Кафедра світової економіки

Черняга Людмила Петрівна

світової економіки

ЧЕРНЯГА ЛЮДМИЛА ПЕТРІВНА

кандидат економічних наук, доцент  кафедри світової економіки

e-mail: l.chernyaha@knute.edu.ua

ІДЕНТИФІКАТОРИ АВТОРА

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

інтеграція міжнародних ринків, регулювання міжнародної торгівлі, а саме угоди про зони вільної торгівлі, міжнародні організації, сфера публічних закупівель країн членів ЄС та України

ДИСЦИПЛІНИ

“Міжнародний маркетинг”, “Міжнародний менеджмент”, “Угода про асоціацію Україна - ЄС”, “Світова економіка”, “Зовнішньоекономічні зв’язки та економіка України”, “Регіональна політика ЄС”

АКАДЕМІЧНА КВАЛІФІКАЦІЯ

У 2009 році в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України (м. Київ) захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук  на тему “Інтеграція національних ринків нерухомості в економічній системі ЄС”.

2002 – 2008 – навчання в аспірантурі Львівського національного університеті імені Івана Франка, спеціальність міжнародні економічні відносини.

2004 – вересень 2006 – закінчила магістратуру в Королівському технічному університеті, Стокгольм, Швеція, спеціальність землевпорядкування та оцінка нерухомості.

2001 – 2002 – закінчила магістратуру в Львівському національному університеті імені Івана Франка, факультет міжнародних відносин, спеціальність міжнародні економічні відносини.

1996 – 2002 навчання в Рівненському державному технічному університеті, спеціалізація облік і аудит.

1996 – 2001 – навчання в Львівському національному університеті імені Івана Франка, факультет міжнародних відносин, спеціальність міжнародні економічні відносини.

ДОСВІД РОБОТИ

З 2006 року по 2023 працювала в Львівському національному університеті ім. Івана Франка, на кафедрі міжнародних економічних відносин

З 2016 року по тепер працювала консультантом в проєктах ЄС “Угода про Асоціацію Україна – ЄС (Association4U)”, “Громадська синергія”, “Підтримка реформи публічних закупівель в України”, “U-Lead”, GIZ.

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ

Автор 25 публікацій, зокрема монографія «Інтеграція національних ринків нерухомості країн ЄС», брошура «Ринок будівництва житлової нерухомості в Україні», розділ «Бюджет ЄС» у підручнику «Управління європейською економічною інтеграцією» за ред. проф. С. Писаренко

Деякі з них:

1. Роль центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у просуванні електронних послуг в Україні (практичний посібник). – Київ, 2021. – с.64
  2. Європейські інструменти підтримки України / Л.Черняга та Л.Чабак – К., 2019. – с.108
  3. Комунікаційний інструментарій для державних службовців / Л. Черняга, розділ: Предмет комунікації: Угода про асоціацію Україна-ЄС. – Київ, 2018. – с. 9-22
  4. Соціальна та солідарна економіка: Український вибір за ред. А. Філіпенка / Л. Черняги, Розділ п’ятий: Соціальне підприємництво в Україні: передумови та перспективи розвитку. – Cambridge Press, 2016. - с.61-82
  5. Черняга Л. Британська модель соціального підприємництва як приклад для України / Л. Черняга // Матеріали Міжнародного симпозіуму «Соціально-економічна солідарність – український вибір». – Київ, 2016. – С.135-137
  6. Черняга Л. Соціальне підприємництво в глобальній перспективі / Л. Черняга // Матеріали ІІІ міжнародної наукової конференції «Альтернативна економічна система: солідарна економіка для України». – Київ, 2015. – с. 31-34
  7. Менеджмент європейської інтеграції (підручник) / С. Писаренко, Л. Черняга, Н. Горін, Л. Українець, А. Пехнік – К., Знання, 2012, с. 373 (Л. Черняга автор ч. 4)
ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Навчальний візит до Нідерладів та Бельгії. Відвідані інституції: Міністерство внутрішніх справ і відносин Королівства (Нідерланди), Голландський експертний центр державних закупівель, Нідерландська школа державного управління, Федеральний інститут сталого розвитку, Департамент державних закупівель Міністерства економіки Бельгії, Європейська Комісія та Представництво ЄС в Україні (листопад – грудень 2022)