logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Заходи

EU Migration Policy

ВІДБУЛАСЬ ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ «МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ВИКЛИКИ, ЗАГРОЗИ, ПЕРСПЕКТИВИ»

У рамках реалізації проєкту Жана Моне «Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз» (101081717-EUMPHT-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH -  https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=44528&uk), який реалізовується у Державному торговельно-економічному університеті, 17 травня 2023 року відбулась онлайн конференція «Міграційна політика Європейського Союзу: виклики, загрози, перспективи».

   

У конференції взяли участь представники академічної спільноти, державного сектору, громадянського суспільства, а також здобувачі вищої освіти.

Зокрема, із вітальним словом до учасників конференції звернулися:

ТАРАСЮК АЛЛА ЮРІЇВНА, начальник відділу прав дитини та сім'ї, молоді та спорту Департаменту моніторингу додержання прав дитини та сім'ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

ТІТКО ЕЛЬВІРА ВАЛЕНТИНІВНА, доктор юридичних наук,  доцент, професор кафедри інформаційного, господарського та адміністративного права Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, голова Правління ГО «Український осередок з прав людини та розвитку освітніх новацій»;

ЗАГРІШЕВА НАДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА, кандидат юридичних наук, завідувач кафедри «Право» Київського університету ринкових відносин, адвокат;

ТОКАР ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ, доктор економічних наук, професор, професор кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки Державного торговельно-економічного університету, керівник модулю Жана Моне «Економічна безпека ЄС», керівник тренінгу кафедри Жана Моне «Вплив європейської інтеграції на економічну безпеку держав-членів ЄС».

Робота конференції відбувалась у межах наступних тематичних панелей: Тематична панель 1. Регулювання легальної міграції у Європейському Союзі; Тематична панель 2. Правове регулювання вимушеної міграції у межах Європейського Союзу; Тематична панель 3. Протидія нелегальній імміграції у Європейському Союзі; Тематична панель 4. Політика інтеграції мігрантів у державах-членах Європейського Союзу;  Тематична панель 5. Євроінтеграційні процеси України у сфері міграційної політики.

У межах Тематичної панелі 1 були представлені наступні доповіді: Вплив роботизації на міграційні процеси в Європейському Союзі (Коваленко Анастасія); Особливості наднаціонального правового регулювання умов в’їзду та проживання громадян третіх країн з метою проведення наукових досліджень та навчання в Європейському Союзі (Бахарев Володимир); Стандарти Європейського Союзу у сфері захисту сезонних працівників мігрантів (Розумець Альона) Законодавство Європейського Союзу щодо висококваліфікованих мігрантів (Шмідт Софія).

Тематична панель 2 Конференції була присвячена наступним питанням: Особливість статусу тимчасового захисту в Європейському Союзі (Шабан Анна); Вплив українських вимушених мігрантів на економіку приймаючих країн (Петрулевич Володимир); Правовий статус біженців (Чайкин Ілля); Особливість процесу отримання притулку в Німеччині (Кущ Ольга); Відмінність тимчасового захисту від статусу біженця у Європейському Союзі (Федорчук Валерія).

У межах Тематичної панелі 3 були представлені наступні доповіді: Правове регулювання боротьби з нелегальною імміграцією у Європейському Союзі (Шестопал Інна); Механізми протидії торгівлі людьми у Європейському Союзі (Дінь Ван Ань; Протидія торгівлі людьми у Європейському Союзі у контексті вимушеної міграції з України (Мажинська Валерія); Сек’юритизація міграції у Європейському Союзі (Кошман Маргарита); Нерегулярна міграція та політика повернення у Європейському Союзі (Гаврилко Дар'я); Протидія нелегальному працевлаштуванню мігрантів у Європейському Союзі (Кулінська Ольга); Дії Європейського Союзу щодо Середземноморської кризи біженців (Бардега Олександр).

Тематична панель 4 Конференції була присвячена наступним питанням: Моделі інтеграційної політики мігрантів у приймаюче суспільство (Вигівська Дар’я); Особливості інтеграційної політики мігрантів у державах - членах Європейського Союзу (Юрченко Дар'я); Порівняльний аналіз інтеграції мігрантів у державах-членах Європейського Союзу (Франція, Німеччина, Швеція) (Лучко Яніна); Політика інтеграції мігрантів у Швеції (Архіпов Іван).

У межах Тематичної панелі 5 здобувачі вищої освіти приділили увагу дослідженню наступних тематик: Історичні аспекти співпраці України з Європейським Союзом у міграційній сфері (Чернявський Ігор); Правове регулювання співробітництва України з Європейським Союзом у міграційній сфері (Савчук Ангеліна); Політика повернення українських вимушених мігрантів з Європейського Союзу та їхня реінтеграція (Родя Микита); Політика повернення українських вимушених мігрантів на Батьківщину (Кашуба Дмитро).

Модератором Конференції була доктор філософії у галузі міжнародного права, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Державного торговельно-економічного університету, керівник модулю Жана Моне “Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз” КОРТУКОВА ТАМАРА ОЛЕКСАНДРІВНА.

Проведено тренінг "Міграційна політика ЄС в умовах гібридних загроз" для здобувачів вищої освіти 

З 12 листопада до 4 грудня 2022 року в рамках проєкту Європейської комісії  «Жан Моне модуль з міграційної політика Європейського Союзу в умовах гібридних загроз» (101081717-EUMPHT-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) для здобувачів вищої освіти було прочитано серію лекцій з питань міграційної політики Європейського Союзу.

Лекторами виступили доктор філософії з міжнародного права, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ Тамара Кортукова; доктор економічних наук, професор кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки ДТЕУ Володимир Токар; кандидат філологічних наук, доцент кафедри сучасних європейських мов ДТЕУ Наталія Тесленко; кандидат економічних наук, доцента кафедри європейської економіки та бізнесу КНЕУ Оксана Вінська.  

Слід зазначити, що програма імені Жана Моне є однією з освітніх програм Європейського Союзу, мета якої полягає в підвищенні рівня знань суспільства з питань європейської інтеграції.

Зокрема, на модуль «Міграційна політика Європейського Союзу в умовах гібридних загроз» було зареєстровано 46 здобувачів вищої освіти, тому організатори відібрали заявки і сформували дві групи по 20 студентів у кожній.

Мультидисциплінарна цільова аудиторія була представлена студентами, які навчаються за наступними спеціальностями: міжнародне право; міжнародний бізнес; міжнародна економіка; менеджмент зовнішньоекономічної діяльності; агробізнес; філологія.

Зокрема, були прочитані лекції з наступних тематик: Підходи до інтеграції іммігрантів у Європейському Союзі; Практика Суду ЄС щодо інтеграції мігрантів;Європейський центр моніторингу расизму та ксенофобії; Процедура набуття громадянства ЄС; Особи, які користуються правом вільного пересування в ЄС; Свобода пересування працівників в ЄС; Гендерна безпека та соціально-економічний розвиток країн-членів ЄС; Взаємозв'язок між гендерною рівністю та інноваційною конкурентноспроможністю країн-членів ЄС; Вимірювання економічної спроможності жінок в країнах-членах ЄС; Гендерна рівність в управлінні сільським бізнесом у ЄС; Гендерна рівність відповідно до концепції інклюзії та різноманітності в Європейському Союзі; Союз рівності; Гендерні квоти для сприяння різноманітності та інклюзії; Навчання та бізнес-сертифікація з гендерної рівності; Основні канали нелегальної імміграції до ЄС; Правове регулювання боротьби з нелегальною імміграцією у ЄС; Інтегроване управління кордонами у ЄС; Механізми ЄС у сфері боротьби з торгівлею людьми; Адаптаційні процеси в міжкультурній взаємодії; Оцінка національних культур країн-реципієнтів ЄС; Комунікаційні помилки на різних етапах міжкультурної адаптації іммігрантів у ЄС; Екологічні стратегії ЄС для комунікаційної взаємодії з іммігрантами з ісламським походженням; Соціальний захист працюючих іммігрантів та їхніх сімей в ЄС; Угоди між ЄС і третіми країнами щодо працевлаштування; Вплив роботизації на імміграційні процеси в ЄС.

Незважаючи на усі виклики сучасності, зумовлені агресивною війною російської федерації проти України, студенти активно долучались до дискусії, працювали в групах та вирішували задачі. Тож, продовжуємо тримати освітній фронт і навчати та навчатись, адже освічена молодь - запорука успішного майбутнього України.

04.10.2022
23
295
остання редакція 05.06.2023
Кортукова Тамара Олександрівна