logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Заходи

EU Migration Policy

Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them.

Міграційна політика ЄС: виклики та перспективи – підсумки онлайн-конференції

1 вересня 2024 року в Державному торговельно-економічному університеті відбулась онлайн-конференція, присвячена актуальній проблемі міграційної політики Європейського Союзу. Захід став підсумком реалізації проєкту Жан Моне «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз» і зібрав здобувачів вищої освіти, викладачів та експертів.

У рамках конференції було представлено широкий спектр доповідей, які охопили різноманітні аспекти міграційної політики ЄС. Особливу увагу було приділено впливу міграційних процесів на ринок праці, економічні наслідки міграції, питання надання притулку, трудові права мігрантів та проблеми нелегальної міграції.

Відтак, у межах заходу були представлені наступні доповіді: Вплив міграційних процесів на ринок праці в ЄС (Василишина Анастасія, Сільвейстр Владислав, Степанова Єлизавета); Стратегії виходу на ринок ЄС малих та середніх підприємств (Лузан Анастасія, Тертична Юлія); Економічні та правові наслідки міграції для розвитку міжнародного бізнесу (Булгакова Катерина, Штурмак Анастасія); Система надання притулку в ЄС (Кушнарьова Аліна, Паталашко Анастасія); Політика повернення мігрантів (Гранкіна Анна, Нижник Валерія); Трудові права мігрантів (Дар’я Єфанова, Рудий Антон); Союз рівності ЄС (Чепельовська Валентина); Порівняльний аспект інтеграційної політики країн ЄС (Бурдак Софія, Вангородська Наталія); Правове регулювання та економічні наслідки міграції в країнах ЄС (Артеменко Марія, Марченко Анастасія); Найліберальніші та найбільш закриті країни ЄС у контексті імміграційних потків (Павленко Віолета, Шкуратенко Анастасія); Протидія нелегальній міграції та торгівлі людьми в ЄС (Тимошенко Євгенія, Лупашко Маріана).

Доповідачі детально проаналізували як позитивні, так і негативні наслідки міграції, обговорили виклики, з якими стикається ЄС у цій сфері, та запропонували можливі шляхи вирішення існуючих проблем. Жваві дискусії, що виникли, свідчили про високий інтерес учасників до даної тематики.

Модератором онлайн-конференції була доктор філософії у галузі міжнародного права, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Державного торговельно-економічного університету, керівник модулю Жана Моне “Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз” Кортукова Тамара.

Одним з ключових висновків конференції стало розуміння того, що міграційна політика є комплексною проблемою, яка вимагає міждисциплінарного підходу. Організатори конференції висловлюють вдячність усім учасникам за активну участь та сподіваються, що результати заходу сприятимуть подальшим дослідженням у галузі міграційної політики ЄС.

Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз: результати п'ятого та шостого модулів програми Жан Моне

З 15 серпня по 1 вересня 2024 року у Державному торговельно-економічному університеті успішно завершився п'ятий і шостий модулі програми Жан Моне, присвячені актуальним проблемам міграційної політики Європейського Союзу. Захід, що тривав два тижні, зібрав понад 75 студентів різних спеціальностей, об’єднаних бажанням глибше вивчити складну проблематику міграції в Європейському Союзі.

У рамках модулів студенти мали змогу взяти участь у лекціях, семінарах та дискусіях, присвячених різноманітним аспектам міграційної політики ЄС. Програма охопила такі актуальні питання, як:

Правові аспекти міграції: інтеграція мігрантів, громадянство, свобода пересування, протидія нелегальній міграції та торгівлі людьми.

Соціальні та економічні аспекти: соціальний захист мігрантів, вплив міграції на ринок праці, гендерна рівність.

Технологічні виклики: вплив роботизації та штучного інтелекту на міграційні процеси, кібербезпека в контексті міграції.

Культурні та комунікаційні аспекти: інтеграція мігрантів у приймаюче суспільство, мовні бар’єри, культурні особливості.

Експертний склад лекторів включав провідних науковців, що мають значний досвід у дослідженні міжнародного права, економіки та філології. Серед лекторів були:

Тамара Кортукова, доктор філософії з міжнародного права, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ;

Володимир Токар, доктор економічних наук, професор кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки ДТЕУ;

Наталія Тесленко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри сучасних європейських мов ДТЕУ;

Оксана Вінська, кандидат економічних наук, доцента кафедри європейської економіки та бізнесу КНЕУ.

П’ятий і шостий модуль Жан Моне "Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз" об’єднав студентів спеціальностей міжнародне право; право; кібербезпека; міжнародний бізнес; міжнародна економіка; менеджмент зовнішньоекономічної діяльності; філологія.

За результатами проведення модулів студенти отримали сертифікати, що підтверджують їх участь у заході та поглиблення знань з питань міграційної політики ЄС. Отримані знання дозволять слухачам бути більш конкурентоспроможними на ринку праці та успішно працювати в міжнародних організаціях, державних установах та приватних компаніях, які займаються питаннями міграції. Відтак, програма Жан Моне продемонструвала свою ефективність у підвищенні рівня знань та обізнаності молоді щодо актуальних проблем сучасності.

Запрошуємо на тренінг «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз»!

Шановні здобувачі вищої освіти!

Запрошуємо вас взяти участь у тренінгу «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз», який відбудеться в рамках проєкту Європейської комісії «Жан Моне», який відбудеться з 15 серпня по 1 вересня 2024 року.

Чому варто взяти участь?

  • Отримайте актуальну інформацію про міграційну політику ЄС.
  • Дізнайтеся про вплив гібридних загроз на міграційні процеси.
  • Розширите свої знання про інструменти ЄС для боротьби з незаконною міграцією.
  • Познайомтеся з досвідом інших країн у цій сфері.

Тренінг включатиме:

  • Лекції провідних експертів
  • Обговорення актуальних питань
  • Інтерактивні заняття
  • Можливість мережування з колегами
  • Сертифікат

Дата проведення: 15 серпня - 1 вересня 2024 року.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1udVo7MzCd32GAa-tWGnG7mRqyIE4GpyuN6i3Xq1N-yU/edit

ОПУБЛІКОВАНО СТАТТЮ «ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ІМІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В ДЕРЖАВАХ-ЧЛЕНАХ ЄС ТА УКРАЇНІ»

Опубліковано нову статтю «ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ІМІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В ДЕРЖАВАХ-ЧЛЕНАХ ЄС ТА УКРАЇНІ», що підтримано грантом 101081717-EUMPHT-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЄС В МЕЖАХ ГІБРИДНИХ ЗАГРОЗ», що співфінансується Європейським Союзом 2022-2025.

Кортукова Т., Токар В. Порівняльний аналіз імміграційної політики в країнах ЄС та Україні. Academy Review. 2024. № 2 (61). С. 256-273

Посилання: https://acadrev.duan.edu.ua/images/PDF/Full_issues/Issues/2_61_2024.pdf?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0pc_Q-NYX14JHyUjYOLdRs89rqcExh47C6wDAf8aVVCGe-3BxF9_Z5bEQ_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw#page=256

ВІДБУЛАСЬ ЛЕКЦІЯ НА ТЕМУ «ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО ЄС: ЩО ЗРОБЛЕНО І ЩО ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЩЕ ПОПЕРЕДУ?»

У рамках реалізації проєкту Жана Моне «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз» (101081717-EUMPHT-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) 17 квітня 2024 року Кортукова Тамара представила лекцію для студентів спеціальності «Право» у Фаховому коледжі «Універсум» Київського університету імені Бориса Грінченка на тему «Шлях України до ЄС: що зроблено і що залишається ще попереду?».

Зокрема, Тамара Кортукова розповіла про критерії для вступу країни до Європейського Союзу; етапи процесу набуття членства в ЄС; процедуру селф скрінінгу; гармонізацію законодавства України із правом ЄС; а також зосередила увагу на стадію переговорів про вступ України до ЄС в контексті кожного переговорного кластеру.

У межах лекції Тамара Кортукова презентувала проєкт Жана Моне «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз» і запросила студентів до участі у заходах проєкту.

ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК "МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЄС В УМОВАХ ГІБРИДНИХ ЗАГРОЗ"

/file/MzA3NjU=/eb9aec54257989dc1a397f17d1c8590f.pdf

ВІДБУЛАСЬ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЄС: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

У рамках реалізації проєкту Жана Моне «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз» (101081717-EUMPHT-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH), який реалізовується у Державному торговельно-економічному університеті, 22 листопада 2023 року відбулась онлайн-конференція  «Міграційна політика ЄС: виклики та перспективи».

Робота конференції відбувалась у межах наступних тематичних панелей: Тематична панель 1. Правове регулювання міграційних процесів в ЄС; Тематична панель 2. Економічний вимір міграційних процесів в ЄС; Тематична панель 3. Міграція крізь призму філології та міжкультурної комунікації; Тематична панель 4. Протидія неврегульованій міграції в ЄС.

У межах Тематичної панелі 1 були представлені наступні доповіді: Міжнародно-правове регулювання міграційних процесів (Котвицька Карина, Ємець Єлизавета); Розвиток спільної імміграційної політики ЄС (Шевченко Дар’я, Коберник Дмитро); Актуальні практики інтеграції мігрантів (Куценко Анастасія, Войцих Юлія); Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз: виклики та можливості для жінок-імігрантів (Шихненко Анна, Шагінян Давід); Міграційна політика Литви (Крилова Анастасія, Остапчук Захар).

Тематична панель 2 Конференції була присвячена наступним питанням: Міграційні виклики для економіки ЄС (Антонов Василь, Вітковська Катерина); Іммігранти як фактор економічного розвитку: навіщо потрібні мігранти (Кравчинська Вероніка, Якименко Вікторія); Вивчення мов та економічні можливості для молоді в ЄС (Божко Дарія, Нечай Анна); Управління трудової міграції в країнах ЄС (Малютіна Майя, Кожеурова Марія); Реформування гендерної політики в умовах євроінтеграції (Душина Дар’я, Сидоренко Марія).

У межах Тематичної панелі 3 здобувачі вищої освіти приділили увагу дослідженню наступних тематик: Мовна дипломатія. Взаємодія міжнародного права та філології у контексті міграції (Грицишина Надія, Самусенко Анастасія); Роль перекладача в процесі інтеграції (Басиста Яна, Яременко Вікторія); Мова, культура та права мігрантів (Почтар Анастасія, Бурлаченко Анастасія).

Тематична панель 4 Конференції була присвячена наступним питанням: Актуальні проблеми нелегальної міграції (Телендій Анна, Колесник Анастасія, Ровна Дар’я); Політика ЄС щодо протидії нелегальній міграції (Танковська Аделіна, Мельникова Єлизавета); Особливості протидії нелегальній міграції в ЄС (Попелишко Олександра, Шевченко Дар’я); Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (Колесник Анастасія, Покропивна Анна).

Модератором онлайн-конференції була доктор філософії у галузі міжнародного права, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Державного торговельно-економічного університету, керівник модулю Жана Моне “Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз” Кортукова Тамара.

Проведено 3 і 4 модуль Жан Моне "Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз"

З 23 жовтня до 22 листопада 2023 року в рамках Жан Моне модулю «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз» за фінансової підтримки ЄС для здобувачів вищої освіти Державного торговельно-економічного університету було проведено серію лекцій з питань міграційної політики Європейського Союзу.

Програма імені Жана Моне – це одна з освітніх програм ЄС, мета якої полягає в підвищенні рівня знань та поінформованості суспільства в ЄС та поза його межами з питань європейської інтеграції, через стимулювання викладання, дослідницької діяльності з європейської інтеграції.

Зокрема, у 3 і 4 модулях «Міграційна політика Європейського Союзу в умовах гібридних загроз» взяли участь 97 здобувачів вищої освіти

Третій і четвертий модуль Жан Моне "Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз" об’єднав студентів спеціальностей міжнародне право; міжнародний бізнес; міжнародна економіка; менеджмент зовнішньоекономічної діяльності; філологія.

Учасники обговорили питання практики країн ЄС щодо інтеграції мігрантів, актуальні проблеми громадянства в ЄС, свободи пересування в ЄС, гендерної рівності в ЄС, протидії неврегульованій міграції та торгівлі людьми в ЄС, соціального захисту мігрантів, екологічні стратегії ЄС для комунікаційної взаємодії між мігрантами та приймаючим суспільством, впливу роботизації на міграційну політику ЄС, тощо.

Лекторами модулів виступили доктор філософії з міжнародного права, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ Тамара Кортукова; доктор економічних наук, професор кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки ДТЕУ Володимир Токар; кандидат філологічних наук, доцент кафедри сучасних європейських мов ДТЕУ Наталія Тесленко; кандидат економічних наук, доцента кафедри європейської економіки та бізнесу КНЕУ Оксана Вінська.  

По завершенню модулів учасники мали змогу отримати сертифікати.

Запрошуємо на тренінг «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз»!

Шановні здобувачі вищої освіти!

Запрошуємо вас взяти участь у тренінгу «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз», який відбудеться в рамках проєкту Європейської комісії «Жан Моне», який відбудеться з 23 жовтня до 22 листопада 2023 року.

Чому варто взяти участь?

  • Отримайте актуальну інформацію про міграційну політику ЄС.
  • Дізнайтеся про вплив гібридних загроз на міграційні процеси.
  • Розширите свої знання про інструменти ЄС для боротьби з незаконною міграцією.
  • Познайомтеся з досвідом інших країн у цій сфері.

Тренінг включатиме:

  • Лекції провідних експертів
  • Обговорення актуальних питань
  • Інтерактивні заняття
  • Можливість мережування з колегами
  • Сертифікат

Дата проведення: 23 жовтня - 22 листопада 2023 року

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1X7nqsrRdmEkbWST-ObNohWuKY-OpWOGggr5z7LzBLbc/edit

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЄКТУ ЖАН МОНЕ "МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЄС В УМОВАХ ГІБРИДНИХ ЗАГРОЗ"

23 липня 2023 року у рамках поїздки до м. Кракова (Республіка Польща) за програмою академічної мобільності Erasmus+ KA 107 program презентували проєкт Erasmus Jean Monnet «EU Migration Policy within the Hybrid Threats» колегам з Домініканської Республіки та Угорщини у Краківському університеті економіки. З поміж іншого, обговорили питання впливу міграційних процесів у сучасному світі, а також змін у суспільстві та їх відображення в освітньому процесі.

 

ВІДБУЛАСЬ ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ «МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ВИКЛИКИ, ЗАГРОЗИ, ПЕРСПЕКТИВИ»

У рамках реалізації проєкту Жана Моне «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз» (101081717-EUMPHT-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH -  https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=44528&uk), який реалізовується у Державному торговельно-економічному університеті, 17 травня 2023 року відбулась онлайн конференція «Міграційна політика Європейського Союзу: виклики, загрози, перспективи».

   

У конференції взяли участь представники академічної спільноти, державного сектору, громадянського суспільства, а також здобувачі вищої освіти.

Зокрема, із вітальним словом до учасників конференції звернулися:

ТАРАСЮК АЛЛА ЮРІЇВНА, начальник відділу прав дитини та сім'ї, молоді та спорту Департаменту моніторингу додержання прав дитини та сім'ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

ТІТКО ЕЛЬВІРА ВАЛЕНТИНІВНА, доктор юридичних наук,  доцент, професор кафедри інформаційного, господарського та адміністративного права Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, голова Правління ГО «Український осередок з прав людини та розвитку освітніх новацій»;

ЗАГРІШЕВА НАДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА, кандидат юридичних наук, завідувач кафедри «Право» Київського університету ринкових відносин, адвокат;

ТОКАР ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ, доктор економічних наук, професор, професор кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки Державного торговельно-економічного університету, керівник модулю Жана Моне «Економічна безпека ЄС», керівник тренінгу кафедри Жана Моне «Вплив європейської інтеграції на економічну безпеку держав-членів ЄС».

Робота конференції відбувалась у межах наступних тематичних панелей: Тематична панель 1. Регулювання легальної міграції у Європейському Союзі; Тематична панель 2. Правове регулювання вимушеної міграції у межах Європейського Союзу; Тематична панель 3. Протидія нелегальній імміграції у Європейському Союзі; Тематична панель 4. Політика інтеграції мігрантів у державах-членах Європейського Союзу;  Тематична панель 5. Євроінтеграційні процеси України у сфері міграційної політики.

У межах Тематичної панелі 1 були представлені наступні доповіді: Вплив роботизації на міграційні процеси в Європейському Союзі (Коваленко Анастасія); Особливості наднаціонального правового регулювання умов в’їзду та проживання громадян третіх країн з метою проведення наукових досліджень та навчання в Європейському Союзі (Бахарев Володимир); Стандарти Європейського Союзу у сфері захисту сезонних працівників мігрантів (Розумець Альона) Законодавство Європейського Союзу щодо висококваліфікованих мігрантів (Шмідт Софія).

Тематична панель 2 Конференції була присвячена наступним питанням: Особливість статусу тимчасового захисту в Європейському Союзі (Шабан Анна); Вплив українських вимушених мігрантів на економіку приймаючих країн (Петрулевич Володимир); Правовий статус біженців (Чайкин Ілля); Особливість процесу отримання притулку в Німеччині (Кущ Ольга); Відмінність тимчасового захисту від статусу біженця у Європейському Союзі (Федорчук Валерія).

У межах Тематичної панелі 3 були представлені наступні доповіді: Правове регулювання боротьби з нелегальною імміграцією у Європейському Союзі (Шестопал Інна); Механізми протидії торгівлі людьми у Європейському Союзі (Дінь Ван Ань; Протидія торгівлі людьми у Європейському Союзі у контексті вимушеної міграції з України (Мажинська Валерія); Сек’юритизація міграції у Європейському Союзі (Кошман Маргарита); Нерегулярна міграція та політика повернення у Європейському Союзі (Гаврилко Дар'я); Протидія нелегальному працевлаштуванню мігрантів у Європейському Союзі (Кулінська Ольга); Дії Європейського Союзу щодо Середземноморської кризи біженців (Бардега Олександр).

Тематична панель 4 Конференції була присвячена наступним питанням: Моделі інтеграційної політики мігрантів у приймаюче суспільство (Вигівська Дар’я); Особливості інтеграційної політики мігрантів у державах - членах Європейського Союзу (Юрченко Дар'я); Порівняльний аналіз інтеграції мігрантів у державах-членах Європейського Союзу (Франція, Німеччина, Швеція) (Лучко Яніна); Політика інтеграції мігрантів у Швеції (Архіпов Іван).

У межах Тематичної панелі 5 здобувачі вищої освіти приділили увагу дослідженню наступних тематик: Історичні аспекти співпраці України з Європейським Союзом у міграційній сфері (Чернявський Ігор); Правове регулювання співробітництва України з Європейським Союзом у міграційній сфері (Савчук Ангеліна); Політика повернення українських вимушених мігрантів з Європейського Союзу та їхня реінтеграція (Родя Микита); Політика повернення українських вимушених мігрантів на Батьківщину (Кашуба Дмитро).

Модератором Конференції була доктор філософії у галузі міжнародного права, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Державного торговельно-економічного університету, керівник модулю Жана Моне “Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз” КОРТУКОВА ТАМАРА ОЛЕКСАНДРІВНА.

Проведено тренінг "Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз" для здобувачів вищої освіти 

З 12 листопада до 4 грудня 2022 року в рамках проєкту Європейської комісії  «Жан Моне модуль з міграційної політика Європейського Союзу в умовах гібридних загроз» (101081717-EUMPHT-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) для здобувачів вищої освіти було прочитано серію лекцій з питань міграційної політики Європейського Союзу.

Лекторами виступили доктор філософії з міжнародного права, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ Тамара Кортукова; доктор економічних наук, професор кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки ДТЕУ Володимир Токар; кандидат філологічних наук, доцент кафедри сучасних європейських мов ДТЕУ Наталія Тесленко; кандидат економічних наук, доцента кафедри європейської економіки та бізнесу КНЕУ Оксана Вінська.  

Слід зазначити, що програма імені Жана Моне є однією з освітніх програм Європейського Союзу, мета якої полягає в підвищенні рівня знань суспільства з питань європейської інтеграції.

Зокрема, на модуль «Міграційна політика Європейського Союзу в умовах гібридних загроз» було зареєстровано 46 здобувачів вищої освіти, тому організатори відібрали заявки і сформували дві групи по 20 студентів у кожній.

Мультидисциплінарна цільова аудиторія була представлена студентами, які навчаються за наступними спеціальностями: міжнародне право; міжнародний бізнес; міжнародна економіка; менеджмент зовнішньоекономічної діяльності; агробізнес; філологія.

Зокрема, були прочитані лекції з наступних тематик: Підходи до інтеграції іммігрантів у Європейському Союзі; Практика Суду ЄС щодо інтеграції мігрантів;Європейський центр моніторингу расизму та ксенофобії; Процедура набуття громадянства ЄС; Особи, які користуються правом вільного пересування в ЄС; Свобода пересування працівників в ЄС; Гендерна безпека та соціально-економічний розвиток країн-членів ЄС; Взаємозв'язок між гендерною рівністю та інноваційною конкурентноспроможністю країн-членів ЄС; Вимірювання економічної спроможності жінок в країнах-членах ЄС; Гендерна рівність в управлінні сільським бізнесом у ЄС; Гендерна рівність відповідно до концепції інклюзії та різноманітності в Європейському Союзі; Союз рівності; Гендерні квоти для сприяння різноманітності та інклюзії; Навчання та бізнес-сертифікація з гендерної рівності; Основні канали нелегальної імміграції до ЄС; Правове регулювання боротьби з нелегальною імміграцією у ЄС; Інтегроване управління кордонами у ЄС; Механізми ЄС у сфері боротьби з торгівлею людьми; Адаптаційні процеси в міжкультурній взаємодії; Оцінка національних культур країн-реципієнтів ЄС; Комунікаційні помилки на різних етапах міжкультурної адаптації іммігрантів у ЄС; Екологічні стратегії ЄС для комунікаційної взаємодії з іммігрантами з ісламським походженням; Соціальний захист працюючих іммігрантів та їхніх сімей в ЄС; Угоди між ЄС і третіми країнами щодо працевлаштування; Вплив роботизації на імміграційні процеси в ЄС.

Незважаючи на усі виклики сучасності, зумовлені агресивною війною російської федерації проти України, студенти активно долучались до дискусії, працювали в групах та вирішували задачі. Тож, продовжуємо тримати освітній фронт і навчати та навчатись, адже освічена молодь - запорука успішного майбутнього України.

Запрошуємо на тренінг «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз»!

Шановні здобувачі вищої освіти!

Запрошуємо взяти участь у тренінгу «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз», який відбудеться в рамках проєкту Європейської комісії «Жан Моне», який відбудеться з 12 листопада до 4 грудня 2022.

Чому варто взяти участь?

  • Отримайте актуальну інформацію про міграційну політику ЄС.
  • Дізнайтеся про вплив гібридних загроз на міграційні процеси.
  • Розширите свої знання про інструменти ЄС для боротьби з незаконною міграцією.
  • Познайомтеся з досвідом інших країн у цій сфері.

Тренінг включатиме:

  • Лекції провідних експертів
  • Обговорення актуальних питань
  • Інтерактивні заняття
  • Можливість мережування з колегами
  • Сертифікат

Дата проведення: 12 листопада – 4 грудня 2022 року

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1zklWWLLig9TNT3R_R8fXkV5I5E6Z5xI5ZjOuZ9YzDXI/edit

04.10.2022
23
896
остання редакція 23.10.2024
Кортукова Тамара Олександрівна