logo
Кафедра публічного управління та адміністрування
Кафедра публічного управління та адміністрування
logo
Кафедра публічного управління та адміністрування
img

Календар подій

Оголошеннявсі

Новини кафедри


Новини

публічного управління та адміністрування

ЖОВТЕНЬ 2021

Участь в онлайн семінарі «Сприяння сталим публічним закупівлям та екологічному маркуванню в Україні «Нові критерії СПЗ та стандарти екомаркування»» 

12 жовтня 2021 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування взяли участь в онлайн семінарі «Сприяння сталим публічним закупівлям та екологічному маркуванню в Україні «Нові критерії СПЗ та стандарти екомаркування»» під головуванням проектного менеджера за напрямом реформа публічних закупівель, Prozorro Команди підтримки реформ Мінекономіки, експерта у сфері сталих публічних закупівель Олексія Бахтінова. 

Спікерами заходу виступили Фарід Якер, представник відділу економіки ЮНЕП; Бьорн-Ерік Ленн, голова правління Ради Директорів програми екомаркування Nordic Swan Ecolabel (скандинавських країни), член Ради Директорів GEN; Вікторія Хрутьба, д.т.н., професор, завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності Київського національного транспортного університету – експерт ВГО «Жива планета»; Галина Бузан, представник національного технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля» Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міндовкілля; Леся Ніколаєва, представник проекту EU4Environment; представники ВГО «Жива планета» Світлана Берзіна, Інна Яреськовська, Владислав Богдан. 

Під час заходу були обговорені рекомендацій ЮНЕП щодо визначення і застосування критеріїв СПЗ у відповідності до стандартів ЄС; принципи, методи та переваги екомаркування згідно з ISO 14024 у формуванні зелених ринків та практичні кейси у цій сфері.

Отримана інформація дасть можливість вдосконалити зміст програм навчальних дисциплін «Екологічна політика держави» та «Управління публічними закупівлями» та сприятиме набуттю професійних компетентностей майбутніми фахівцями з публічного управління та адміністрування. 

ВЕРЕСЕНЬ 2021

Індивідуальний день гостинності на кафедрі публічного управління та адміністрування

28 вересня 2021 року доцент кафедри Головня Ю.І. провела індивідуальний день гостинності для учениці 11 класу Погребської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Броварського району Київської області Олександри Бондаренко. Під час екскурсії локаціями університету відвідали SMART бібліотеку, поринули у світ віртуальної реальності у студії VR, ознайомились з матеріально-технічною базою закладу. Представником приймальної комісії доц. Лазебною І.В. було надано поради щодо обрання предметів ЗНО, висвітлено особливості вступної кампанії та рекомендовано слідкувати за оновленням інформації щодо вступу на сайті університету. До зустрічі також долучилися студенти ОС «Магістр», які розповіли про цікаве студентське життя та можливості, які надає університет для навчання, оздоровлення та відпочинку.  

Бажаємо Олександрі визначитися з майбутньою спеціальністю і вже наступного року стати членом гостинної родини КНТЕУ!!! 

Проведення екскурсії по КНТЕУ на День відкритих дверей

25 вересня 2021 року з 10:30 по 15:00 на День відкритих дверей в КНТЕУ для учнів 11-х класів закладів середньої освіти кандидатом економічних наук, доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено екскурсію університетом.

Протягом екскурсії к.е.н., доц. Ільїна А.О. ознайомлювала учнів із дисциплінами, які викладаються в КНТЕУ, зокрема на факультеті економіки, менеджменту та психології (ФЕМП), з наголошенням на необхідності відвідування лекцій та практичних занять; порядком оцінювання студентів та складання екзаменів. Учні також мали можливість через Telegram канал ознайомитись із роботою кафедри публічного управління та адміністрування й перевагами спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».

Під час екскурсії учні встигли відвідати наступні локації:

1. Кафедру економіки та фінансів підприємства.

2. SMART-бібліотеку.

3. Залу Бібліометрії.

4. КОВОРКІНГ і залу відеоконференцій та вебінарів.

5. Лабораторію розробки та тестування програмного забезпечення кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки.

6. Комп’ютерний клас кафедри цифрової економіки та системного аналізу.

7. Лабораторію систем автоматизованого проектування кафедри дизайну та інжинірингу.

Більш того, учні відвідали цікаву вікторину на першому поверсі корпусу «А», яка проводилась для вступників від імені ФЕМП кандидатом наук з державного управління, асистентом кафедри публічного управління та адміністрування Динник Іриною Петрівною. Ця вікторина відбувалась у вигляді усних відповідей учнів на запитання у витягнутому ними білеті з галузі знань у сфері публічного управління та адміністрування та одержання подарунків за правильні відповіді.

Поряд із цим, учні мали можливість одержати необхідну консультацію з приводу проходження курсів з англійської мови від представника Центру європейської освіти та порядку складання ЗНО на наступний рік з різних дисциплін до вступу на бажані спеціальності від представника Центру підготовки до ЗНО.

Відвідуючи корпуси, учні задавали різноманітні запитання стосовно дисциплін, які вивчаються на факультетах КНТЕУ; майбутнього працевлаштування студентів; робочі місця, на які зазвичай працевлаштовуються нещодавні випускники КНТЕУ, а також можливості об’єднання процесу навчання студентів за різними спеціальностями.

Під кінець екскурсії к.е.н., доц. Ільїна А.О. надала відвідувачам пропозиції щодо вступу на спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування», яка поєднує в собі галузь знань за різними спеціальностями. Це зорієнтує майбутніх випускників бакалаврату обрати правильний шлях до вступу в магістратуру за бажаною спеціальністю, щоб згодом працевлаштуватися на бажану посаду за одержаною спеціальністю.

Одержання різноманітної інформації під час екскурсії по КНТЕУ справило на учнів величезне враження та надало вплив з приводу розширення асортименту пропозицій перспективних спеціальностей, зокрема тих, що поєднують в собі роботу в ІТ-системах, фінансовий аналіз, економіку та роботу з персоналом. Все це викликало в учнів велике бажання вступати до університету.

Інформаційне повідомлення про День відкритих дверей в КНТЕУ для учнів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва

22.09.2021 з 14:00 по 15:00 к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom підготувала учням школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва інформаційне повідомлення про День відкритих дверей, який відбудеться на території КНТЕУ в режимі оффлайн 25.09.2021.

Під час зустрічі учні були поінформовані з приводу Дня відкритих дверей, який можна буде відвідати з урахуванням заповнення реєстраційної форми та додержання необхідних карантинних вимог. Ільїна А.О. деталізувала День відкритих дверей, приймаючи участь в якому учні матимуть можливість відвідати актову залу, детально ознайомившись з інформацією та порядком вступу на окремі факультети за відповідними спеціальностями, після чого передбачена екскурсійна програма щодо відвідування лекційних аудиторій, лабораторій, сучасних комп’ютерних класів, SMART-бібліотеки, інноваційних хабів, спортивних та творчих локацій, їдальні, зон для відпочинку та майстер-класів, де кожен бажаючий зможе обговорити питання переваги тієї чи іншої спеціальності з конкретним викладачем.

Крім того, Ільїна А.О. повідомила учням про інформаційні канали різних соціальних мереж КНТЕУ, його окремих факультетів та кафедр і, відповідно, проведених та анонсованих заходів за допомогою демонстрації відповідних матеріалів через систему Zoom з наголошенням на перевагах КНТЕУ як університету, який завдяки якісній системі навчання випускає вже готових професіоналів, забезпечуючи Центром розвитку кар’єри виділення вакантних місць за престижними спеціальностями.

На зустрічі були присутні учні наступних класів: 9-А – 17 учнів, 9-В – 20 учнів, 10-А – 23 учні. Разом – 60 учнів. Під час інформаційного повідомлення учні також мали можливість прослуховувати інформацію з аудіо- та відеофіксаціями матеріалів.

Учні були вражені інформаційним повідомленням та зацікавились відвіданням Дня відкритих дверей у КНТЕУ.

Участь у гостьовій онлайн-лекції «Трансформація та реформи громад: досвід Польщі»

16 вересня 2021 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування КНТЕУ Ільїна Анастасія Олександрівна взяла участь в онлайн-лекції "Трансформація та реформи громад: досвід Польщі", яка проводилася для здобувачів освітніх ступенів "бакалавр" та "магістр" за спеціальностями "Право", "Публічне управління та адміністрування" під головуванням доктора економічних наук, професора голови гміни Громадка (Республіка Польща) Даріуша Павліщи.

Лекцію організовано доктором наук з державного управління, професором, професором кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО "Університет менеджменту освіти" НАПН України Алєйніковою Оленою Володимирівною в рамках дисципліни "Економічне врядування".

Лекторами заходу стали Даріуш Павліщи, голова гміни Громадка (Республіка Польща), доктор економічних наук, професор; Марцін Кесі, декан Бидгощського університету економіки, доктор економічних наук, почесний професор; Петро Пачоскі, заступник міського голови, депутат міської ради Єленя Гура, докторант Вроцлавського економічного університету.

Під час проведення заходу лекторами було надано цікаву та корисну інформацію стосовно досвіду Польщі з підготовки інвестиційних пропозицій щодо реалізації доцільних інвестиційних проєктів за кошти державних та приватних інвесторів як резидентів, так і нерезидентів, де важливу роль відіграє діяльність територіальних громад.

Більш того, обговорювались питання з приводу розвитку трудового потенціалу населення в Україні в пріоритетних галузях економічної діяльності задля прийняття активної участі у формуванні громадських об’єднань, які контролюватимуть діяльність місцевої влади щодо виконання програм сталого розвитку територій.

Також, лектори ознайомили відвідувачів з методами управління часом на підприємстві з метою забезпечення в подальшому правильного планування важливих бізнес-проєктів та робочого часу для опрацювання прогнозних показників, що відображають вигоду від їх реалізації для підприємства та одержувачів послуг.

До участі також долучились студенти 3 курсу 18-19 груп факультету економіки, менеджменту та психології КНТЕУ спеціальності "Публічне управління та адміністрування".

Захід надав студентам безцінний досвід будівництва майбутнього країни на прикладі Польщі від справжніх фахівців. Це в подальшому допоможе студентам в особистому кар'єрному зростанні як в органах публічної влади, так і в приватному секторі, що згодом стане поштовхом до проведення реформ децентралізації у створенні Української державності і, як наслідок, поліпшення сталого розвитку території України.

ЛИПЕНЬ 2021

Науково-педагогічне стажування на тему: "Наукові перспективи та інновації в освіті: досвід Чехії" 08 червня 20 липня 2021 року (м. Есеніце, Чехія)

З 08 червня по 20 липня 2021 року к. е. н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна пройшла науково-педагогічне стажування на тему: "Наукові перспективи та інновації в освіті: досвід Чехії", яке відбулось у місті Есеніце (Чехія) на базі Міжнародного економічного інституту та організоване у рамках роботи видавничої групи "Наукові перспективи" та у співпраці з громадською науковою організацією "Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління" і громадською організацією "Асоціація науковців України".

Стажування проводилось за програмою у 180 год. (6 кредитів), включаючи модулі:

1. Академічна мобільність в освіті, 60 год.:

1) систематизація та аналіз форм реалізації мобільності  професорсько-викладацького складу та інструментів її державної підтримки;

2) інтегральна класифікація форм міжнародної студентської мобільності;

3) організаційно-правові механізми розширення «експорту» освітніх послуг.

2. Інноваційні напрями розвитку галузей науки: досвід Чехії, 70 год.:

1) зовнішні умови і рамки довгострокового прогнозу науково-технічного розвитку;

2) можливі наслідки реалізації глобальних викликів і тенденцій для науки в Чехії;

3) проривні технології і перспективні інновації, здатні внести істотний внесок у вирішення найважливіших проблем фундаментальних досліджень у галузях науки.

3. Освіта та наукові дослідження в умовах сучасного розвитку економіки. Інноватика та методи навчання, 50 год.:

1) моделі розвитку державної політики у сфері вищої освіти в розвинених країнах світу;

2) удосконалення системи статистичних показників інноваційного розвитку науково-технологічної політики;

3) реформування законодавства Чехії з метою стимулювання та інтеграції наукової, науково-технічної діяльностей й освіти: інноваційний аспект.

Науково-педагогічне стажування проводилося у вигляді лекцій в режимі онлайн із одержанням додаткових матеріалів, що також слугували інформацією для підготовки індивідуальної роботи, зокрема наукових статей на теми: "Інвестиції в інновації як рушійний фактор розвитку людського капіталу" та "E-governance and human capital in public authorities as the elements of system interaction". Участь у стажуванні надала можливості ознайомитись із зарубіжним досвідом з питань сучасних аспектів модернізації публічного адміністрування, права, економіки, медицини, психології та інших галузей наук на основі інноваційних технологій.

ЧЕРВЕНЬ 2021

Захист випускних кваліфікаційних робіт на здобуття першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування”

10-17 червня 2021 року успішно пройшов захист випускних кваліфікаційних робіт на здобуття першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування”! 

У складі екзаменаційної комісії працювали Голова - Начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Тадля Ірина Петрівна, члени комісії – гарант ОС «Бакалавр» к.е.н., доц. Головня Юлія Ігорівна, завідувач кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права д.ю.н., проф. Гуржій Тарас Олександрович та к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Дьяченко Ольга Володимирівна. 

Комісія відзначила високий практичний та теоретичний рівень підготовки здобувачів та зазначила, що тематика представлених випускних кваліфікаційних проєктів  є актуальною та досить різноманітною, роботи мають дослідницький характер і базуються на реальних даних і відображають проблеми, які стоять перед органами влади та місцевого самоврядування. 

Вітаємо здобувачів з успішним захистом та запрошуємо вас на навчання в магістратурі за нашою спеціальністю!!! 

ТРАВЕНЬ 2021 

Гостьова лекція на тему: «Ефективність взаємодії громадських організацій та інститутів держави»

01 червня 2021 року за запрошенням кафедри публічного управління та адміністрування відбулася гостьова онлайн лекція Пильо Дарії Іванівни випускниці КНТЕУ. Тема лекції «Ефективність взаємодії громадських організацій та інститутів держави».

Лектор доповіла про співпрацю ГО «Ла Страда Україна» з органами державної влади, узагальнила питання якими займається організація. Знаковим стало те, що лекція відбулась саме в День захисту дітей і у всіх присутніх була можливість обговорити питання  прав дитини та прав дитини у родині. 

Лекція пройшла на високому організаційному та науковому рівні.

Участь у Дні відкритих дверей з нагоди Дня Університету

29 травня 2021 року відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Університету.

З нагоди святкування дня Університету науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління та адміністрування взяли участь у Дні відкритих дверей. Під час заходу було презентовано для майбутніх студентів кафедру та спеціальність “Публічне управління та адміністрування”.

Презентація відбулась у вигляді Вікторини на тему: «Спеціальність “Публічне управління та адміністрування” – Територія успіху майбутніх управлінців» і була присвячена базовим знанням науки.

У активному спілкуванні та жвавому обговоренні взяли участь понад 100 абітурієнтів, їх батьки, гості університету, а також всі, хто зацікавився даною спеціальністю. Також бажаючі мали змогу відвідати екскурсії університетом, познайомитись з його матеріально-технічною базою, цікавими  локаціями та взяти участь у розважальних заходах, що відбувалися на головній площі КНТЕУ.

Чекаємо майбутніх студентів в стінах нашої Alma Mater!!!!!!!!!

Проведення екскурсії по КНТЕУ на День відкритих дверей з нагоди Дня Університету

29 травня 2021 року з 11:00 по 13:30 на День відкритих дверей, який відбувся з нагоди Дня Університету, для учнів 9-11-х класів закладів середньої освіти к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено екскурсію по КНТЕУ.

Протягом екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. проведено інформаційне ознайомлення учнів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання екзаменів, а також загальне ознайомлення із факультетами КНТЕУ та окремими кафедрами.

Під час екскурсії учні встигли відвідати наступні локації:

1. Спеціальні лабораторії кафедри товарознавства та митної справи.

2. Лабораторію системи автоматизованого проектування кафедри інженерно-технічних дисциплін.

3. SMART-бібліотеку, Зал Бібліометрії, КОВОРГІНГ.

4. Залу відеоконференцій та вебінарів.

5. Лабораторію розробки та тестування програмного забезпечення кафедри інженерії та кібербезпеки.

6. Комп’ютерний клас кафедри цифрової економіки та системного аналізу.

7. Навчальні лекційні аудиторії Б-корпусу: 201, 203, 205, 207, 209, 211.

8. Гуртожиток № 2, а також територію нового гуртожитку № 7, стадіон, спортивний манеж:

Інформація, яку почули учні під час відвідування спеціальних аудиторій, відведених для проведення лекційних, практичних та лабораторних занять від викладачів КНТЕУ, спрямована в основному на необхідність навчитися аналізувати інформацію та розробляти стратегічні плани за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).

Відвідуючи корпуси, учні задавали різноманітні питання, пов’язані із вступом до КНТЕУ, процесом навчання в КНТЕУ та поселення першокурсників до гуртожитків.

Під кінець екскурсії Ільїна А.О. надала відвідувачам пропозиції щодо постійного моніторингу сайту та слідкуванням за змінами з приводу вступу до КНТЕУ та навчання в університеті, в тому числі щодо складання вступних іспитів ЗНО.

Відвідувачі були вражені екскурсією по КНТЕУ та здобули прагнення вступати до університету.

День гостинності для учнів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва з нагоди Дня Університету

26.05.2021 з 12:00 по 13:20 к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела для учнів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва День гостинності з нагоди Дня Університету, який відбудеться на території КНТЕУ в режимі оффлайн 29.05.2021.

День гостиності присвячений ознайомленню відвідувачів із святкуванням Дня Університету, а також інформаційними каналами різних соціальних мереж КНТЕУ, його окремих факультетів та кафедр і, відповідно, проведених та анонсованих заходів КНТЕУ за допомогою демонстрації відповідних матеріалів через систему Zoom.

Тут Ільїна А.О. наголошувала на перевагах КНТЕУ як університету, який збагачений інформаційно-комунікаційними технологіями з перевагами проведення викладачами занять інтерактивними методами навчання, куди входить: кейс-стаді, метод малих груп, рольові ігри, інтерактивна дошка та ін. І, саме основне, була акцентована увага на забезпеченні КНТЕУ випускниками робочими місцями за престижними спеціальностями.

Більш того, Ільїна А.О. наголосила на перевазі КНТЕУ стосовно забезпечення набуття студентами досвіду роботи завдяки організації виділення вакантних місць для студентів Центром розвитку кар’єри, що допоможе в майбутньому одержати практичні навички та можливість просуватися по сходинках в обраній професійній діяльності.

Ільїна А.О. доповідала про святкування Дня науки, коли відбувалось нагородження визначних викладачів та студентів КНТЕУ, які зробили величезний внесок в науку за тими чи іншими спеціальностями.

Під час Дня гостинності Ільїна А.О. деталізувала святкування Дня Університету, приймаючи участь в якому учні матимуть можливість відвідати актову залу, детально ознайомившись з інформацією та порядком вступу на окремі факультети за відповідними спеціальностями. Також, було ознайомлено з екскурсійною програмою, під час якої учні зможуть відвідати різноманітні аудиторії корпусів А, Б, В, Д, Е для проведення лекційних та семінарських занять, Smart Library, КОВОРКІНГ, гуртожитки, тренажерну залу та інші підрозділи КНТЕУ, передбачені екскурсійним планом.

Крім того, під час екскурсії учні відвідають майстер-класи, в якому кожен бажаючий зможе обговорити питання переваги тієї чи іншої професії з конкретним викладачем та взяти участь в обговоренні презентацій, вирішені кейсів, рольових іграх, міні-тренінгах та інших інтерактивних формах, які допоможуть учням обрати свій шлях для майбутньої спеціальності.

У системні Zoom був присутній класний керівник 10-Б класу. Під час проведення Дня гостинності відбувалася трансляція екрану, де учні мали можливість прослуховувати інформацію з аудіо- та відеофіксаціями матеріалів. Всього День гостинності відвідали 18 учнів 10-Б класу.

Учні були вражені інформацією та зацікавились відвіданням заходів в КНТЕУ, присвячених Дню Університету в режимі оффлайн.

Гостьова онлайн лекція «Партнерство бізнесу, держави та громадянського суспільства заради стійкого розвитку»

За ініціативи кафедри публічного управління та адміністрування 13 травня 2021 року відбулася гостьова онлайн лекція на тему: «Партнерство бізнесу, держави та громадянського суспільства заради стійкого розвитку».

Спікерами зустрічі виступили випускниці КНТЕУ Катерина Заровна (менеджер із соціальних проєктів Відділу проєктів регіонального розвитку АТ «Укргазвидобування» Групи Нафтогаз) та Дар’я Мустафіна (директорка ГО «Інститут партнерства та сталого розвитку», керівниця «Академії для жінок-підприємиць»).

Катерина Заровна наголосила, що метою Групи Нафтогаз у сфері сталого розвитку і корпоративної соціальної відповідальності є використання ресурсів сьогодення для потреб майбутніх поколінь і системна діяльність, спрямована на розвиток та підтримку громад. Розповіла про проектну діяльність установи та реалізацію успішних проектів за напрямами «Дбаємо про захист», «Школа майбутнього», «Безпечне село», «Щасливе дитинство», «Сучасна лікарня громаді», «Територія розвитку», «Нове село», «Допомога армії» тощо.

Також  спікери розповіли про реалізацію проекту об'єднання зусиль бізнесу, громадських організацій та місцевого самоврядування заради стійкого розвитку - конкурс грантів "Енергія розвитку", який реалізовується Групою Нафтогаз разом з освітнім партнером «Institute of Partnership and Sustainable Development» задля стійкого розвитку 240 громад і вже найблищим часом будуть оголощені 50 проєктів громад, які отримають кошти на втілення своїх ідей.

Дар’я Мустафіна поділилася зі студентами досвідом своєї громадської діяльності, розповіла про Академію для жінок-підприємиць за закликала розвивати навчальні, соціальні, особистісні навички  та бути активними в реалізації своїх мрій.

Кафедра публічного управління та адміністрування щиро вдячна гостям за приділений час для спілкування!

Сподіваємося на подальші зустрічі!

День гостинності онлайн для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Баришівської територіальної громади Київської області

У рамках профорієнтаційної роботи 12.05.2021 року, к.держ.упр., асистентом Динник Іриною Петрівною було проведено День гостинності онлайн за допомогою платформи ZOOM, у якому взяли участь 15 закладів загальної середньої освіти Баришівської територіальної громади, а саме: Баришівський навчально-виховний комплекс (НВК), Баришівська ЗОШ I-III ступенів ім. М. Зерова, Бзівський НВК, Веселинівський НВК, Волошинівський НВК ім. Р. Лужевського, Гостролуцький НВК, Коржівська ЗОШ I-III ступенів, Лукашівський НВК, Морозівський НВК ім. Д. Поповича, Паришівський НВК, Перемозький НВК, Рудницький НВК, Сезенківський НВК, Селичівський НВК, Селищанський НВК. Всього у заході взяло участь 26 вчителів та 266 учнів 9-11 класів. 

Майбутнім студентам було презентовано університет, факультет економіки, менеджменту та психології, а також кафедру публічного управління та адміністрування.

Під час зустрічі учні також мали можливість долучитися до відеоекскурсії університетом, аудиторіями, відвідати SMART-бібліотеку, комп’ютерні класи, локації для харчування та занять спортом. 

Сподіваємося, що вже на початку вересня родина КНТЕУ поповниться когортою молоді, яка буде будувати майбутнє своєї громади. Ми чекаємо на ВАС!

Круглий стіл на тему: "Конституційно правовий статус людини і громадянина в Україні"

11 травня 2021 року з нагоди 25-річчя прийняття Конституції України кафедрою проведено круглий стіл на тему: «Конституційно правовий статус людини і громадянина в Україні».  

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулася доцент кафедри публічного управління та адміністрування, к. держ. упр. Мірко Наталія Вікторівна. 

Активну участь у заході взяли студенти 2 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Особливу зацікавленість викликали доповіді, присвячені інституту громадянства в Україні, (Ткалич Дар’я), формам конституцій (Шерехора Анжела), основним принципам конституційно-правового статусу (Маслова Катерина), правовому статусу іноземців (Цибульська Тетяна), правам дитини в Україні (Куропятник Анна), правам жінок в Україні (Гуріч Каміла), питанням політичних прав та свобод громадян (Іванішенко Ольга). Також активну участь в обговоренні взяли Сівер Андрій, Забережна Валерія та Шарій Іванна. 

Подія викликала зацікавленість у студентської молоді, про що свідчить жваве обговорення  окреслених питань.

КВІТЕНЬ 2021

День гостинності для учнів школи І-ІІІ ступенів № 276 з нагоди Дня факультету економіки, менеджменту та психології та Дня кафедри публічного управління та адміністрування

16.04.2021 з 13:50 по 15:20 к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела для учнів школи І-ІІІ ступенів № 276 День гостинності з нагоди Дня факультету економіки, менеджменту та психології та Дня кафедри публічного управління та адміністрування, в процесі якого надавалася детальна інформація про предмети ЗНО, передбачені до вступу на ФЕМП, зокрема кафедру публічного управління та адміністрування, а також про переваги кафедри публічного управління та адміністрування у порівнянні з іншими кафедрами ФЕМП.

День гостиності присвячений ознайомленню відвідувачів із порядком вступу та навчання на ФЕМП, яке проводилося за допомогою демонстрації сторінок кафедр ФЕМП на офіційному сайт КНТЕУ та розміщених матеріалів за дисциплінами, що викладаються на цих кафедрах для студентів бакалаврату та магістратури КНТЕУ в системі дистанційного навчання Moodle через Zoom. Тут Ільїна А.О. наголошувала на перевагах кафедри публічного управління та адміністрування стосовно спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», яка поєднує в собі три взаємозв’язані складові, а саме: економіку, менеджмент та психологію. 

Крім того, Ільїна А.О. ознайомила відвідувачів із центром розвитку кар’єри, що має постійні партнерські відносини з різними органами влади, а також установами та організаціями державної та приватної форм власності в межах укладання з ними договорів, націлюючи на переваги КНТЕУ стосовно підтримання партнерських відносин з багатьма державними та приватними партнерами, в основі чого лежить забезпечення випускників робочими місцями із паралельним залученням студентів до стажування та пропозиціями місць проходження практики та роботи за спеціальністю. Тут Ільїна А.О. також наголосила, що переважна більшість установ виконують повноваження, пов’язані із дисциплінами, що викладаються на ФЕМП.

Разом з цим, Ільїною А.О. було підкреслено, що дисципліни кафедри публічного управління та адміністрування поєднують в собі аналітичний та творчий характер, ідентифікуючись якістю викладання, що дозволяє студентам не лише набути теоретичних знань, але й вмінь застосовувати їх на практичному рівні у поєднанні всіх трьох елементів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», що в майбутньому надаватиме можливості зробити вільний вибір роботи в будь-якій престижній установі незалежно від форми власності, яка з одного боку приносила б задоволення, а з іншого – високу заробітну плату.

Таким чином, було зазначено, що наведена вище інформація також доводить і те, що КНТЕУ не втрачає якості навчального процесу навіть за умов проведення дистанційного навчання студентів під час перебування на карантині.

У системні Zoom були присутні 2 учні з 9 класів, 2 учні з 10 класів, 1 особа з батьків та 7 вчителів на чолі з директором та заступником директора школи. Під час проведення Дня гостинності відбувалася трансляція екрану, де учні мали можливість прослуховувати інформацію з аудіо- та відеофіксаціями матеріалів через різні інформаційні пристрої.

Відвідувачі були вражені інформацією, що викликало в учнів зацікавлення у вступі на ФЕМП, зокрема на кафедру публічного управління та адміністрування КНТЕУ.

Студентка КНТЕУ – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Публічне управління та адміністрування"

Студентка 1 курсу «ОС «магістр» факультету економіки, менеджменту та психології Бойко Людмила стала переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Публічне управління та адміністрування", який було організовано ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" відповідно до наказу МОН України № 1457 від 24.11.2020 року та наказу КНЕУ № 604 від 30.12.2020 року.

Наукова робота представлена на конкурсі на тему «Розвиток громад в умовах цифровізації» була підготовлена під керівництвом д.е.н., доцента, завідувача кафедри публічного управління та адміністрування КНТЕУ Новікової Н.Л.

На засіданні галузевої конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» було зазначено, що участь у ІІ турі Конкурсу взяли 105 студентських наукових робіт з 55 закладів вищої освіти України. Визначити переможців було непросто, адже всі роботи були виконані на високому рівні та заслуговували на увагу.

Вітаємо Людмилу з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

Онлайн лекція "Оцінка впливу на довкілля (ОВД) в Україні: особливості та досвід впровадження"

За ініціативи кафедри публічного управління та адміністрування 6 квітня 2021 року  відбулася гостьова онлайн лекція к.е.н., начальника відділу по роботі з місцевими громадами та органами влади Департаменту регіонального розвитку АТ "Укргазвидобування" Клавдії Яцишиної на тему: "Оцінка впливу на довкілля (ОВД) в Україні: особливості та досвід впровадження" для студентів спеціальності "Публічне управління та адміністрування" в межах вивчення дисципліни "Екологічна політика держави".

Лектор зосередила увагу присутніх на тому, що будь-яка господарська діяльність чинить вплив на довкілля, а відтак встановлюються спеціальні природоохоронні вимоги до користування ресурсами територій. Оцінка впливу на довкілля починається  зі  стадії  проектування  нових  господарських  об‘єктів, реконструкції та експлуатації діючих підприємств і продовжує здійснюватися в процесі їх діяльності. Спікер наголосила на екологічних ризиках, відповідальності за правопорушення у сфері оцінки впливу на довкілля, а також ролі громадськості у здійсненні цієї процедури.

Зустріч проходила у форматі «Запитання – відповідь» та викликала жвавий інтерес серед студентів та викладачів.

Щиро дякуємо Клавдії Яцишиній за те, що поділилася своїм практичним досвідом та сподіваємося на майбутню плідну співпрацю!

Науково-педагогічне стажування "Сучасні методи навчання та інноваційні технології в вищій освіті: європейський досвід  та глобальні тенденції"

Професором кафедри Ладонько Л.С. завершено міжнародне стажування в VUZF University of Finance, Business and Entrepreneurship на тему: "Сучасні методи навчання та інноваційні технології в вищій освіті: європейський досвід  та глобальні тенденції" (м. Софія, Болгарія, січень 2020 - березень 2021). Сертифікат на 180 годин № G/VUZF/718-2021.

Програма стажування передбачала такі змістовні модулі:

1. Новітні та інноваційні методи навчання (45 год.)

2. Використання ІТ-технологій у навчальному процесі, дистанційні форми навчання (45 год.)

3. Інтернаціоналізація освітнього процесу та освітніх можливостей. Європейські та світові практики якості академічного навчання (30 год.)

4. Система вищої освіти в Болгарії. Програми підготовки та організація навчального процесу: уніфікація та диференціація (30 год.)

5. Специфіка наукової підготовки в Болгарії. Написання та публікація наукової роботи (Web of Science, Scopus) (30 год.)

БЕРЕЗЕНЬ 2021

Фахівці з публічних закупівель українського електронного торговельного  майданчику SmartTender.biz сприяють формуванню освітнього процесу в КНТЕУ

У рамках співпраці зі стейкхолдерами освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» КНТЕУ викладачі кафедри публічного управління та адміністрування успішно пройшли стажування та отримали сертифікати в компанії SmartTender.biz -  провідного українського електронного торговельного майданчику, призначеного для організації державних та комерційних тендерів.

12 березня у режимі Zoom-конференції відбулася робоча зустріч за участю викладачів кафедри публічного управління та адміністрування, керівника SmartTender.biz Сергія Сагуна, керівника проектів Анастасії Бойко.

Основною метою спілкування було обговорення особливостей взаємодії постачальників та замовників в системі PROZORRO, нормативно-правове забезпечення публічних закупівель та плани розвитку системи.

Отримана інформація буде імплементована в освітній процес при викладанні дисципліни «Управління публічними закупівлями», що буде сприяти формуванню у здобувачів вищої освіти відповідних компетентностей та практичних навичок.

Щиро дякуємо за пізнавальну, цікаву та інформативну зустріч! Чекаємо наступної нагоди до спілкування.

ЛЮТИЙ 2021

Практична підготовка студентів ОС "Бакалавр"

Реалізувати, удосконалювати та розвивати освітні програми допомагають виробничі практики. Протягом двох місяців (січень-лютий 2021 року) студенти 4 курсу ОС "Бакалавр" спеціальності "Публічне управління та адміністрування" здійснювали прикладне опанування фахових компетентностей та досягнення програмних результатів навчання у структурних підрозділах публічних установ та організацій по всій території України.

Здобувачі освіти мали можливість зануритись у спеціальність, попрацювати в команді у складі робочих груп, провести прикладні дослідження та отримати навички з розроблення тактичних та оперативних планів управлінської діяльності в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Спортивні здобутки викладачів кафедри публічного управління та адміністрування за результатами участі у V ювілейній Спартакіаді серед співробітників КНТЕУ

З метою популяризації спортивного життя та активного дозвілля співробітників КНТЕУ 24 лютого 2021 року було відкрито V ювілейну Спартакіаду серед співробітників університету.

У запеклій боротьбі ІІ місце у турнірі з настільного тенісу та ІІІ місце у турнірі з бадмінтону посіли доценти кафедри публічного управління та адміністрування Міняйло Олександр Іванович та Лазебна Ірина Василівна. 

Вітаємо колег та бажаємо подальших перемог!!!

Захист випускних кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» на кафедрі публічного управління та адміністрування

На кафедрі публічного управління та адміністрування з 15 по 19 лютого 2021 року відбувалися захисти випускних кваліфікаційних робіт студентів заочної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» ОС «Бакалавр».

47 здобувачів продемонстрували високий рівень підготовки, володіння теоретичними й практичними знаннями у сфері державного регулювання окремих видів економічної діяльності, запропонували низку управлінських рішень з питань формування іміджу державних службовців, подолання мобінгу в органах державної влади, планування та стимулювання соціально-економічного розвитку регіонів, розроблення проектів місцевого розвитку, інвестиційного профілю та інвестиційної пропозиції ОТГ.

Доповіді студентів супроводжувалися якісно підготовленими наочними матеріалами. Презентації сприяли ілюстрації основних положень випускних кваліфікаційних робіт, що в цілому дозволило ознайомитись із одержаними результатами проведених досліджень, переконатися в аргументованості та обґрунтованості їх теоретичних положень, висновків та пропозицій для впровадження у практику публічного управління та адміністрування як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях.

Екзаменаційна комісія у складі голови Тадлі І.П., начальника відділу з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації та членів комісії – професора Гуржія Т.О. (кафедра адміністративного, фінансового та інформаційного права), доцентів Головні Ю.І. та Дьяченко О.В. (кафедра публічного управління та адміністрування) засвідчила, що студенти отримали достатню теоретичну та практичну підготовку та набули професійних компетентності для роботи за фахом.

Колектив кафедри щиро вітає своїх вихованців та бажає успіхів у подальшому професійному житті!

Інформаційне онлайн-ознайомлення про День відкритих дверей для учнів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва

19.02.2021 з 18:30 по 20:15 к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела для учнів 9-11 класів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва інформаційне ознайомлення про День відкритих дверей 20.02.2021, в процесі якого надавалася детальна інформація про вступ до КНТЕУ та порядок навчання в університеті.

До системи Zoom були залучені три класні керівники: 11-Б, 9-А та 9-Б класів, які під час заслуховування інформації здійснювали аудіо- та відеофіксації конференції. Інформаційне ознайомлення проводилося за допомогою сайту КНТЕУ із демонстрацією презентаційних матеріалів та відеороликів через Zoom стосовно вступу до університету, зокрема складання ЗНО та порядку реєстрації для участі у ЗНО у 2021 році.

Під час ознайомлення Ільїна А.О. також презентувала сторінку кафедри публічного управління та адміністрування, в тому числі й інформацію про кафедру у вигляді відеоролика, націлюючи учнів на вступ до кафедри, із підкресленням величезних переваг спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» не лише перед працевлаштуванням в органи публічної влади, але й стосовно розширення асортименту високооплачуваних посад в установах незалежно від форм власності, які може обирати випускник, звертаючись також до центру розвитку кар’єри, що гарантує працевлаштування випускників. 

Також, Ільїна А.О. наголосила на тому, що 20.02.2021 відбудеться День відкритих дверей, де учні матимуть можливість побувати на відеоконференціях та відеоекскурсіях з отриманням детальної інформації про роботу факультетів та закріплених за ними кафедр КНТЕУ. 

Участь у Міжнародній конференції «Erasmus+ Jean Monnet Activities в Казахстані та Україні: обмін досвідом та  перспективи співпраці»

Завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Наталія Новікова, доценти кафедри Юлія Головня та Ольга Дьяченко, 9 лютого 2021 року взяли участь у Міжнародній конференції «Erasmus+ Jean Monnet Activities в Казахстані та Україні: обмін досвідом та  перспективи співпраці». Захід присвячено реалізації проєктів напряму імені Жана Монне програми Erasmus + в Україні і Казахстані. Міжнародний телеміст відбувся за сприянням Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції, Національних Еразмус+ Офісів в Україні та Казахстані.

Із вітальними словами виступили координатори Національних Еразмус+ Офісів в Україні та Казахстані, які засвідчили всебічну консультативну підтримку щодо розробки та подання проєктних заявок. Під час зустрічі представниками проєктних команд з обох країн були презентовані успішні практики реалізації проєктів Еразмус+ напряму ім. Жана Монне та наголошено на необхідності постійного моніторингу актуальності проблематики при підготовці проєктних пропозицій.

На завершення онлайн-зустрічі відбулась сесія питань-відповідей, на якій всі присутні учасники мали можливість подискутувати щодо потенційних викликів реалізації проєктів та домовитися активізувати багатосторонню співпрацю у рамках програми ЄС Еразмус+ напряму ім. Жана Монне у 2021-2027 рр.

СІЧЕНЬ 2021

Науково-педагогічне стажування на тему: «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління» 20 січня – 31 січня 2021 року (м. Кельце, Республіка Польща)

З 20 січня по 31 січня 2021 року к. е. н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна пройшла науково-педагогічне стажування за спеціальністю 281 «Публічне управління і адміністрування» на тему: «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління», яке відбулось у місті Кельце (Республіка Польща) та організоване Науково-освітнім консорціумом (м. Кельце, Польща, далі – Консорціум) за підтримки Вищої гуманітарно-економічної школи (м. Бржег, Польща, далі – Університет) та Причорноморського науково-дослідного інституту економіки та інновацій (Україна).

Стажування проводилося без відриву від виробництва згідно з ліцензією Університету в сфері післядипломної та дистанційної освіти з навчальним навантаженням у 6 кредитів (180 годин), у ході якого:

1. Взято участь у віртуальній екскурсії через офіційний інформаційний портал Університету, використання якого дозволило ознайомитись із специфікою роботи Університету, його організаційною структурою та порядком навчання за першим та другим освітніми ступенями, одержання післядипломної освіти, а також студентськими умовами перебування в Університеті, зокрема набором студентів на 2020-2021 навчальний рік та порядком проходження студентами навчальної та виробничої практик. Дана віртуальна екскурсія також дозволила проглянути цікаві новини Університету, ознайомитись із його видами діяльності й характером співпраці з іншими установами та нормативно-правовою базою, яка регулює освітній процес. Кількість годин – 20.

2. Взято участь у віртуальній екскурсії через офіційний інформаційний портал Консорціуму, використання якого дозволило ознайомитись із специфікою роботи Консорціуму, зокрема роботою персоналу та керівного персоналу, характеру управління в Консорціумі, системою управління якістю та одержання нагород, організаційною структурою Консорціуму, характером співпраці з іншими установами та нормативно-правовою базою, яка регулює освітній процес. Крім того, віртуальна екскурсія дозволила ознайомитись із науковою та інноваційною діяльністю Консорціуму, зокрема з базою даних науково-дослідницьких служб, проектами ЄС, дослідницькими проектами та організованими Консорціумом конференціями за останні роки. Кількість годин - 20.

3. Використовуючи офіційний інформаційний портал Консорціуму, ознайомлено зі спектром профільних спеціальностей в галузі економіки та управління за навчальними програмами, що передбачають:

1) проведення курсів та тренінгів за підтримки Медичного коледжу з: економіки, зокрема курсів підвищення рівня професійної компетентності, курсів підвищення кваліфікації, бізнес-тренінгів та курсів бухгалтерського обліку, та права і адміністрації

2) одержання післядипломної освіти онлайн за підтримки Інституту післядипломної освіти за галузями знань з економіки та управління і безпеки.

Крім того, через офіційний інформаційний портал Консорціуму було ознайомлено з дистанційною системою роботи, а саме порядком проведення курсів та тренінгів онлайн за підтримки Медичного коледжу, а також системою кіберпростору для проведення курсів і тренінгів, післядипломного навчання, вебінарів та одержання прямих трансляцій. Кількість годин – 60.  

4. Підготовлено тези науково-методичної доповіді за обраною проблематикою на тему: «Професіоналізм державних службовців як шлях до створення технологічних парків» до включення у збірник тез стажування. Кількість годин – 40.

5. Виконано індивідуальну роботу: підготовлено програму та робочу програму з дисципліни «Державна служба», опорний конспект лекцій з дисципліни «Державна служба». Кількість годин – 40.

Науково-педагогічне стажування надало можливості ознайомитися із специфікою роботи освітніх установ Республіки Польща, навчитися застосовувати спектр інструментів моніторингу процесу навчання студентів в системі дистанційного навчання; порівняти польську нормативно-правову базу, яка регулює галузь освіти, з українською; перейняти зарубіжний досвід дотримання принципу неодмінного взаємозв’язку між галузями економіки та управління під час розробки навчальних програм за профільними спеціальностями та інших навчально-методичних матеріалів і, отже, удосконалити методику викладання під час проведення занять за профільною тематикою кафедри, в тому числі й із застосуванням різноманітних методів дистанційного навчання.  

ГРУДЕНЬ 2020

Захист випускних кваліфікаційних робіт слухачами  Інституту Вищої кваліфікації КНТЕУ 

17 грудня 2020 року відбувся публічний захист випускних кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня «магістр» в Інституті Вищої кваліфікації КНТЕУ. Майбутні магістри з публічного управління та адміністрування продемонстрували актуальні авторські розробки присвячені питанням молодіжної політики та електронного урядування в Україні.

 

Атестаційна комісія під головуванням Розметової  Олени Григорівни, кандидата наук з державного управління, доцента, головного спеціаліста відділу організації туристичної діяльності Управління туризму та промоцій виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) високо оцінила наукові дослідження здобувачів, наголосивши на інноваційності та практичній спрямованості робіт.  

Колектив кафедри щиро вітає випускників спеціальності «Публічне управління та адміністрування» з успішним закінченням навчання та бажає їм подальших успіхів на життєвому шляху та в кар’єрі! 

Захист випускних кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня освітньо-професійної програми підготовки за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування»

з 8 по 11 грудня 2020 року  на кафедрі публічного управління та адміністрування в он-лайн режимі на платформ Zoom відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня освітньо-професійної програми підготовки за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

Атестаційна комісія працювала у складі досвідчених фахівців, а саме: голова комісії – Розметова Олена Григорівна, кандидат наук з державного управління, доцент, головний спеціаліст відділу організації туристичної діяльності Управління туризму та промоцій виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація); заступник голови комісії – Новікова Наталія Леонідівна, д.е.н., доцент, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування; члени комісії: Пальчук Петро Миколайович, к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права та Мірко Наталія Вікторівна, к.держ.упр., доцент кафедри публічного управління та адміністрування.

Голова екзаменаційної комісії відмітила високий рівень теоретичних знань магістрів, практичних рекомендацій випускних кваліфікаційних робіт, професійних компетентностей, креативність, уміння дискутувати та «захищатися» професійно й аргументовано.

Колектив кафедри вітає студентів з успішним захистом і бажає подальших успіхів у професійній діяльності!

ЛИСТОПАД 2020

Гостьова лекція з елементами тренінгу на тему: "Тайм-менеджмент державного службовця". 

25 листопада 2020 року в рамках знайомства зі спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» за ініціативи кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету для студентів 1-4 курсів факультету економіки, менеджменту та психології відбулась гостьова лекція з елементами тренінгу на тему: «Тайм-менеджмент державного службовця».

Захід проводила Ганна Шляхтіна - Голова громадської організації «Територіальні ініціативи» (м. Київ), яка має 14-річний досвід роботи в органах державної влади та місцевого самоврядування. 

Під час бесіди було наголошено, що ефективний тайм-менеджмент має велике значення в професійній діяльності державних службовців, оскільки вони управляють не тільки власним часом, але й робочим часом своїх підлеглих. Проаналізовані принципи тайм-менеджменту, прийоми у керуванні часом, правила планування робочого часу. Особливий інтерес у слухачів викликали вправи "Колесо балансу життя" та "Формування цілі". 

Девізом на майбутнє стали слова канадського письменника, підприємця, психолога Браяна Трейсі: "Занотуй мету, склади план, дій!"

Отримана на лекції інформація дозволить кафедрі додатково акцентувати увагу на проведенні навчання студентів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» методами малих груп та рольових ігор з урахуванням сучасних тенденцій розвитку тайм-менеджменту в органах публічної влади.

Проведення Дня гостинності онлайн для учнів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва

20.11.2020 з 12:00 по 13:30 к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела для учнів 9-11 класів школи І-ІІІ ступенів №276 Деснянського району міста Києва День гостинності, під час якого ознайомила учнів зі вступом до КНТЕУ та самим процесом навчання в університеті.

До Zoom було підключено 5 учнів, що дозволило охопити значну кількість слухачів від класів: 10 осіб від 9А, 9Б, 10А, 10Б, 11А, 11Б, коли на 20 осіб 9В класу вчитель транслював з екрану. Прослуховування інформації через телефони здійснювалось переважно двома учнями, які сиділи за партами, тобто по 20 осіб з кожного класу.

Під час ознайомлення відвідувачів з правилами прийому на навчання до КНТЕУ Ільїна А.О. націлювала учнів на необхідність проводити моніторинг сайту КНТЕУ щодо оновлення інформаційних матеріалів, зокрема програм вступних випробувань та порядку складання ЗНО у 2021 році залежно від обраної спеціальності, освітнього ступеня та форми навчання.

Більш того, Ільїна А.О. виокремила кафедру публічного управління та адміністрування як одну з найперспективніших у виборі майбутньої професії, оскільки отримання вищої освіти за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» має величезні переваги не лише перед працевлаштуванням в органи публічної влади, але й значно розширює асортимент посад (у тому числі керівних) в установах незалежно від форм власності у виборі випускників.

Також, Ільїна А.О. наголосила на тому, що 21.11.2020 відбудеться День відкритих дверей, де учні матимуть можливість побувати на відеоконференціях та відеоекскурсіях, з отриманням детальної інформації про роботу факультетів та закріплених за ними кафедр КНТЕУ.

ЖОВТЕНЬ 2020

Фінал конкурсного проекту «Синергія знань, досвіду та креативності заради майбутнього» в секції «Політики «економічного прориву»: світовий досвід»

29 жовтня 2020 року в межах співпраці з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відбувся фінал конкурсного проекту «Синергія знань, досвіду та креативності заради майбутнього» в секції «Політики «економічного прориву»: світовий досвід». Кафедру представляла студентка ОС «Магістр» Бойко Людмила, яка у складі команди КНТЕУ в онлайн форматі представила дослідження досвіду країн, які у свій час здійснили «економічний прорив» та можливості імплементації цього досвіду в Україні. Проект був підготовлений під керівництвом проф. Новікової Н.Л. та доц. Головні Ю.І. 

Оцінювання результатів досліджень відбувалося перед кваліфікованими експертами з числа представників Міністерства, бізнесу та державних інституцій, а саме директора департаменту стратегічного планування і макроекономічного прогнозування, директора департаменту регуляторної політики та підприємництва, начальника управління забезпечення розвитку підприємництва, начальника відділу з питань економічної безпеки, детінізації економіки та статистки, начальника відділу інструментів залучення інвестицій, керівника департаменту макроекономічних досліджень групи ICU, керівника експертної групи з питань макроекономічного прогнозування директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства фінансів, директора Human Capital Advisory Services DELLOITTE, директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза», заступника виконавчого директора Центру економічної стратегії, експерта ЮНІСЕФ в Україні. 

Реалізований проект націлений на пошук та підтримку обдарованої молоді в контексті реалізації державної політики.  У свою чергу, Міністерство економічного розвитку і торгівлі отримає ґрунтовні та систематизовані дослідження на актуальні теми, що можуть бути використані при формуванні економічної політики держави, потенційно нових підготовлених та мотивованих кадрів із середовища молодих спеціалістів. 

ВЕРЕСЕНЬ 2020

Лекційне заняття «Організаційно-правові засади публічного управління і державна служба» для представників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

21 вересня 2020 року з 12:00 по 13:20 в рамках програми підвищення кваліфікації к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела лекційне заняття  «Організаційно-правові засади публічного управління і державна служба» для 37 учасників – представників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які також мали можливість прослуховувати інформацію кількома групами в одному кабінеті.

Лекційне заняття присвячене обговоренню поняття публічного управління як пошуку найкращого способу використання ресурсів задля досягнення пріоритетних цілей, в основі чого лежить системна взаємодія між органами державної влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями, де величезну роль відіграє якість роботи державної служби. Тут акцент величезної уваги приділяється на ефективність та результативність діяльності органів державної влади як наслідків нововведень Закону України «Про державну службу із донесенням загальної картини проходження державної служби за новими вимогами та опитування серед громадян України щодо негативних факторів впливу проведення реформ державної служби.

Під кінець заняття учасники взяли участь в експрес-опитуванні щодо обрання найважливішої складової портрету ідеального державного службовця та найвпливовішого фактору, який заважає державному службовцю підтримувати свій ідеальний імідж.

IV фестиваль освітнього лідерства «Clever»

19 вересня 2020 р. к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна була учасником IV фестивалю освітнього лідерства «Clever». 

Під час онлайн зустрічі розглядалися найактуальніші проблеми освіти сьогодення за темою цьогорічного фестивалю «РОСТИ НЕ МОЖНА ЗУПИНИТИСЬ». 

Участь у фестивалі дозволила учасникам поміркувати над сучасними викликами вітчизняної освіти, місією викладача та студента у формуванні навичок майбутнього. 

Формат фестивалю охоплював роботу трьох лінійок майстер-класів різноманітної проблематики: 

«ХТО?»: 

 • Майбутнє вже в нас. Як їм користуватися? 
 • Навіщо викладачу підприємницькі навички? 
 • Мотивація студентів до навчання через коучингові інструменти 
 • Психологічне вигорання допомагає та заважає тобі» 

«ЯК?» 

 • Практичні поради з досвіду тьютора: як знайти та утримати мотивацію студентів
 • Групова динаміка: як ефективно управляти енергією групи офлайн та онлайн?
 • Формувальне оцінювання: секретний інгредієнт змішаного формату 

«ДЕ?» 

 • Створення інтерактивних відео 
 • Інструменти для створення сучасних дистанційних курсів 
 • Крокуємо до мобільного навчання. Як створити чат-бота для онлайн тренінгу або курсу? 

Зустріч першокурсників за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування"

Поповнення в родині – це завжди величезне свято!!! Цього року дружня родина КНТЕУ поповнилася 62 новими вихованцями спеціальності «Публічне управління та адміністрування».  

Колектив кафедри щиро вітає першокурсників із початком нового навчального року та найцікавішим етапом їх життя. У цей день відкривається широка дорога у Ваше професійне майбутнє. Ми переконані, що спільна праця допоможе Вам стати висококласними фахівцями, компетентними й сумлінними знавцями своєї справи. 

До нових звершень та перемог! 

СЕРПЕНЬ 2020

Короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу» для третьої групи Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (частина 2)

28 серпня 2020 року з 13:30 по 14:50 в рамках спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців – працівників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві «Новації законодавства» к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу».

У семінарі взяли участь 99 представників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які також мали можливість прослуховувати інформацію кількома групами в одному кабінеті.

Частину другу семінару присвячено обговоренню основоположних змін Закону України «Про державну службу» на діяльність органів державної влади в Україні із акцентом величезної уваги на ефективність та результативність діяльності відповідних органів як наслідків нововведень Закону із донесенням загальної картини проходження державної служби за новими вимогами та опитування серед громадян України щодо негативних факторів впливу проведення реформ державної служби, основних складових портрету ідеального державного службовця та факторів, які заважають державному службовцю підтримувати свій ідеальний імідж, викликавши зацікавленість серед учасників.

Короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу» для третьої групи Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (частина 1)

26 серпня 2020 року з 12:00 по 14:50 в рамках спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців – працівників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві «Новації законодавства» к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу».

У семінарі взяли участь 99 представників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які також мали можливість прослуховувати інформацію кількома групами в одному кабінеті.

Частину першу семінару було присвячено обговоренню основоположних змін Закону України «Про державну службу», де було розглянуто саму сутність Закону України «Про державну службу», природу його змісту та основні засади, спрямовані на регулювання управлінських відносин між представниками уряду. Розглянуто сутність мети і завдань прийняття нової редакції Закону, а також новацій, яких зазнав відповідний Закон, що дозволило донести учасникам семінару інформацію, яка містить порівняння діючої редакції Закону із попередньою, відображаючи характер змін та детально характеризуючи сутність кожної статті Закону за двома редакціями із поясненням причини необхідності внесення зазначених змін.

Короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу» для другої групи Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (частина 2)

21 серпня 2020 року з 13:30 по 14:50 в рамках спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців – працівників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві «Новації законодавства» к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу».

У семінарі взяли участь 103 представники Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які також мали можливість прослуховувати інформацію кількома групами в одному кабінеті.

Частину другу семінару присвячено обговоренню основоположних змін Закону України «Про державну службу» на діяльність органів державної влади в Україні із акцентом величезної уваги на ефективність та результативність діяльності відповідних органів як наслідків нововведень Закону із донесенням загальної картини проходження державної служби за новими вимогами та опитування серед громадян України щодо негативних факторів впливу проведення реформ державної служби, основних складових портрету ідеального державного службовця та факторів, які заважають державному службовцю підтримувати свій ідеальний імідж, викликавши зацікавленість серед учасників.

Короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу» для другої групи Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (частина 1)

19 серпня 2020 року з 12:00 по 14:50 в рамках спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців – працівників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві «Новації законодавства» к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу».

У семінарі взяли участь 103 представники Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які також мали можливість прослуховувати інформацію кількома групами в одному кабінеті.

Частину першу семінару було присвячено обговоренню основоположних змін Закону України «Про державну службу», де було розглянуто саму сутність Закону України «Про державну службу», природу його змісту та основні засади, спрямовані на регулювання управлінських відносин між представниками уряду. Розглянуто сутність мети і завдань прийняття нової редакції Закону, а також новацій, яких зазнав відповідний Закон, що дозволило донести учасникам семінару інформацію, яка містить порівняння діючої редакції Закону із попередньою, відображаючи характер змін та детально характеризуючи сутність кожної статті Закону за двома редакціями із поясненням причини необхідності внесення зазначених змін.

Науково-педагогічне стажування на тему: «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління» 20 липня – 7 серпня 2020 року (м. Рига, Латвія)

З 20 липня по 7 серпня 2020 року к. е. н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна пройшла науково-педагогічне стажування за спеціальністю 281 «Публічне управління і адміністрування» на тему: «Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження в підготовку фахівців з економіки та управління», яке відбулось у місті Рига (Латвія) та організоване Балтійським науково-дослідним інститутом проблем трансформації економічного простору за підтримки Причорноморського науково-дослідного інституту економіки і інновацій (Україна).

Стажування проводилося згідно Статуту інституту та договору про співпрацю в сфері науково-технічної та освітньої діяльності в рамках створення наукового кластеру «Інтермаріум» (Литва, Латвія, Польща, Молдова, Україна) без відриву від виробництва за навчальним навантаженням у 6 кредитів (180 годин), у ході якого:

1. Взято участь у віртуальній екскурсії через офіційний інформаційний портал Міністерства освіти і науки Латвії, використання якого дозволило ознайомитись із специфікою роботи Міністерства, сферами діяльності і, головним чином, історією розвитку системи освіти в Латвії. Ознайомлення з історією розвитку освітньої системи Латвії здійснювалось під час збору інформаційних матеріалів англійською мовою на офіційному сайті Міністерства, а також на офіційних сайтах окремих підпорядкованих органів, зокрема Національного центру освіти, Державного агентства розвитку освіти, Агентства з міжнародних програм для молоді, Латвійської ради наук та Латвійської академії наук. Крім того, ознайомлення здійснювалось з використанням сайтів Порядку навчання в Латвії, Латвійського академічного інформаційного центру, Управління у справах громадянства та міграції, Міністерства закордонних справ Латвійської республіки. Кількість годин – 20.

2. Використовуючи офіційний сайт Порядку навчання в Латвії, ознайомлено зі спектром профільних спеціальностей в галузі економіки та управління, що отримуються за навчальними програмами на рівнях:

- бакалавра: «Бізнес-адміністрування»1,2,3,4, «Економіка та бізнес», «Підприємництво та управління», «Європейська економіка», «Управління міжнародними комунікаціями», «Міжнародна економіка та комерційна дипломатія», «Міжнародні фінанси», «Право та бізнес», «Сучасна мова та економіка», «Управління портами і судноплавством», «Менеджмент туризму та гостинності»;

- магістра: «Бізнес-адміністрування»1,2,3, «Корпоративні фінанси», «Бізнес-інформатика», «Управління громадським будівництвом та нерухомістю», «Управління кібербезпекою», «Підприємництво та управління», «Європейські дослідження та економічна дипломатія», «Промислова інженерія та управління», «Міжнародний бізнес»1,2, «Міжнародні фінанси та банківська справа», «Міжнародний медіа та культурний менеджмент», «Логістика та управління ланцюгами поставок», «Стратегічне управління туризмом».

- доктора філософії: «Бізнес-адміністрування»1,2, «Управління бізнесом», «Комунікаційний менеджмент», «Економіка», «Управління».

Крім того, ознайомлено із системою роботи Латвійської національної бібліотеки (ЛНБ) через офіційний сайт, зокрема із правилами обслуговування читачів, а також із годинами роботи, структурою та персоналом відповідної установи; послугами ЛНБ (у т.ч. платними) для читачів, дослідників (у т.ч. етикою публікації та вимогами до подання статей), бібліотекарів, видавців та для проведення конференцій та інших заходів у приміщенні ЛНБ; історією та стратегією розвитку ЛНБ як постійного накопичувача та зберігача книг, а також із порядком роботи у різноманітних ресурсах (базах даних) ЛНБ. Кількість годин – 60.

3. Використовуючи офіційний сайт нормативно-правових актів Республіки Латвія, вивчено нормативну базу, що регулює підготовку кадрів в системі вищої освіти Латвії, зокрема Закони «Про освіту», «Про базову освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про заклади вищої освіти», «Про наукову діяльність», а також Порядок організації оцінки якості професійної діяльності викладачів та Порядок фінансування закладів вищої освіти і коледжів за кошти державного бюджету. Кількість годин – 20.

4. Підготовлено тези науково-методичної доповіді за профілем роботи здобувача на тему: «Методика підготовки державного службовця як зразка для наслідування людини економічної» до включення у збірник тез, який після присвоєння ISBN розміщується в репозитарії Національної бібліотеки Латвії. Кількість годин – 40.

5. Виконано індивідуальну роботу: підготовлено презентаційні матеріали, на основі яких за новою методикою викладання проведено короткостроковий семінар на тему: «Новації законодавства про державну службу» (05.08.2020, 07.08.2020) за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації державних службовців – працівників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на тему: «Новації законодавства», організованою Інститутом вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету. Кількість годин – 40.

Науково-педагогічне стажування надало можливості ознайомитися з природою розвитку освітньої системи Латвії та специфікою її роботи, навчитися працювати з інформаційними порталами та наукометричними базами даних в системі ЛНБ, порівняти латвійське законодавство у сфері освіти з українським, перейняти зарубіжний досвід дотримання принципу неодмінного взаємозв’язку між галузями економіки та управління під час розробки навчальних програм за профільними спеціальностями та інших навчально-методичних матеріалів і, отже, удосконалити методику викладання під час підготовки презентаційних матеріалів та проведення занять за профільною тематикою кафедри.     

Короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу» для першої групи Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (частина 2)

7 серпня 2020 року з 12:00 по 14:50 в рамках спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців – працівників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві «Новації законодавства» к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу».

У семінарі взяли участь 87 представників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які також мали можливість прослуховувати інформацію кількома групами в одному кабінеті.

Частину другу семінару було присвячено обговоренню новацій державної служби, де було розглянуто природу встановлення посад державної служби згідно спеціальних положень Закону України «Про державну службу» у порівнянні із попередньою редакцією.

Більш того, до учасників було донесено загальну картину проходження державної служби за новими вимогами із поясненням відповідних нововведень, спираючись на Закон України «Про державну службу» попередньої редакції та план проведення реформ державної служби, починаючи з 2016 року, згідно прийняття нової редакції Закону.

З урахуванням порівняння умов проходження державної служби згідно Закону України «Про державну службу» за двома редакціями було також акцентовано увагу на негативних факторах впливу проведення реформ державної служби до втрати чинності Закону попередньої редакції, серед яких стали залишки корумпованості конкурсної комісії та проблеми визначенням розміру заробітної плати та її компонентів.

На останок, Ільїна А.О. ознайомила із результатами опитування громадян України на початку 2016 року, пов’язаного із основними складовими портрету ідеального державного службовця та факторами, які заважають державному службовцю підтримувати свій ідеальний імідж, та дозволила учасникам взяти участь у вибірковому опитуванні, спираючись на презентаційні матеріали.

Учасники семінару зацікавились в одержуваній інформації, і, під кінець семінару, мали ряд запитань та виявили потребу щодо детального ознайомлення з презентаційними матеріалами до семінару.

Короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу» для першої групи Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (частина 1)

5 серпня 2020 року з 12:00 по 14:50 в рамках спеціальної короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців – працівників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві «Новації законодавства» к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела короткостроковий семінар «Новації законодавства про державну службу».

У семінарі взяли участь 87 представників Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які також мали можливість прослуховувати інформацію кількома групами в одному кабінеті.

Частину першу семінару було присвячено обговоренню основоположних змін Закону України «Про державну службу», де було розглянуто саму сутність Закону України «Про державну службу», природу його змісту та основні засади, спрямовані на регулювання управлінських відносин між державними службовцями за різними категоріями посад та іншими представниками органів влади, які не займають посади державної служби.

Більш того, було розглянуто сутність мети і завдань прийняття нової редакції Закону, а також новацій, яких зазнав відповідний Закон, що дозволило донести учасникам семінару інформацію, яка містить порівняння діючої редакції Закону із попередньою, відображаючи характер змін та детально характеризуючи сутність кожної статті Закону за двома редакціями із поясненням причини необхідності внесення зазначених змін.

На останок, Ільїна А.О. зробила заключну частину, яка підкреслює вплив основоположних змін Закону України «Про державну службу» на діяльність органів державної влади в Україні із акцентом величезної уваги на ефективність та результативність діяльності відповідних органів як наслідків нововведень Закону.

Учасники семінару зацікавились в одержуваній інформації, і, під кінець семінару, мали ряд запитань та виявили потребу щодо детального ознайомлення з презентаційними матеріалами до семінару.

КВІТЕНЬ 2020

Дистанційне інформаційне ознайомлення учнів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва з діяльністю КНТЕУ

27.04.2020 з 17:00 по 18:20 к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету Ільїна Анастасія Олександрівна через систему Zoom провела для учнів 9-11 класів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва у кількості 10 осіб із супроводом 4 класних керівників загальне інформаційне ознайомлення з роботою КНТЕУ, націлюючи учнів на необхідності детально ознайомитися з інформацію про факультети та кафедри на сайті КНТЕУ з метою остаточного визначення із вибором майбутньої спеціальності.

Ільїною А.О. було ознайомлено учнів з правилами прийому на навчання до КНТЕУ, програмами вступних випробувань та порядку складання ЗНО у 2020 році в залежності від обраної спеціальності, а також отримання освітнього ступеня та форми навчання, використовуючи інформаційні матеріали на сайті КНТЕУ. Під час ознайомлення Ільїна А.О. наголошувала на зв’язку професійних дисциплін КНТЕУ із економікою та державним управлінням, в основі чого лежить висока якість освіти фахових дисциплін і професійна підготовка майбутніх державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, менеджерів, економістів, банкірів та інших професійних фахівців установ незалежно від форм власності.

Крім того, Ільїна А.О. надала учням загальну інформацію щодо дистанційної роботи представників приймальної комісії КНТЕУ та дистанційного проведення Дня відкритих дверей із запрошенням учнів до заповнення реєстраційної форми учасника за посиланням на сторінці: https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=17424&uk.

Ільїна А.О. наголосила на тому, що День відкритих дверей відбудеться 29 квітня 2020 року о 15:00, де учні матимуть можливість побувати на відеоекскурсіях та оглянути аудиторії, комп’ютерні класи, VR-студії, коворкінги, гуртожитки, кафе та їдальні, спортивні локації та місця творчої реалізації студентів.

Залишені під кінець заходу класні керівники підкреслили для себе всю необхідну інформацію про порядок вступу до КНТЕУ, вступних випробувань та порядок навчання в КНТЕУ. Отримана учнями інформація зацікавила їх у навчанні в КНТЕУ, що у підсумку викликало бажання дистанційно відвідати День відкритих дверей і детально ознайомитися з процесом вступу до університету.

БЕРЕЗЕНЬ 2020

Проведення Дня гостинності учням школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва з нагоди ХІІ Консумерського фестивалю «Час діяти»

11 березня 2020 року з 11:30 по 14:30 учням СЗШ № 276 10-А і 10-Б класів у кількості 40 осіб із супроводжуючими класними керівниками було проведено «День гостинності» у супроводі кандидата економічних наук, доцента кафедри публічного управління та адміністрування Ільїної Анастасії Олександрівни.

Ільїною А.О. було проведено інформаційне ознайомлення учнів із факультетами КНТЕУ та окремими кафедрами. Під час інформаційного ознайомлення Ільїною А.О. було націлено увагу на тісному зв’язку професійних дисциплін КНТЕУ із економікою, психологією та державним управлінням, які є основними сферами діяльності майбутніх випускників КНТЕУ, в основі чого лежить висока якість освіти фахових дисциплін, та, відповідно, професійна підготовка майбутніх державних службовців, психологів, менеджерів, економістів, банкірів, бізнесменів та інших професійних фахівців із забезпеченням з боку університету 100% робочими місцями. Ільїна А.О. ознайомила відвідувачів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання іспитів, а також вступних іспитів ЗНО до університету, зокрема на ФЕМП.

Директором Центру профорієнтаційної роботи Ярошенко Л.В. було поінформовано відвідувачів про порядок вступу до КНТЕУ, підготовку до ЗНО, навчання та працевлаштування під час навчання в КНТЕУ, проходження військової кафедри та інші організаційні моменти із наданням рекламних матеріалів, після чого учні заповнювали анкети.

Крім того, Ільїною А.О. було проведено загальну екскурсію по КНТЕУ із відвідуванням з учнями різноманітних тренінгів та майстер-класів, зокрема:

1) тренінгу «Жертва краси», де кандидатом технічних наук, доцентом кафедри товарознавства та митної справи Шульгою Ольгою Сергіївною було проілюстровано склад окремих косметичних виробів та їх вплив на здоров’я людини та процес визначення рівня якості продукції із наданням порад щодо закупівлі товарів, пов’язаних із зовнішнім застосуванням, тільки у перевірених (сертифікованих) пунктах продажу;

2) майстер-класу «Людина і громадянин в системі публічного управління», де кандидатом наук з державного управління, доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Скибою Мариною Валеріївною було ознайомлено учнів із законодавством України та країн ЄС у сфері публічного управління, з націленням на необхідності реформувати систему публічного управління в Україні із наближенням її до стандартів ЄС з метою запровадження ефективних методів управління в органах державної влади та місцевого самоврядування задля підвищення рівня довіри до влади з боку населення і, отже, покращення стосунків між урядом та громадянами;

3) майстер-класу «Психологія торгівлі», де кандидатом філософських наук, доцентом кафедри психології Ванюшиною Оленою Феліксівною було надано узагальнену інформацію з приводу вміння продавців поводити себе з покупцями на основі застосування етичних прийомів поведінки продавців з покупцями та різних методів прояву ініціативи щодо зацікавлення покупців у придбанні тих чи інших видів товарів;

4) тренінгу «Самооцінка споживача послуг», де кандидатом медичних наук, доцентом кафедри менеджменту Волобуєвим Михайлом Івановичем було проведено експериментальний тренінг з приводу володіння власним відчуттям тих чи інших явищ чи процесів з метою набуття в подальшому вмінь та навичок оцінки споживачами рівня якості надання послуг та самоаналізу, виходячи із власних відчуттів після споживання ними отриманих послуг, і, отже, вміння робити правильний вибір на майбутнє;

5) майстер-класу «Побудуй кар’єру сьогодні», де заступником завідувача кафедри, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри менеджменту Миколайчук Іриною Павлівною було проведено загальне ознайомлення учнів із шляхами розвитку людини як особистості, а також надано рекомендації щодо управління власними відчуттями з приводу вибору майбутньої професії та отриманні вищої освіти, яка у майбутньому допоможе учню, по-перше, визначитися із власною метою вступу до університету та навчання у ньому; по-друге, зорієнтувати учня на бажаний вид спеціальності під час вступу до університету; по-третє, здобути прагнення щодо постійного удосконалення набутих професійних вмінь та навичок як під час навчання, так і в процесі обрання улюбленої спеціальності, в основі чого лежить вибір бажаної професії та здійснення кар’єрного зростання в обраній професії, яке є найбільш можливим, якщо робота виконується із задоволенням.

Учні отримали величезне враження від загальної екскурсії. Багато хто змінив свою точку зору з приводу отримання вищої освіти та здобув прагнення вступати до університету. Деякі з учнів взяли координатори окремих викладачів, виступ яких справив на них особливе враження, зокрема Миколайчук І.П.. Під кінець заходу Ільїною А.О. було надано учням пропозиції та рекомендації щодо вибору спеціальностей згідно прослуханої ними інформації на відвіданих тренінгах та майстер класах. 

ЛЮТИЙ 2020

Перший етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Публічне управління та адміністрування"

У Київському національному торговельно-економічному університеті 27 лютого 2020 року відбувся перший етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».

На конкурс надійшло 93 студентські наукові роботи. У складі галузевої конкурсної комісії ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» працювали 13 науково-педагогічних працівників з 8 провідних закладів вищої освіти.

Щиро дякуємо рецензентам за плідну співпрацю у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.

СІЧЕНЬ 2020

Нове партнерство: підписано меморандум про співпрацю між КНТЕУ та Печерською районною в місті Києві державною адміністрацією

У Печерській районній у місті Києві державній адміністрації 28 січня 2020 року відбулось урочисте підписання двостороннього меморандуму про співпрацю між КНТЕУ та Печерською районною в місті Києві державною адміністрацією.

Меморандум підписали - ректор Анатолій Антонович Мазаракі та виконувач обов’язків голови Печерської райдержадміністрації Павло Миколайович Бабій.

Під час церемонії були присутні заступники голови ПРДА Невмержицький Анатолій Васильович, Донець Олена Петрівна, Печерська Катерина Олександрівна, перший проректор з науково-педагогічної роботи Наталія Володимирівна Притульська, декан факультету економіки, менеджменту та психології Міняйло Олександр Іванович, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Новікова Наталя Леонідівна, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна, директор центру розвитку кар’єри Назаренко Оксана Григорівна, начальник відділу організації та контролю діловодства Кучма Наталія Миколаївна та численні учасники апаратної наради Печерської РДА.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співпраці, участі Печерської районної в місті Києві державної адміністрації в діяльності КНТЕУ з питань: моніторингу ситуації на ринку праці та освіти, вивчення потреб професійного середовища, запитів роботодавців; підготовки пропозицій щодо відкриття нових освітніх програм та удосконалення існуючих; практичної підготовки студентів; проведення підсумкової атестації студентів.

Під час реалізації меморандуму з 3 лютого 2020 року заплановано проходження практики здобувачами вищої освіти 4 курсу освітнього ступеня «бакалавр» спеціальності «Публічне управління та адміністрування» в Печерській районній в місті Києві державній адміністрації.

Дякуємо нашим партнерам за зустріч, сподіваємось, що це стане початком продуктивної спільної дороги в майбутнє!

Участь у TEACHING UPDATE: студії сучасного викладача

23-26 січня 2020 року канд.екон.наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна взяла участь у базовому інтенсиві з сучасних методів викладання "TeachingUpdate: студії сучасного викладача", який проходив у місті Трускавець Львівської області.

Тренінг було присвячено опануванню технік та методів фасилітації у викладанні, особливостям коучингу та надання зворотного зв’язку в освітньому процесі, дизайну тренінгового заняття тощо.

Проведений інтенсив – це можливість повністю зануритися в атмосферу навчання та спілкування з колегами, побути у ролі "студента", а також набути досвіду та адаптувати нові знання до власної дисципліни.

Участь у засіданні круглого столу «Упровадження стандартів ґендерної рівності в Апараті Верховної Ради України»

16 січня 2020 року д.держ.упр., професор кафедри публічного управління та адміністрування Наталія Сергіївна Орлова взяла участь, як експерт та тренерка з питань гендерної політики, у засіданні круглого столу «Упровадження стандартів ґендерної рівності в Апараті Верховної Ради України».

Цей захід організовано проектом ЄС / ПРООН з парламентської реформи спільно з Апаратом Верховної Ради України з метою обговорення пріоритетів державної політики України та міжнародних стандартів у сфері забезпечення ґендерної рівності, а також ґендерних аспектів в реалізації Стратегії розбудови кадрового потенціалу Апарату Верховної Ради України до 2022 року.

ГРУДЕНЬ 2019

Пішла з життя доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Раїса Андріївна

18 грудня 2019 року у віці 63 років пішла з життя доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Раїса Андріївна. Вона була талановитим викладачем та чудовою колегою. За час роботи в нашому університеті Раїса Андріївна проявила себе відданим своїй справі працівником, була завжди готова прийти напоміч своїм колегам та студентам.

Висловлюємо щирі співчуття близьким та родині Раїси Андріївни. Найсвітліші спогади про колегу залишаться назавжди в нашій пам’яті та серцях.

Захист випускних кваліфікаційних робіт зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» у 2019 році (СВО «магістр»)

Протягом 2-5 грудня 2019 року на факультеті економіки, менеджменту та психології успішно відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів денної та заочної форми навчання кафедри публічного управління та адміністрування за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування».

Випускні кваліфікаційні роботи присвячені актуальним та стратегічно важливим питанням державної соціальної, інноваційної, зовнішньоекономічної антикорупційної політики, політики держави у сфері публічного управління та місцевого самоврядування в Україні.

Голова комісії Твердохліб О.С. – професор кафедри державної служби, управління та навчання за міжнародними проектами Інституту державного управління у сфері цивільного захисту державної служби України з надзвичайних ситуацій відзначив, що усі захищені в ЕК роботи носять проектний характер. Вони виконані на належному рівні, оформлені та підготовлені до захисту відповідно до встановлених вимог. Доповіді студентів презентувалися із використанням демонстраційного матеріалу, що дозволило детально ознайомитись із одержаними результатами проведених досліджень, аргументованістю та обґрунтованістю їх теоретичних положень, висновків та пропозицій для впровадження у практику публічного управління та адміністрування.

Голова іншої комісії Лукін С.Ю. - директор закладу післядипломної освіти «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій» при Київській облдержадміністрації відзначив, що сучасна тематика випускних кваліфікаційних робіт дозволила спрямувати магістрів на вирішення актуальних питань публічного управління та адміністрування.

Серед кращих випускних кваліфікаційних робіт варто відзначити студентів Старовойтової Є.Д., Чути В.О., Буряк Ю.О., Ляненко А.В., Пилипченко Л.В., Островського В.Є., Роспутька В.О., Панченко Ю.К., Жовтун Т.В., Білодіда В.Г., які вирізнялися своєю креативністю, нестандартним підходом до вирішення проблем, а також пропозиціями, які заслуговують на увагу органів державного управління та місцевого самоврядування.

Вітаємо випускників з успішним захистом і бажаємо їм особистого розвитку і професійного зростання!

ЛИСТОПАД 2019

Майстер клас на День відкритих дверей на тему: «Публічне управління»

30 листопада 2019 року з 11:00 по 15:00 на «День відкритих дверей» учням середніх шкіл 10-11-х класів к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено майстер-клас на тему: «Публічне управління», під час якого к.е.н., доц. Ільїна А.О. ознайомила учнів із схемою взаємозв’язку елементів системи «Електронний уряд», а саме співвідношення електронного уряду через програмний комплекс із керівництвом та працівниками органів державної влади та місцевого самоврядування, а також із бізнес-структурами та населенням.

Ільїна А.О. зазначила, що впровадження системи «Електронний уряд» та подальше її удосконалення є суттєвим фактором поліпшення стосунків між представниками державного та приватного секторів.

Так, наприклад, повноцінний перехід органів державної влади та місцевого самоврядування до системи електронного документообігу допоможе прискорити у подальшому виконання контрольних доручень масштабного характеру, зробити діяльність відповідних органів більш прозорою та поліпшити відносини між керівництвом та працівниками державного сектору. Це, в свою чергу, збільшить рівень довірм громадян до уряду, на що також вплине прискорення виконання звернень громадян з боку державних службовців, та рівень партнерських відносин між державним та приватним секторами. В той же час, дані партнерські відносини є шляхом до розширення інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури на основі збільшення закупівлі спеціалізованого програмного забезпечення, що зумовить підвищення швидкості та якості виконання представниками публічного управління своїх службових повноважень та зробить діяльність приватних установ більш прозорою. А це також позитивне вплине на розвиток бізнесу та рівня життя населення, оскільки представникам населення буде відомо, с якою установою вони мають справу під час обслуговування.

Під кінець, Ільїна А.О. підкреслила важливість вивчення в університеті таких дисциплін як «Інформатика та комп’ютерна техніка», «Прикладна економіка», «Електронне урядування» та інших дисциплін, які вивчають належним чином використовувати інформаційно-комунікаційні технології під час виконання працівниками своїх повноважень на робочому місці, що справило на них велике враження.

Захист проектів з дисципліни "Управління державними проектами та програмами"

27.11.2019 у Smart Library Київського національного торговельно-економічного університету було проведено захист проектів з дисципліни "Управління державними проектами та програмами" (викладач - д.держ.упр., професор Орлова Наталія Сергіївна) магістрами спеціальностей "Публічне управління та адміністрування", "Державний аудит", "Управління у сфері економічної конкуренції".

Теми проектів місцевого та регіонального значення:

"Капітальний ремонт ділянки дороги регіонального значення".

"Створення та експлуатація промислового комплексу зі збору, утилізації та переробки комунальних відходів в товарну продукції".

Cоціальний проект "Ні насильству!"

Успішний захист проектів, який супроводжувався виступом із презентаціями з використанням Smart Wall та плазмового устаткування, дозволив належним чином відобразити картину основних проблем, пов'язаних із сталим розвитком України. Це націлило слухачів на планування участі у можливій розробці, затвердженні та виконанні необхідних програм та проектів в органах державної влади та місцевого самоврядування з відповідної проблематики у подальшій перспективі.

Тренінг «Цілі сталого розвитку: Україна» для студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування»

У Київському національному торговельно-економічному університеті 14 листопада 2019 року в рамках Європейських днів торгівлі та з ініціативи кафедри публічного управління та адміністрування відбувся навчальний тренінг Віце-президента ГО «Асоціація університетів третього віку «Клепсидра» д. н. держ. упр., професора Аліни Халецької на тему: ЦІЛІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ: Україна».

В навчальному тренінгу взяли участь завідувач кафедри публічного управління і адміністрування проф. Новікова Н.Л., доценти Головня Ю.І. та Мірко Н.В., а також студенти другого та четвертого курсів спеціальності «Публічне управління та адміністрування».

Професор А. Халецька акцентувала увагу студентів на тому, що підтримуючи проголошені резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 25 вересня 2015 року №70/1 глобальні цілі сталого розвитку до 2030 року та результати їх адаптації з урахуванням специфіки розвитку України, було підписано Указ Президента України №722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року»

Виходячи з цього, Аліна Халецька запропонувала учасникам тренінгу визначатися із найбільш важливими цілями і цінностями суспільства. Молоді вдалося творчо поєднати зусилля над виконанням основних завдань. Запропоновані студентами проекти біли різними, але водночас цікавими і прогресивними.

Результати обговорення свідчили про те, що для молоді головними цінностями є досягнення наступних цілей:

1) подоланнят бідності;

2) подолання голоду, досягнення продовольчої безпеки, поліпшення харчування і сприяння сталому розвитку сільського господарства;

3) забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці;

4) забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливість навчання впродовж усього життя для всіх;

5) сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх.

За результатами обговорення студенти отримали цінну інформацію та практичні навички стратегічного планування, які стануть у нагоді їм у майбутній професійній діяльності.

Щиро дякуємо Аліні Халецькій за цікаво побудований та проведений тренінг та запрошуємо на майбутні зістручі!

Робоча зустріч представників Київського національного торговельно-економічного університету в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в межах програми науково-дослідної співпраці Міністерства з провідними університетами України

5 листопада 2019 року у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства відбулась робоча зустріч представників Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування на чолі з директором Горшковою Наталією Іванівною з учасниками проекту «Нові можливості: синергія знань досвіту та креативності», який націлений на пошук та підтримку обдарованої молоді в контексті реалізації державної політики.

До цього заходу долучились д.е.н., професор кафедри менеджменту П’ятницька Галина Тезіївна; д.е.н., завідувач кафедри світової економіки Дугінець Ганна Володимирівна; д.е.н., завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Новікова Наталія Леонідівна, к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна, аспірантка кафедри світової економіки Шевчук Вікторія, студентки ФЕМП спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Бойко Людмила та Лавринович Олександра, а також студентка ФМТП спеціальності «Міжнародна економіка» Вірич Ірина.

Під час зустрічі були окреслені мета, основні завдання та етапи виконання проекту «Політика «економічного прориву»: світовий досвід». Крім того, обговорювались питання стосовно підготовки плану заходів щодо реалізації цього проекту, що в подальшому зумовить удосконалити державне регулювання економіки в Україні та наблизити його до європейських стандартів.

ЖОВТЕНЬ 2019

Майстер клас на День відкритих дверей на тему: «Інноваційне лідерство в державному управлінні»

26 жовтня 2019 року з 11:00 по 15:00 на «День відкритих дверей» учням середніх шкіл 10-11-х класів к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено майстер-клас на тему: «Інноваційне лідерство в державному управлінні», під час якого к.е.н., доц. Ільїна А.О. ознайомила учнів із схемою взаємозв’язку економіки, менеджменту та психології, фактором якого є державне управління, яке виступає як галузь законодавства, галузь права та професійною діяльністю суспільства, а також є навчальною дисципліною, спеціальністю вищої освіти та галузі науки.

Так, Ільїна А.О. зазначила, що першочерговим заходом інноваційного державного управління є формування та реалізація стратегії регіонального розвитку, що дозволяє розробити та затвердити план заходів з реалізації Програми економічного і соціального розвитку, виконання якою передбачає аналіз стану і тенденцій економічного і соціального розвитку, його прогнозування, участь у визначенні його пріоритетів та проведенні структурних змін.

Також, Ільїною А.О. було відмічено, що мотивація роботи державних службовців є одним з основних чинників рівня швидкості та якості виконання контрольних доручень, які потребують, зокрема, укладення договорів з національними та іноземними компаніями, залучення потенційних інвесторів з підготовкою інвестиційних пропозицій. Тут основні комунікативні якості керівника повинні поєднуватись із вмінням знаходити психологічний та водночас фаховий підхід до індивідуальності підлеглого під час надання йому контрольного доручення; застосовувати мотиваційні інструменти під час виконання ним контрольного доручення, а також знаходити з ним спільну мову під час перевірки виконаного ним контрольного доручення.

Разом з тим, Ільїна А.О. зазначила, що кожен державний службовець є лідером своєї справи, просування якої в першу чергу залежить від стосунків із безпосереднім керівником. Відповідно, Ільїна А.О. постійно наголошувала на тому, що комунікабельність керівників є суттєвим фактором економічного і соціального розвитку держави, оскільки збалансованість стосунків між керівником та підлеглим породжує в державного службовця творчі ідеї стосовно застосування своїх фахових компетентностей до практики за рахунок постійної мотивації до творчої роботи з боку керівництва.

Учні із задоволенням прослухали майстер-клас та із зацікавленістю сфотографували схему державного управління як інноваційного фактору економічного і соціального розвитку країни, яка справила на них велике враження.

І Всеукраїнська науково-практична конференція «Публічне управління та адміністрування на сучасному етапі державотворення»

24 жовтня 2019 року у Київському національному торговельно-економічному університеті проходила І Всеукраїнська науково-практична конференція "Публічне управління та адміністрування на сучасному етапі державотворення".

Співорганізаторами виступили:

 • Національне агентство України з питань державної служби;
 • Державне агентство з питань електронного урядування України;
 • Національна служба здоров'я України.

У роботі конференції взяли участь 82 учасника з 29 закладів вищої освіти, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування України, серед яких:

 1.  Національне агентство України з питань державної служби;
 2. Державне агентство з питань електронного урядування України (Міністерство цифрової трансформації);
 3. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;
 4. Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій при Київській обласній державній адміністрації.

Конференцію відкрив доктор економічних наук, професор, ректор Київського національного торговельно-економічного університету Анатолій Антонович Мазаракі, який привітав учасників і зазначив, що здійснення в Україні структурних реформ державного управління, реалізація концепції цифрової економіки в публічному управлінні, визначення механізмів прийняття та реалізації ефективних управлінських рішень на державному, регіональному та місцевому рівнях вимагає високого рівня професійної компетентності та професійного розвитку державних службовців і посадовців органів місцевого самоврядування.

У пленарних засіданнях брали участь:

Алюшина Наталія, к.пед.н., доцент, директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі, Національне агентство України з питань державної служби

Слінчак Світлана, заступник начальника відділу професіоналізації сфери публічних закупівель департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;

Лукін Сергій, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій при Київській облдержадміністрації;

Зозуля Валентина, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, адміністративно-територіального устрою, взаємодії з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації Баришівської районної ради Київської області;

Гординя Наталія, к. психол. н., заступник директора центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій при Київській обласній державній адміністрації;

Інші учасники конференції, в тому числі Орлова Наталія Сергіївна, доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету.

Результати обговорення свідчили про те, що запропоноване коло питань, пов'язаних з публічним управлінням для забезпечення сталого розвитку України, концепцією цифрової економіки та суспільства у публічному управлінні, місцевим самоврядуванням у реалізації реформи децентралізації, підготовкою фахівців у сфері публічного управління та адміністрування є доволі широким полем досліджень, що потребує подальшого всебічного й поглибленого вивчення та детального опрацювання.

Щиро дякуємо партнерам та учасникам заходу!

Форум організацій громадянського суспільства «Київ – столиця діалогу»

17 жовтня 2019 року студенти 2 та 4 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» мали змогу долучитися до Форуму організацій громадянського суспільства «Київ – столиця діалогу», який пройшов під гаслом «Розвиток співпраці між організаціями громадянського суспільства та місцевої влади».

У дружній невимушеній атмосфері представники громадських організацій Деснянського району міста Києва обмінювалися досвідом, шукали шляхи більш тісної та дієвої взаємодії з міською владою у вирішенні проблем та наданні соціальних послуг вразливим категоріям населення.

Під час форуму в.о. голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Снопков, директор Департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації Роман Лелюк та голова районної громадської ради Артур Аракелян розповіли присутнім про ініціативи, які проводяться в районі, та поділилися успішними практиками «Влада + громада = Діалог».

Крім того, студенти Київського національного торговельно-економічного університету, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Новікова Наталія Леонідівна, а також доценти кафедри Головня Юлія Ігорівна та Мірко Наталія Вікторівна мали можливість взяли участь у тренінгу-дискусії «Розвиток співпраці для ефективного надання соціальних послуг вразливим категоріям населення», на якому були виділені основні соціальні проблеми та запропоновані шляхи їх подолання.

Проведення Дня гостинності учням школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва з нагоди дня факультету економіки, менеджменту та психології КНТЕУ

15 жовтня 2019 року з 15:30 по 17:00 учням школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва у кількості 3 осіб було проведено День гостинності у супроводі к.е.н., доцента кафедри публічного управління та адміністрування Ільїної Анастасії Олександрівни.

З 15:30 по 16:15 Ільїною А.О. було проведено інформаційне ознайомлення учнів із факультетами КНТЕУ, в тому числі із факультетом економіки, менеджменту та психології, а також з окремими кафедрами, зокрема новоствореною кафедрою публічного управління та адміністрування, яка утворилася на базі кафедри економічної теорії та конкурентної політики ФЕМП. Під час інформаційного ознайомлення Ільїною А.О. було націлено увагу на тісному зв’язку професійних дисциплін КНТЕУ із економікою, психологією та державним управлінням, які є основними сферами діяльності майбутніх випускників КНТЕУ, що навчалися на ФЕМПі, в основі чого лежить висока якість освіти фахових дисциплін, та, відповідно, професійна підготовка майбутніх державних службовців, психологів, менеджерів, економістів, банкірів, бізнесменів та інших професійних фахівців із забезпеченням з боку університету 100% робочими місцями. Ільїна А.О. ознайомила відвідувачів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання іспитів, а також вступних іспитів ЗНО до університету, зокрема на ФЕМП.

З 16:15 по 17:00 директором Центру профорієнтаційної роботи Ярошенко Л.В. було поінформовано відвідувачів про порядок вступу до КНТЕУ, підготовку до ЗНО, навчання та працевлаштування під час навчання в КНТЕУ, проходження військової кафедри та інші організаційні моменти. Також, Ярошенко Л.В. обговорювала з учнями питання щодо порядку вступу до КНТЕУ на основі державного замовлення, навчання на основі денної, вечірньої та заочної форм навчання та інші важливі питання, якими були зацікавлені відвідувачі «Дня гостинності».

Під кінець учні із великим враженням заповнювали анкети та здобули прагнення вступати до КНТЕУ.

III Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічний потенціал державного та територіального розвитку»

9-10 жовтня 2019 року доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування Орлова Наталія Сергіївна взяла участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегічний потенціал державного та територіального розвитку», м. Маріуполь.

Спікерами та запрошеними гостями були Ткаченко Лілія – заступник міської голови м. Маріуполь з питань діяльності виконавчих органів міської ради, Георгіос Тассіопулос – Генеральний консул Грецької Республіки в Маріуполі, Румен Стефанов – монітор ОБСЄ, Спеціальна моніторингова місія в Україні, Горохова Людмила – Директор Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти, Кендюхов Олександр – президент Асоціації сприяння глобалізації освіти та науки SPACETIME (м. Київ).

На конференції учасниками було обговорено шляхи реалізації цілей сталого розвитку у різних сферах та галузях економіки та нові механізми публічного управління щодо реалізації державної політики у містах та територіальних громадах. На секціях у виступах було висвітлено актуальні питання шодо правового забезпечення державного та територіального розвитку, європейської та євроантлантичної інтеграції як стратегічного вектора геополітичного розвитку України, особливостей та перспектив розвитку сучасного менеджменту та бізнес-середовища.

Тренінговий курс «Школа тренерів/ок з проведення ґендерно-правової експертизи»

Протягом червня-жовтня 2019 року доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування Орлова Наталія Сергіївна взяла участь у тренінговому курсі «Школа тренерів/ок з проведення ґендерно-правової експертизи» та отримала сертифікат тренера. Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби спільно із Службою Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки ООН Жінки «Ґендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки» в Україні (за фінансової підтримки Уряду Швеції), з метою підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань проведення ґендерно-правової експертизи законодавства.

У заході брали участь представники закладів вищої освіти та Центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органи місцевого самоврядування.

Під час проходження модулів навчання учасники отримали знання щодо руху жінок в Україні та світі, гендерної дискримінації, гендерно-зумовленого насильства, гендерного аналізу, гендерно-правової експертизи, міжнародного та національного законодавства з гендерних питань. Крім того, учасники удосконалили свої практичні навички проведення гендерного аналізу та комунікаційних методик тренерської роботи.

Отримана на тренінговому курсі інформація дозволить додатково акцентувати увагу науково-дослідницької діяльності кафедри публічного управління та адміністрування на сучасних тенденціях розвитку гендерних досліджень у системі державної служби.

ВЕРЕСЕНЬ 2019

Екскурсія по бібліотеці КНТЕУ

30 вересня 2019 року для викладачів кафедри публічного управління та адміністрування було проведено загальну екскурсію по бібліотеці КНТЕУ, організовану к.е.н., доцентом кафедри Ільїною Анастасією Олександрівною. Під час екскурсії викладачі мали змогу ознайомитися із:

1) порядком реєстрації у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science та використання відповідних матеріалів у залі бібліометрії;

2) різними ІКТ, які використовуються у Smart Library, у тому числі віртуальними окулярами, Smart Wall та плазмовим устаткуванням;

3) процесом пошуку необхідних документів та періодичних видань у відділі довідково-бібліографічного обслуговування.

Викладачі кафедри були вражені екскурсією та запланували на майбутнє використовувати бібліотеку як джерело підготовки періодичних видань та під час проведення занять із студентами.

Екскурсія по КНТЕУ на День відкритих дверей

28 вересня 2019 року з 12:30 по 14:30 на День відкритих дверей для учнів 11--х класів к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено екскурсію по університету із відвідуванням корпусів «А», «Б», «Д», «Е» та структурних підрозділів КНТЕУ, а також різноманітних аудиторій для лекційних та семінарських занять. Протягом екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. проведено інформаційне ознайомлення учнів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання іспитів, а також загальне ознайомлення із факультетами КНТЕУ та окремими кафедрами.

Під час екскурсії учні відвідали: спеціальні лабораторії, навчальні лекційні аудиторії та комп’ютерні класи корпусів «А» та «Б», бібліотеку, в тому числі музей КНТЕУ, Smart Library, КОВОРКІНГ, а також аудиторії для проведення практичних занять корпусів «А», «Б», «Д», «Е».

Крім того, учні відвідали майстер-класи за найбільш зацікавленими спеціальностями. Це:  

1. Майстер-клас «Соціокард», на якому акцентувалася увага стосовно вміння робити рекламу своїй компанії та знаходити спільну мову із клієнтами з метою їх приваблення, збільшення прибутку та просування в кар’єрному зростанні.

2. Майстер-клас «Вибір майбутньої професії», де занотовувалося на тому, що обрання майбутньої професії має бути пов'язане із урозумінням випускником загальної інформації стосовно прав та обов’язків працівника та осіб, які мають бути обслуговані, особливо в органах державної влади та місцевого самоврядування. А знання відповідних прав та обов’язків вимагає знання Конституції України, Законів України, які регулюють сферу діяльності, де випускник прагне працювати, та підзаконних нормативно-правових актів.

3. Майстер-клас «Стратегія особистого розвитку», де учнів зорієнтовували на формування особистості на основі формування власної мети як поштовху до реалізації мрії займати будь-яку посаду, яка б приносила задоволення і працівникові, і обслуговуючим особам.

4. Майстер-клас «Генерування бізнес-ідей», на якому учням було представлено загальну картину побудови власного бізнесу для початківця, а також проведено невеличку гру стосовно того, як швидко навчитися орієнтуватись у бізнес-просторі та запам’ятовувати складні терміни, що нерідко застосовуються у бізнес-структурах.

5. Майстер-клас «Безпечна подорож», де учням розповідали про безпеку поселення в іншій країні, купівлі продукції, яка продається для туристів-споживачів, а також необхідність розпізнавати оманливу інформацію стосовно поїздки закордон з метою здійснення різноманітних подорожей, в тому числі з метою стажування та проходження практики.

До того ж, під час проведення майстер-класів учні мали можливість із задоволенням провести час відпочинку та заслуховувати інформацію у зручних умовах, зокрема у КОВОРКІНГ та музеї КНТЕУ.

Також, на учнів справили сильне враження технології, які застосовуються під час роботи із студентами у Smart Library. Випробовуючи на собі спеціальні окуляри, учні із величезним задоволенням здійснювали віртуальну подорож у різні точки світу, а також космічний простір поверх Землі. Учням запала в душу й візуалізація плазмового екрану та комп’ютерна імітація робочого столу, за допомогою яких заплановане регулярне проведення лекційних та семінарських занять, презентацій студентами доповідей.

Крім того, учні із задоволенням прослухали додаткову інформацію про специфіку проведення відвіданих та додаткових майстер-класів, які за своїм маршрутом представляла к.е.н., доц. Ільїна А.О., порадивши шановним відвідувачам КНТЕУ звернути особливу увагу на необхідність накопичення знань з математики, інформатики, економічних дисциплін, а також психології, необхідній для ефективного та результативного налагодження стосунків із колегами та керівництвом, що дозволить із зацікавленістю застосовувати набуті знання в різних сферах діяльності, в тому числі й під час навчання в університеті.

На кінець екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. було надано пропозиції відвідувачам щодо відвідання сайту КНТЕУ та вибору спеціальностей для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти згідно переліку конкурсних предметів для вступу на навчання в КНТЕУ.

Відвідувачі були вражені екскурсією по КНТЕУ та здобули прагнення отримати якомога більше інформації про порядок навчання для планового вступу до університету.

Зустріч з учнями 10-11 класів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва

19 вересня 2019 року о 19:00 у школі І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва за адресою вул. Сабурова, 14 відбулася зустріч учнів 10-11 класів та їх батьків із представниками закладів вищої освіти, у якій також взяла участь к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування КНТЕУ Ільїна Анастасія Олександрівна.

Під час заходу Ільїною А.О. було проведено загальне ознайомлення із роботою КНТЕУ, в тому числі його факультетами і кафедрами, зокрема кафедрою публічного управління та адміністрування, яка утворилась на основі кафедри економічної теорії та конкурентної політики, із наданням презентаційних матеріалів.

Також, ознайомлюючи відвідувачів із факультетами КНТЕУ, Ільїна А.О. наголошувала на зв’язку професійних дисциплін КНТЕУ із економікою та державним управлінням, в основі чого лежить висока якість освіти фахових дисциплін та, відповідно, професійна підготовка майбутніх державних службовців, менеджерів, економістів, банкірів та інших професійних фахівців, де актуальним питанням постає оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями під час виконання посадових обов’язків майбутніх фахівців.

Крім того, Ільїною А.О. було надано учням інформаційне повідомлення щодо проведення Дня відкритих дверей, який відбудеться в КНТЕУ 28 вересня 2019 року за адресою вул. Кіото, 19, із запрошенням учнів до заходу, де вони матимуть можливість відвідати аудиторії для проведення лекційних та практичних занять, спеціальні лабораторії, Smart Library, КОВОРКІНГ, кафе «Венеція», стадіон, тренажерну залу та гуртожитки, а також відвідати вибіркові майстер-класи за найбільш зацікавленими для них спеціальностями.

Отримана учнями та їх батьками інформація зацікавила їх у навчанні в КНТЕУ, що у підсумку викликало бажання відвідати День відкритих дверей і детально ознайомитися з процесом вступу до університету.

Міжнародний освітній форум Facing the Future

15 вересня 2019 року доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування Орлова Наталія Сергіївна та студентка 4-го курсу факультету економіки, менеджменту та психології спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Бойко Людмила Володимирівна взяли участь у міжнародному освітньому форумі Facing the Future. Серед учасників форуму були відомі фахівці з економіки, політики, психології та бізнесу, які шукали відповідь на питання: «Яке майбутнє чекає на світовий бізнес та суспільство?»

Спеціальними гостями форуму стали: Крістофер Корді – футуролог, засновник та генеральний директор Futuratinow та The Sustainable Luxury Forum; Джитендер Сехдев – експерт з питань ведення бізнесу, брендингу та культурних трансформацій; автор книжки «Принцип Кім Кардаш’ян»; колумніст Financial Times, Guardian, The Economist; Ювал Ной Харарі – історик та мислитель нашого часу, автор бестселерів «Homo Deus», «21 урок для 21 століття» та «Sapiens».

Отримана на форумі інформація дозволить додатково акцентувати увагу науково-дослідницької діяльності кафедри публічного управління та адміністрування на сучасних тенденціях співвідношення суспільства, бізнесу та органів державної влади.

СЕРПЕНЬ 2019

Участь у V розширеному засіданні міжвідомчої робочої групи з питань координації процесів імплементації та забезпечення моніторингу цілей сталого розвитку

27 серпня у Клубі Кабінету Міністрів України було проведено п’яте засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації процесів імплементації та забезпечення моніторингу Цілей Сталого Розвитку. До цього заходу долучились заступник завідувача кафедри менеджменту з наукової роботи, доктор економічних наук, професор П’ятницька Галина Тезіївна та студентки ФЕМП, спеціальності "Публічне управління та адміністрування" Бойко Людмила і Перетятько Анна.

Засідання було присвячене підсумкам праці щодо досягнення Цілей Сталого Розвитку у справах економічного зростання України. Вступне слово, традиційно, було надане Кубову Степану Івановичу, міністру економічного розвитку і торгівлі. Він розповів що саме було зроблено задля зрушень у роботі над ЦСР, які зусилля потрібні для більш ефективних результатів та яку велику користь цей процес приносить Україні. Стапан Іванович зазначив, що засідання проходить у дуже символічний день - річниця з дня народження великого українського письменника та наукового діяча Івана Франко.

Лубрані Оснат, координатора системи ООН в Україні з гуманітарних питань, також долучилася до промови, подякувавши всім за плідну співпрацю та значні досягнення у ЦСР. Також слово мала представниця ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер, яка сказала про роботу над ЦСР для дітей.

На засіданні була представлена презентація, що відображала прогрес України на шляху досягнення ЦСР 8 “Гідна праця та економічне зростання в Україні”. Моніторинговий звіт представив статистику останніх декількох років, що відображала зростання ВВП України та зміни у частці експорту до країн СНГ та ЄС (зменшився та збільшився відповідно).

Також Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України спільно з Українським центром соціальних реформ та Представництвом Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) підготував перша Національна тематична доповідь “Цілі Сталого Розвитку для дітей України”. Презентація відображала статистику останніх років щодо чинників, які впливають на, безпосередньо, життя та розвиток дітей і молоді.

“Моніторинговий звіт - це інструмент об'єктивної оцінки того, що зроблено і що належить зробити далі. Цьогоріч у липні ми уже презентували інформацію щодо прогресу України на шляху досягнення по цілі “Гідна праця та економічне зростання в Україні” на Політичному форумі високого рівня зі стійкого розвитку ООН. Продовженням нашої роботи буде звіт України, який відбудеться у 2020 році на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку”, - наголосив Степан Кубів.

Міністр подякував усім Організаціям ООН, які надали всебічну підтримку Мінекономрозвитку, Держстату та усім міністерствам та відомствам, які долучилися до роботи над Цілями сталого розвитку та підготовки Моніторингових звітів та створенні Інформаційної платформи.

ЧЕРВЕНЬ 2019

«Школа тренерів/ок з проведення ґендерно-правової експертизи»

10-12 червня 2019 року д.н.д.у., проф., професор кафедри публічного управління та адміністрування Орлова Наталія Сергіївна прийняла участь у першому навчальному модулі «Базові знання та навички з теорії ґендеру та здійснення ґендерного аналізу» тренінгового курсу «Школа тренерів/ок з проведення ґендерно-правової експертизи».

Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби спільно із Службою Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки ООН Жінки «Ґендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки» в Україні (за фінансової підтримки Уряду Швеції), з метою підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань проведення ґендерно-правової експертизи законодавства.

У заході брали участь представники закладів вищої освіти та Центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органи місцевого самоврядування.

http://www.center.gov.ua/component/k2/item/3404-

ТРАВЕНЬ 2019

Початок виробничої практики студентів 3 курсу ФЕМП за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування"

У кінці травня місяця 2019 року розпочалася виробнича практика студентів 3 курсу ФЕМП за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування". Так, орієнтовною тематикою есе за результатами проходження виробничої практики в Центрі адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу є наступна:

1. Державна політика у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції: основні досягнення та виклики.

2. Ціннісні пріоритети у реформуванні державного управління та місцевого самоврядування: принципи програми SIGMA та Європейської хартії місцевого самоврядування.

3. Реформа державної служби в Україні: основні досягнення та виклики.

4. Етика державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування як засіб запобігання та протидії корупції.

5. Механізм вертикальної та горизонтальної взаємодії органів державної влади з громадськістю та інноваційні форми демократії участі громадян в публічному управлінні: європейський і вітчизняний досвід.

Крім того, студентів було направлено проходити виробничу практику до інших органів державної влади, де також затверджена відповідна програма проходження, а саме до:

1. Національної служби посередництва і примирення.

2. Головного управління з питань торгівлі та побуту.

3. Управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

Тренінги в в Інституті вищої кваліфікації КНТЕУ

21-25 травня 2019 р. в Інституті вищої кваліфікації КНТЕУ професором кафедри публічного управління та адміністрування, доктором наук з державного управління Орловою Наталією Сергіївною було проведено низку практичних тренінгів «Державна регіональна політика», «Стратегія розвитку регіонів», «Стратегічне планування на державному та регіональному рівні» для державних службовців за професійною програмою «Публічне управління та адміністрування».

Присутні представники різних органів державної влади (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Київська міська рада, Державна архітектурно-будівельна інспекція України, апарат Верховної Ради України, МОЗ України, Головне управління пенсійного фонду України в місті Києві) мали змогу набути на тренінгах професійних та особистих компетентностей:

– прийняття ефективних рішень (вміння вирішувати комплексні завдання; ефективно використовувати ресурси; аналіз регіональної політики та планування заходів з її реалізації та інше);

- лідерство (ведення ділових переговорів; вміння обґрунтовувати власну позицію; досягнення кінцевих результатів);

- комунікації та взаємодія (вміння ефективної комунікації та публічних виступів; співпраця та налагодження партнерської взаємодії);

- впровадження змін (реалізація плану змін; здатність підтримувати зміни та оцінка ефективності здійснених змін);

- вміння працювати в команді та керувати командою;

- аналітичні здібності; дисципліна і системність; інноваційність та креативність;

- самоорганізація та саморозвиток; дипломатичність та гнучкість;

 - незалежність та ініціативність; вміння працювати в стресових ситуаціях.

Екскурсія по КНТЕУ на День відкритих дверей з нагоди Дня Університету

25 травня 2019 року з 11:00 по 14:00 на День відкритих дверей, який відбувся з нагоди Дня Університету, для учнів 8 класів середньої школи № 276 у супроводі двох класних керівників к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено екскурсію по університету із відвідуванням корпусів А, Б, Д, Е та структурних підрозділів КНТЕУ, а також різноманітних аудиторій для лекційних та семінарських занять. Протягом екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. проведено інформаційне ознайомлення учнів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання іспитів, а також загальне ознайомлення із факультетами КНТЕУ та окремими кафедрами.

Під час екскурсії учні відвідали: спеціальні лабораторії кафедри товарознавства та митної справи, лабораторію системи автоматизованого проектування кафедри інженерно-технічних дисциплін, спеціальні лабораторії кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю, Гранд хол корпусу А «Здобутки КНТЕУ», Барбекю-фестиваль, навчальні лекційні аудиторії та комп’ютерні класи корпусу «Б», лабораторію обслуговування і виробництва у ресторанному господарстві, гуртожиток № 2, стадіон, спортивний манеж та тренажерну залу.

Крім того, учнями було відвідано майстер-класи за найбільш зацікавленими спеціальностями. Це:

1. Майстер-клас «Детективи йдуть по сліду», де к.е.н., доцент кафедри економічної теорії та конкурентної політики Ожелевська Тетяна Станіславівна візуально презентувала та лаконічно розповіла про умови появи конкуренції на ринку як основного фактору впливу на просування фірми, а також детально навела приклади стосовно того, яким чином варто запобігати виникненню недобросовісної конкуренції. Тут к.е.н., доц. Ожелевська Т.М. детально роз’яснила, що органом державної влади, який контролює діяльність фірм-конкурентів, є Антимонопольний комітет, претендувати на посаду у який можуть спеціалісти з економіки та державної служби.

2. Тренінг «Візуальна психодіагностика особистості», де особливу увагу представник тренінгу акцентував на міміці та жестикуляції під час ділових відносин з колегами та керівництвом, підкреслюючи те, що ділові стосунки перш за все будуються на зовнішньому прояві поведінки особистості, який підсвідомо впливає на відношення до неї з боку ділових партнерів.

Особливо учнів вразило перебування у КОВОРКІНГ, в якому учням також було проведено два майстер-класи:

1. «Подорожуємо Європою: права споживачів туристичних послуг», де учням розповідали про небезпеку стосовно купівлі продукції, яка продається для туристів-споживачів, та необхідність розпізнавати оманливу інформацію стосовно поїздки закордон з метою здійснення різноманітних подорожей.

2. «Бухгалтерський облік: інформаційний навігатор бізнесу», де учнів націлювали на бухгалтерії, як необхідної галузі знань для сучасних бізнесменів, що допомагає робити якісний прогноз стосовно витрат на реалізацію продукції та отримання від цього вигоди.

До того ж, під час проведення майстер-класів учні мали можливість із задоволенням провести час відпочинку та заслуховувати інформацію у зручних умовах.

Також, на учнів справили сильне враження технології, які застосовуються під час роботи із студентами у Smart Library. Випробовуючи на собі спеціальні окуляри, учні із величезним задоволенням здійснювали віртуальну подорож у різні точки світу, а також космічний простір поверх Землі. 

У Smart Library учням запала в душу й візуалізація плазмового екрану та комп’ютерна імітація робочого столу, за допомогою яких заплановане регулярне проведення лекційних та семінарських занять, презентацій студентами доповідей.

Під кінець екскурсії учні пообідали в кафе «Венеція» та під час обіду із задоволенням слухали додаткову інформацію про специфіку проведення різноманітних майстер-класів, які за своїм маршрутом представляла к.е.н., доц. Ільїна А.О., порадивши шановним відвідувачам КНТЕУ звернути особливу увагу на досвід роботи на державній службі, де величезна увага приділяється знанням математики, інформатики, економічним дисциплінам, а також психології, необхідній для ефективного та результативного налагодження стосунків із колегами та керівництвом. Тут к.е.н., доц. Ільїна А.О. підкреслила, що об’єднання знань у сфері економіки, психології та державного управління дозволить із зацікавленістю застосовувати набуті знання в різних сферах діяльності, в тому числі й під час навчання в університеті.

На кінець екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. було надано пропозиції відвідувачам щодо вибору спеціальностей для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти згідно переліку конкурсних предметів для вступу на навчання в КНТЕУ.

Відвідувачі були вражені екскурсією по КНТЕУ та здобули прагнення вступати до університету, порадивши шановним організаторам Дня відкритих дверей збільшити час на проведення майстер-класів, щоб встигнути почути якомога більше цікавої інформації за різними спеціальностями з метою вироблення орієнтиру щодо вступу.

День відкритих дверей Національного агентства України з питань державної служби

Студенти кафедри публічного управління та адміністрування активно залучилися до Дня відкритих дверей Національного агентства України з питань державної служби. Цей захід пройшов у Всесвітній день Вишиванки. "Для нас, стажерів, був шанс не тільки більше дізнатися про Державну службу та про проходження конкурсу, але й прийняти активну участь у залученні громадян. Державна служба доступна кожному!"

Науково-практичний семінар «Роль публічного управління у розвитку регіонального та місцевого самоврядування»

15 травня 2019 року д.н.д.у., проф., професор кафедри публічного управління та адміністрування Орлова Наталія Сергіївна  прийняла участь в ролі ключового спікера у науково-практичному семінарі «Роль публічного управління у розвитку регіонального та місцевого самоврядування», який проводився кафедрою менеджменту Університету державної фіскальної служби України.

У семінарі було обговорено низку актуальних питань щодо системи ключових ціннісних аспектів публічного управління у розвитку регіонального та місцевого самоврядування, підвищення компетентностей учасників процесу, зокрема в розвитку знань, навичок, способів виконання діяльності «свідомого громадянства» України.

Орлова Н.С. виступила у панельній дискусії з обговоренням ролі органів регіонального управління у підтримці сучасних практик впровадження корпоративної соціальної відповідальності в умовах сталого розвитку регіонів.

Екскурсія до Міністерства інформаційної політики України

Студенти 2 курсу 11 групи ФЕМП Київського національного торговельно-економічного університету під керівництвом професора кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Р.А. 13 травня 2019 року відвідали центральний орган державної влади – Міністерство інформаційної політики України. Навчально-тематичний захід, під час якого студенти мали можливість ознайомитись структурою та основними напрямами діяльності проводився у межах вивчення дисципліни «Державне управління та місцеве самоврядування».

З оглядовою змістовною лекцією перед студентами виступив помічник держсекретаря, завідувач сектору з питань прогнозування України в світі Ставнійчук Володимир Миколайович, який ознайомив студентів із структурою Міністерство інформаційної політики України, головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, зокрема, з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також забезпечення функціонування державних інформаційних ресурсів. Ці теми викликали неабияку зацікавленість майбутніх фахівців публічного управління.

До обговорення долучилися. завідувач сектору стратегічних комунікацій Тарабукін Олексій Юрійович, завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Литвінов Віктор Петрович, завідувач сектору з питань європейської інтеграції Василенко Людмила Вікторівна, експерт з комунікацій  Association 4U Ілля Удовиченко.

Зустріч проходила у форматі «відкритого діалогу» - кожен студент мав змогу поставити питання і взяти участь у обговоренні таких важливих тем, як «Європейські цінності та їх імплементація в Україні», «Стратегія інформаційної політики України та концепції інформаційної безпеки держави», «Координація органів влади в питаннях комунікації та поширення інформації» та ін. Наприкінці зустрічі учасники отримали на пам’ять логотип бренда UkraineNOW.

Основним логотипом бренда є типографічне поєднання назви країни з основним комунікаційним повідомленням NOW та відповідною піктограмою, що має розповсюджувати «now-філософію» серед українців і мотивувати іноземців познайомитися з Україною та її можливостями вже зараз. Зараз – це найкращий час, щоб подорожувати, інвестувати або «приїхати» з власним бізнесом в Україну.

На завершення всіма учасниками було відзначено актуальність і важливість регулярного проведення таких навчально-тематичних заходів, потребу у їх продовженні, а головне – зацікавленість і професійну спрямованість студентів, як майбутніх управлінців.

Досягнення д.н.д.у., проф., професора кафедри публічного управління та адміністрування Орлової Наталії Сергіївни

Протягом 2018-2019 рр. професор кафедри публічного управління та адміністрування КНТЕУ Орлова Наталія Сергіївна є учасником, рецензентом та членом програмних та наукових комітетів двох міжнародних конференцій:

1. International Business Information Management Association, USA. IBIMA конференція індексується у Web of Science з 2006, у SCOPUS з 2005. http://www.ibima.org

32nd IBIMA International conference in Seville Spain on 15-16 November 2018 “The European Union Effective Investment Policy Formation based on Cluster Analysis"(N. Orlova O. Marukhlenko).

33rd IBIMA International Business Information Management Conference Granada, Spain 10-11 April, 2019 “Methodology of the Electronic Government Evaluation of the European Union Countries based on Taksonometric Method(N.ORLOVA, I.MOKHOVA, O.DIEGTIAR and O.KHOMUTENKO

Організатори конференції висловили подяку за якісні наукові дослідження та кращі рецензії, які були надані, що було зазначено у відповідних сертифікатах.

2. The 2th/3th Scientific Conference on Craft: Craftsmanship – its Local, Regional and International Dimension CILRAID 2018/2019, Opole, 07 June (Польща), Опольський політехнічний університет

https://weiz.po.opole.pl/index.php/konferencje/774-07-06-2019-craftsmanship-%E2%80%93-its-local,-regional-and-international-dimension.html

КВІТЕНЬ 2019

Візит  Лотти Сільвандер – голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)  в Україні до  КНТЕУ

23 квітня Київський національний торговельно-економічний університет відвідала делегація Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у складі: голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні  Лотта Сільвандер, спеціаліст з питань захисту прав дитини представництва ЮНІСЕФ в Україні Наталія Ситнікова, спеціаліст департаменту соціальної політики Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Віталій Старіков.

Відбулася зустріч делегації з першим проректором університету Наталією Притульською. В ході діалогу сторони обмінялись думками щодо співробітництва, предметно обговорювались можливості для розширення меж співпраці та підтримки молодіжних  ініціатив.

Для гостей університету було організовано екскурсію, яку провели завідувач кафедри публічного управління та адміністрування КНТЕУ Наталя Новікова, доцент кафедри туризму та рекреації Сергій Кравцов, доцент кафедри іноземної філології та перекладу Наталія Новохатська.

Гості високо оцінили матеріально-технічну базу та організаційний рівень нашого університету.

Відкрита лекція доктора, Дєд професора Цогтсурен Баясгалан

19 квітня 2019 року в рамках проведення міжнародної акредитації Київського національного торговельно-економічного університету, для студентів 2-3 курсів факультету економіки, менеджменту та психології напряму «Публічне управління та адміністрування» відбулась відкрита лекція монгольської дослідниці доктора, Дєд професора Цогтсурен Баясгалан на тему: «Вплив організаційної справедливості, організаційної культури, управління знаннями та залучення працівників на задоволення роботою: досвід Монголії».

Під час лекції Цогтсурен Баясгалан окреслювала проблеми, які стосуються отримання працівниками задоволення від роботи на займаній посаді з наведенням окремих факторів впливу; охарактеризувала складові змісту проведення дослідження проблем, пов’язаних із задоволенням працівників роботою на займаній посаді.

Цогтсурен Баясгалан обговорювала теоретико-методологічні основи задоволення роботою, враховуючи досвід Монголії, де дослідницею було виділено позитивні фактори впливу на рівень задоволення працівників своєю роботою; наведено статистику кількості учасників, які проходили соціологічне опитування щодо рівня задоволення населення від роботи на займаній посаді.

За результатами проведеного дослідження Цогтсурен Баясгалан навела статистику рівня задоволеності від роботи працівників у сфері публічного управління та адміністрування за різними віковими категоріями, статтю, посадою, досвідом роботи та освітою.

Більш того, Цогтсурен Баясгалан було охарактеризовано результати алгоритму дій працівників державної служби у Монголії з наведенням статистичних даних стосовно шляхів вирішення конфліктів на політичному, адміністративному рівні, а також на рівні допоміжного та спеціального обслуговування, та проілюстровано концептуальну модель та гіпотезу публічного управління та адміністрування.

Студенти із величезним захопленням слухали лекцію та під кінець задавали дослідниці різні питання, в тому числі стосовно досвіду різних зарубіжних країн світу у сфері публічного управління та адміністрування, а також пропозицій щодо удосконалення роботи державної служби в Україні у порівнянні із зарубіжним досвідом, зокрема Монголії.

Відкрита лекція на тему: «Реформування системи публічного управління в контексті сталого розвитку»

18 квітня 2019 року у приміщенні Київського національного торговельно-економічного університету, в рамках проведення практичного заняття з дисципліни «Державне управління та адміністрування» к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною, для студентів 1 курсу 12 групи в аудиторії А-434 відбулась відкрита лекція к.е.н., доцента, заступника декана факультету публічного управління та адміністрування ДРІДУ НАДУ при Президентові України, доцента кафедри економіки та регіональної економічної політики Огданського Кирила Миколайовича на тему: «Реформування системи публічного управління в контексті сталого розвитку».

Під час лекції Огданський К.М. зацікавив студентів завданнями тематичного курсу та ознайомив їх із основними моментами, на які представникам органів публічної влади особливо слід звертати увагу під час планування розвитку як окремої місцевості, так і країни в цілому з наведенням підтверджуючих фактів за інформаційними відеоматеріалами.

Огданський К.М. конкретно націлював аудиторію на вивчення питань, пов’язаних із типами розвитку, та залучав студентів до обговорення основних складових сталого розвитку, як системи, що включає в себе такі компоненти, як економічний, соціальний, соціально-економічний та екологічний розвиток, з наведенням окремих прикладів згідно досвіду зарубіжних країн світу.

Більш того, Огданським К.М. було проведено зі студентами рольову гру, в рамках якої студенти були розподілені на різні категорії осіб, кожній з яких було поставлено завдання обговорити актуальні питання, пов’язані із проблемами сталого розвитку місцевої території, та запропонувати шляхи їх вирішення.

Студенти були дуже вражені проведеною Огданським К.М. лекцією та із захопленням приймали участь у рольовій грі.

Під кінець пари представники кожної категорії осіб виступили з міні-доповідями, пропонуючи різні напрямки поліпшення ситуації у відповідній місцевості згідно рольової гри.

Екскурсія до Державної аудиторської служби України

17 квітня 2019 року студенти 2 курсу 11 групи ФЕМП Київського національного торговельно-економічного університету під керівництвом професора кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Р.А. відвідали центральний орган державної влади – Державну аудиторську службу України. Навчально-тематичний захід, під час якого студенти мали можливість ознайомитись структурою та основними напрямами діяльності проводився у межах вивчення дисципліни «Державне управління та місцеве самоврядування».

З оглядовою змістовною лекцією перед студентами виступила заступник Голови Державної аудиторської служби України Юлія Валеріївна Солянік, Зокрема, було презентовано структуру Держаудитслужби, розкрито сутність форм та видів державного фінансового аудиту, базових засад аудиту ефективності бюджетних програм, сучасних підходів до формування аудиторських рекомендацій та методів моніторингу результатів їх впровадження. Ці теми викликали неабияку зацікавленість майбутніх фахівців публічного управління. Юлія Валеріївна акцентувала увагу студентів на важливості навчання впродовж життя для якомога повнішого опановування професійних компетентностей.

Цікавими та захоплюючими були виступи Валентини Павлівни Коваль – директора Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку та Любомира Юрійовича Ганущака – заступника директора департаменту – начальника відділу Департаменту стратегічного планування, звітності та координації здійснення державного фінансового контролю.

На продовження заходу Юлія Вікторівна Шинкаренко начальник відділу розвитку персоналу Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку ознайомила студентів з музейною локацією Держаудитслужби та можливостями такої рекреаційної зони релаксу й мотивації для персоналу, як зимовий сад.

На завершення всіма учасниками було відзначено актуальність і важливість проведення таких навчально-тематичних заходів, неабияку потребу у їх продовженні з метою подальшого стажування, а головне – зацікавленість і професійну спрямованість студентів, як майбутніх управлінців.

Тренінг в межах вивчення дисципліни «Державне управління та місцеве самоврядування»

17 квітня 2019 року, у першу річницю створення кафедри публічного управління та адміністрування КНТЕУ, проведено тренінг в межах вивчення дисципліни «Державне управління та місцеве самоврядування» із студентами групи 2.11 ФЕМП.

Тренінг організовано професором кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України Пашко Людмилою Андріївною і професором кафедри публічного управління та адміністрування КНТЕУ Науменко Раїсою Андріївною. Темою обговорення стали принципи доброго врядування (good governance), їх смислове наповнення в умовах реформ.

Учасники тренінгу працювали у командах над візуалізацією принципів за допомогою відповідних символів. Тренінг тривав півтори години, які, на думку усіх присутніх, пролетіли, як одна мить. Чому? Тому що студентам було цікаво, вони працювали здружено і творчо. І ще тому, що тренінг проходив в сучасному коворкінг-центрі «KNUTE HUB», наповненому світлом весняного дня, яке проливалося і з вікон, і з прозорих стін. І саме тому було надзвичайне відчуття легкості.

Презентації команд приємно здивували усіх присутніх своїми несподіваними асоціаціями та свіжими думками й висновками щодо вдосконалення системи державного управління та місцевого самоврядування.

Екскурсія до Верховної Ради України

15 квітня 2019 року студенти 2 курсу 10 групи факультету економіки, менеджменту та психології Київського національного торговельно-економічного університету під керівництвом доцента кафедри публічного управління та адміністрування Ільїної Анастасії Олександрівни відвідали законодавчий орган державної влади країни – Верховну Раду України.

Екскурсія проводилась у будинку Верховної Ради України по вул. М. Грушевського, 5 у межах вивчення дисципліни «Державне управління та місцеве самоврядування».

Під час екскурсії студентами було почуто історію будівництва будівлі Верховної Ради України, в т. ч. те, що проект будівництва було започатковано Володимиром Заболотним, який був призначений головним архітектором міста Києва.

Крім того, студенти мали унікальну можливість ознайомитись з історією української державності та еволюцією парламентаризму, побачити експозицію «Прапор України» після капітального ремонту та реставрації, яка розташована на сходах між першим та другим поверхом парламентських кулуарів, картину «Державотворення» (художник – Олексій Кулаков), прозорий вітраж з написом: «Так, в цій скриньці знаходиться саме той прапор, який розпростерся залою Верховної Ради України саме тієї доленосної ночі, коли над нашою країною пролунав Державний Гімн України» (1996 р.).

Також, студенти побували у сесійній залі Верховної Ради України, яка розміщена на другому поверсі, ознайомившись з її технічною архітектурою, а також структурою розміщення, зокрема: партеру з секторною системою розміщення місць, який займають народні депутати України (як ті, що входять до певної фракції, так і позафракційні); столу президії з місцями, призначеними для Голови Верховної Ради України та двох його заступників; ложі народних депутатів України, Президента України, уряду, гостьової ложі; трибуни для доповідача; балкону з ложами дипломатичного корпусу та преси й місцями для гостей.

Під час екскурсії студенти проявили цікавість у різних моментах обговорення, задаючи питання екскурсоводу, окремі з них виявили бажання бути присутнім під час пленарного засідання Верховної Ради України.

Студенти були вражені екскурсією, яка не лише мала для них суто пізнавальне значення, але й стала стимулом виховання в них духу національної самосвідомості та патріотизму.

Проведення Дня гостинності учням школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва з нагоди дня факультету економіки, менеджменту та психології КНТЕУ

11 квітня 2019 року з 13:20 по 15:00 учням школи І-ІІІ ступенів №276 Деснянського району міста Києва у кількості 10 осіб із супроводжуючим вчителем з нагоди дня факультету економіки, менеджменту та психології КНТЕУ було проведено День гостинності у супроводі к.е.н., доцента кафедри публічного управління та адміністрування Ільїної Анастасії Олександрівни.

З 13:20 по 14:40 Ільїною А.О. було проведено інформаційне ознайомлення учнів із факультетами КНТЕУ, в тому числі із факультетом економіки, менеджменту та психології, а також з окремими кафедрами, зокрема новоствореною кафедрою публічного управління та адміністрування, яка утворилася на базі кафедри економічної теорії та конкурентної політики ФЕМП.

Під час інформаційного ознайомлення Ільїною А.О. було націлено увагу на тісному зв’язку професійних дисциплін КНТЕУ із економікою та державним управлінням, які є основними сферами діяльності майбутніх випускників КНТЕУ, що навчалися на ФЕМПі, в основі чого лежить висока якість освіти фахових дисциплін з економіки та державного управління, та, відповідно, професійна підготовка майбутніх державних службовців, менеджерів, економістів, банкірів, бізнесменів та інших професійних фахівців із забезпеченням з боку університету 100% робочими місцями. Ільїна А.О. ознайомила відвідувачів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання іспитів, а також вступних іспитів ЗНО до університету, зокрема на ФЕМП.

Разом з тим, Ільїною А.О. було проведено загальну екскурсію по університету із відвідуванням корпусів А, Б, В та Л, структурних підрозділів КНТЕУ, в тому числі Smart Бібліотеки та Коворкінгу, різноманітних аудиторій для лекційних та семінарських занять, а також викладацьку кафедри публічного управління та адміністрування.

З 14:40 по 15:00 директором Центру профорієнтаційної роботи Ярошенко Л.В. було проведено відеоінформування про карту КНТЕУ, загальну діяльність КНТЕУ, зокрема спортивні, культурні та наукові заходи КНТЕУ із наданням роздаткового інформаційного матеріалу про КНТЕУ в цілому.

Крім того, Ярошенко Л.В. було поінформовано відвідувачів про порядок вступу до КНТЕУ, підготовку до ЗНО, навчання та працевлаштування під час навчання в КНТЕУ, проходження військової кафедри та інші організаційні моменти. Також, Ярошенко Л.В. обговорювала з учнями питання щодо порядку вступу до КНТЕУ на основі державного замовлення, навчання на основі денної, вечірньої та заочної форм навчання та інші важливі питання, якими були зацікавлені відвідувачі «Дня гостинності».

Під кінець учні із великим враженням заповнювали анкети та здобули прагнення вступати до КНТЕУ.

Студентська наукова конференція «Пріоритети соціально-економічного розвитку суспільства» (секція "Державне регулювання економіки України")

02 квітня 2019 року в аудиторії Б-211 Київського національного торговельно-економічного університету студенти 1-го та 2-го курсів взяти участь у студентській науковій конференції «Пріоритети соціально-економічного розвитку суспільства» в розрізі секції «Державне регулювання економіки України», де за програмою заплановано 95 доповідей, з них 9 – виступи.

Серед учасників конференції призові місця отримали: студенти ФЕМП: О. Беліменко, – 2 курс 6 група, М. Тарасюк та О. Тронько – 2 курс 7 група, О. Сук – 2 курс 9 група та М. Гейко – студент 1 курсу 10 групи ФРГТБ.

В організації роботи секції взяли участь:

1) к.е.н., доц. кафедри публічного управління та адміністрування Сонько Юлія Анатоліївна – керівник секції;

2) голова сектору науки РСС КНТЕУ, перший заступник голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених, координатор СНК «Бізнес- клуб» студент 3 курсу ФЕМП Сакевич Микита – секретар секції;

3) голова інтелектуального сектору ФЕМП, студентка 3 курсу 11 групи ФЕМП Бойко Людмила.

Студентська наукова конференція «Пріоритети соціально-економічного розвитку суспільства» (секція "Публічне управління та адміністрування")

02 квітня 2019 року в аудиторії Б-112 Київського національного торговельно-економічного університету студенти 2-го та 3-го курсів взяти участь у студентській науковій конференції «Пріоритети соціально-економічного розвитку суспільства» в розрізі секції «Публічне управління та адміністрування», де за програмою заплановано 11 доповідей, з них 4 – стендові. Участь у конференції передбачала виступ доповідей студентів, які оцінювалися за наступними критеріями: актуальність, проблемність, дослідницький характер, практичне та теоретичне значення, володіння матеріалом доповіді, стиль та логічність викладення.

Серед учасників конференції призові місця отримали:

І місце – Шевчук Вікторія Сергіївна, студентка 2 курсу 11 групи ФЕМП, науковий керівник – д.н. д.-у., проф. кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Раїса Андріївна; тема доповіді: "Інвестиції в людський капітал: освіта, наука, інформаційний розвиток".

ІІ місце – Костянчук Ольга Миколаївна, студентка 3 курсу 12 групи ФЕМП, науковий керівник – д.н. д.-у., проф. кафедри публічного управління та адміністрування Орлова Наталія Сергіївна; тема доповіді: "Державне регулювання туризму в Україні".

ІІ місце – Каратаєва Каріна Олександрівна, студентка 2 курсу 11 групи ФЕМП, науковий керівник – д.н. д.-у., проф. кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Раїса Андріївна; тема доповіді: "Кризові явища в економіці".

ІІІ місце – Нестерець Анна Олександрівна, студентка 2 курсу 10 групи ФЕМП, науковий керівник – к.е.н., доц. кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна; тема доповіді: "Децентралізація в Україні: результати реформи".

ІІІ місце – Сніцар Катерина Іванівна, студентка 2 курсу 11 групи ФЕМП, науковий керівник – д.н. д.-у., проф. кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Раїса Андріївна; тема доповіді: "Формування позитивного іміджу державної служби".

В організації роботи секції взяли участь:

1) к.е.н., доц. кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна – керівник секції;

2) старший лаборант кафедри публічного управління та адміністрування Дзюбенко Алла Степанівна – секретар секції;

3) д.н. д.-у., проф. кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Раїса Андріївна.

Підводячи підсумки, організатори роботи секції оголосили результати, щиро подякували виступаючим, побажали їм подальших успіхів, натхнення та наукової наснаги та поінформували про нагородження переможців, яке відбудеться 05 квітня 2019 року о 13:10 в аудиторії А-445.

БЕРЕЗЕНЬ 2019

Екскурсія до Верховної Ради України

25 березня 2019 року студенти 2 курсу 12 групи факультету економіки, менеджменту та психології Київського національного торговельно-економічного університету під керівництвом доцента кафедри публічного управління та адміністрування Ільїної Анастасії Олександрівни відвідали законодавчий орган державної влади країни – Верховну Раду України. Екскурсія проводилась у будинку Верховної Ради України по вул. М. Грушевського, 5 у межах вивчення дисципліни «Державне управління та місцеве самоврядування».

Під час екскурсії студентами було почуто історію будівництва будівлі Верховної Ради України, в т. ч. те, що проект будівництва було започатковано Володимиром Заболотним, який був призначений головним архітектором міста Києва.

Крім того, студенти мали унікальну можливість ознайомитись з історією української державності та еволюцією парламентаризму, побачити експозицію «Прапор України» після капітального ремонту та реставрації, яка розташована на сходах між першим та другим поверхом парламентських кулуарів, картину «Державотворення» (художник – Олексій Кулаков), прозорий вітраж з написом: «Так, в цій скриньці знаходиться саме той прапор, який розпростерся залою Верховної Ради України саме тієї доленосної ночі, коли над нашою країною пролунав Державний Гімн України» (1996 р.).

Також, студенти побували у сесійній залі Верховної Ради України, яка розміщена на другому поверсі, ознайомившись з її технічною архітектурою, а також структурою розміщення, зокрема: партеру з секторною системою розміщення місць, який займають народні депутати України (як ті, що входять до певної фракції, так і позафракційні); столу президії з місцями, призначеними для Голови Верховної Ради України та двох його заступників; ложі народних депутатів України, Президента України, уряду, гостьової ложі; трибуни для доповідача; балкону з ложами дипломатичного корпусу та преси й місцями для гостей.

Студенти були вражені екскурсією, яка не лише мала для них суто пізнавальне значення, але й стала стимулом виховання в них духу національної самосвідомості та патріотизму.

Підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Публічне управління та адміністрування"

21 березня 2019 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 18.09.2018 року №1010 на базі Київського національного торговельно-економічного університету відбулася підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Публічне управління та адміністрування" у 2018/2019 навчальному році.

На науково-практичній конференції з доповідями виступили 20 студентів із 14 закладів вищої освіти України. У складі галузевої конкурсної комісії працювали 25 науково-педагогічних працівників із 14 провідних закладів вищої освіти, серед яких 12 докторів наук з державного управління, 6 докторів економічних наук, 1 доктор політичних наук, 6 кандидатів наук з державного управління. Також на конференції була присутня методист відділу модернізації вищої освіти Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Михайленко Наталія Петрівна.

За результатами підсумкової науково-практичної конференції  нагороджено:

дипломами І ступеня – 4 студенти,

дипломами ІІ ступеня – 6 студентів,

дипломами ІІІ ступеня – 10 студентів.

Список переможців II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування»

Диплом І ступеня

1.  

Рогальов Олександр Володимирович, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

2.  

Бойко Людмила Володимирівна, Київський національний торговельно-економічний університет

3.  

Ціпцюра Тетяна Миколаївна, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

4.  

Григор Юлія Святославівна, Київський національний торговельно-економічний університет

Диплом ІІ ступеня

1.  

Круц Анна Олександрівна, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

2.  

Кучевський Владислав Володимирович, Житомирський національний агроекологічний університет

3.  

Поплавський Вячеслав Йосипович, Київський національний торговельно-економічний університет

4.  

Будаква Валерія Олександрівна, Полтавська державна аграрна академія

5.  

Фещенко Каріна Сергіївна, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

6.  

Тимченко Надія Станіславівна, Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова

Диплом ІІІ ступеня

1.  

Почапський Владислав Романович, Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ

2.  

Шелудько Віолетта Ярославівна, Київський національний університет технологій та дизайну

3.  

Школьнік Анастасія Микитівна, Державний університет інфраструктури та технологій

4.  

Гнітько Інеса Валеріївна, Національна академія державного управління при Президентові України

5.  

Капніна Лілія Володимирівна, Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ

6.  

Єрьоміна Вікторія Дмитрівна, Національний фармацевтичний університет

7.  

Павлова Надія Сергіївна, Донецький державний університет управління

8.  

Роміна Анастасія Андріївна, Національний університет цивільного захисту України

9.  

Скребкова Ксенія Станіславівна, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

10.  

Солопихіна Дарина Андріївна, Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова

Разом з тим, к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна з 14:00 по 15:00 проводила загальну екскурсію по КНТЕУ із відвідуванням корпусів А, Б, Д, Е, зокрема бібліотеки та читального залу, для переможців конкурсу, ознайомивши їх з порядком навчання та роботи в університеті. Студентами було відвідано кафе "Венеція", де вони із задоволенням насолодилися смачною їжею та були вражені обслуговуючим персоналом та університетом в цілому.

Екскурсія по КНТЕУ на «XI Консумерський фестиваль»

14 березня 2019 року з 14:00 по 16:30 на «XI Консумерський фестиваль» учням середніх шкіл 8-х класів у кількості 21 чоловіка к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено екскурсію по університету із відвідуванням корпусів А, Б, Д, Е, зокрема бібліотеки та читального залу, тренажерної зали та інших структурних підрозділів КНТЕУ, а також різноманітних аудиторій для лекційних та семінарських занять. Протягом екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. проведено інформаційне ознайомлення учнів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання іспитів. 

Більш того, учнями відвідано Лабораторію обслуговування і виробництва у ресторанному господарстві Лекція-дискусія «Шкідливий та корисний fast food: міфи та реалії», де вони мали можливість ознайомитися із негативним впливом швидкої їжі та позитивним впливом повільної їжі на організм людини з урахуванням наявності шкідливих та корисних речовин у відповідних продуктах.

Також, учні відвідали Воркшоп «Від школяра до бізнесмена», де вони ознайомились із тим, яким чином можна заробляти гроші на основі відкриття власної фірми та витрачати їх у корисну галузь діяльності, що в подальшому зумовить збільшення прибутковості фірми.

Учні були дуже вражені екскурсією та загорілися бажанням в подальшому частіше відвідувати різноманітні тренінги та майстер-класи, які проводяться в КНТЕУ. Багато учнів отримали не лише позитивне враження, але й орієнтир до обрання майбутньої професії та можливого вступу до КНТЕУ.

Круглий стіл на тему: "Державна служба в системі забезпечення національної безпеки України"

Завідувач кафедри публічного управління та адміністрування, д.е.н. Новікова Н.Л. взяла участь у роботі круглого столу на тему: "Державна служба в системі забезпечення національної безпеки України", який відбувся 14 березня в КНУ імені Тараса Шевченка. 

Учасниками круглого столу з цікавими виступами стали Костянтин Ващенко – Голова Національного агентства України з питань державної служби, Сергій Власенко – народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань  державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Олександр Саєнко - Міністр Кабінету Міністрів, керівники державних закладів, народні депутати, науковці.

Екскурсія до Верховної Ради України

4 березня 2019 року студенти 2 курсу 11 групи ФЕМП Київського національного торговельно-економічного університету під керівництвом професора кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Р.А. відвідали законодавчий орган державної влади країни – Верховну Раду України. Екскурсія проводилась у Сесійному будинку Верховної Ради України по вул. М.Грушевського, 5 у межах вивчення дисципліни «Державне управління та місцеве самоврядування», під час якої студенти мали унікальну можливість ознайомитись з історією української державності та еволюцією парламентаризму, побачити експозицію "Прапор України" після капітального ремонту та реставрації, яка розташована на сходах між першим та другим поверхом парламентських кулуарів, картину «Державотворення» (художник – Олексій Кулаков), прозорий вітраж з написом: «Так, в цій скриньці знаходиться саме той прапор, який розпростерся залою Верховної Ради України саме тієї доленосної ночі, коли над нашою країною пролунав Державний Гімн України» (1996 р.).

Захід мав для студентів лише пізнавальне, а й виховне значення, оскільки проходив в дусі національної самосвідомості та патріотизму.

Майстер-клас на День відкритих дверей на тему: "Комунікативні якості лідера"

02 березня 2019 року з 10:00 по 15:00 на «День відкритих дверей» учням середніх шкіл 10-11-х класів к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено майстер-клас на тему: "Комунікативні якості лідера", під час якого к.е.н., доц. Ільїна А.О. ознайомила учнів з основними діловими якостями керівництва органів державної влади та місцевого самоврядування, а також керівників структурних підрозділів відповідних органів як одними із основних професійних компетентностей, які необхідно застосовувати під час розподілу обов’язків між підлеглими та надання їм контрольних доручень.

Так, к.е.н., доц. Ільїна А.О. зазначила, що основними комунікативними якостями керівника є вміння знаходити психологічний та водночас фаховий підхід до індивідуальності підлеглого під час надання йому контрольного доручення, вміння застосовувати мотиваційні інструменти під час виконання ним контрольного доручення, а також вміння знаходити з ним спільну мову під час перевірки виконаного ним контрольного доручення.

Разом з тим, к.е.н., доц. Ільїна А.О. відмітила, що кожен державний службовець є лідером своєї справи, просування якої в першу чергу залежить від стосунків із безпосереднім керівником. Крім того, к.е.н., доц. Ільїна А.О. постійно наголошувала на тому, що комунікабельність керівників є суттєвим фактором економічного і соціального розвитку держави, оскільки збалансованість стосунків між керівником та підлеглим породжує в державного службовця творчі ідеї стосовно застосування своїх фахових компетентностей до практики за рахунок постійної мотивації до творчої роботи з боку керівництва. Це дозволяє державному службовцю побачити себе в якості людини-інноватора, який із задоволенням та інтересом прагне реалізувати новітні ідеї у реальність, а не комп’ютера-автомата, що протягом робочого часу тільки виконує команди свого юзера в якості керівника та очікує його скорішого закінчення.

Під час майстер-класу к.е.н., доц. Ільїною А.О. було також проведено з учнями міні-тренінг, який, розвиваючи стратегічне мислення, дозволив молодим представникам освіти уявити себе в якості державних службовців, які мають навчитися виходити із складних ситуацій на основі налагодження стосунків з керівництвом із наданням порозуміння того, що державний службовець є інноваційною особою, яка реалізує та прагне реалізувати свої ідеї на користь суспільства, а не на державну службу як таку і що рейтинг органу державної влади залежить в першу чергу від якості виконання його фахівцями звернень громадян.

Перший етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування»

У Київському національному торговельно-економічному університеті 01 березня 2019 року відбувся перший етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування».

На конкурс надійшло 74 студентські наукові роботи із 43 закладів вищої освіти. У складі галузевої конкурсної комісії ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» працювали 25 науково‑педагогічних працівників з 15 провідних закладів вищої освіти України.

ЛЮТИЙ 2019 РОКУ

Тренінг «Громадянські компетентності у професійній діяльності державних службовців»

28 лютого 2019 року об 11.00 відбувся тренінг провідного спеціаліста Молчанової Юлії Олександрівни, кандидата наук з державного управління, доцента, головного експерта швейцарсько-українського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU" для студентів 3-го курсу спеціальності "Публічне управління та адміністрування".

За результатами тренінгу студенти отримали знання та компетентності за наступними питаннями:

1. Демократичні суспільства та демократичний уряд.

2. Ключові реформи державного управління: виклик для демократії.

3. Тенденції демократизації державної служби. Професійна діяльність державного службовця.

4. Вимоги до посад державних службовців категорій А, Б, В. Компетентності і компетенції. Професійні компетентності.

5. Громадянські компетентності. Громадянські компетентності в дії. Відповідальність державних службовців у демократичному суспільстві.

6. Громадянська відповідальність. Демократична культура і демократичне середовище в управлінні організаціями.

7. Інструменти формування та розвитку  саморозвитку громадянських компетентностей у державних службовців.

Відвідання магістрами КНТЕУ апарату Ради національної безпеки та оборони України

Магістри спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування” разом із старшим викладачем кафедри публічного управління та адміністрування КНТЕУ Олексюк Лілією Віталіївною 21 та 22 лютого взяли участь у дискусії «Стратегічне планування у сфері національної безпеки та кібербезпеки», яку для них підготував і провів керівник служби з питань інформаційної безпеки РНБОУ Валентин Петров на території апарату РНБОУ.

Студенти дізнались про структуру РНБО України, її цілі, завдання, методи і засоби планування у сфері національної безпеки, а також про багатовекторність напрямів, що потребують розгляду на високому державному рівні.

Ознайомившись із завданнями, що потребують планування на загальнодержавному рівні, новими науковими напрямами у сфері прогнозування, а також яку кількість факторів необхідно враховувати при стратегічному плануванні, виявили бажання глибше зануритись у навчання.

Зустріч з учнями 10-11-х класів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва

20.02.2019 з 13:20 по 15:20 к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Київського національного торговельно-економічного університету Ільїна Анастасія Олександрівна провела для учнів 10-11-х класів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва загальне інформаційне ознайомлення із роботою КНТЕУ, в тому числі його факультетами та кафедрами, зокрема кафедрою публічного управління та адміністрування, яка утворилася на основі кафедри економічної теорії та конкурентної політики із наданням презентаційних матеріалів.

Під час ознайомлення к.е.н., доц. Ільїна А.О. наголошувала на зв’язку професійних дисциплін КНТЕУ із економікою та державним управлінням, в основі чого лежить висока якість освіти фахових дисциплін та, відповідно, професійна підготовка майбутніх державних службовців, менеджерів, економістів, банкірів та інших професійних фахівців, де актуальним питанням постає оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями під час виконання посадових обов'язків майбутніх фахівців.

Крім того,  к.е.н., доц. Ільїна А.О. надала учням загальну інформацію щодо участі у студентській науковій конференції «Пріоритети соціально-економічного розвитку суспільства» за секцією «Публічне управління та адміністрування», яка відбудеться в КНТЕУ 2-3 квітня 2019 року за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.

На кінець екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. було надано пропозиції учням щодо вибору спеціальностей для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти згідно переліку конкурсних предметів для вступу на навчання в КНТЕУ.

Учні були вражені ознайомлювальною інформацією про КНТЕУ та здобули прагнення вступати до університету.

Круглий стіл "На шляху до е-громадянина: законодавство та реалії імплементації е-демократії в Україні"

Старший викладач кафедри публічного управління та адміністрування Олексюк Лілія Віталіївна 8 лютого 2019 року приняла участь у роботі круглого столу «На шляху до е-громадянина: законодавство та реалії імплементації е-демократії в Україні", який відбувся в рамках конференції E-nnovate Ukraine: 1500 днів досягнень організаторами якої був Фонд Східна Європа та Державне агентство з питань електронного урядування України. 

Конференція присвячена результатам 1500 днів (4 років) напруженої роботи з впровадження інноваційних підходів та їх масштабування по всій Україні програмою EGAP та Державним агентством е-урядування. У програмі - досвід впровадження інструментів та сервісів е-демократії, е-послуг, е-навички, виклики та перспективи розвитку сфери.

Екскурсія по КНТЕУ на День відкритих дверей

02 лютого 2019 року з 13:00 по 15:00 на День відкритих дверей учням середніх шкіл 11-х класів к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено екскурсію по університету із відвідуванням корпусів А, Б, Д, Е, та структурних підрозділів КНТЕУ, а також різноманітних аудиторій для лекційних та семінарських занять. Протягом екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. проведено інформаційне ознайомлення учнів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання іспитів, а також загальне ознайомлення із факультетами КНТЕУ та окремими кафедрами.

Під час екскурсії учнями було відвідано: лабораторію обслуговування і виробництва у ресторанному господарстві, стадіон, спортивний манеж, гуртожиток № 2, навчальні лекційні аудиторії Б-201, 203, 205, 207, 209, кафе «Венеція», бібліотеку, КОВОРКІНГ, лабораторію розробки та тестування програмного забезпечення кафедри програмної інженерії та кібернетики, комп’ютерні класи кафедри банківської справи та кафедри фінансів; лабораторію систем автоматизованого проектування; гранд хол корпусу А (рояль) та тренажерну залу.

Крім того, учнями було відвідано презентацію освітніх програм ІТ-галузі, презентацію Project-studio та два майстер-класи: «Поведінка споживачів», «Майбутнє – за аудитом».

Узагальнюючи почуте, абітурієнти чітко визначилися із вступом до КНТЕУ, зацікавившись найбільш всього інформаційними технологіями. На це к.е.н., доц. Ільїна А.О. порадила шановним відвідувачам університету звернути увагу на досвід роботи на державній службі, де величезна увага приділяється володінню засобами ІКТ та введенню системи «Електронний уряд», а також об’єднати знання у галузі інформаційних технологій, маркетингу, менеджменту та державного управління, що дозволить із зацікавленістю застосовувати набуті знання в різних сферах діяльності, в тому числі під час навчання в університеті.

На кінець екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. було надано пропозиції відвідувачам щодо вибору спеціальностей для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти згідно переліку конкурсних предметів для вступу на навчання в КНТЕУ.

Відвідувачі були вражені екскурсією по КНТЕУ та здобули прагнення вступати до університету.

Проведення Дня гостинності до КНТЕУ на День відкритих дверей

В рамках проведення загальноуніверситетського Дня відкритих дверей 02 лютого 2019 року кафедра публічного управління та адміністрування рада була вітати у стінах навчального закладу майбутніх абітурієнтів. Доцент кафедри, к.н.держ.упр. Твердохліб Олександр Степанович ознайомив присутніх зі специфікою освітніх програм бакалаврату й магістратури, пропонованих кафедрою за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування”.

Потенційні вступники мали змогу дізнатись більше про сучасні тренди реформування системи публічного управління й формування нової генерації державних службовців – нових лідерів, спроможних у майбутньому стати агентами змін, менеджерами публічної сфери, які здатні ефективно управляти як країною в цілому, так і окремими її сферами.

Присутні дізнались більш детальну інформацію про умови вступу до університету та особливості підготовки фахівців на кафедрі. У заході також взяла участь студентка третього курсу Бойко Людмила Володимирівна, яка поділилася з усіма своїми враженнями від навчального процесу в університеті загалом і на кафедрі зокрема. 

Майбутні абітурієнти мали змогу поставити запитання, на які вони одержали вичерпні відповіді. До вступу залишилось ще достатньо часу, аби вони обрали свою майбутню професію і спеціальність, а також підготуватись до нового етапу – студентського життя.

ГРУДЕНЬ 2018 РОКУ

Урочисте нагородження активних студентів та громадських організацій м. Києва

7 грудня у залі засідань Київської міської державної адміністрації з нагоди Дня місцевого самоврядування відбулося урочисте нагородження активних студентів та громадських організацій м. Києва.

Студентка 3 курсу ФЕМП спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Бойко Людмила стала лауреатом премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток міцевого самоврядування.

Вітаємо Людмилу, пишаємося та  бажаємо  нових успіхів у науковій та  освітній діяльності з подальшим  визнанням  здобутків в Україні та світі.

Семінар «Оцінка вартості стратегій»

6 грудня 2018 року Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Національним агентством України з питань державної служби - партнером КНТЕУ, в рамках робочої групи «Врядування та реформа державного управління» був проведений семінар «Оцінка вартості стратегій».

Запрошені представники центральних органів виконавчої влади країн ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство», відповідальні за координацію та проведення процесу розробки та визначення вартості стратегій, посадові особи Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Апарату Верховної Ради України, представники країн-членів Європейського союзу та країн-кандидатів на вступ до Європейського Союзу, інститутів громадянського суспільства, міжнародні та вітчизняні експерти. В роботі семінару прийняла участь завідувач кафедри публічного управління та адміністрування д. е.н. доц. Новікова Н.Л. 

В ході семінару були обговорені актуальні питання і практики здійснення оцінки вартості стратегій в процесі стратегічного планування та вдосконалення системи державного управління та системи управління державними фінансами.

Щиро вдячні партнерам за співпрацю. 

ЛИСТОПАД 2018 РОКУ

Чергове виїзне практичне заняття студентів другого (магістерського) рівня освіти (групи 1м 4 та 1м 6) на тему: «Нова державна служба»

У рамках Меморандуму про співпрацю між КНТЕУ та НАДС України, метою якого є спільна робота щодо до розроблення, запровадження та якісного виконання студентами КНТЕУ освітньо-професійних програм у галузі знань «Публічне управління та адміністрування», 30 листопада 2018 року відбулося чергове виїзне практичне заняття студентів другого (магістерського) рівня освіти (групи 1м 4 та 1м 6) на тему : «Нова державна служба».

З особливостями нової державної служби в умовах реформування державного управління, ключовими компетентностями публічних службовців, та пріоритетнми напрямами імплементації Закону України «Про державну службу» ознайомила майбутніх магістрів директор генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі, кандидат психологічних наук, доцент Наталія Олександрівна Алюшина. Виступ генерального директора  був цікавим, насиченим та інформаційним. Зацікавила студентів інформація про порядок вступу на державну службу, нові міжнародні проекти, програми, зокрема, програму SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management), інструменти інституціональної розбудови Twinning і ТАІЕХ в Україні та онлайн-курс для служб управління персоналом «Управління персоналом на державній службі» на веб-платформі «Prometheus» – громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів.

Захоплюючим був і майстер-клас керівника експертної групи з питань інституційного розвитку служб управління персоналом Крінської-Шарай Наталії Валеріївни, яка в захоплюючій формі розповіла про запровадження кращих європейських практик управління та можливості нової державної служби для самореалізації та постійного професійного зростання. Наталія Валеріївна акцентувала увагу студентів на престижності й публічності нової державної служби на основі гідної конкурентної оплати праці та високого рівня особистої участі і відповідальності за прийняття важливих рішень, що впливають на життя усієї країни. Разом з тим керівник експертної групи відзначила високу напруженість роботи сучасного державного службовця та необхідність розробки принципово нових за змістом посадових інструкцій, обумовлену розширенням кола їх аналітичних компетенцій. З огляду опрацювання великого обсягу інформації, літератури та нормативно-правових документів вона зазначила важливість роботи державного експерта з питань інституційного розвитку служб управління персоналом Кудринської Галини Віталіївни. Працівники Гендепартаменту ознайомили учасників з веб-платформою «Спільнота практик: сталий розвиток» http://udl.despro.org.ua, де можна не тільки отримати корисну інформацію щодо участі у конкурсах на посади фахівців з питань реформ, але й спробувати свої сили у пробному тестуванні на перевірку аналітичних здібностей та здібностей працювати з інформацією.

Питання, які виникали у студентів в процесі спілкування, робили його жвавим, цікавим і плідним. Професор кафедри публічного управління та адміністрування, доктор наук з державного управління Раїса Андріївна Науменко подякувала колективу генерального департаменту НАДС України за те, що майбутні магістри мали щасливу нагоду побачити зразок креативного лідерства на державній службі та ознайомитись з важливими вміннями, якими повинен володіти сучасний державний службовець: злагоджено працювати в команді, виявляти високий рівень стресостійкості, володіти відповідними компетентностями та вміннями експертно-аналітичної діяльності.

Екскурсія по КНТЕУ на "День відкритих дверей"

24 листопада 2018 року з 12:30 по 15:00 на «День відкритих дверей» учням середніх шкіл 10-11-х класів к.е.н., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною було проведено екскурсію по університету із відвідуванням корпусів А, Б, Е, Д та структурних підрозділів КНТЕУ, а також різноманітних аудиторій для лекційних та семінарських занять.  

Протягом екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. було проведено інформаційне ознайомлення учнів із порядком навчання, оцінювання студентів та складання іспитів, а також загальне ознайомлення із факультетами КНТЕУ, окремими кафедрами, зокрема кафедрою економічної теорії та конкурентної політики й новоствореною кафедрою публічного управління та адміністрування з підкресленням тісного зв’язку професійних дисциплін КНТЕУ із економікою та державним управлінням, в основі чого лежить висока якість освіти фахових дисциплін та, відповідно, професійна підготовка майбутніх державних службовців, менеджерів, економістів, банкірів та інших професійних фахівців.

Під час екскурсії учнями було відвідано: комп’ютерні класи кафедри банківської справи та кафедри фінансів; лабораторію систем автоматизованого проектування; спеціальні лабораторії кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю; гранд хол корпусу А (рояль); бібліотеку; КОВОРКІНГ; кафе «Венеція»; навчальні лекційні аудиторії Б-201, Б-203; стадіон; спортивний манеж; гуртожиток № 2; лабораторію обслуговування і виробництва у ресторанному господарстві; тренажерну залу.

Крім того, учнями було відвідано три майстер-класи, а саме: тренінг «Конструктивні способи розв’язання конфліктів», тренінг «Майстерність державного управління», інтерактивну гру «Конкуренція чи монополія».

Під час проведення тренінгу «Майстерність державного управління» д.е.н., професор кафедри публічного управління та адміністрування Орлова Наталія Сергіївна проводила з учнями ділову гру стосовно професійних компетентностей державних службовців, які необхідно застосовувати під час виконання службових обов’язків на державній службі, з наголошенням на тому, що розвиток ділових якостей не завжди ефективно впливає на роботу державного управління, якщо у державного службовця відсутня хоча б одна з необхідних професійних компетентностей.

На кінець екскурсії к.е.н., доц. Ільїною А.О. було надано пропозиції відвідувачам щодо вибору спеціальностей для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти згідно переліку конкурсних предметів для вступу на навчання в КНТЕУ.

Відвідувачі були вражені екскурсією по КНТЕУ та здобули прагнення вступати до університету.

Нове партнерство: підписано меморандум про співпрацю між КНТЕУ та Національною академією державного управління при Президентові України

З метою залучення Національної академії державного управління при Президентові України до розроблення, запровадження та якісного виконання студентами КНТЕУ освітньо-професійних програм у галузі знань "Публічне управління та адміністрування", 19 листопада 2018 року було підписано меморандум про співпрацю з НАДУ.

Меморандум підписали ректор Анатолій Антонович Мазаракі та президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Степанович Куйбіда.

Під час церемонії  були також присутні Л. А. Пашко - професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, Н.В. Бартош - начальник управління комунікативними зв'язками Національної академії державного управління при Президентові України, Н. В. Притульська- перший проректор з науково-педагогічної роботи, декани, керівники підрозділів, викладачі кафедри публічного управління та адміністрування та студенти університету.

Ректор Анатолій Антонович Мазаракі підкреслив: "Сьогодні ми укладаємо меморандум, у який закладено нові ідеї та сподівання, партнерські відносини з підготовки майбутніх державних службовців, участь у навчальному процесі, освітні та наукові дослідження. Він висловив надію на ефективний  розвиток партнерства.

Президент Василь Степанович Куйбіда висловив взаємні слова вдячності, поділився планами Академії щодо співпраці, зазначив, що здійснення в Україні структурних реформ, зокрема: державного управління, державної служби, місцевого самоврядування та територіальної організації влади - вимагає високого рівня професійної компетентності та професійного розвитку державних службовців, посадовців органів самоврядування.

Дякуємо нашим партнерам за зустріч, сподіваємось, що це стане початком продуктивної спільної дороги в майбутнє!

Лекційне заняття на тему: «Державна політика і стратегічне управління»

13 листопада 2018 року у Комітеті Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції професор кафедри публічного управління та адміністрування Науменко Раїса Андріївна провела лекційне заняття з працівниками першого року роботи в Апараті Верховної Ради України на тему: «Державна політика і стратегічне управління».

Звертаючись до слухачів, професор Науменко Раїса Андріївна підкреслила, що в умовах швидких змін у державотворчих процесах саме знання є запорукою професійного розвитку публічного службовця. Ефективність діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, за словами лектора, залежить від ділових, патріотичних та морально-етичних якостей управлінців, їх спроможності приймати ефективні управлінські рішення та здатності компетентно вирішувати поставлені завдання.

Виступаючи перед цільовою аудиторією, Раїса Науменко ознайомила присутніх з принципами державної політики і стратегічного управління, підкреслила важливість використання європейського досвіду при формуванні державної політики на засадах демократії. Цікава і корисна інформація щодо посилення механізмів впливу громадянського суспільства на взаємодію держави та бізнесу стала суттєвим доповненням до інтерпретації щодо прийняття стратегічних державно-управлінських рішень та пошуку робочих моделей, здатних оптимізувати політико-адміністративні заходи влади. Лекція була насиченою, оскільки її тема на сьогоднішній день є надзвичайно актуальною. Всі зацікавлені особи могли задати запитання і взяти участь у дискусії.

ЖОВТЕНЬ 2018 РОКУ

Відвідування студентами Кабінету Міністрів України

Cтуденти І курсу денної форми навчання факультету економіки, менеджменту та психології КНТЕУ спеціалізації "Публічне управління та адміністрування" відвідали Кабінет Міністрів України.

Нове покоління державних службовців, переглядаючи оригінали документів, пережили по-новому ту історію, яку щодня вибудовували своїми рішеннями і роздумами, помилками та здобутками керівники виконавчого органу держави. Ще з перших хвилин екскурсії студенти були вражені красою та масштабами величної будівлі, у якій за радянських часів розташовувався грізний Народний комісаріат внутрішніх справ (НКВС УРСР), для якого будівля і була зведена у 1938 році. Звідси і стиль, що нагадує про ті суворі часи.

Розпочалась екскурсія з Будинку Уряду. Студенти побували в обох залах засідань – новій сучасній та історичній залах. Кожен зміг відчути себе на засіданні Уряду в кріслі міністра. Продовжилась екскурсія Музеєм історії Урядів України, де студенти ознайомились з історією становлення Урядів української держави. Велика увага в музеї приділена Галереї портретів керівників урядів України від Володимира Винниченка до представників політичного життя сучасності. Студенти мали нагоду дізнатись про найбільш вагомі здобутки для розвитку української державності кожного з очільників виконавчого органу. 

Також студенти ознайомились із представленими оригінальними матеріалами, пов’язаними з діяльністю колишніх керівників урядів, зокрема: документи, нагороди, фотографії. Побували в робочому кабінеті Голови Ради Міністрів УРСР і мали там змогу ознайомитись із технічними засобами, якими користувалися співробітники урядового апарату. Найбільше майбутніх публічних управлінців вразила експозиція подарунків, отриманих керівниками і членами урядів України як подарунки державі. Серед них сувенірна металева тарілка подарована минулому Прем’єр-міністрові України А. П. Яценюку від керівництва Київськогонаціонального торговельно-економічного університету (2015 р.). Наостанок група залишила слова подяки за проведену екскурсію в книзі відгуків.

Відвідування студентами XVII Міжнародної спеціалізованої виставки "Технології захисту/ПожТех-2018"

9 жовтня 2018 року студенти ФЕМП спеціальності "Публічне управління та адміністрування" разом з доцентом кафедри Твердохлібом О.С. відвідали XVII Міжнародну спеціалізовану виставку "Технології захисту/ПожТех-2018", що відбулась в  Міжнародному виставковому центрі. За 16 років існування виставка набула статус головного галузевого виставкового проекту у сфері пожежної безпеки, промислової безпеки та охорони праці, засобів захисту та рятувальної справи.

На виставці були продемонстровані сучасні технічні системи безпеки та засоби захисту, відвідувачам розповіли про  впровадження перспективних розробок та інноваційних технологій в Україні. Також, студенти прослухали курс про надання екстреної медичної допомоги від представників інституту державного управління у сфері цивільного захисту.

Загалом, гості отримали позитивні враження від побаченого. Виставка була цікавим заходом як для проведення дозвілля, так і для отримання необхідних знань про охорону праці.

Відвідування студентами Кабінету Міністрів України

8 жовтня 2018 року 14 група 1 курсу у складі 14 осіб з своїм куратором доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Лазебною Іриною Василівною вирушила на екскурсію до Будинку Уряду. Екскурсія почалась з відвідування Музею історії урядів України.

Екскурсовод дуже цікаво та доступно розповів нам про діяльність урядів, що працювали на території сучасної України від 1917 року до наших днів. У Музеї студенти мали змогу роздивитися матеріали, пов’язані з діяльністю колишніх керівників урядів, зокрема, документи, нагороди, фотографії. Також ми побували в одному з залів, у якому відтворено інтер’єр робочого кабінету Голови РАДИ Міністрів УРСР.

Загалом, після екскурсії залишились лише позитивні враження. Студенти з великим захопленням слухали історії екскурсовода і дізнались для себе багато нового та цікавого. Найзахоплюючою частиною нашої екскурсії було відвідання залу засідань Кабінету Міністрів України. Студенти не втратили можливості посидіти на місцях міністрів і на хвилинку уявити себе кимось з них. Великий інтерес у студентів викликала експозиція подарунків, одержаних керівниками та членами урядів України, оскільки там можна було побачити різноманітні ексклюзивні речі.

Відвідування студентами Національного агентства України з питань державної служби

В рамках співпраці між Київським національним торговельно-економічним університетом та Національним агентством України з питань державної служби 2 жовтня 2018 року відбулось виїзне лекційне заняття для студентів 2,3,5 курсів ФЕМП спеціальності "Публічне управління та адміністрування". Майбутні управлінці мали змогу відвідати головний корпус Національного агентства та ознайомитися з його структурою.

До студентів звернулася директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі НАДС Алюшина Наталія Олександрівна, яка розповіла усім присутнім про нову державну службу та реформи в державному регулюванні.

Спільно з державним експертом Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі НАДС Лозюк Юлією вони презентували усі етапи конкурсного відбору до державної служби, чим зацікавили студентів. Особливу увагу приділили розв’язанню ситуаційних завдань під час відбору.

На лекції студенти брали активну участь у дискусіях, задавали питання та отримували чіткі відповіді від спікерів.

ВЕРЕСЕНЬ 2018 РОКУ

ФІЛОСОФІЯ УНІВЕРСАЛЬНОГО ДИЗАЙНУ

ДЛЯ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ

Універсальний дизайн – це про те, як створювати світ зручний для усіх людей; це про доступні, зручні та комфортнідля усіх категорій населення простір, предмети, інформацію та послуги; це про принципи рівності та гнучкості у використанні, простоти та інтуїтивності, сприйняття та доступності інформації, терпимості до помилок, малих фізичних зусиль івзагалі наявності предметів, послуг, інформації, простору, – принципи, якими мають керуватися сучасні державні службовці та службовці в органах місцевого самоврядуванняу процесі стратегічного планування розвитку територій та державного стратегічного планування розвитку окремих суспільних сфер і секторів економіки.

Київ, 28-29 вересня 2018 року –20 викладачів, представників закладів вищої освіти, стали учасниками першої в Україні Школи універсального дизайну, 2-денного інтенсивного тренінгу. Школа реалізувалася у рамках спільної програми ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні»у партнерстві з Києво-Могилянською академією та ГО «Агенти змін».

Під керівництвом експертів викладачі вивчали принципи універсального дизайну та як їх застосовувати у плануванні середовища, проектуванні обладнання, доступної транспортної інфраструктури, веб-простору та послуг.

Участь у першій Школі універсального дизайну прийняла проф. кафедри публічного управління та адміністрування А.В. Бойко. За результатами участі заплановано удосконалення навчальної програмиіз стратегічного планування з урахуванням філософії універсального дизайну для студентів спеціальності «публічне управління та адміністрування».

З нагоди 100 річчя державної служби України 13 червня 2018 року в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Публічна служба в модерній державі». У роботі конференції взяла учать професор кафедри публічного управління та адміністрування А.В. Бойко. У панельних дискусіях жваво обговорювалися питання здобутків та викликів у процесі переходу від державної до публічної служби; меритократії як основи публічної служби та розвитку державності; реформування системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування в умовах європейської інтеграції; взаємодії органів публічної влади та інститутів громадянського суспільства; інноваційних технологій в освітньому процесі підготовки фахівців для органів публічної служби.

14.06.2018
41886
3345
остання редакція 13.10.2021
42694