logo
Кафедра іноземної філології та перекладу
Кафедра іноземної філології та перекладу
logo
Кафедра іноземної філології та перекладу
img

Наукові здобутки студентів

іноземної філології та перекладу

Студентки 3 курсу 10 групи ФТБ  Юлія Томишинець та Валерія Корсун вже вкотре співпрацюють з молодіжною науковою лігою. Успішно взяли участь в конференції та отримали сертифікати. 
Окрема подяка від організації науковому керівнику Ювковецькій Юлії.


Студенти спеціалізації «Германські мови та літератури (переклад включно), перша мова — англійська)» Циганок Анна Віталіївна, Сідорова Діана Олександрівна та Марчинська Валерія Олександрівна, 3 курс, 2 група ФТМ, взяли участь у VIII Міжнародній науково-теоретичній конференції «Теорія та практика сучасної науки», представивши наукову роботу на тему «THE IMPACT OF GLOBALIZATION ON THE TRANSLATION PROFESSION AND THE REQUIREMENTS FOR INTERCULTURAL COMPETENCE». 
За результатами конференції було опубліковано тези їхнього дослідження.
Науковий керівник: Дячук Людмила Сергіївна (кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри іноземної філології та перекладу).


Вітаємо студентку кафедри іноземної філології та перекладу Сукач Анну Володимирівну (Освітня прграма "Прикладна лінгвістика (політична лінгвістика, англійська мова)", група 2-мз ФТМ) із успішною участю в XXI Міжнародній науковій конференції «Theoretical Methods of Research of the Latest Problems», 27.05.2024, місто Прага, Чехія та опублікуванням наукових тез.

Науковий керівник: Харитонова Д. Д., к.ф.н, ст.викл. кафедри іноземної філології та перекладу


Вітаємо студентку кафедри іноземної філології та перекладу, Товму Вікторію Руславнівну( 2-10 ФТБ), яка вже не перший рік відвідує „Science and Research Club” та вкотре бере участь в різних наукових заходах.

Цього року вітаємо з успішною участю в IV Міжнародній науковій конференції «Інновації та науковий потенціал світу», 24.05.2024, місто Запоріжжя та опублікуванням наукової роботи. (Науковий керівник: Ювковецька Ю.О., к.ф.н, доцент, доцент кафедри іноземної філології та перекладу).
Також студентка кафедри іноземної філології та перекладу Заєць Альона Вікторівна (Освітня прграма "Прикладна лінгвістика (політична лінгвістика, англійська мова)", група 2-мз ФТМ) взяла участь в VII Міжнародній студентській науковій конференції «Сучасні аспекти та перспектиінв напрямки розвитку науки» 24.05.2024, місто Дніпро, та опублікувала наукові тези.
Науковий керівник: Харитонова Д. Д., к.ф.н, ст.викл. кафедри іноземної філології та перекладу

     


Вітаємо студентку  1 курсу ФТБ, освітнього ступеню "бакалавр" Таїсію Луценко і її наукового керівника, доцента кафедри іноземної філології і перекладу Тонконог Ірину, з отриманням Сертифікату за  проходження курсу за темою «Англійська для бізнесу та підприємництва»  та з успішним завершенням проєкту 18.05.2024.

Курс «Англійська для бізнесу та підприємництва» проходив англійською мовою і акцентував увагу на ефективному використанні англійської мови у бізнесі та підприємництві.
Наразі це питання є дуже важливим для розвитку економіки України під час воєнного і післявоєнного стану.


У квітні 2024 року кафедра іноземної філології та перекладу традиційно провела щорічний конкурс на найкращий переклад у рамках проєкту «Літературні обрії». Цього року до участі у конкурсі було запрошено здобувачів усіх структурних підрозділів ДТЕУ. На адресу конкурсної комісії надійшли переклади від 49 студентів, які спробували свої сили у двох номінаціях: «Переклад поетичного твору з англійської мови українською» та «Переклад поетичного твору з української мови англійською». 
Традиційно завдання учасників полягало в тому, щоб якнайкраще виконати переклади поетичних творів. Роботи вражають своєю романтичною схвильованістю, образністю, щедрістю почуттів, проникливою лірикою.
При визначенні переможців членами журі враховувалися: оригінальність творчих ідей, покладених в основу перекладу; точність перекладу і близькість до оригіналу; чуття мови, передача змісту і краси тексту; адекватність лексико-граматичних засобів; розкриття культурно-специфічних особливостей перекладу; якість римування, ритміка; естетична еквівалентність. 
У номінації «Переклад поетичного твору з англійської мови українською» переможцями стали:
І місце – Євгенія Шульга, студентка ФТМ 3-2;
ІІ місце – Вероніка Демидова, студентка ФТМ 3-2;
ІІІ місце – Марія Бачинська, студентка 3 курсу групи Ф-2Вінницького торговельно-економічний фахового коледжу Державного торговельно-економічного університету, та Анна Телендій, студентка ФТМ 3-3. 
У номінації «Переклад поетичного твору з української мови англійською» місця розподілилися наступним чином:
І місце – Катерина Бабак, студентка ФТМ 3-1;
ІІ місце – Анастасія Почтар, студентка ФТМ 3-3;
ІІІ місце – Яна Басиста, студентка ФТМ 3-1, та Світлана Коржевська, студентка ФТМ 3-1.
Щиро вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам за достойну боротьбу! Бажаємо нових успіхів та досягнень у перекладацькій діяльності!
Окремо висловлюємо подяку усім керівникам, які не залишилися осторонь, підтримали своїх студентів та надали їм всебічну підтримку і допомогу!
Усі переможці отримають дипломи, що засвідчують їхні місця, а інші учасники – сертифікати на підтвердження їхньої участі в електронному форматі.


Кафедра вітає Анну Телендій @_a.n.n.e.t.t.i_ , яка увійшла до топ 100 найкращих студентів ДТЕУ 2023-2024 навчального року.
Бути філологом - престижно та цікаво! Недарма існує вислів «Скільки мов ти знає, стільки разів ти - людина»!
Бажаємо Анні подальших творчих і наукових здобутків!


28.03.2024 р. відбулось підбиття підсумків Восьмого Міжнародного студентського конкурсу перекладу "Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу". За рішенням комісії студентка Телендій Анна (ФТМ, 3курс,3група) зайняла 3 місце у номінації «Переклад поетичного твору з англійської на українську мову». Науковий керівник: доктор політичних наук, професор Наталія Латигіна.

Також вітаємо Басисту  Яну (ФТМ, 3 курс, 1 група) зі здобутим 1 місцем у номінації «Переклад українського поетичного твору англійською мовою» та Почтар Анастасію (ФТМ, 3 курс, 2 група) з 3 місцем у номінації «Переклад тексту української пісні англійською мовою». Переклад переможниці вже опубліковано на сайті часопису "Критика".

Дякуємо Зайцеву Олександру (ФТМ, 3 курс, 1 група), Яременко Вікторії (ФТМ, 3 курс, 1 група), Нечай Анні (ФТМ, 3 курс, 2 група) та Люльці Віктору (ФРГТБ, 3 курс, 3 група) за активну участь та гідну боротьбу!
Пишаємося нашими студентами, які, попри складні обставини життя, втілюють свої таланти та навички в життя! Бажаємо подальшого творчого натхнення та нових професійних здобутків!
Висловлюємо подяку науковим керівникам, доценту кафедри іноземної філології та перекладу, Наталії Білоус та ст.викл. Харитоновій Дар'ї за всебічну підтримку учасників.

  


Кафедра іноземної філології та перекладу провела 13 березня 2024р. щорічне засідання студентського круглого столу на тему: «Тенденції іншомовних комунікацій у соціокультурному просторі 21 століття».

Заслухали та обговорили 33 доповіді, серед яких слід відмітити таких студентів: Телендій Анна ФТМ 3-3, Кузміч Олексій ФРГТБ 1-16, Кулик Юліанна ФТМ 2-2, Розумець Яна ФТМ 2-11, Безпала Анастасія ФТМ 2-2, Жук Тетяна ФТМ 1-10, Бланар Софія ФЕМП 1-1, Усачева Софія ФТМ 2-11, Зеленко Вероніка ФТМ 1-7, Коваленко В’ячеслав ФТМ 1-10, Маслій Анастасія ФЕМП 1-16.
Здобувачі вищої освіти мали чудову можливість продемонструвати навички володіння англійською мовою. Деякі студенти давали поради щодо вдосконалення навичок та вмінь з читання, аудіювання, граматики та говоріння пропонуючи корисні сайти, додатки, що свідчить про дружню та легку атмосферу заходу.
Круглий стіл пройшов успішно та інформативно.
Дякуємо всім учасникам!

Кафедра іноземної філології та перекладу вітає студентку ФРГТБ 1-12 Каратаєву Дар'ю та студентів ФТМ 1-6 Сулиму Артем і Сулиму Єлизавета з успішним підтвердженням рівня володіння англійської мови (викладач к.пед.н., ст.викл. Березова Л.С.).

                              

                       


Science and Research Club” кафедри Іноземної Філології Та Перекладу звітує про успішну підготовку студентів до конференції "Modern Problems of Science, Educaion and Society", яка проходила 4-6 грудня 2023 р. 
Студенти отримали імені сертифікати. 
Дякуємо науковому керівнику: Зварич Ірині Миколаївні.

                                                                                                                        


23 листопада 2023 року відбулася церемонія вручення студентської премії міського голови кращим студентам Броварської міської територіальної громади. З-поміж 45 учасників було обрано 5 найкращих,серед яких студентка ДТЕУ Телендій Анна (ФТМ 3-3, викл.Журкова О.Л.). Міський голова Ігор Сапожко привітав присутніх та подякував за відмінне навчання,активну позицію, свідомість,креативність,а також активну участь в економічному та культурному розвитку міста.
Пишаємося нашими талановитими студентами і бажаємо подальших успіхів та досягнень!

 


21 листопада 2023 року проходила Всеукраїнська науково-практична конференція Молодих учених "Наукова молодь 2023". Достойно представила наш навчальний заклад Ковальчук Аліна Вячеславівна студентка 2 курсу 4 групи ФРГТБ.

Керівник  доцент Прима В.В.

                                                                                          


Звіт „Science and Research Club” про участь в конференції студентів   
❗️Чепура та Бухареста: науковий керівник Ірина Зварич( доктор педагогічних наук, професор);
❗️Кулик та Грищук 2-9 ФРГТБ: науковий керівник Ювковецької Ю. ( PhD, доцент)
Пишаємося своїми студентами!

                                                                                                                                        


Студентська наукова конференція
«РОЗВИТОК СУЧАСНОГО ГЛОБАЛІЗОВАНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІЧНІ, ПРАВОВІ, ЛІНГВІСТИЧНІ АСПЕКТИ»

Кафедра іноземної філології та перекладу 5 квітня 2023 р. провела Студентську наукову конференцію з іноземної мови «Розвиток сучасного глобалізованого суспільства: економічні, правові, лінгвістичні аспекти», у дистанційному форматі на платформі ZOOM.

Метою конференції було конструктивне обговорення англійською мовою економічних, правових та лінгвістичних проблем суспільства.

Відповідно до мети, тематично конференція поділялася на три напрямки: економічний, правовий і лінгвістичний:

  • Перша секція: «Глобалізаційні та економічні процеси в сучасному світі».
  • Друга секція: «Сучасні виклики правової системи у контексті розвитку суспільства».
  • Третя секція: «Мовна політика та міжкультурна комунікація в умовах глобалізації».

За тематикою секцій студентами були написані тези та підготовлені доповіді.

Проведена конференція надала студентам різних спеціальностей можливість продовжити удосконалення академічної культури, сприяти вивченню нових ідей та досліджень у різних галузях знань, розвивати навички публічного виступу та комунікації, зміцнювати студентське співтовариство та будувати мережу професійних контактів. Крім того, виступ на конференції допомагає студентам розвинути свій інтелектуальний потенціал, а також збагатити свій досвід участі в наукових дискусіях та практичних дослідженнях.

На конференції з доповідями виступили наступні студенти:

1. Дмитренко Яна Василівна, студентка 2го курсу ФМТП, спеціальність: «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», доповідь «Features of globalization of international financial markets». Науковий керівник: Олійник Андрій.

2. Кравченко Златослава Русланівна, студентка 2го курсу ФМТП, спеціальність: «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», доповідь «The role of green technologies in global economic processes». Науковий керівник: Ворначев Андрій Олександрович.

3. Ошита Андрій Віталійович, студент 2го курсу ФРГТБ, спеціальність: «Міжнародний туризм», доповідь «The current situation in tourism industry and its possible future trends». Науковий керівник: Харитонова Дар’я Дмитрівна.

4. Кулик Юліана Русланівна, студентка ФТМ 1-2, спеціальність: «Германські мови та літератури (переклад включно)», доповідь «Language Policy And Intercultural Communication In The Conditions Of Globalization». Науковий керівник: Михайлова Неля Олексіївна.

5. Гогуля Влада Вікторівна, студентка ФРГТБ, спеціальність: «Дизайн та інжиніринг» 1-2, доповідь «Esperanto as an alternative language for communication». Науковий керівник: Прима Вікторія Валентинівна.

6. Телендій Анна Андріївна, студентка ФТМ 2-3, спеціальність: «Германські мови та літератури (переклад включно)», доповідь «Language Policy and Intercultural Communication of Translator's Work in the Conditions of Globalization». Науковий керівник: Кривенко Оксана Володимирівна.

7. Коляда Олександра Олексіївна, студентка ФРГТБ 1-2, спеціальність: «Дизайн», доповідь «Slang in modern society». Науковий керівник: Прима Вікторія Валентинівна.

8. Кутовенко Анна Віталіївна, студентка ФТМ 1-1м, спеціальність: «Германські мови та літератури (переклад включно)», доповідь «Ukrainian anthroponyms in the BBC news section "War in Ukraine». Науковий керівник: Циганок Ольга Михайлівна.

9. Квятковська Валерія, студентка ФМТП 1-1, спеціальність: «Міжнародна економіка», доповідь «The role of language in intercultural communication». Науковий керівник: Нікольська Ніна Вікторівна.

10. Горчинська Аліна Анатоліївна, Герасименко Олена Олександрівна, ФТМ 3-2, спеціальність: «Германські мови та літератури (переклад включно)», доповідь «Classification and Translation of Realia: Intercultural challenges and Prospects in the Context of Globalisation». Науковий керівник: Шеверун Надія Володимирівна.

11. Прис Мар’яна Олегівна, студентка ФМТП 2-13, спеціальність «Цивільне право», доповідь «The Problem of Punishment Application to the Accused of Criminal Offenses Committed Against Animals in Ukraine». Науковий керівник: Кривенко Оксана Володимирівна.

12. Ковальова Діана Сергіївна, студентка ФМТП 1-18, спеціальність «Міжнародне право», доповідь «Globalization process in Constitutional Law of Ukraine». Науковий керівник: Кривенко Оксана Володимирівна.

13. Швидка Дарˈя Дмитрівна, студентка ФМТП 1-9, спеціальність «Міжнародне право», доповідь «Mobbing as an Act of Gender Inequality: General Problematics and Reflection in Ukrainian Legislation». Науковий керівник: Цимбалиста Оксана Анатоліївна.

14. Войцих Юлія Василівна, студентка ФМТП 2-20, спеціальність «Міжнародне право», доповідь «Unification and Harmonization in International Law». Науковий керівник: Цимбалиста Оксана Анатоліївна.

15. Шагінян Давід Араратович, студент ФМТП 2-20, спеціальність «Міжнародне право», доповідь «The judicial system of Ukraine». Науковий керівник: Цимбалиста Оксана Анатоліївна.

                                   

     


Кафедра іноземної філології та перекладу вітає студентку Телендій Анну Андріївну (ФТМ, 2 курс, 3 група), яка стала фіналісткою Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса 2023року.
Анна виконала дослідницький проєкт на тему "Проблема влади у творах В.Шекспіра" та гідно представила його під час фінальної конференції. 

Науковий керівник - Наталія Анатоліївна Латигіна.
Від щирого серця бажаємо талановитій філологині творчого натхнення, нових звершень і перемог!!!!!!

                 


15 березня 2023 року викладачами кафедри іноземної філології та перекладу було проведено засідання круглого столу на тему: "Актуальні проблеми іншомовної комунікації: лінгвістичні, методичні, соціально - психологічні аспекти в контексті сьогодення". До участі було запрошено студентів 1,2,3 курсів ФРГТБ та ФМТП.
Зареєструвалося 40 учасників. 36 студентів презентували свої доповіді та презентації, в яких висвітлили актуальні проблеми іншомовної комунікації. Дякуємо всім студентам за активну участь в обговоренні та викладачам кафедри за підготовку студентів! Хочеться відзначити наступних студентів за активну участь в обговоренні.

Чернявський І. ФМТП 2-3а
Алєксєєнко О. ФМТП 1-17
Кравчинська В. ФМТП 1-2а
Черенок Ю. ФМТП 3-23
Нестеренко В. ФМТП 3-24
Харечко І. ФМТП 1-15
Шаповал А. ФМТП 3-24
Головко Є.ФМТП 2-19
Дмитренко Я. ФМТП 2
Лузан А. ФМТП 2-7а
Лупашко М. ФМТП 2-7а
Чернов О. ФМТП 2-3а


03 березня 2023 року у м. Херсон відбулась ІІІ Міжнародна студентська наукова конференція "МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ І СВІТОВІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ", організована ГО "Молодіжна наукова ліга" та ГО "Європейська наукова платформа", де взяли участь студентки (магістри, група 2-1з) кафедри іноземної філології та перекладу, а саме Гергель Анастасія Миколаївна  та  Громова Ольга Володимирівна (науковий керівник - Шеверун Надія Володимирівна, доцент кафедри Іноземної філології та перекладу).
Наукові тези студенток включені до Збірника матеріалів конференції.
Видано іменні сертифікати.


Вже не перший рік кафедра іноземної філології та перекладу керує студентським науковим клубом «Science and Research Club». Протягом І семестру багато студентів різних курсів і факультетів успішно проявили себе в науковій галузі. Радо підбиваємо підсумки за 2022-2023 І семестр: ( науковий керівник доцент кафедри , к.ф.н. Ювковецька Юлія):

1. Черенок Юлія Євгеніївна – 3 курс, 23 група, ФМТП
Конференція -- IІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку».
Тема: ENGLISHUNITESPEOPLEALL THROUGHOUT THE WORLD
Секція: Мовна міжкультурна комунікація
Дата подання тез: 31.10.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

2. Шестакова Анна Сергіївна – 3 курс, 1 група, ФРГТБ
Конференція ‐ IІ Міжнародна науково-практична конференція "Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку".
Тема: "АКТУАЛІЗАЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ КОМУНІКАЦІЇ ЯК РУШІЙНОЇ СИЛИ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ СУСПІЛЬСТВА"
Тематична панель: 1. Мовна міжкультурна комунікація
Дата подання тез: 11.11.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

3. Кулик Анна Юріївна – 1 курс, 9 група, ФРГТБ
Конференція – II Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу:стратегіїрозвитку».
Тема: INTERCULTURALINTERACTION
Секція:Мовна міжкультурна комунікація
Дата подання тез: 12.11.22
Дата проведення конференції:25-26.11.2022

4. Грищук Антоніна Олександрівна – 1 курс, 9 група, ФРГТБ
Конференція ‐ IІ Міжнародна науково-практична конференція "Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку".
Тема: «МІЖКУЛЬТУРНА КОМУНІКАЦІЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ»
Секція: Інформаційний простір і міжкультурна комунікація
Дата подання тез: 13.11.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

5. Радченко Валерій Олександрович – 3 курс, 23 група, ФМТП
Конференція -- IІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку».
Тема: «UKRAINE ON THE WAY TO EUROPEAN INTEGRATION: A CULTURAL DIMENSION»
Секція: Міжкультурна комунікація в процесі євроінтеграції
Дата подання тез: 11.11.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

6. Петрік Данііл Віталійович - 3 курс, 23 група, ФМТП
Конференція -- IІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку».
Тема: «МІЖКУЛЬТУРНА КОМУНІКАЦІЯ В МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ»
Секція: Інформаційний простір і міжкультурна комунікація
Дата подання тез: 19.11.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

7. Корсун Валерія Вадимівна – 1 курс, 10 група,ФРГТБ
Конференція -- IІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку».
Тема: «МІЖКУЛЬТУРНА КОМУНІКАЦІЯ СТУДЕНТІВ-ІНОЗЕМЦІВ У ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ»
Секція: Міжкультурна комунікація студентів-іноземців у процесі фахової підготовки
Дата подання тез: 19.11.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

8. Чухліб Анастасія Ігорівна – 3 курс, 23 група, ФМТП
Конференція – Круглий стіл «Інформаційне суспільство: право, інновації, бізнес»
Тема: «THE INFLUENCE OF INFORMATION PROPAGANDA ON SOCIETY DURING THE WAR»
Секція: Медіаграмотність в умовах війни
Дата подання тез : 18.11.22
Дата проведення конференції: 29.11.22

9. Четвертак Марія Василівна – 3 курс, 23 група, ФМТП
Конференція - Круглий стіл «Інформаційне суспільство: право, інновації, бізнес»
Тема: «The phenomenon of modern information war»
Секція: «Медіаграмотність в умовах війни»
Дата подання тез: 26.11.22.
Дата проведення конференції: 29.11.22.

10. Голоденко Єлизавета Вадимівна – 2 курс, 7 група, ФРГТБ
Конференція - || міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку».
Тема: Importance of English as international medium of communication
Секція: Мовна міжкультурна комунікація
Дата подання тез: 21.11.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

11. Товма Вікторія Русланівна – 1 курс, 10 група, ФРГТБ
Конференція — IІ Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку».
Тема: «Problems of intercultural communication»
Секція: : Мовна міжкультурна комунікація
Дата подання тез: 21.11.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

12. Томишинець Юлія Станіславівна- 1 курс, 10 група, ФРГТБ
Конференція – ІІ Міжнародна науково-практична конференція
«Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу:стратегії розвитку»
Тема: «LANGUAGE AND INTERCULTURUL COMMUNICATION»
Секція : Мовна міжкультурна комунікація
Дата подання тез: 21.11.2022
Дата проведення конференції: 25-26.11.2022

13. Кравчук Тетяна Олександрівна– 3 курс, 1 група, ФРГТБ
Конференція - Круглий стіл «Інформаційне суспільство: право, інновації, бізнес»
Тема: «Media literacy in war conditions»
Секція: «Медіаграмотність в умовах війни»
Дата подання тез: 26.11.22.
Дата проведення конференції: 29.11.22

14. Костюченко Юлія Вікторівна - 1 курс, 9 група, ФРГТБ
Конференція - Круглий стіл «Інформаційне суспільство: право, інновації, бізнес»
Тема: " Information war in Ukraine"
Секція: «Медіаграмотність в умовах війни»
Дата подання тез: 27.11.22.
Дата проведення конференції: 29.11.22

         


Кафедра Іноземної Філології та Перекладу  Державний торговельно-економічний університет вітає студента Панасенка Данила Віталійовича (3 курс, 19 група, ФМТП) та його викладача Ірина Зварич (доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри іноземної філології та перекладу, керівник „Science and Research Club”) з успішною участю в конференції, а саме ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Пріоритетні напрями досліджень у науковій та освітній діяльності: проблеми та перспективи».

Тема: The role of international bussines in the world.
Дата проведення конференції: 12-13 жовтня 2022 року.

Результат: опубліковані тези та сертифікат.
Пишаємося!!! Так тримати!!!


15.03.2022 р. кафедрою іноземної філології та перекладу було проведено засідання круглого столу на тему: "Актуальні питання філології перекладознавства та прикладної лінгвістики у контексті міжкультурної взаємодії " В такий складний час для нашої країни 35 студентів з ФТМ, ФРГТБ та ФМТП виявили бажання та мали змогу взяти участь у обговоренні теми, але змогли вийти на відеозв'язок лише 13.

На засіданні обговорювалися основні комунікативні ситуації, що виникають під час спілкування, а саме співпраці, суперництва та демонстрації нейтралітету, питання про важливість мови, її взаємодія з міжнародними культурами та про труднощі передачі сенсу в мистецтві, проблеми інтерпретації ідіом та сленгу у взаємодії різних культур, значення міжкультурних зв’язків для діяльності молоді.

Дякуємо викладачам та студентам, які взяли участь у обговоренні.

Дякуємо студентам:

Ошита Андрій ФРГТБ 1-18
Щербина Денис ФРГТБ 1-14
Самарцева Анна ФРГТБ 1-9
Вітушко Вероніка ФТМ 1-2
Мамедова Гульнар ФТМ 1-2
Лобан Валентина ФРГТБ 2-20
Велікова Марія ФТМ 3-1
Бондар Яна ФМТП 4-18

Дякуємо викладачам:

Ювковецька Ю.,
Довженко І.,
Михайлова Н.
Прима В.,
Кайда Н.
за активну участь в організації заходу.

              



21квітня 2021 року кафедра іноземної філології та перекладу провела дистанційно на платформі Teams круглий стіл на тему: «Екологія-тренд 21 століття. Уроки Чорнобиля» з метою підвищення рівня володіння англійською мовою та розвитку навичок виступу студентів перед аудиторією.

45 студентів, представники з ФТМ, ФМТП та ФРГТБ, взяли участь в обговоренні теми та виступили з презентаціями і доповідями:

  • Several ways how to live ecologically;
  • How Chernobyl disaster became a paradise for nature in the 21st century;
  • Ecology is a trend of the 21st century. Effects of the Chernobyl disaster today;
  • Environmental catastrophe: the main threats to our planet;
  • Chernobyl accident - consequences and lessons;
  • Top-7 decisions on how to become an environmentally conscious person;
  • What the Chernobyl accident can teach us;
  • The environmental awareness of people after the Chernobyl accident

Найбільш активними в обговоренні були студенти:
Рачек Марія – ФМТП 2-14
Горбачова Тетяна –ФТМ 2-2
Бардега Олександр – ФМТП 1-9
Кулініч Марина – ФМТП 2-17
Шеремет Анастасія – ФМТП 3-14
Бойко Богдана ФМТП  – 2-3аб
Грабазей Анастасія – ФМТП 1-17
Твардієвич Дар’я – ФТМ 1-5
Бойко Богдана –ФМТП 2-3аб
Корж Аріна - ФМТП 1-20
Мороз Анна – ФРГТБ 1-13
Гудик Альона –ФТМ 3-3

Всім студентам дякуємо за цікаві доповіді та креативний підхід!


Кафедра Іноземної Філології Та Перекладу КНТЕУ вітає студентку 3 курсу ФМТП 18 групи Блохіну Олександру (науковий керівник- доцент кафедри іноземної філології та перекладу, канд. філос. наук- Ювковецька Ю.О.), яка успішно взяла участь у III Всеукраїнській англомовній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти (кафедра українознавства та іноземних мов факультету підготовки фахівців органів стратегічних розслідувань) 15 квітня 2021 року в м. Дніпро. Як результат має підтверджуючий сертифікат та тези « Foreign languages in the market of educational services», які опубліковано в збірнику матеріалів «Молодь і світова співпраця», Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ.
Бажаємо не зупинятися на досягнутому!

          


              Студенти КНТЕУ серед переможців І туру наймасштабнішого конкурсу перекладачів «ЛЬВІВ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ 2021»

Цього року у конкурсі перекладачів «ЛЬВІВ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ 2021» взяли участь рекордна кількість учасників. На розгляд конкурсної комісії надійшло 3108 робіт. Конкуренція цього року була справді дуже великою, і для прийняття рішення членам журі доводилося враховувати найдрібніші зауваження. Ще ніколи дискусії щодо робіт не набирали таких обертів. Члени конкурсної комісії дивувалися лінгвістичним знахідкам перекладачів-початківців та не раз задумувалися, чи змогли б досвідчені перекладачі ТАК перекласти?
Серед 150 учасників, які перемогли в номінації «Університети: англійська» та перейшли у фінальний тур конкурсу перекладачів «Львів Європейський 2021» - 8 філологів ФТМ та 2 студентки ФМТП:

✓ Адамова Юлія (ФТМ 3 курс 4 група)
✓ Грук Катерина (ФТМ 4 курс 4 група)
✓ Зюганова Юлія (ФТМ 4 курс 4 група)
✓ Коляндра Єлизавета (ФТМ 4 курс 3 група)
✓ Крук Тетяна (ФТМ 3 курс 4 група)
✓ Кук Катерина (ФТМ 4 курс 4 група)
✓ Мершавка Дар’я (ФМТП 3 курс 14 група)
✓ Олійник Анна (ФТМ 4 курс 3 група)
✓ Поперечна Анастасія (ФТМ 4 курс 1в група)
✓ Шеремет Анастасія (ФМТП 3 курс 14 група)


Пишаємося досягненнями наших студентів!
Дякуємо за підготовку викладачам кафедри іноземної філології та перекладу к.філол.н. Білоус Н.П., к.філол.н. Дячук Л.С., к.філол.н. Новохатській Н.В., к.філос.н. Ювковецькій Ю.О.!
Бажаємо успіхів у фінальному турі конкурсу та подальших перемог!!!

         


12 березня 2021 року кафедрою іноземної філології та перекладу з метою підвищення рівня володіння англійською мовою студентів та розвитку навичок виступу перед аудиторією та дискусії англійською мовою, було проведено засідання круглого столу на тему: « Креативність молоді як провідний вектор в глобалізованому просторі» дистанційно на платформі Microsoft (Teams)
19 студентів, представників з ФТМ, ФМТП та ФРГТБ взяли участь в обговоренні теми та виступили зі своїми доповідями:
- The significance of the role of creative youth in a globalized space of the world and Ukraine. Важливість ролі креативної молоді у глобалізованому просторі України та світу.
- Creativity is the way how the Human live. Креативність - це спосіб життя людини.
- Youth creativity as a leading vector in a globalized world with the view of International Organization for Migration. Молодіжна творчість як провідний вектор у глобалізованому світі з точки зору Міжнародної організації з міграції.
- The creativity of the youth as a leading vector. Креативність молоді як провідний вектор.
- Encourage creative thinking in youth for use in global problem-solving. Заохочування творчого мислення у молоді для використання у глобальному вирішенні проблем.
- Creative youth as an integral component of intellectual development. Креативна молодь як невід’ємна складова інтелектуального розвитку.
- "Cryptocurrency phenomenon" Феномен Криптовалюты".
- Creative youth as the key forcer to change Ukraine. Креативна молодь як ключовий фактор для зміни України.
- Creative use of virtual reality technology by young people in different spheres of life. Креативне використання технології віртуальної реальності молодими людьми в різних сферах життя.

Найбільш активними в обговоренні були студенти:
Цимбал Олександра ФМТП 2-1
Корнієнко Катерина ФМТП 1-20
Мажинська Валерія ФМТП 1-20
Рачек Марія ФМТП 2-14
Сукач Анна ФТМ 2-4
Бахарєв ВолодимирФМТП 1-10
Герасименко Олена ФТМ 1-2
Шеремет Анастасія ФМТП 3-14
Бойко Богдана ФМТП 2-3
 

Всім студентам дякуємо за цікаві доповіді та креативний підхід!


Перемогли найкращі!
Про проведення I єтапу всеукраїнської студентської олімпіади 2020-2021 серед студенттів-філологів.

Перший рік навчання в університеті, перші враження, перший досвід, перші перемоги. Перший рік навчання особливий для кожного студента. І нехай цей рік виявився трохи незвичним,студентське життя має продовжуватись! Навчання в університеті – це не лише академічні результати, це - безліч цікавих проектів та випробувань, творчі ініціативи, можливість продемонструвати свої найсильніші якості.

2 грудня 2020 року кафедра іноземної філології та перекладу провела on-line олімпіаду серед студентів – філологів першого року навчання. Платформа спілкування – Teams (Office 365). Конкурсні завдання складалися з п’яти блоків, що дало можливість журі об’єктивно оцінити усі фахові компетентності учасників. Студенти не тільки продемонстрували свої знання англійської мови, а також отримали досвід участі в on-line змаганнях, виявили наполегливість у досягненні мети та зробили ще один крок до професійного зростання.

Результати розподілились так:
I місце – Герасименко Олена Олександрівна, 1 курс, 2 група (викладач – Шевелько К.О.)
II місце – Чечельницький Данило Олександрович, 1 курс, 4 група (викладач – Колот Л.А.)
III місце – Дерев’янкін Максим Ігорович, 1 курс, 2 група (викладач – Шевелько К.О.)
Щиро вітаємо наших переможців та їх викладачів!!!

      /   


Студенти ФРГТБ 1 курсу 3 групи під керівництвом доц. Тонконог І. В. взяли активну учать в Міжнародній науково-технічній інтернет-конференції «Розвиток освіти науки та бізнесу: результати 2020». Наукові доповіді розміщені у збірнику « Way Science. Conference Results 2020”

          


3-4 грудня в м. Дніпро відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Розвиток освіти, науки та бізнесу: результати 2020», в якій успішно взяли участь та надрукували тези  студенти КНТЕУ під керівництвом доцента кафедри іноземної філології та перекладу Ювковецької Юлії Олександрівни. Вітаємо студентів:

1.    Корчевна Олександра 3-18 ФМТП;
2.    Єфімова Ангеліна 3-18 ФМТП;
3.    Бондар Яна 3-18 ФМТП;
4.    Юрківська Вікторія 3-18 ФМТП;
5.    Ахмад Каріна 1-1 ФРГТБ;
6.    Шестакова Анна 1-1 ФРГТБ.

Бажаємо подальших успіхів в науковій сфері діяльності!


27 листопада 2020 року кафедрою іноземної філології та перекладу було проведено I тур Всеукраїнської студентської олімпіади з англійської мови в режимі он-лайн, до участі у якої були запрошені найкращі студенти першого курсу немовних спеціальностей КНТЕУ.
В заході взяли участь 66 студентів ФМТП ТА ФРГТБ. Олімпіада відбувалась за наступними етапами:

Ø 1 етап – виконання лексико-граматичного тесту;
Ø 2 етап – завдання з аудіювання;
Ø 3 етап – комунікативне повідомлення проблемного характеру та бесіда англійською мовою в межах запропонованої тематики.
За результатами змагання були визначені переможці..
Призові місця посіли:
І. Крисан Крістіна, ФМТП 1-3а (викладач Хміль О.);
ІІ. Галушко Анастасія, ФМТП 1-17 (викладач Дідківська Ю.)
Луценко Арсеній, ФМТП 1-4 (викладач Головачова А.)
ІІІ. Назарова Маря'м, ФМТП 1-7 (викладач Нікіфорова В.);
Родя Микита, ФМТП 1-4 (викладач Головачова А.).
ВІТАЄМО переможців та їх викладачів і бажаємо подальших успіхів!


Студентка 1 курсу 10 групи Факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу Вікторія Мазяр під керівництвом Юлії Олександрівни Ювковецької, доцента кафедри іноземної філології та перекладу КНТЕУ, кандидата філософських наук, посіла 3 місце на Всеукраїнському конкурсі серед студентів від National Geographic Learning та Linguist LLC з творчою роботою на тему "Intellectual Property Rights Enforcement in the Book Publishing", за що отримали сертифікати та подарунки.
Вітаємо та бажаємо подальших досягнень в науковій сфері!

 

                                                  


09 – 12 травня 2019 року у Вищій школі економії та інновації в Любліні (м. Люблін) проходила міжнародна науково-практична конференція Сучасні технології освіти «Європейський аспект», в якій брали участь студенти КНТЕУ, а саме:
1.      Клімова Єлизавета ФТМ 1-12
2.      Бадрудінова Аліна  ФТМ 1-12
3.      Пшеничний Богдан  ФМТП 1-17
4.      Чухольонок Владислав ФМТП 1-17
5.      Семенюк Ярослав  ФМТП 1-6
6.      Чоботок Валерія ФМТП 1-5
7.      Жук Вадим ФТМ 3-1
8.      Янковська Яна  ФМТП 1-5
9.      Коноваленко Катя ФТМ 3-1
10.    Коновалов Богдан  ФТМ 3-2
11.    Лисяна Валерія, ФРГТБ 3-15
12.    Анатолити Сніжана ФМТП 2-4
13.    Павлишина Катерина ФМТП 2-4
Керувала студентами кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземної філології та перекладу Прима Вікторія Валентинівна.
Конференція працювала за наступною програмою:
1.      Ознайомлення з роботою Вищої школи економікки та інновації в Любліні.
2.      Безпосередня участь у конференції, пленарне засідання та робота в секціях.
3.      Зустріч з представниками Вищої школи економіки та інновації в Любліні (Польща), які є висококваліфікованими науковцями та практиками з відповідної сфери – Dean of the Management Faculty of Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Robert Petchik.
Спільна робота науковців різних країн надає можливість обмінятися досвідом щодо реалізації Європейської системи вищої освіти, підвищення рівня володіння англійською мовою. За результатами конференції буде опубліковано збірник тез. Всі учасники отримали сертифікати.

                                                                                            


15 квітня 2019 року студентки першого курсу Київського національного торговельно-економічного університету: Крикун Катеріна, Авраменко Ірина, Іваниш Валентина та Сафонова Катерина під керівництвом к.філос.н., доцента кафедри іноземної філології та перекладу, Ювковецької Ю.О., взяли участь у IV Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Романо - германські мови в сучасному міжкультурному просторі» у місті Полтава, Україна.
Серед учасників доповіді англійською мовою Крикун Катеріни на тему «MUSIC AND SONGS AS INSTRUMENT OF STUDYING OF ENGLISH»( 1 курс, ФРГТБ, 13 групи «Туризм») Авраменко Ірини «FEATURES OF PROFESSIONAL AND PEDAGOGICAL INTEGRITY FUTURE TEACHERS FOR FOREIGN LANGUAGES» (1 курс ФРГТБ, 13 група «Туризм»), Іванишин Валентини ( 1 курс, ФРГТБ, 13 групи «Туризм») «INNOVATIVE TECHNOLOGIES OF TEACHING ROMANCE-GERMANIC LANGUAGES», Сафонової Катерини ( 1 курс, ФРГТБ, 12 групи «Туризм») «MODERN METHODS OF LEARNING FOREIGN LANGUAGES».
За результати роботи IV Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції було видано збірник доповідей, в який розміщено тези студенток КНТЕУ.

                               


30 березня 2019 року студент першого курсу Київського національного торговельно-економічного університету Санжарбек Нарзієв під керівництвом к.ф.н., доцента кафедри іноземної філології та перекладу, Кушмар Л. В., взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання економіки, обліку, фінансів та права в Україні та світі» у місті Полтава, Україна.

Серед 500 учасників: науковців, викладачів, працівників органів державного управління, студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, докторантів, працівників державного сектору економіки та суб’єктів підприємницької діяльності, що взяли участь в роботі конференції, доповідь англійською мовою Санжарбека Нарзієва на тему “GLOBALIZATION PROCESSES IN THE MODERN WORLD”, викликала бурю схвальних емоцій.

За результати роботи Міжнародної науково-практичної конференції було видано збірник тез доповідей в 5 частинах, в першій частині якого розміщено тези доповіді студента КНТЕУ: http://www.economics.in.ua/2019/03/1_30.html.

                                                                     


Звіт про проведення вузівської студентської наукової конференції з іноземної мови
«Розвиток сучасного глобалізованого суспільства: економічні, правові, лінгвістичні аспекти»

27 березня 2019 року у Київському національному торговельно-економічному університеті кафедрою іноземної філології та перекладу проведено вузівську студентську наукову конференцію з іноземної мови «Розвиток сучасного глобалізованого суспільства: економічні, правові, лінгвістичні аспекти».
Загалом долучитися до проведення конференції виявили бажання більше 60 студентів усіх спеціальностей університету.

Робота конференції відбувалася за кількома напрямами, а саме:

  • глобалізаційні процеси в сучасному світі;
  • міждисциплінарні дослідження в освіті на науці.ичв
  • ефективний міжкультурний дискурс: подолання мовних бар’єрів у контексті професійної діяльності.

Відкриття конференції відбулося зі вступного слова декана факультету торгівлі та маркетингу доктора технічних наук, професора Осики В.А., який привітав учасників та гостей наукового заходу. Також з привітальним словом англійською мовою звернулася до учасників конференції завідувач кафедри іноземної філології та перекладу доцент Латигіна А.Г. Шановні представники оргкомітету виразили впевненість у тому, що учасники конференції стануть майбутніми творцями сучасної науки, власними руками створюватимуть могутність України та забезпечать її позитивний імідж у всьому світі.
Тема розвитку сучасного глобалізованого суспільства надзвичайно актуальна для молодих науковців, що стало приводом для створення неформальної атмосфери спілкування, обміну думками та поглядами під час роботи тематичних секцій .
За результатами роботи конференції були визначені найкращі наукові дослідження.

Призові місця першої секції:
І.  Трофимук Іван, ФМТП 2-20 (викладач Зощенко Л.А.);
ІІ. Кириленко Валерія, ФРГТБ 3-2 (викладач Богатирьова К.В.);
Ніколаенко Олександра, ФТМ 2-17 (викладач Розум А.П.)
ІІІ. Крумка Маргарита, ФМТП 2-6 (викладач Колот Л.А.);
Попадін Владислав ФМТП 3-10 (викладач Гуща Г.В.).

2 секція:
І. Гейко Максим, ФРГТБ 1-10 (викладач Михайлова Н.О.);
ІІ. Андрієшин Ірина, ФМТП 2-6 (викладач Колот Л.А.),
Степаненко Михайло, ФРГТБ 3-1 (викладач Кайда Н.О.);
ІІІ. Самойленко Анастасія, ФМТП 2-6 (викладач Колот Л.А.),
Ковтун Тарас, ФМТП 1-12 (викладач Михайлова Н.О.).

3 секція:
І. Мохнюк Вікторія, ФТМ 3-2 (викладач Сошко О.Г.);
ІІ. Мохнюк Марія, ФТМ 3-2 (викладач Сошко О.Г.),
Марчук Ірина, Бурлака Марина,ФМТП 2-6 (викладач Колот Л.А.);
ІІІ. Головченко Катерина, Іваненко Вікторія, ФТМ 2-1 (викладач Дроздова Ю.В.),
Назарова Дарія, ФМТП 3-6 (викладач Зощенко Л.А.).

4 секція:
І. Гугайло Катерина, ФРГТБ 3-12 (викладач Галаган В.Я.);
ІІ.Левченко Ярослав, ФМТП 2-3 (викладач Строкань Н.А.);
ІІІ. Ріпенко Дар’я, ФРГТБ 3-5 (викладач Галаган В.Я.).

Дякуємо всім учасникам конференції та науковим керівникам!
Бажаємо нових творчих досягнень на науковій ниві!


New Ideas. New Possibilities 2018

Результати проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «New ideas. New possibilities2018» / «Нові ідеї. Нові можливості 2018» англійською та французькою мовами кафедри іноземних мов факультету фінансів ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”.

У конкурсі взяли участь 7 вищих навчальних закладів України:м. Києва та  Вінницької, Львівської, Київської та Волинської областей.

Студенти КНТЕУ факультету міжнародної торгівлі та права, 3 курс 13 група, Власенко Анастасія Юріївна та Цанько Іван Володимирович посіли почесне ІІІ місце! Щиро вітаємо студентів та їх наукових керівників Сєрову Людмилу Петрівну, кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри міжнародних економічних відносин, Пурденко Олену Анатоліївну, кандидата економічних наук, доцента кафедри економіки та фінансів підприємства, Гущу Галину Валеріївну, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри іноземної філології та перекладу.

Найкращі роботи конкурсу, які посіли призові місця, рекомендовано до друку у Молодіжному Економічному Дайджесті (електронне наукове видання) ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”.

Студентська наукова конференція з іноземної мови «Самореалізація молоді в ХХІ столітті»

15 травня 2018 року у Київському національному торговельно-економічному університеті кафедрою іноземної філології та перекладу проведено вузівську студентську наукову конференцію з іноземної мови «Самореалізація молоді в ХХІ столітті». Загалом долучитися до проведення конференції виявили бажання більше 50 студентів університету.

Робота конференції відбувалася за кількома напрямами, а саме: актуальні проблеми самореалізації молоді в умовах глобалізації;

умови розвитку молоді та можливості для її самореалізації; успіхи і досягнення молодих людей; забезпечення професійної самореалізації як одного з вагомих чинників становлення особистості.

Робота здійснювалась за 3 секціями та супроводжувалася жвавим науковим обговоренням. Тема самореалізації надзвичайно актуальна для молодих науковців, що стало приводом для створення неформальної атмосфери спілкування, обміну думками та поглядами.

За результатами роботи конференції були визначені найкращі наукові дослідження.

Призові місця на 1 секції посіли:

І. Бурчак Ольга, ФМТП 3-9 (викладач Прима В.В);

   Самойленко Анастасія та Андрієшин Ірина, ФМТП 1-6 (викладач Колот Л.А.)

ІІ. Ладига Поліна, ФМТП 2-4 (викладач Сошко О.Г.)

     Вакаренко Анастасія, ФМТП 2-2 (викладач Бербенець Л.І.)

ІІІ. Приходько Карина, ФМТП 1-5 (викладач Латигіна А.Г.);

      Пантелєєва Катерина  ФМТП 2-7 (викладач Зощенко Л.А.).

2 секція

І. Свіріденко Міліна та Прокопчук Христина, ФМТП 1-6 (викладач Колот Л.А.)

ІІ. Заєць Владислав, ФМТП 3-2 (викладач Гуща Г.В.);

    Рава Ірина, ФМТП 2-6 (викладач Бербенець Л.І.).

ІІІ. Назарова Дарія, ФМТП 2-6 (викладачі Кайда Н.В., Зощенко Л.А.);

      Завгородня Єлизавета, ФМТП 2-8 (викладач Прима В.В)

3 секція

І. Мохнюк Вікторія, ФТМ 2-2 (викладач Дроздова Ю.В.)

ІІ. Кириленко Валерія, ФРГТБ 2-2 (викладач Богатирьова К.В.)

ІІІ. Мохнюк Марія, ФТМ 2-2 (викладач Дроздова Ю.В.)

     Лебедєва Єлизавета, ФРГТБ 2-6 (викладач Богатирьова К.В.)

Дякуємо всім учасникам конференції та науковим керівникам!

Бажаємо нових творчих досягнень на науковій ниві!

  

        

19.06.2018
41100
3685
остання редакція 19.10.2024
43662