logo
Кафедра туризму та менеджменту креативних індустрій
Кафедра туризму та менеджменту креативних індустрій
logo
Кафедра туризму та менеджменту креативних індустрій
img

Наукова діяльність студентів

туризму та менеджменту креативних індустрій

Підсумки Всеукраїнської студентської наукової конференції «Подорожі. Культура. Спорт: тренди інноваційного розвитку»

На факультеті технологій та бізнесу за ініціативи кафедр: туризму та менеджменту креативних індустрій; дизайну, інжинірингу та землеустрою; фізичної культури, спорту та реабілітації 28 травня 2024 року відбулася Всеукраїнська студентська наукова конференція «Подорожі. Культура. Спорт: тренди інноваційного розвитку», у межах якої обговорювали питання за такими тематичними напрямами:

  • Туризм в Україні: стратегії реновації.
  • Креативні індустрії: драйвер економічного зростання України.
  • International tourism in new realities.
  • Дизайн: ідеї, інновації, інсайти.
  • Спортивний менеджмент: тенденції та виклики.
  • Реабілітація та відновлення: нові підходи та перспективи.

​Захід зібрав велику кількість здобувачів вищої освіти й молодих науковців у межах окремого тематичного напряму, які представили свої дослідження та обговорили актуальні питання розвитку туризму, культури та спорту. Тематика презентаційних матеріалів доповідачів була присвячена потенціалу та перспективам інноваційних напрямів розвитку туристичних дестинацій; трендів організації глемпінгів, кінотуризму в Україні та переосмислення концепції транспортного обслуговування туристів; проблемам організації діяльності туристичних підприємств України в умовах воєнного часу; інноваційному розвитку креативних індустрій; новітнім дизайн-трендам в організації приміщень тощо.

Науковий захід сприяв обміну знаннями, ідеями та інноваційними підходами, що є важливими для подальшого розвитку зазначених галузей.

За результатами наукової конференції та з урахуванням актуальності досліджень, науковості й практичного значення презентованих матеріалів, доповідачів нагороджено дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів.

Вітаємо учасників наукового заходу та їх керівників! Зичимо подальших успіхів на освітній ниві!

Програма конференції...

...

Наукові здобутки студентства на ІІ Міжнародній конференції «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та виклики»


Понад 250 кращих представників молодої наукової еліти зібрала студентська наукова конференція «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та виклики», що відбулася 22 березня 2023 року на факультеті ресторанно-готельного та туристичного бізнесу.

Відкриття конференції відбулося зі вступного слова проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, д-ра екон. наук, професора Анжеліки Герасименко, яка наголосила на актуальності проведення конференції в умовах воєнного стану та викликів сьогодення.

Декан факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу  д-р економ. наук, професор Надія Ведмідь привітала учасників та гостей наукового заходу та підкреслила важливість проведення студентських наукових заходів міжнародного рівня в умовах сьогоденних реалій, коли освіта у сфері гостинності і туризму є вагомою, оскільки галузь потребує якісних, кваліфікованих і професійних кадрів.

 До вітальних слів приєдналися партнери заходу – Ян Брецко (директор Академії професійної освіти «Меркур», Словацька Республіка) та Натія Берідзе (доцент факультету туризму Батумського державного університету ім. Шота Руставелі, Грузія).

Конференція зібрала студентсво з провідних закладів освіти України та інших країн: Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, Ужгородський торговельно-економічний інститут ДТЕУ, Чернівецький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ, Львівський торговельно-економічний університет, Державний біотехнологічний університет (м. Харків), Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Національний транспортний університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Уманський національний університет садівництва, Національний університет харчових технологій, Національний авіаційний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, ВСП «Київський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ», Львівський національний університет природокористування, Миколаївський національний аграрний університет, Полтавський державний аграрний університет, Університет прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт та Бергхаймський коледж (Німеччина), Університет Трансільванії у Брашові (Румунія), Університет Гельсінкі (Фінляндія), Інженерний коледж Нойда (Індія).

Проведення наукового заходу відбулось у теплій та дружній атмосфері, викликало жваву дискусію. Актуальні презентаційні матеріали, представлені на пленарному засіданні та дискусійних платформах, сприяли активному обговоренню та висловленню думок учасників щодо реалій і європеїзації пріоритетів відновлення готельно-ресторанного та туристичного бізнесу у післявоєнний період. Залежно від напряму досліджуваної тематики для презентації студентських наукових досягнень було організовано роботу 5 дискусійних платформ з можливістю презентувати свої наукові роботи англійською та українською мовами у дистанційному режимі. В цілому, учасники засідання дали високу оцінку організації роботи конференції та висловили побажання про регулярне проведення цього заходу.

Програма конференції

За результатами роботи ІІ Міжнародної студентської наукової конференції «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та виклики» визначено переможців, яких відзначено дипломами.


Автор публікації:
заступник декана ФРГТБ з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків
Тетяна ТКАЧУК

     

Іноземні студенти, що навчалися в ДТЕУ за спеціальностями для сфери туризму

  1. Огюстен Молле , Франція, Бізнес школа “Ауденсія” , ОС магістр, спеціальність Туризм , ОП “Міжнародний туристичний бізнес» (англ мова викл.), 2018-2019 н.р. – за програмою обміну:
  2. Мелані Блан, Франція, Бізнес школа “Ауденсія”, ОС магістр, спеціальність Менеджмент , ОП “Туристичний та курортно-рекреаційний менеджмент”(англ мова викл.), 2019-2020 н.р.- за програмою обміну:;
  3. Олександра Тукусер, Болгарія , ОС бакалавр, Варненський економічний університет,  спеціальність «Туризм», 2020-2021 н.р.- проект Еразмус+;
  4. Калін Железов , Болгарія , ОС бакалавр, Варненський економічний університет,  спеціальність «Туризм», ОП "Міжнародний туризм" (англ мова викл.), 2021-2022 н.р.  - проект Еразмус+;
  5. Агбадже Темітопе Адетомілола (Нігерія), ОС магістр, спеціальність «Туризм», ОП «Міжнародний туристичний бізнес» (анг. мова викл.),
  6. Рамазанова Рухангіз Гасим кизи (Азербайджан), ОС магістр, спеціальність «Менеджмент», ОП «Туристичний та курортно-рекреаційний менеджмент» (анг. мова викл.),2021-2022 н.р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ У 2021/2022 Н. Р. «ТУРИЗМ»

...

ЗВІТ ЗІ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКИ 2017-2021

Науково-дослідна робота студентів кафедри здійснюється шляхом їх залучення до участі у:

  • виконанні держбюджетних та госпрозрахункових тем;
  • міжнародних, всеукраїнських та університетських студентських наукових і науково-практичних конференціях;
  • виконанні науково-дослідних робіт кафедри;
  • всеукраїнських конкурсах наукових робіт за спеціальностями «Туризм», «Менеджмент», «Маркетинг»;
  • конкурсах випускних кваліфікаційних робіт;
  • виконанні наукових досліджень при підготовці курсових робіт;
  • всеукраїнських та університетських студентських олімпіадах з навчальних дисциплін та спеціальностей;
  • роботі наукових гуртків, круглих столів та дискусійних клубів;
  • публікації результатів досліджень у збірниках наукових праць, в періодичних економічних виданнях.

Проміжні результати наукових досліджень аналізуються на засіданнях наукових гуртків, діяльність яких ініційована за багатьма напрямами наукових досліджень та за найбільш актуальними проблемами функціонування та розвитку туристичної галузі. Зокрема, на кафедрі визначені такі напрями наукової роботи із студентами:

  1. Економічні проблеми розвитку туристичного бізнесу (керівник д.е.н., проф. Ткаченко Т.І.);
  2. Інноваційні методи організації екскурсійної справи (керівник д.г.н., проф. Гладкий О.В.);
  3. Управління туристськими дестинаціями (керівник к.е.н., доц. Забалдіна Ю.Б.).

У навчальному процесі студенти активно залучаються до наукової роботи при написанні наукових статей, доповідей, курсових, випускних кваліфікаційних робіт (ВКР). Усі ВКР виконуються на основі використання реальних інформаційних даних державних установ, професійних асоціацій та об’єднань, туристичних та готельних підприємств. Майже 80% захищених ВКР, за висновками екзаменаційних комісій, відзначаються високим рівнем наукових досліджень і творчого пошуку.

За  результатами наукових досліджень студентами  під керівництвом викладачів кафедри публікуються статті магістрів у збірнику «Сучасні проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного та туристичного бізнесу». Кращі студенти рекомендуються  до вступу в аспірантуру.

Значна кількість наукових публікацій студентів здійснюється у співавторстві з викладачами кафедри:

  • Хлопяк С.В., Волошина М.О. SMM-стратегії туристичних підприємств в умовах пандемічних обмежень // Пріоритети фінансово-економічного управління : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Одеса, 15 січня 2021 р.). Одеса: Східноєвропейський центр наукових досліджень, 2021. С.164-166.
  • Хлопяк С.В., Дзюмак Д.В. Пригодницький туризм: перспективи розвитку в Україні // Пріоритети фінансово-економічного управління : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Одеса, 15 січня 2021 р.). Одеса: Східноєвропейський центр наукових досліджень, 2021. С.166-168.
  • Хлопяк С.В., Ратушнюк І.В. Туризм у 2020 році: занепад чи можливості розвитку // Пріоритети фінансово-економічного управління : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Одеса, 15 січня 2021 р.). Одеса: Східноєвропейський центр наукових досліджень, 2021. 176 с. С.168-170.
  • Лисяна В.О., Кравцов С.С. Застосування touchless технології в туристичній індустрії в умовах пандемії // Концептуальні шляхи розвитку науки та освіти: матеріали ІІ міжнародної науково-практичної конференції м. Львів, 3-4 жовтня 2020 року. Львів: Львівський науковий форум, 2020. С.15-17.
  • Кравцов С.С., Дядюк Д.Д. Управління туристичним підприємством відповідно до вимог суспільства мрій // Priority directions of science and technology development. Abstracts of the 3rd International scientific and practical conference. Kyiv, Ukraine. 2020. P. 21-27.
  • Кравцов С.С., Лисяна В.О. Формування emotional experience турів вітчизняним туристичним оператором // Modern Technologies of Education: the European Aspect: матеріали міжнар. наук. практ. конф., м. Люблін (12 травня 2019 р.). Херсон: Видавництво ФОП Вишемирський В.С., 2019. 134 с.
  • Kravtsov S., Kononenko P. The formation of a barrier free space in the tour operating // «Science achievements», December 14, 2018, Seattle, USA. P.32-34.
  • Кравцов С.С., Лисяна В.О. Туристичний сегмент шерингової економіки: тенденції розвитку та механізми державного регулювання // Практика та перспективи розвитку еногастрономічного туризму: світовий досвід для України: матеріали міжнародної науково-практичної онлайн конференції (17 травня 2018 р.). К.: НУХТ, 2018. С. 20-24.
  • Кравцов С.С., Рубель Р.А. Роль sharing economy в розвитку туристичного бізнесу // Модернізація економіки в умовах зростання суспільної свідомості: туризм, людиномірність, партнерство, кооперація: Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції (м. Полтава (14 грудня 2017 р.). Полтава: ПУЕТ, 2017. С. 351-354.

Протягом 2017-2022 років кафедра виступила організатором та співорганізатором численних Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, наукових та науково-практичних конференцій, в т.ч. під егідою МОН та у співпраці з провідними вітчизняними туристичними компаніями – стейкхолдерами освітньо-професійних програм. Серед них:

  1. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»:

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=42219&uk (24 березня 2021 р.).

  1. Всеукраїнські конкурси стартапів «TourSystemUkrChallenge» (секція «Start-up. Tour»):

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=42520&uk (13 квітня 2021 р.);

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=34699&uk (14 листопада 2019 р.);

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=28702&uk (05 грудня 2018 р.).

  1. Всеукраїнські Конкурси студентських наукових робіт «Майбутнє туристичної галузі» у рамках реалізації «Стипендіальної програми» національного туристичного оператора «Travel Professional Group» (TPG):

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=30844&uk (21 березня 2019 р.);

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=22716&uk (07 грудня 2017 р.).

  1. Щорічні Всеукраїнські студентські наукові конференції «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та перспективи» (секції «Інновінг в туризмі» та «International Hotel, Restaurant and Tourism Business»):

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=41989&uk (18 березня 2021 р.);

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=36417&uk (25 березня 2020 р.);

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=30835&uk (21 березня 2019 р.);

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=24270&uk (21-22 березня, 2018 р.);

https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=18253&uk (23-24 березня 2017 р.).

Результати участі студентів у міжнародних та всеукраїнських конкурсах наукових робіт, наукових конференціях та олімпіадах з профільних спеціальностей відображені у таблицях:

Науково-дослідна робота студентів у 2017-2021 роках

Дата

Захід

Результати

13.04.2021

ІІІ Всеукраїнський конкурс стартапів «TourSystemUkrChallenge»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 3

Диплом ІІ ступеня: Ліпатнікова Юлія

(1м курс)

24.03.2021

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 5

Дипломи І ступеня:

Лисяна Валерія

(1м курс), Волошина Марія (4 курс)

Диплом ІІ ступеня:

Дядюк Діана (1м курс)

18.03.2021

VІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та перспективи»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 21

Дипломи І ступеня:

Ратушнюк Ілона

(4 курс), Дзюмак Діана (4 курс), Вівчар Ірина (1м курс)

Диплом ІІ ступеня:

Подмазіна Еліна

(2 курс)

Диплом ІІІ ступеня:

Бабенко Анна (2 курс), Зубченко Анна (2 курс)

25.03.2020

VІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та перспективи»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 20

Переможці:

Не визначалися

17.03.2020

Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт зі спеціальності «Туризм»

Місце проведення: Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця (ХНЕУ)

Учасників: 2

Диплом І ступеня:

Лисяна Валерія (4 курс)

06.12.2019

Конкурс наукових студентських робіт у сфері туризму «Майбутнє туристичної галузі», національного туристичного оператора «Тревел профешнл груп» («TPG»)

Місце проведення: Київський національний університет ім. Шевченка (КНУ)

Учасників: 5

Диплом ІІ ступеня: Ковтюх Ірина, Криломака Анна, Мельник Ярослав

14.11.2019

ІІ Всеукраїнський конкурс стартапів «TourSystemUkrChallenge»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 4

Диплом І ступеня: Дерикот Юлія (1м курс)

29.03.2019

Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт зі спеціальності «Туризм»

Місце проведення: Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця (ХНЕУ)

Учасників: 2

Диплом ІІІ ступеня:

Кононенко Поліна

(3 курс)

21.03.2019

Конкурс наукових студентських робіт у сфері туризму «Майбутнє туристичної галузі», національного туристичного оператора «Тревел профешнл груп» («TPG»)

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 3

Диплом ІІ ступеня:

Винокур Марія

(3 курс)

21.03.2019

V Всеукраїнська студентська наукова конференція «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та перспективи»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 18

Дипломи І ступеня:

Круглова Юлія (4 курс), Лисяна Валерія (3 курс)

Диплом ІІ ступеня:

Козоріз Олександр

(4 курс), Гільманова Марина (4 курс)

05.12.2018

І Всеукраїнський конкурс стартапів «TourSystemUkrChallenge»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 4

Диплом І ступеня:

Винокур Марія

(3 курс)

03.12.2018

Конкурс наукових студентських робіт у сфері туризму «Майбутнє туристичної галузі», національного туристичного оператора «Тревел профешнл груп» («TPG»)

Місце проведення: Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (ДНУ)

Учасників: 1

Диплом ІІ ступеня:

Лисяна Валерія (3 курс)

21-22.03.2018

ІV Всеукраїнська студентська наукова конференція «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та перспективи»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 24

Дипломи І ступеня:

Хула Аліна (1м курс), Мартиновська Ірина

(1м курс), Главацька Аліна (4 курс), Компанієць Анна

(4 курс)

Дипломи ІІ ступеня:

Гільманова Марина

(3 курс), Корнєєва Катерина (1 курс)

Диплом ІІІ ступеня:

Андріяш Ганна

(1м курс), Мащук Анастасія (3 курс)

20-21.03.2018

Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт зі спеціальності «Туризм»

Місце проведення: Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця (ХНЕУ)

Учасників: 2

Диплом І ступеня:

Рубель Роман (4 курс)

07.12.2017

Конкурс наукових студентських робіт у сфері туризму «Майбутнє туристичної галузі», національного туристичного оператора «Тревел профешнл груп» («TPG»)

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 3

Диплом І ступеня:

Друженець Алла

(4 курс)

23-24.03.2017

ІІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та перспективи»

Місце проведення: Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Учасників: 19

Дипломи І ступеня:

Кузьмич Анна

(1м курс), Друженець Алла (3 курс), Нікіфорова Вікторія

(2 курс)

Дипломи ІІ ступеня:

Пшенична Марія

(4 курс)

Диплом ІІІ ступеня:

Стуканова Анісія

(4 курс), Герус Юлія

(2 курс), Катрич Дарина (1 курс)

16.03.2017

Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт зі спеціальності «Туризм»

Місце проведення: Львівський інститут економіки і туризму (ЛІЕТ)

Учасників: 3

Диплом І ступеня:

Туник Олександр

(1м курс)

Диплом ІІ ступеня:

Друженець Алла

(3 курс)

Січень 2017

Конкурс проектів на тему: «Розвиток туризму у сучасному світі: історія та перспективи»

Місце проведення: Академія туризму (м. Анталья, Туреччина)

Учасників: 1

Диплом ІІ ступеня:

Туник Олександр

(1м курс)

08.12.2016

Конкурс наукових студентських робіт у сфері туризму «Майбутнє туристичної галузі», національного туристичного оператора «Тревел профешнл груп» («TPG»)

Місце проведення: Київський національний університет ім. Шевченка (КНУ)

Учасників: 2

Диплом ІІІ ступеня:

Пшенична Марія, Сьоміна Ольга

(4 курс)

Переможці та призери Всеукраїнських олімпіад у 2017-2021 роках

Дата

Захід

Результати

14-16.05.2019

Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Туризм»

Місце проведення: Національний університет харчових технологій (НУХТ)

Учасників: 4

Диплом ІІ ступеня:

Гільманова Марина

(4 курс)

15-16.05.2018

Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Туризм»

Місце проведення: Національний університет харчових технологій (НУХТ)

Учасників: 4

Диплом ІІІ ступеня:

Провотар Ярослава

(1м курс)

22-24.05.2017

Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Туризм»

Місце проведення:

Національний університет харчових технологій (НУХТ)

Учасників: 6

Диплом ІІ ступеня:

Туник Олександр

(1м курс)

Диплом ІІІ ступеня:

Пшенична Марія

(4 курс)

08.09.2021
43630
1679
остання редакція 08.06.2024
42396