Кафедра комп'ютерних наук та інформаційних систем
Кафедра комп'ютерних наук та інформаційних систем

комп'ютерних наук та інформаційних систем

Науково-дослідна робота кафедри зосереджена на створенні учбового ситуаційного центру для моделювання і прогнозування бізнес-процесів у фінансовому та зовнішньоторгового інжинірингу з метою прийняття оптимальних та ефективних рішень, в тому числі управлінських з використанням сучасних інформаційних технологій. В рамках виконання між кафедральної науково-дослідної роботи на тему «Стратегія інтеграції України до міжнародних ланцюгів доданої вартості товарів та послуг» була досліджена низка наукових проблем відповідно до напряму роботи кафедри: «Імітаційне моделювання для аналізу ланцюгів доданої вартості з метою розробки конкретних практичних рекомендацій відносно підвищення конкурентоспроможності галузей народного господарства України». Дослідження, під керівництвом д.т.н., професора Краскевича В.Є., к.т.н., с.н.с., доцента Луцика С.Л., та аспірантки Кривогуб А.М., проводилось студентами під час проходження переддипломної практики,  в лабораторії Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки. Інструментом аналізу процесів міжнародної торгівлі за обраними галузями використовувалась система GTAP (Глобальний проект з аналізу торгівлі), глобальна мережа дослідників і розробників політики, що проводить кількісний аналіз питань міжнародної політики, має на меті поліпшення якості кількісного аналізу глобальних економічних питань у загальних рамках економіки. Мета GTAP – поліпшення якості кількісного аналізу глобальних економічних питань у рамках системи в масштабах всієї економіки. Дані використовуються для побудови моделей загальної рівноваги: вивчення наслідків торгових угод,  політики в різних країнах світу; для оцінки наслідків міжнародних ініціатив. Кафедра продовжує роботу над науково-дослідною темою: «Адаптація теорії і практики створення учбового центру ситуаційного моделювання та управління для галузі фінансового і зовнішньоторгового інжинірингу». Створення учбового ситуаційного центру (УСЦ) є актуальним завданням, яке забезпечить можливість підготовки майбутніх користувачів ситуаційного центру, а також в майбутньому і розробників аналітичних центрів в різних галузях народного господарства України. Реалізація підтримки процесів фінансового інжинірингу дозволить забезпечити процес оптимізації руху фінансових ресурсів, розширювати горизонти фінансової політики в різних середовищах діяльності будь-яких господарюючих суб'єктів, у тому числі в галузі цінних паперів. Велика роль фінансового інжинірингу в ході вирішення складних проблем при проведенні фінансових операцій, розробці варіантів інвестиційних програм, модернізації політики в галузі акціонерного капіталу є найбільш актуальною проблемою для України на сьогоднішньому етапі економічного розвитку.

26.03.2016
остання редакція 22.01.2020