навчання в умовах карантину, проаналізували досвід найвідоміших європейських усних перекладачів-синхроністів як модель для заохочення студентів перекладацького відділення, звернули увагу на європейську методику викладання лінгвокультурології, методику CLIL та доцільність її використання під час дистанційного навчання студентів; ознайомились з досвідом Венеціанського університету Ка’Фоскарі, підкреслили важливість участі України у формуванні єдиного європейського освітнього простору.

На завершальному етапі стажування Нипадимка А. С. та Шумейко Н. В. взяли участь у семінарі-тренінгу та підготували доповідь “Іншомовна освіта в університетах України”, опубліковану в збірнику матеріалів науково-педагогічного стажування.

За результатами стажування отримано сертифікати (180 годин).

Протягом 24 - 29 березня 2019 року доцент кафедри сучасних європейських мов  КНТЕУ, д.ф.н. Нежива Ольга Миколаївна пройшла наукове стажування за Міжнародною програмою "Європейська освіта в контексті сталого розвитку: передовий досвід та глобальні тенденції ".

В межах навчання розглядалися такі модулі:

 • Нові та інноваційні методи навчання;
 • Європейська вища освіта;
 • Системи вищої освіти Словаччини та Польщі: порівняльний аналіз.

Протягом навчання було відвідано вищі навчальні заклади, такі як Технічний університет  (м. Зволен), Університет імені Матея Бела (м. Банська Бистриця) в Словаччині та Ягеллонський університет (м. Краків) в Польщі. В цих вищих навчальних закладах Нежива О. М. ознайомилася з інноваційними методами навчання, використанням IT-технологій на заняттях, особливостями організації студентської практики в країнах ЄС. Також під час стажування європейські колеги поділилися своїм досвідом, щодо організації навчального процесу та оцінки роботи викладачів та студентів вищих навчальних закладах.

На завершальному етапі стажування відбувся семінар “Міжнародна співпраця в умовах глобального світу у сфері вищої освіти”, у якому взяла участь Нежива О. М. та виступила із презентацією про КНТЕУ, як одного із найавторитетніших закладів вищої освіти України.

За результатами стажування отримано сертифікат (120 годин) та опубліковано статтю “National education policy in Ukraine: modern vision” у науковому журналі «Scientific Letters of Academic Society of Michal Baludansky».

                                                                                                       


Кузьмич Яна Віталіївна перемогла на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)»

Студентка 1 курсу 9 групи факультету обліку, аудиту та інформаційних систем Кузьмич Яна Віталіївна взяла участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)», яка проходила 18-20 квітня у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, і отримала грамоту за перемогу в першому турі олімпіади в номінації «За оригінальність творчих розмислів».

          Кафедра сучасних європейських мов щиро вітає Кузьмич Яну Віталіївну та її викладача – Федорову Людмилу Миколаївну, з перемогою і бажає подальших успіхів і наукових досягнень.


Результати І етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу 
учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 

03 листопада 2017 року викладачі кафедри сучасних європейських мов факультету міжнародної торгівлі та права провели І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь 42 учасники.

Студентам для написання робіт були запропоновані тестові і творчі завдання, пов’язані з життям і творчістю видатного українського поета, художника, драматурга, основоположника сучасної української мови Тараса Григоровича Шевченка. Конкурсна комісія визначила переможців. Студенти, які посіли перше місце, будуть рекомендовані для участі у ІІ (міському) етапі конкурсу, що традиційно проводиться в Київському університеті ім. Бориса Грінченка.

Переможці І етапу:

1 місце :
1. Мініч Ілона Ігорівна – ФМТП 1-8
2. Захарчук Наталія Станіславівна – ФЕМП 1-13

2 місце:
1. Мохнюк Вікторія Миколаївна – ФТМ 2-2
2. Лопуга Владислав Віталійович – ФМТП 1-14
3. Ляшенко Дар'я Дмитрівна – ФТМ 1-12
4. Дзюбенко Юлія Олександрівна – ФЕМП 1-5
5. Тунік Ірина Сергіївна – ФМТП 1-2

3 місце:
1. Нагорна Поліна Михайлівна – ФЕМП 1-9
2. Галетій Євдокія Олександрівна – ФЕМП 1-6
3. Мохнюк Марія Миколаївна – ФТМ 2-2
4. Качала Тетяна Василівна – ФФБС 1-2

Щиро вітаємо переможців. Дякуємо усім учасникам! Бажаємо подальших успіхів!


 


Викладач кафедри   Фінік Є.О. взяла участь у національному кар'єрному форумі на базі державної служби зайнятості.


Викладачі кафедри сучаних європейських мов працювали синхронними перекладачами на IX Міжнародній науково-практичній конференції 23 травня 2017 року, яка була присвячена проблемам і перспективам розвитку підприємництва в Україні.

Відповідно до наказу ректора КНТЕУ  проф. А.А. Мазаракі (№ 443 від 14.02.2017 Про заходи з відзначення 500-річчя Реформації) 

19 квітня 2017 року викладачі кафедри сучасних європейських мов ФМТП організували і провели Семінар «Вплив Реформації на розвиток мов у Західній Європі» .

 У виступах викладачів висвітлювалася проблематика становлення Реформації як релігійного напряму, її відмінності від інших  течій  християнства, вплив на мовну політику  країн Західної Європи, а також наслідки Реформації для сучасного розвитку мов країн західної демократії.


19 квітня 2017 року викладачі кафедри сучасних європейських мов ФМТП організували і провели університетську студентську наукову конференцію з української мови «Українська мова – національне надбання українського суспільства».

Роботи учасників були присвячені актуальним питанням становлення і розвитку української мови, зокрема, культурі усного і писемного мовлення (суржик, слова-паразити, сленгізми, жаргонізми), особливостям мови рекламних слоганів, вживанню метафор у мові рекламних текстів, діалектним відмінностям української мови, її фразеологічному багатству тощо.На пленарному засіданні були представлені доповіді і презентації 28 студентів.

За результатами конференції найкращими визнані роботи: Польовик Євгенії (ФОАІС 1-2), Ліпатнікової Юлії (ФРГТБ 1-5), Дідичук Альони (ФРГТБ 1-3), Довгополої Ірини (ФОАІС 1-1), Королюк Оксани (ФФБС 1-4), Богданець Наталії (ФТМ 1-5), Костенка Сергія (ФТМ 1-5), Ткач Юлії (ФРГТБ 1-2), Бойченка Дмитра (ФРГТБ 1-10).

Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо успіхів!


30 березня викладачі кафедри сучасних європейських мов взяли участь у конференції Cambridge day, яка проводилась на базі КНТЕУ.

28 березня на факультеті міжнародної торгівлі і права відбулось свято англійської мови “English Party Tonight”, організоване викладачами кафедри сучасних європейських мов. Програма свята була присвячена самобутності англійської культури, зокрема її поезії, музиці, танцям. Лунали жарти, пов’язані зі знанням англійської мови, майстерно розіграні студентами. На святі панувала атмосфера розуміння, радості, щирості та любові до англійської мови. Організатори свята та глядачів щиро вдячні за чудові виступи наступним студентам: Микиті Пєхоті (ФЕМП 2-11), Сильвестру Ростиславу, Остапенко Марії та Одинець Ользі (ФЕМП 3-22), Сьомашу Антону та Вареник Анастасії (ФФБС 1-2), Байдачній Софії, Береговій Анастасії, Бондар Дарії, Дегтяренко Валерії, Євдокимовій Юлі, Вишняк Наталі, Бєляєвій Анні, Куценко Олені ( ФТМ 1-9), Тимошенко Світлана (ФФБС 1-1) та студенти факультету ФМТП.


28 березня викладач кафедри сучасних європейських мов  Дишлева Ганна Володимирівна провела "День гостинності".

13 березня 2017 року викладачі кафедри сучасних європейських мов провели екскурсію до Національного музею літератури Україниознайомилися з історією музею, експозицією, що присвячена відзначенню 203-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка «Шевченко в графіці». Студенти першого курсу КНТЕУ взяли участь у «Вечорі поезії і музики», на якому звучала неперевершена лірика сучасного українського поета, лауреата Шевченківської премії Василя Герасим’юка у виконанні камерного ансамблю Національної опери України.

20 лютого з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови кафедра сучасних європейських мов провела диктант з української мови. У заході взяли участь 53 особи, серед них студенти всіх факультетів, викладачі й співробітники нашого університету.

Результати перевірки засвідчили досить високий рівень володіння мовою. Найвищі оцінки за диктант отримали:

1. Яцюк Дмитро Васильович (начальник відділу маркетингу і зв’язків з громадськістю).

2. Чемерис Юлія Володимирівна (провідний спеціаліст відділу маркетингу і зв’язків з громадськістю).

3. Тонконог Ірина Віталіївна (викладач кафедри сучасних європейських мов).

4. Швайцер Вероніка Олександрівна (студентка 1 курсу 8 групи ФРГТБ).

5. Польовик Євгенія Вікторівна (студентка 1 курсу 2 групи ФОАІС).

6. Довгаль Ольга Іванівна (студентка 1 курсу 1 групи ФОАІС).

7. Мостова Марія Павлівна (студентка 1 курсу 2 групи ФОАІС).

Дякуємо всім учасникам, бажаємо творчих успіхів і натхнення в мистецтві оволодіння рідним словом.

4 лютого викладачі кафедри Дурдас А.П. та Федорова Л.М. взяли участь у Дні відкритих дверей.

8 грудня 2016 року  в Київському  університеті імені Бориса Грінченка відбувся ІІІ (міський) етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Студентки нашого університету Левадна Віталія Володимирівна (І курс, ФМТП, 5 група) – науковий керівник,  викл. Федорова Людмила Миколаївна та Мельник Катерина Борисівна (1 курс, ФЕМП, 4 група) –  науковий керівник, канд. філол. наук Гопанчук Ірина Григорівна посіли 3  місце.

Щиро вітаємо переможців конкурсу та їх керівників.

Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо подальших успіхів!

4 грудня 2016 року  в Київському  університеті імені Бориса Грінченка відбувся ІІ (міський) етап ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Студенти нашого університету стали його переможцями.       

1 місце – Новосядла Дар’я Дмитрівна  (І курс, ФТМ, 8 група) – науковий керівник, канд. пед. наук, доц. Шашенко Світлана Юріївна.

2 місце – Левадна Віталія Володимирівна (І курс, ФМТП, 5 група) – науковий керівник,  викл. Федорова Людмила Миколаївна.

3 місце –  Кравчук Вікторія Володимирівна (І курс, ФТМ, 2 група) – науковий керівник, канд. філол. наук, доц.  Тесленко Наталя Олександрівна.       

Щиро вітаємо переможців конкурсу та їх керівників. Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо успіхів! 

29-30 листопада відбулися I і II етапи студентської олімпіади з англійської мовиУ науковому заході взяли участь факультети: ФЕМП, ФОАІС, ФФБС, ФРГТБ,ФТМ.  До складу журі входили старший викладач Бєлова В.В та старший викладач Рудешко Є.В. 

Призові місця розподілилися таким чином:

I місце - Смирнова Анна Михайлівна ФОАІС 2 курс 7 група.

II місце - Єлісеєв Вадим Сергійович ФЕМП 2 курс 25 група.

III місце - Горобець Анна Юріївна ФОАІС 2 курс 5 група.

Дякуємо за участь! Бажаємо нових перемог! 

28 листопада відбулося відкрите заняття завідувача кафедри сучасних європейських мов, доц. Януша О.Б.

26 листопада викладачі кафедри сучасних європейських мов Дишлева Г.В. та Ювковецька Ю.О взяли участь у Дні відкритих дверей.

10  листопада  2016 року викладачі кафедри сучасних європейських мов  провели  І етап  ХVIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У заході взяли участь 92 студенти з усіх факультетів. Конкурсна комісія визначила переможців, які будуть рекомендовані для участі у ІІ (міському) етапі конкурсу, що традиційно проводиться в  Київському  університеті  ім. Бориса Грінченка.

Переможці  І етапу:

 1 місце :

 1. Кравчук Вікторія Володимирівна – ФТМ 1-2
 2. Левадна Віталія Володимирівна – ФМТП 1-5

2 місце:

 1. Мохнюк Марія Миколаївна – ФТМ 1-2
 2. Новосядла Дар’я Дмитрівна – ФТМ 1-8
 3. Мельник Наталія Юріївна – ФЕМП 1-8
 4. Дегтяренко Валерія Ігорівна – ФЕМП 1-8
 5. Дідичук Альона Віталіївна – ФРГТБ 1-3

3 місце:

 1. Бойко Іванна Степанівна – ФМТП 4-8
 2. Бабушко Катерина Миколаївна – ФТМ 1-8
 3. Федюк Аліна Олександрівна – ФТМ 1-9
 4. Діркач Дарія Олександрівна – ФТМ 1-12
 5. Лавринюк Ірина Олександрівна – ФТМ 1-12
 6. Кравчук Оксана Юріївна – ФТМ 1-8
 7. Терех Анастасія Ігорівна – ФТМ 1-3
 8. Ласковенко Катерина Максимівна – ФЕМП 1-6

Щиро вітаємо переможців конкурсу. Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо успіхів!

27 жовтня 2016 року викладачі кафедри сучасних європейських мов  провели І етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь 43 учасники. Студентам для написання творчих робіт було запропоновано морально-етичні теми і теми, пов’язані з життям і творчістю видатного українського поета Тараса Шевченка. Конкурсна комісія визначила переможців, які будуть рекомендовані для участі у ІІ етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Переможці  І етапу:

1.     Левадна Віталія Володимирівна – ФМТП 1-5

2.     Кулик Аліна Олександрівна – ФМТП 1-15

3.     Войцехівська Євгенія Владиславівна – ФТМ 1-15

4.     Лайко Iрина Анатоліївна – ФТМ 1-5

5.     Дідичук Альона Віталіївна – ФРГТБ 1-3

6.     Мельник Катерина Борисівна – ФЕМП 1-4

7.     Кравчук Оксана Юріївна – ФТМ 1-2

8.     Миргород Ольга Юріївна – ФТМ 1-7

9.     Ласковенко Катерина Максимівна – ФЕМП 1-6

10.  Ватажко Ірина Русланівна – ФТМ 1-10

Щиро вітаємо переможців конкурсу. Дякуємо за участь усім учасникам! Бажаємо успіхів!

19 жовтня 2016 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Глобалізаційні виклики розвитку національних економік», присвячена 70-річчю Київського національного торговельно-економічного університету, на якій були присутні як  вітчизняні науковці, так і іноземні гості з Азейбарджану, Болгарії, Молдови, Польщі, Словаччини, Франції, Угорщини. Загалом у заході брали участь понад 250 науковців та практиків. Кафедра сучасних європейських мов також не лишилася осторонь. Старший викладач Ювковецька Ю.О. та викладач Дишлева Г.В. були присутні на всіх заходах , пов’язаних з роботою конференції, і доповіли на засіданні кафедри  про актуальні питання, які були розглянуті на її дискусійних платформах.  

13-14 жовтня 2016 року на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г.Сковороди» відбувся англо-український науковий семінар молодих вчених «Сучасні проблеми та перспективи третього тисячоліття», який було організовано Науковим студентським товариством ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г.Сковороди» та кафедрою сучасних європейських мов Київського національного торговельно-економічного університету. Основна увага на семінарі була зосереджена навколо питань, які були пов’язані з проблемами третього тисячоліття, а саме екологічними, комунікативними, освітніми тощо. Було підготовлено 7 доповідей студентами Київського національного торгово-економічного університету англійською мовою. Змістовними й цікавими були презентації студентів КНТЕУ про доларизацію, ядерну безпеку, маркетингову стратегію, туризм та інші. Серед тих, хто виступили слід відзначити таких студентів як: Гайдамаченко М. – ІІ к. 13 гр. ФЕМП; Бедюх А. – І к. 10 гр. ФТМ;  Бершак Д. – І к. 10 гр. ФТМ;  Ледіна Л. – ІІІ к. 21 гр. ФЕМП; Михайлюк О. – І к. (магістратура) 11 гр. ФРГТБ; Кокоша А. – ІІІ к. 13 гр. ФЕМП; Писаренко І. – ІІІ к. 13 гр. ФЕМП. За результатами семінару буде видано збірник матеріалів, до якого увійдуть тези доповідей, підготовлені всіма учасниками семінару. 27 жовтня 2016 року викладачі кафедри сучасних європейських мов  провели І етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь 43 учасники. Студентам для написання творчих робіт було запропоновано морально-етичні теми і теми, пов’язані з життям і творчістю видатного українського поета Тараса Шевченка. Конкурсна комісія визначила переможців, які будуть рекомендовані для участі у ІІ етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

24.04.2018
guliya2005
17537
остання редакція 20.05.2024
42903